Profile cover photo
Profile photo
Maciej Sołtysiak
93 followers -
IT Consultant
IT Consultant

93 followers
About
Posts

Post has shared content
Mój brat znowu ma rację w sprawie dziecinnego podejścia do pracujących w Poznaniu mieszkańcow gmin ościennych. Dojrzałe rozpoznanie sytuacji i próba zmierzenia się z realiami czynników wypychających osadnictwo w mieście jest zastąpiona retoryką z epitetami i obstrukcją. Czytaj u źródła -->
Originally shared by ****
Ciąg dalszy nastąpił.

Jakoś w zeszłym tygodniu 1) nieznany mi bliżej dziennikarz  przeprowadził wywiad z nieznanym mi bliżej naukowcem, z którego to wywiadu dowiedziałem się, ze wyprowadziwszy się z miasta do gminy ościennej postąpiłem jak gapowicz. Nie gapa, tylko gapowicz vide osobnik z premedytacją oszukujący (lub okradający) przedsiębiorstwo transportu poprzez jazdę bez biletu. Krótko - uraziło mnie to, bo to kolejny raz gdy ktoś wyrażnie zatroskany odpływem ludzi z miasta miast pomyśleć organicznie nad tym jak ludzi do miasta zachęcić, wylewa swoje niezdrowe frustracje przeciwko tym, którzy wyjechali. Kiedyś +Jacek Jaśkowiak (celowo linkuje profil firmy PJJ - innego nie znalazłem) wobec organicznego oporu gmin przed wessaniem ich do Poznania zaproponował żeby ich mieszkańcom utrudnić życie przez fałszywe remonty i zwężenia dróg wjazdowych, teraz naukowiec mówi "nie są mieszkańcami miasta, nie dokładają się do niego". Zatem jeżdżąc "brawurowo samochodem marki cinquecento", na gapę bo nie jak mniemam nie wykupiłem wizy biznesowej na przyjazd do pracy w Poznaniu, okradam miasto i jego mieszkańców i na dodatek, jak komentuje dziennikarz, zupełnie niepotrzebnie się unoszę. Albowiem gapowicz to nie epitet, to opis. Pomijam glupote wewnetrzna tego okreslenia - wszak epitet to wlasnie opis, doprecyzowanie itp. To co mnie dodatkowo poirytowalo, to ton jaki dziennikarz przyjmuje.

"Wyluzujcie". Mowimy o Was z pogarda i mamy pretensje, "Ale musicie się do tego przyzwyczaić, bo wyprowadzka pod miasto jest największym problemem Poznania" To nic, ze miasto some w sobie nie ma wiele do zaoferowania. To nic, ze wybór miejsca do zycia godny jest najostrzejrzej krytyki bo nie uwzglednia "wspólnego planowania przestrzennego". 

"Ale czy z tego powodu, że Wam jest przykro, naukowcy i dziennikarze mają nie poruszać sprawy, która dotyczy dobra wspólnego?". Mają poruszac. Maja zajac sie reklamamy, brudem, remontami, ale maja tez odchrzanic sie od ludzi. Dyskutowac argumentami i z argumentami, a nie ludzmi i z ludzmi. Jednakze w typowo polskiej retoryce zawsze sie musi znalezc wspolny wrog, kułak, Żyd, emigrant czy inna kapitalistyczna reakcja i kontrrewolucyjny margines. Nie tędy droga, bo gapowicze nadal pracuja w miescie i dokładaja swoje do strumieni przeplywajacych przez instytucje i firmy. Moze podatek zostaje w Luboniu, a kasa w miescie. 

1) https://plus.google.com/110288443149484470839/posts/AKM3GQcbVCy

Post has attachment
So, because of satelite network latency, the US drone killings in middle east are being relayeded from Rammstein, Germany. Looks like I found one place I'd want #bufferbloat to stay.

https://firstlook.org/theintercept/2015/04/17/ramstein/

Post has shared content
Net Neutrality is not just a US or EU issue...
Read and share more and more .....
Plzzz everyone Support for Net Neutrality otherwise be ready For Paying more.


Let's Create awareness about Net Neutrality among people and make them vote for this otherwise this will affect to Our pocket only.
simple word Net Neutrality means We will decide how we should Use Net after doing Net pack.
E.g. When we Take Electricity connection after that its up to user How they want to use electricity. Not Provider who will decide What appliances should use by User.
We all have time till 24th April to vote in this matter.
Plzzz Visit this site:
http://netneutrality.inNote: If we didn't vote we have to pay extra charges for using WhatsApp, Facebook. Viber, Skype etc.

Is there a way to setup auditing of the entire system to be able to allow another sysadmin to work on it and then confidently review what was done? Sounds impossible as giving root is giving the ultimate ability to tamper with evidence. It should be thorough but human readable. Has anybody done it?

Post has attachment
Good article and technique for generating passphrases with a uniform probability distribution - using a real world dice and #Diceware  

cc: +Jakub Gorgolewski 

I'd like to pick your brains. My hosting company notified me of an planned storage outage. The VMs will be running, but their disks will not be accessible for 30 minutes or so. When I inquired, they said the OS should withstand it as long it's not doing a lot of reads and writes and that you can utilize caching.

My VM is doing DNS caching/resolving so it'd doing mostly network i/o with almost no disk i/o (unless it was swapping something out).

Question: would it be possible to setup a ramdisk to make it dm-cache so it caches reads/writes for the duration of the outage and then remove it?

Post has attachment
Hilarious! Apple Engineer Talks about the New 2015 Macbook!

Z podrozy z PKP Intercity: Gdyby linie lotnicze mialy nic nie sprzedawac w czasie lotu to by obsluga w losowym momencie, bez zapowiedzi, w 30 sekund przechodzila mamroczac: "sprzedaz obwozna, kawa, herbata". #pkplogic [tm]

Z jakiegos powodu nie chca tak robic.

Post has shared content
Lol, this character's great :-)
Sheldon (from the big bang theory) really makes me laugh.
Photo

Post has attachment
#Tribbler I love the linear slider and scales for carefully choosing your sweet spot between speed and anonymity ;-)

#BitTorrent
Wait while more posts are being loaded