Profile cover photo
Profile photo
ParsLoka پارس لوکا
22 followers -
ذخیره و اشتراک گذاری فایل
ذخیره و اشتراک گذاری فایل

22 followers
About
Posts

Post has attachment
کمک به فلامینگوهای دریاچه بختگان فارس

با توجه به مشکل پیش آمده برای فلامینگوهای دریاچه بختگان در استان فارس، پارس لوکا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود مبلغی به عنوان کمک (هر چند بسیار اندک) برای این مورد پرداخت کرده است. امیدواریم با همکاری همه، هر چه سریعتر امداد رسانی به فلامینگوها به پایان برسد…
==============================
در ادامه بارندگی های خوب زمستان ۹۵، طبیعت دریاچه بختگان فارس، دومین دریاچه بزرگ ایران، جان تازه‌ای گرفت و چند ماهی پر از آب شد.
با آبگیری دریاچه و بازگشت حیات به آن، عرصه برای حضور دوباره انبوه پرندگان مهاجر زادآور از جمله دسته‌هاى بزرگ فلامینگوها نیز فراهم آمد. امسال پس از حدود ١٠ سال بار دیگر هزاران فلامینگو در آن لانه گزینى و تخم گذاری کردند و جوجه‌هایشان در بختگان به دنیا آمدند.
اما این شور حیات دیرى نپایید و به مرور و با شدت گرفتن گرمای تابستان، آب بختگان رفته رفته کمتر شد و این تالاب مملو از زندگى بار دیگر مبدل به بیابان و شوره زار گردید.
فلامینگوهای بالغ جوجه‌هایشان را رها ننمودند اما برای تامین غذای خود و جوجه‌ها با چالش جدى مواجه شدند و در بستر داغ و خشک بختگان به دام مرگ تدریجى افتادند.
اواسط مرداد ۹۶ در قسمت شمالی تالاب به کمک محیط‌بانان و اهالی منطقه، گودال‌هایی کوچک حفر شده و مقداری آب از بستر دریاچه براى فلامینگو در این گودال‌ها جمع شود.
اما این آب بسیار گرم و درصد زیادی املاح و نمک داشت و باعث بسته شدن حفره های تنفسی و رسوب نمک در منقار و پرهاى پرندگان شد.
فلامینگوها همراه با جوجه‌ها که تازه توان راه رفتن پیدا کرده بودند، برای فرار از گرما و بی آبی و هم چنین تامین غذا، طى پیمایشى حدود ۶ کیلومتر از شمال دریاچه به حاشیه جنوبی آن روی آوردند.
در حال حاضر (اوایل شهریور ۹۶) جوجه‌ها کمى توان پرواز بدست آوردند اما والدین بنا بر رفتار طبیعى دیگر مانند گذشته جوجه‌ها را تغذیه نمیکنند. در نتیجه جوجه‌ها شبانه به مزارع و باغات، استخرها و جوی‌های روستاهای حاشیه جنوبی مراجعت و روز را در میانه بستر تفتیده تالاب بختگان سپری می کنند.
– استخرهاى ذخیره آب کشاورزى در حاشیه تالاب بختگان اینک مورد توجه فلامینگوهاى تشنه هستند خود مبدل به دام مرگ براى جوجه‌هاى بسیارى شده‌اند چرا که فلامینگو‌ها اساساً مانند مرغابى‌ها شناگر نیستند و پس از مدتى تلاش بى‌نتیجه براى خروج از آب عمیق، نهایتاً غرق میشوند.
– آب و غذاى کافى نیز براى این تعداد جوجه‌ى در حال رشد در نهر و استخرهاى کشاورزى حاشیه تالاب موجود نیست.
با هر جابجایى شبانه تعدادى از فلامینگوها توسط سگ‌ها و روباه‌ها از پا در مى‌آیند و یا دچار سانحه، قطع بال، شکستگى پا و گردن میشوند.
موارد مذکور همزمان با اینکه آمادگی و توان جوجه‌ها پایین است و قادر نیستند مسافت‌های طولانی را پرواز کنند باعث افزایش روز افزون تلفات آنها در بختگان شده است.
آماری از میزان تلفات وجود ندارد اما جوجه‌هاى بى‌جان متعددى در گوشه و کنار بستر دریاچه قابل مشاهده هستند.
اکنون یک طرح فوری نجات برای ایجاد چند حوضچه با عمق کم و در پی آن آب و غذارسانی تنظیم شده تا بتوان میزان تلفات این پرندگان زیبا را کاهش داد.
احداث حوضچه‌ها (مشابه استخرهاى کشاورزى با پوشش کف پلاستیکى) می‌تواند در طی یک ماه آینده علاوه بر آب، قوت لایموتى را در اختیار جوجه فلامینگوهاى باقیمانده در تالاب قرار دهد تا میزان توانایی جوجه فلامینگوها بالا رفته و قادر شوند خود را به مقصد بعدی برسانند.
از همه علاقمندان راستین طبیعت درخواست میشود بنا بر احساس مسئولیتى که در وجود خود نسبت به حیات وحش مظلوم و درد دیده احساس میکنند، فرصت را مغتنم شمرده و به هر میزان و در اسرع وقت یارى رسان ما براى انجام عملیات نجات جوجه فلامینگوها با اجراى تمهیدات ذکر شده باشند.
تمام هزینه‌هاى دریافتى بى‌کم و کاست صرف احداث استخرهاى کم عمق، خرید مصالح و لوله، آب رسانى، خرید پرى استارتر درجه یک جهت تغذیه دستى و هزینه‌هاى حمل و نقل خواهد شد.
هزینه مجریان این طرح نیز توسط خود افراد تقبل خواهد شد.
پیشبینى ما براى استمرار این عملیات حداکثر یک ماه و تا زمانى که جوجه ها قادر به ترک بختگان باشند، خواهند بود.
سرعت در اجراى طرح نجات بزرگترین چالش و اولویت در حال حاضر است.
بازدیدهاى میدانى و تحقیقات مفصلى نیز در مورد جانمایى حوضچه‌ها، نحوه اجرا و نوع غذاى مناسب، انجام شده که آماده ارائه به همراهان این فعالیت خواهد بود.

می‌توانید کمک‌های مالی خود را به شماره کارت یا شماره حساب زیر واریز کنید:
‎شماره کارت بانک ملت:
۶۱۰۴-۳۳۷۸-۸۱۰۳-۷۵۰۹
شماره حساب بانک ملت:
۴۴۸۳-۲۵۲۸-۹۵
به نام محمدعلى الله قلى


دیده‌بان شهرستان استهبان، استان فارس: رسول حاجى باقرى – شماره تماس ۰۹۱۷۱۳۰۵۸۷۴
احمد بحرى: نذر طبیعت – شماره تماس ۰۹۱۹۲۵۱۲۶۵۱
تیم نجات حیات وحش: محمدعلى الله قلى – شماره تماس ۰۹۱۲۱۷۷۱۵۷۳

وب سایت ما:
https://parsloka.com

Post has attachment
به زودی نرم افزار ftp ویندوز برای آپلود فایل

درود
برای آپلود و مدیریت راحت تر فایل ها ، تصمیم گرفتیم که نرم افزار sFTP برای ویندوز بنویسیم. اکنون کارمان را شروع کردیم. به زودی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.
موفق باشید

Post has attachment
زیر ساخت به عنوان سرویس IaaS

IaaS مخفف کلمات Infrastructure as a Service به معنی زیرساخت به عنوان یک سرویس می باشد.
IaaS به عنوان یک مدلی از سرویس زیرساخت های رایانه ای برای حمایت از عملیات سازمانی و به عنوان مبنایی برای سیاستهای خدمات سازمانی ارائه می شود و در این مدل به طور معمول زیر ساخت به عنوان سرویس ، به ارائه سیاست های سخت افزاری ، فضاهای ذخیره سازی (storage) ، سرور ها (servers) و مراکز داده (data center) تحت شبکه های کامپیوتری پرداخته می شود که مرتبط با عملکرد و مدیریت تجهیزات مورد ارائه به یک کلاینت است و هزینه های مرتبط با این نگرش برای کلاینت ها معمولا بر اساس استفاده آنها از ابزار هایی که شبکه در اختیارشان گذاشته است محاسبه می شود. البته در بعضی موارد شامل نرم افزار ها نیز میشود. از عبارت IaaS به عنوان HaaS که مخفف کلمات Hardware as a Service می باشد نیز یاد میشود که باز به همان مفهوم است و در اصل فرقی نمی کند.
IaaS شامل ویژگی های دیگری همانند: مدیریت خودکار وضایف پلتفورم های مجازی سازی مرتبط با اینترنت و همچنین به عنوان یکی از سه دسته اصلی خدمات cloud computing شرح داده شده است که در این زمینه به تشریح مفاهیم ( Software as a Service (SaaS و همچنین (PaaS) مخفف کلمات Platform as a Service می پردازد.

+ منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات

Post has attachment
زیر ساخت ها و سرویس های Cloud

سه مدل سرویس در cloud computing وجود دارد:
زیر ساخت به عنوان سرویس یا (cloud infrastructure as a service (IaaS: هنگامی که سرویس ارائه شده توسط Cloud شامل سخت‌افزار سرور، پهنای باند شبکه یا سیستم‌های تقسیم بار (Load Balancing) باشد ، می گوییم که این ابر ارائه کننده‌ی زیرساخت است.

پلتفرم به عنوان سرویس یا (cloud platform as a service (PaaS: هنگامی که یک Cloud به ارائه‌ی محیطی می‌پردازد که کاربران می‌توانند از آن به منظور توسعه‌ی نرم‌افزاری بهره ببرند، آنچه ارائه شده را پلتفرم می‌نامیم.

نرم‌افزار به عنوان سرویس یا (cloud software as a service (SaaS: هنگامی که سرویس ارائه شده توسط Cloud مبتنی بر اعطای دسترسی به کاربران عمومی به نرم‌افزارها و برنامه‌هایی است که بر روی آن Cloud قرار دارند. مثل وب سایت ما ParsLoka.com

چهار مدل زیر ساخت Cloud وجود دارد:
ابر خصوصی یا Private cloud: ابر خصوصی به منظور استفاده‌ی یک واحد یا سازمان ایجاد شده و مختص خدمت‌رسانی به نیازهای همان واحد یا سازمان می‌ماند. البته با وجود این مساله، ابر همچنان باید در خارج از موسسه و در فضای مخصوص دیتاسنتر باقی بماند تا مفهوم ابر به آن اطلاق شود. مدیریت یک ابر خصوصی می‌تواند به شیوه‌ی داخلی (توسط واحدی که از این ابر استفاده می‌کند) یا توسط شخص یا مرکز ثالث (که ابر را برای واحد مذکور مدیریت خواهد کرد) صورت پذیرد.

ابر عمومی یا Public cloud: ابرهای عمومی برای استفاده‌ی عموم افراد است. از نظر ساختاری، تفاوت به خصوصی بجز در ارائه دسترسی به اشخاصی که امکان استفاده از این سرویس‌ها را دارند ، میان ابر خصوصی و عمومی وجود ندارد. مثل سایت ما پارس لوکا

ابر ترکیبی یا Hybrid cloud: زمانی که یک ارائه کننده‌ی خدمات ابری، هم سرویس عمومی و هم خصوصی ابری را ارائه کند، آنچه با آن مواجه هستیم را ابر آمیخته نام خواهیم نهاد. چنین رخدادی برای نمونه زمانی اتفاق می‌افتد که دو ابر جدا از یکدیگر، برای اشتراک عملکردها به یکدیگر پیوسته یا زمانی که یک کمپانی بخصوص، به تکامل و گسترش سیستم‌های خود به منظور ارائه‌ی سرویس‌های جدید می‌پردازد.

ابر گروهی یا Community cloud: زمانی که چندین سازمان نیازهای یکسان دارند و به دنبال این هستند که با به اشتراک گذاشتن زیرساخت ، از مزایای رایانش ابری بهره‌مند گردند. به دلیل اینکه هزینه‌ها بین کاربران کمتری نسبت به ابرهای عمومی تقسیم می‌شود، این گزینه گران‌تر از ابر عمومی است اما میزان بیشتری از محرمانگی، امنیت و سازگاری با سیاست‌ها را به همراه می‌آورد.

Post has attachment
ابر یا کلاد (Cloud) یا در واقع پردازش ابری (Cloud Computing) چیست؟ و چه فایده ای دارد؟

در اینجا به صورت خلاصه و با زبانی ساده کلاد را توضیح می دهم.

پردازش ابری بیشتر متعلق به قرن ۲۱ است ، اما مفهوم و پایه آن به حدود دهه‌ ۱۹۵۰ میلادی بر می گردد.
کلاد مجموعه ای از کامپیوتر ها یا سرورها می باشد که همه آنها به هم متصل هستند و به صورت هماهنگ با هم کار می کنند.
کلاد این امکان را فراهم می کند که در هر زمان و هر مکان ، به فایل های خود که در سرورهای cloud ذخیره کردیم ، بدون توجه به اینکه از چه سخت افزار و سیستم عاملی استفاده می کنیم ، دسترسی داشته باشیم.

بیشترین استفاده فضاهای ابری را می توان بصورت زیر دسته بندی نمود:
۱- ذخیره سازی اطلاعات پرکاربرد (از قبیل تصاویر، ویدئو، اسناد و …)
۲- به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران
۳- ارسال ایمیل با پیوست های سنگین
۴- دسترسی به اطلاعاتِ همگام سازی شده (synchronize) در همه وقت از طریق کامپیوتر ، تبلت و موبایل
۵- تهیه نسخه پشتیبان (Backup) از اطلاعات

همگام سازی شده (synchronize) یعنی: می توانید به طور همزمان به تمام فایل های خود درون cloud دسترسی داشته باشید و هر تغییری که روی فایل های درون کلاد دادید ، آن تغییر به صورت آنی اعمال میشود و با کامپیوتر ، تبلت یا موبایل می توانید به آخرین نسخه از آن فایل دسترسی داشته باشید.

این توضیح کوتاه و ساده ای از کلاد و مزایای آن بود.

Post has attachment
آیا شما از کلود به صورت امن استفاده می کنید؟

سه مدل سرویس در cloud computing وجود دارد:
زیر ساخت به عنوان سرویس یا (cloud infrastructure as a service (IaaS: هنگامی که سرویس ارائه شده توسط Cloud شامل سخت‌افزار سرور، پهنای باند شبکه یا سیستم‌های تقسیم بار (Load Balancing) باشد ، می گوییم که این ابر ارائه کننده‌ی زیرساخت است.

پلتفرم به عنوان سرویس یا (cloud platform as a service (PaaS: هنگامی که یک Cloud به ارائه‌ی محیطی می‌پردازد که کاربران می‌توانند از آن به منظور توسعه‌ی نرم‌افزاری بهره ببرند، آنچه ارائه شده را پلتفرم می‌نامیم.

نرم‌افزار به عنوان سرویس یا (cloud software as a service (SaaS: هنگامی که سرویس ارائه شده توسط Cloud مبتنی بر اعطای دسترسی به کاربران عمومی به نرم‌افزارها و برنامه‌هایی است که بر روی آن Cloud قرار دارند. مثل وب سایت ما ParsLoka.com

چهار مدل زیر ساخت Cloud وجود دارد:
ابر خصوصی یا Private cloud: ابر خصوصی به منظور استفاده‌ی یک واحد یا سازمان ایجاد شده و مختص خدمت‌رسانی به نیازهای همان واحد یا سازمان می‌ماند. البته با وجود این مساله، ابر همچنان باید در خارج از موسسه و در فضای مخصوص دیتاسنتر باقی بماند تا مفهوم ابر به آن اطلاق شود. مدیریت یک ابر خصوصی می‌تواند به شیوه‌ی داخلی (توسط واحدی که از این ابر استفاده می‌کند) یا توسط شخص یا مرکز ثالث (که ابر را برای واحد مذکور مدیریت خواهد کرد) صورت پذیرد.

ابر عمومی یا Public cloud: ابرهای عمومی برای استفاده‌ی عموم افراد است. از نظر ساختاری، تفاوت به خصوصی بجز در ارائه دسترسی به اشخاصی که امکان استفاده از این سرویس‌ها را دارند ، میان ابر خصوصی و عمومی وجود ندارد. مثل سایت ما پارس لوکا

ابر ترکیبی یا Hybrid cloud: زمانی که یک ارائه کننده‌ی خدمات ابری، هم سرویس عمومی و هم خصوصی ابری را ارائه کند، آنچه با آن مواجه هستیم را ابر آمیخته نام خواهیم نهاد. چنین رخدادی برای نمونه زمانی اتفاق می‌افتد که دو ابر جدا از یکدیگر، برای اشتراک عملکردها به یکدیگر پیوسته یا زمانی که یک کمپانی بخصوص، به تکامل و گسترش سیستم‌های خود به منظور ارائه‌ی سرویس‌های جدید می‌پردازد.

ابر گروهی یا Community cloud: زمانی که چندین سازمان نیازهای یکسان دارند و به دنبال این هستند که با به اشتراک گذاشتن زیرساخت ، از مزایای رایانش ابری بهره‌مند گردند. به دلیل اینکه هزینه‌ها بین کاربران کمتری نسبت به ابرهای عمومی تقسیم می‌شود، این گزینه گران‌تر از ابر عمومی است اما میزان بیشتری از محرمانگی، امنیت و سازگاری با سیاست‌ها را به همراه می‌آورد.

این توضیح ساده و کوتاهی در مورد زیر ساخت ها و سرویس های Cloud بود.

Post has attachment
نسخه پشتیبان ، قانونی برای بازگردانی اطلاعات

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات نسبتاً ساده است به شرطی که شما استراتژی ساده ای را دنبال کنید.
شاید برای شما سوال باشد که چگونه اغلب سازمان ها ، شرکت ها یا افراد ، موفق به انجام یک بکاپ گیری خوب از اطلاعاتشان می شوند؟

۱-۲-۳ یک استراتژی یا قانون بسیار مهم برای به خاطر سپردن روشی است ، وقتی که صحبت از داده های (datas) شرکت یا سایر داده های مهم می شود. هم چنین این یک روش خیلی ساده برای دنبال کردن استراتژی: “سازمان ها ، شرکت ها و افراد باید سه نسخه کپی از داده هایشان بگیرند و در دو جای مختلف ذخیره کنند” می باشد.

متاسفانه همه شرکت ها از اطلاعاتشان بکاپ نمی گیرند که این موجب از دست دادن اطلاعات ، از دست دادن اعتباری که نزد مشتریان خود دارند ، از دست دادن زمانی که برای تهیه اطلاعات کذاشته اند (شاید تهیه اطلاعات سال ها طول کشیده باشد) و در نتیجه ضررهای مالی فراوان یا ضررهای جبران ناپذیری به شرکت ها وارد می شود.

شرکت معروف Pixar برای انیمیشین “داستان اسباب بازی ها ۲” نود میلیون دلار هزینه کرد. شرکت Pixar در سال ۲۰۱۲ تقریباً انیمیشن “داستان اسباب بازی ها ۲” را داشت از دست می داد چون درست و کامل از اطلاعاتش بکاپ نگرفته بود! اما Pixar از این مشکل نجات پیدا کرد و دلیلش هم این بود که یکی از کارمندان Pixar یک نسخه از این انمیشین را بر روی کامپیوتر شخصیش ذخیره کرده بود. به هر حال این نوع شکست برای شرکت Pixar می توانست به یک کابوس تبدیل شود…
یک درس بسیار مهم از این اتفاق بسیار بد میگیریم ، این است که هیچ گاه نباید بکاپ گیری را فراموش کنیم.

برای جلوگیری از بروز این گونه مشکلات ، افراد و شرکت ها در حال انتقال اطلاعات خود به Cloud هستند. (برای خواندن مقاله درباره cloud اینجا کلیک کنید)
البته برخی عوامل ، تاثیر می گذارد بر اینکه شما چگونه بکاپ های خود را به cloud انتقال دهید و یا اینکه بتوانید به آسانی بکاپ های خود را بازگردانی کنید.

معمولاً نسخه پشتیبان شرکت ها و سازمان ها حجم بالایی دارند و اینکه بستگی به سیاست کاری سازمان یا شرکت ، آن را نگهداری کنند.
این گونه بکاپ های حجیم ، می توانند دو تا سه برابر حجم فایل های اصلی باشند. بنابراین سازمان ها یا شرکت ها ممکن است سراغ کلادهای ارزان بروند اما نباید فراموش شود که عامل اصلی انتخاب Cloud ، پایداری و راحتی در انتقال و دریافت نسخه پشتیبان می باشد.

با توجه به امکانات و مزایای cloud ، روز به روز این سیستم ذخیره سازی فایل در حال محبوب شدن است (البته ذخیره سازی فایل فقط یک مورد از کاربرد cloud می باشد.)
شما می توانید یک فضای ذخیره سازی بر روی cloud داشته باشید که این فضا می تواند با کامپیوتر ، موبایل یا تبلت شما همگام سازی (synchronize) شود. همگام سازی یعنی اینکه می توانید به طور همزمان به تمام فایل های خود درون cloud دسترسی داشته باشید و هر تغییری که روی فایل های خود درون cloud دادید ، به صورت آنی آن تغییر اعمال میشود و با کامپیوتر ، تبلت یا موبایل می توانید به آخرین نسخه از آن فایل دسترسی داشته باشید.
پس با این وجود شما دیگر نیازی ندارید که گیگابایت ها اطلاعات را با خود جابجا کنید. فقط با داشتن یک cloud می توانید از همه جا و با هر دستگاهی به آخرین نسخه از فایل های خود دسترسی داشته باشید…

به نظرتان وقت آن نرسیده که از یک cloud خوب و از همه مهم تر ، یک cloud ایرانی با نام پارس لوکا استفاده کنید؟

Post has attachment
سلام

احتمال زیاد با سیر تکامل حافظه ها آشنا هستید. ابتدا کارت پانچ ها آمدند که خود دارای مشکلات فراوانی بودند. سپس فلاپی ها آمدند که ظرفیت بسیار کمی داشتند. بعد CD و DVD و Blu ray آمدند. بعد از گذشت زمان و با پیشرفت علم ، فلش مموری ها آمدند که یادم هست از ۲۵۶ مگابایت شروع شد و بعد ۵۱۲ مگابایت و ۱ گیگابایت و… که حالا تا مموری های ۲۵۶ گیگابایت هم دیده ام. اما با گذشت زمان و نیاز مردم به فضاهای بیشتر برای ذخیره سازی فایل هایشان ، دیگر این حافظه ها جواب گو نبودند ، ضمن اینکه مشکلاتی نیز داشتند مثلا مردم فلش ها را گم میکردند یا فراموش می کردند آنها را با خود ببرند یا فلش ها بعد از مدتی از کار می افتادند و… تمام این عوامل دست به دست هم دادند تا کم کم مردم روی به ذخیره سازی آنلاین بیاورند تا این مشکلات از بین بروند و امکانات بیشتری نیز در اختیارشان قرار گیرد.
حالا ما پس از 5 سال سرویس دهی خوب و کسب تجربه در ضمینه سرویس ذخیره فایل ، اینک نسخه جدید و پیشرفته سایت را به صورت اختصاصی بر مبنای Cloud نوشتیم. اکنون در حال تست آن می باشیم. به احتمال خیلی زیاد هفته اول شهریور نسخه جدید را بالا می آوریم.

امکانات بسیار عالی و راحتی در استفاده از سایت ، قطعاً نظر شما را جلب می کند…

پس منتظر سرویس جدید ما باشید…
https://parsloka.com
Photo
Wait while more posts are being loaded