Profile cover photo
Profile photo
Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego
29 followers
29 followers
About
Posts

Post has attachment
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej prezentacji dźwięku dzwonów z parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu. 

W Niedzielę 29.11.2015 odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów, któremu przewodniczył J.E. kardynał Stanisław Dziwisz.
Dzwony, które wraz z zabytkowym dzwonem w parafii będę tworzyć akord molowy fis’ - a’ - cis’’ - fis’’ już niedługo zostaną zawieszone na nowej wieży kościoła.

Konstrukcja została przygotowana przez firmę Rduch Bells & Clocks.
Najmniejszy dzwon „Misericordia Dei” upamiętni rozpoczynający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Galeria zdjęć z uroczystości: http://www.janfelczynski.com/galeria/59

Post has attachment
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć nowych dzwonów, które ostatnio dostarczyliśmy do Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Białymstoku.
Dzwony zawieszono na tymczasowej konstrukcji do czasu ich montażu na nowej wieży kościoła. Dzwony tworzą akord durowy: f’ - a’ - c’’.

Już niedługo więcej zdjęć z poświęcenia i montażu dzwonów.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-11-25
7 Photos - View album

Post has attachment
Zapraszamy do oglądnięcia filmu z operacji montażu ważącego 2 tony Dzwonu Katyńskiego.

Więcej informacji na http://janfelczynski.com

Post has attachment
W sobotni wieczór 29 sierpnia 2015, w przeddzień uroczystości odpustowej ku czci św. Bartłomieja Apostoła, w kościele parafialnym w Głogówku bp Czaja poświęcił 5 nowych dzwonów odlanych w naszej Pracowni Ludwisarskiej.

Święty Florian, Święty Jan Paweł II, Najświętsza Maryja Panna, Święty Bartłomiej i Święty Józef, bo takie imiona nadano instrumentom, po raz pierwszy zabrzmią na rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia 8 grudnia.

Dzwony posiadają tony c’, e’, g’, a’ oraz c’’. Wszystkie inskrypcje na dzwonach są po łacinie a ornamentyka nawiązuje do zabytkowych dzwonów znajdujących się przed wojną w parafii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-09-01
16 Photos - View album

Post has attachment
Nowe Dzwony w Chmielnicach - Słowacja

Dnia 15.08.2015 do Chmel’nic (Słowacja) przybyły nowe dzwony oraz wróciły dwa z czterech ze starego zestawu. Tego dnia odbyla się też uroczysta ceremonia poświęcenia dzwonów...

Więcej informacji tutaj: http://janfelczynski.com/ofirmie/aktualnosci#news90
Photo

Post has attachment
W dniach 4-5 sierpnia 2015 nasza pracownia dostarczyła a firma Rduch Bells & Clocks zamontowała w Muzeum Katyńskim w Warszawie niezwykły dzwon.

Ważący 2 tony Dzwon Katyński został zaprojektowany przez światowej sławy artystę Pana Jerzego Kalinę i zawieszony na 12-metrowej konstrukcji również projektu Pana Jerzego na terenie Muzeum w pobliżu Wisłostrady.

Jest to niezwykły projekt dla naszych firm z wielu powodów i ogromny zaszczyt, że mogliśmy stać się wykonawcami tego działa. Znów mieliśmy ogromny zaszczyt wykonać dzwon do bardzo ważnego muzeum w Warszawie (jesteśmy również wykonawcą dzwonu znajdującego się w Muzeum Powstania Warszawskiego).
Na dzwonie znalazł się Orzeł II R.P. oraz treść Roty.

Jest to pierwszy dzwon na świecie, który został wykonany z „przestrzeleniem”, symbolicznie nawiązując do tragicznych wydarzeń Katyńskich. Co ciekawe przeprowadzone badania pokazały jedynie lekkie obniżenie głównych tonów pobocznych nie wpływając zasadniczo na finalny piękny dźwięk i rozdźwięk dzwonu.

Dzwon brzmi dźwiękiem cis1. Całość została pokryta czarno-ołowianą patyną postarzając dzwon i nadając mu niezwykły, wręcz unikalny charakter. Dzwon jest oprzyrządowany w młotki elektromagnetyczne produkcji firmy Rduch Bells & Clocks oraz oświetlenie wewnątrz dzwonu.

Otwarcie Muzeum już za miesiąc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z produkcji dzwonu oraz skomplikowanej operacji montażu: http://janfelczynski.com/galeria/53 
Photo

Post has attachment
W środę 29 lipca wraz z ekipą TVP odwiedził nas pan Artur Andrus, który przebywał w Przemyślu tworząc cykl na temat ciekawych miejsc w regionie.

Pan Artur miał możliwość odkopać dzwon, nałożyć na formę fałszywego dzwonu ornamenty i napisy oraz uderzyć sercem. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności rzemieślniczych pana Artura :)

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszej pracowni i zainteresowanie naszą pracą! Już niedługo materiał z nagrania będzie można zobaczyć w TVP.

Zapraszamy do oglądniecia zdjęć
http://janfelczynski.com/galeria/52
Photo

Post has attachment
Nowe dzwony w kościele św. Trójcy w Warszawie na Jubileusz 500-lecia Reformacji

10 lipca 2015 roku będzie historyczną datą w dziejach parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie.

76 lat po zniszczeniu starych dzwonów na skutek działań wojennych i 58 lat po umieszczeniu dzwonów, które do dziś wzywają wiernych na nabożeństwa, przybyły trzy nowe dzwony odlane w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu specjalnie na jubileusz 500-lecia Reformacji dla kościoła Świętej Trójcy, kościoła w Warszawie-Włochach i Kaplicy Tabita w Konstancinie Jeziornie.

Największy „Dzwon Reformacji” waży 350kg i brzmi pięknym dźwiękiem h/1, pozostałe dwa dzwony ważą 220kg i 150kg i brzmią odpowiednio dźwiękami d/2 i e/2. Choć będą biły osobno w innych miejscach w Warszawie wspólnie również tworzą zespół dźwiękowy Tedeum. 

http://janfelczynski.com/ofirmie/aktualnosci#news86

Post has attachment
W dniach 22-24 czerwca odbyły się targi sakralne Sacroexpo 2015, na których wspólnie z firmą Rduch Bells & Clocks prezentowaliśmy nasze produkty. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem zwiedzających i dziękujemy wszystkim za tak liczne odwiedziny.

Wśród prezentowanych dzwonów można było zobaczyć po raz pierwszy dzwon Mieszko i Dobrawa, który został odlany dla upamiętnienia 1050. rocznicy Chrztu Polski. Warto dodać, że podczas uroczystości odlewu obecny był Prymas Polski Abp Wojciech Polak.

Jesteśmy dumni, iż tak jak w zeszłym roku tak i na tegorocznej edycji targów wspólnie z firmą Rduch Bells & Clocks udało się nam zdobyć Złoty Medal Targów za dzwon Mieszko i Dobrawę.

Serdecznie dziękujemy komisji targowej za to ogromne wyróżnienie, które podkreśla jakość naszych dzwonów.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-07-02
8 Photos - View album

Post has attachment
Złoty Medal Targów Sacroexpo 2015 dla Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz firmy Rduch Bells & Clocks za dzwon „Mieszko i Dobrawa” – pomysł i realizację w uczczeniu 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Jest nam niezmiernie miło, że starania naszej pracowni oraz firmy Rduch Bells & Clocks zostały po raz kolejny docenione.

Więcej można zobaczyć tutaj:

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,najlepsze-produkty-i-sposob-aranzacji-nagrodzone,12244.chtm
Photo
Wait while more posts are being loaded