Profile cover photo
Profile photo
Maxtone İşitme Merkezi
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
Konsere, düğüne, eğlence mekanlarına gitmek güzel fakat ya kulaklarınız? Sonrasında gelen çınlama, işitme kaybının habercisi olabilir. Yüksek sesli müziğin işitmenizde kalıcı hasara yol açmaması için önleminizi alın. Müziğin kalitesi etkilenmeden keyfine varın.
Bilinçli müzik dinleyicisinin tercihi Pluggerz kulak tıkacı hakkında bilgi için: 4444774
https://www.maxtone.com.tr/web/pluggerz.php
#işitmesağlığı #kulaktıkacı #işitmekaybı #müzikkeyfi
Photo
Photo
12.06.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Kulağınız mı çınlıyor?
Kulak çınlaması (Tinnitus), dışarıdan gelen sesli bir uyaran olmadan kişinin kulağında ses duymasına denir. Bu ses kişiden kişiye değişip çınlama, uğultu, rüzgar sesi veya bir makinenin çalışma sesi gibi şekillerde algılanabilir.

Uyku bozukluklarına ve hatta depresyona yol açabilen bu sesten muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız bir KBB hekimine danışmalısınız. Tedavisi henüz mümkün olmasa da, çeşitli yöntemlerle hayat kalitesi iyileştirilebilir. Bazı durumlarda ilaçlar ya da işitme cihazları (örneğin: http://bit.ly/2En4jhK) yardımcı olabilir.

Aşağıdaki ipuçları çınlamayla başa çıkmanızı kolaylaştırabilir. Bunlar doktor tavsiyesinin yerini tutmamakla birlikte, doktorun önereceği tedaviye ek olarak da uygulanabilir.

- Stres yapmayın. Araştırmalara göre boşanma, sınavlar, yas gibi gerginlik ve duygusal stres yaratan durumlar çınlamayı tetikleyebiliyor.
- Kulaklarınızı koruyun. Yüksek müzik ve gürültülü ortamlardan kaçınarak daha ileri bir işitme kaybından korunun. Gerektiğinde kulak koruyucu tıkaç kullanın: http://bit.ly/2EojEi3
- Kafeini azaltın. Çay, kola, kahve, alkol gibi uyaranlar bazı kişilerde çınlamayı geçici olarak artırabilir.
- Kan basıncınızı sürekli kontrol ettirin. Çınlamaya etkisi olabilen yüksek kan basıncını önlemek için tuz alımını kısıtlayın.
- İşe hemen yaramadığı için ilaç tedavisini yarım bırakmayın. Bazı ilaçların etki göstermesi zaman alabilir, sabırlı olun!
- Aile ve arkadaşlarınızla konuşun. Çevrenizdekilerin desteğini hissetmek ve onlarla paylaşımda bulunmak mücadelenizde size yardımcı olabilir.
Çınlamayla ilgili daha fazla bilgi için: 4444774
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Beltone HearPlus uygulaması ile telefonunuzdan işitme cihazlarınızı yönetebileceğinizi biliyor muydunuz?
Dışarıdan bakıldığında mesaj yazar gibi görünürken, işitme cihazlarınız için:
- Çevre ve rüzgar gürültüsünü kısma
- Sesin geldiği yöne odaklanmayı sağlayan mikrofon modunu değiştirme
- Çınlama terapisi devrede ise onun sesini ayarlama
- Bas ve tiz sesleri ayarlama
- Pil seviyesini kontrol etme
- Kaybolurlarsa nerede olduklarını görme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Android telefonlar, tabletler, iPhone, iPad, iPod, Apple Watch ile uyumlu.
Tüm uyumlu aygıt listesi için: http://bit.ly/2oWGPul
Bilgi için: 4444774
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İşitme sistemimizin 2 yaşa kadar sürekli kendini geliştirdiğini, sonrasında da işitmemizi yavaş yavaş kaybetmeye başladığımızı biliyor muydunuz? Yaş aldıkça hepimizin başına gelecek olan işitme kaybı, 55 yaşından itibaren daha hissedilir hale geliyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Odyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ataş işitme kaybıyla ilgili ilginç bilgiler paylaşıyor.
https://youtu.be/qIYkPddPjts #işitmekaybı #işitmecihazı #işitmetesti
Add a comment...

İşitme cihazınızın tıkanan filtresi, sesin şiddetini ve doğallığını azaltarak sonunda sesin tamamen kesilmesine neden olabilir.
Bunu önlemek için alıcısı kulak içinde olan işitme cihazınızın filtresini nasıl değiştireceğinizi uzman ellerden izleyin.
4444774
https://youtu.be/RSGNE_6iNQE
Add a comment...

Post has attachment
SGK katkısı ile işitme cihazı nasıl alınır?
Farklı yaşlar için SGK katkısı nedir?
Buradan öğrenin: https://www.maxtone.com.tr/…/sgk-geri-odemesi-nasil-alinir.…
Ücretsiz randevu için: 4444774
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Cep telefonu uygulaması üzerinden işitme cihazlarınıza gelen çevre gürültüsünü azaltabileceğinizi biliyor musunuz?

Gürültülü bir mekana girdiğinizde endişelenmenize gerek yok. iPhone/Android telefonunuz ya da Apple Watch saatiniz üzerinden, Beltone HearPlus uygulaması ile arka plan gürültüsünü azaltıp daha net duyabilirsiniz.

Android aygıta indirmek için: https://goo.gl/e6VwA7
Apple aygıta indirmek için: https://apple.co/1hUVTBp
Photo
Photo
12.06.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Sizde ya da bir yakınınızda işitme sorunu olduğunu düşünüyorsanız, Show TV Kendine İyi Bak programında paylaştığımız tavsiyelerimizi izleyin:
https://youtu.be/ioqFeOdDYFs
Bilgi ve randevu için: 4444774
Add a comment...

Post has attachment
Kulak çınlaması (tinnitus) neden olur?
Gürültülü ortamlar, yüksek ses - kulaklıkla müzik dinlemek ya da çalışma ortamının gürültülü olması (iş makinelerinin sesi) gibi sebepler gençlerde kulak çınlaması sebepleri arasında ilk sıraları alır. Ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte görülme oranının da arttığı kulak çınlamasının çok çeşitli nedenleri olabilir. İşte genel olarak kulak çınlaması nedenleri:

• Stres –Yoğun iş temposu
Kulak çınlamasını arttıran başlıca nedenlerden biri strestir. Stres kulak çınlamasına neden olur, kulak çınlaması da (duyuları kontrol eden) işitme merkezini uyarır. Hal böyleyken daha fazla stres hormonu salgılanır. Yani bu bir kısır döngüdür. Birey, kulak çınlamasına daha büyük bir stres ile tepki verir.
• İç kulaktaki tüylerin hasar görmesi
Beyinde ses olarak algılanacak sinyali yaymak için harekete geçiren iç kulaktaki ince tüyler hasar gördüyse, hücreler sinyali rastgele sızdırmaya başlar. Bu da kulak çınlaması nedenleri arasında yerini alır..
• Kulak kiri
Kulak çınlaması neden olur sorusuna verebileceğimiz bir yanıt da kulak kiridir. Kulak salgısı, kirleri tutar ve bakteri büyümesini yavaşlatır. Böylelikle kulak kanalını korur. Fakat kulakta çok kir biriktiğinde atılması zorlaşır ve işitme kaybı ya da kulak zarı tahrişi gibi sebeplerden dolayı kulak çınlaması meydana gelebilir.
• Enfeksiyon ve hastalıklar
Enfeksiyon, orta kulak iltihabı, sinüzit, alerji ve nezle benzeri rahatsızlıklar kulağı etkileyerek çınlamaya neden olabilir.
• İlaçlar
İlaçlara bağlı bir yan etki olarak da kulak çınlaması ortaya çıkabilir. 200'den fazla ilaç cinsinin kulak çınlamasına neden olduğu bilinmektedir. Bunlar arasında aspirin, romatizma ilaçları, idrar söktürücü ya da antibiyotik gibi pek çok ilaç bulunuyor. Özellikle de doz aşımlarında bu yan etki görülür.
• Kulak kemiği değişimleri
Daha çok genetik nedenlerden dolayı oluşan kulak kemiği büyümesi neticesinde çınlama ortaya çıkabilir. Aynı zamanda orta kulak içindeki kemik eklemlerinin sertleşmesi de kulak çınlaması sebepleri arasındadır.
• Kansızlık
Kırmızı kan hücrelerinin azlığı nedeniyle anemi yani kansızlık da, bazı durumlarda kulakta çınlama sesine neden olabilmektedir.
• Beyin Tümörü
Tümörler hassas yerleşimleri yüzünden kulak çınlamasının, işitme azlığının, denge bozukluğunun nedeni olabilirler.
• Hipertansiyon
Yüksek tansiyon, alkol, sigara ve kafein gibi tansiyona etki eden etmenler, kulak çınlaması nedenleri arasındadır.

Çınlamanız varsa önce KBB doktorunuzla görüşmeli ve olası nedenler hakkında bilgi edinmelisiniz. Sizin durumunuzda uygun göreceği bir tedavi varsa uygulamalısınız. Bu esnada çınlama seslerinden duyduğunuz rahatsızlığı hafifletmek için özel işitme cihazları mevcuttur. Kulak çınlamasını maskeleyen bu cihazlar, işitme kaybını da telafi edebilir.

Diğer olası nedenler ve bilgi için: https://www.maxtone.com.tr/web/isitme-hakkinda/kulak-cinlamasi-sebepleri.php 4444774
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İşitme cihazınızın ses kalitesinin olumsuz etkilenmemesi ve işitmenizin kesintiye uğramaması için cihazınızın bakımını ve kontrollerini aksatmayın.
Beltone işitme cihazınızın bahar temizliği ve bakımı için Maxtone’a uğramayı unutmayın! 4444774
https://www.maxtone.com.tr/web/iletisim/en-yakin-maxtone.php
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded