Profile cover photo
Profile photo
Materace do łóżek M&K Koło Foam
16 followers -
Materace do łóżek - sklep firmowy M&K Koło Foam. Materace lateksowe, materace piankowe, materace sprężynowe, materace kieszonkowe.
Materace do łóżek - sklep firmowy M&K Koło Foam. Materace lateksowe, materace piankowe, materace sprężynowe, materace kieszonkowe.

16 followers
About
Posts

Post has attachment
Artykuł: Jak dobrać rodzaj materaca do wagi użytkownika?
http://www.materace24.com.pl/jak-dobrac-rodzaj-materaca-do-wagi-uzytkownika

Zajawka:
Wybór odpowiedniego materaca jest jedną z podstawowych czynności, które mają wpływ na jakość oraz komfort naszego wypoczynku i snu. Fakt ten jest o tyle ważny, że wbrew pozorom śpimy naprawdę sporo. Statystyczny Polak, który stara się prowadzić zbalansowany tryb życia, przesypia około 1/3 jego długości (zakładając, że śpi 8 godzin). To bardzo ważne godziny naszego cyklu dobowego, bowiem dzięki nim regenerujemy siły, dajemy odpocząć ciału i umysłowi, a to przekłada się na poziom sił dnia następnego. Mimo że wybór materaca jest sprawą bardzo ważną, to na szczęście jest on stosunkowo prosty. Wystarczy uzbroić się w kilka podstawowych informacji i można zacząć rozglądać się w poszukiwaniu materaca idealnego dla nas, niezależnie od tego ile ważymy.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Za twardy lub za miękki materac – czy można temu zaradzić?
http://www.materace24.com.pl/za-twardy-lub-za-miekki-materac-czy-mozna-temu-zaradzic

Zajawka:
Zazwyczaj wybierając materac spędzamy sporo czasu na poszukiwaniu tego najbardziej odpowiedniego dla nas. Czasami jednak może zdarzyć nam się jakiś nie do końca przemyślany zakup. Albo testując materac w sklepie wydaje się nam idealny, a w domu stwierdzamy, że jednak jest za twardy lub zbyt miękki. Może także zdarzyć się, że znacznie przybierzemy lub stracimy na wadze. Wtedy materac, z którego dotychczas korzystaliśmy nie będzie już tak dobrze dopasowany jak wcześniej. Czy to oznacza, że nic nie można zrobić?
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Jaki materac jest najtwardszy?
http://www.mkfoam24.pl/jaki-materac-jest-najtwardszy

Zajawka:
Decydując się na zakup materaca jedną z najważniejszych cech, na które bezwzględnie musimy zwrócić uwagę jest jego twardość. Dlaczego jest ona aż tak bardzo istotna? Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa w czasie, gdy śpimy lub odpoczywamy. Gdy materac jest zbyt miękki, nasze ciało zapada się do jego wnętrza, przez co kręgosłup zamiast być podtrzymywany, wykonuje dodatkową pracę starając się utrzymać ciało w naturalnej pozycji. Z problemem mamy do czynienia również wtedy, gdy materac jest zbyt twardy. Powoduje to zwiększony ucisk na kręgosłup i całe ciało, co uniemożliwia komfortowy sen.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Strefy twardości materaca.
http://www.materacekolo24.pl/poradnik/strefy-twardosci-materaca

Zajawka:

Każdy z nas chętnie dąży do zwiększenia komfortu swojego życia inwestując w coraz to nowsze i nowocześniejsze sprzęty. Wiele osób w trosce o zdrowy i komfortowy sen zaopatrzyło się w materac, który dodatkowo zabezpieczony jest pokrowcem, a zestaw uzupełniony jest o stelaż. Materace wbrew pozorom są bardzo złożonymi produktami. Dlatego wybierając materac odpowiedni dla swojej osoby warto zwrócić uwagę na to w ile stref twardości wyposażony jest obiekt naszego zainteresowania – robimy to tylko w przypadku, gdy osoba, która będzie korzystać z materaca ma więcej niż 160 cm wzrostu – w przeciwnym wypadku strefy twardości nic nie dadzą. Fakt posiadania przez materac stref twardości najbardziej doceniony będzie przez osoby o wadze przekraczającej 70 kg. Materac może posiadać 1, 3, 5 lub 7 stref twardości. Im więcej, tym lepiej, bo wtedy materac korzystniej dopasuje się do kształtu ciała. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ różne części naszego ciała mają różną masę i wywierają zróżnicowany nacisk na podłoże. Jeśli ktoś nie wierzy, w łatwy sposób może zweryfikować to twierdzenie – wystarczy położyć się na płaskiej powierzchni, a od razu poczujemy, że poszczególne części ciała nie wywierają takiego samego nacisku. Największy ciężar ma strefa lędźwiowa, czyli biodra i pośladki – to właśnie te części naszego organizmu wywierają największy nacisk i to one potrzebują najtwardszej części materaca, by były odpowiednio podparte i nie zapadały się w niego.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Stelaż regulowany czy bez regulacji.
http://www.mkfoam24.pl/stelaz-regulowany-czy-bez-regulacji

Zajawka:
Ludzi można podzielić – bardzo mocno upraszczając stan faktyczny – na dwie grupy: tych, którzy biorą życie takie jakim jest oraz takich, którzy oczekują od niego czegoś więcej. Ludzie z obu tych grup, którzy dbają o jakość swojego snu i cenią zalety posiadania dopasowanego do siebie materaca mogą jeszcze bardziej zwiększyć poziom swojego szczęścia. Nieodłącznym towarzyszem materaca jest stelaż. Zapewnia on odpowiednie rozłożenie ciężaru przenoszonego z materaca na ramę łóżka, a także wzmacnia całą konstrukcję. Decydując się na zakup stelaża, który to z resztą najlepiej kupić równocześnie z materacem, by zapewnić maksymalne  wykorzystanie jego możliwości od samego początku, należy pamiętać, że najważniejszym kryterium jego doboru jest rodzaj materaca, który posiadamy.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Materac dla osoby starszej.
http://www.materace24.com.pl/materac-dla-osoby-starszej

Zajawka:
Organizm człowieka wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji przez cały okres życia. Szczególnie ważny jest układ kostny, którego głównym elementem jest kręgosłup. Niezwykle istotne jest, by po całym dniu miał on jak odpocząć, dzięki czemu zniwelować lub wyeliminować można pojawiające się bóle i wrażenie ciężkości. Komfort dla kręgosłupa i całego organizmu zapewni odpowiednio dobrany materac – mimo że nie jest on może najbardziej rzucającym się w oczy elementem łóżka, jego dobór jest kwestią o ogromnej wadze. Odpowiednio wybrany materac zapewni zdrowy sen i wypoczynek, regenerację sił i odprężenie. Zły wybór może spowodować więcej szkód niż pożytku, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę nabywając materac dla osoby starszej.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Szerokie łóżko – dwa węższe czy jeden szerszy materac?
http://www.materacekolo24.pl/poradnik/szerokie-lozko-dwa-wezsze-czy-jeden-szerszy-materac

Zajawka:
Szersze łóżko z oczywistych względów wybierają głównie pary i małżeństwa. Małżonkowie często różnią się cechami fizycznymi oraz preferencjami dotyczącymi twardości materaca czy jego budowy. Czy w takim przypadku komfort spania we dwójkę jest z góry skazany na porażkę, bo jedna ze stron musi odpuścić i dostosować się do potrzeb drugiej? Oczywiście, że nie! Wystarczy wiedzieć co zrobić, by wspólny sen był równie wygodny, jak spanie w pojedynkę. Sekret tkwi w odpowiednim doborze materaca lub materacy. Jeśli będziemy wiedzieć czym się kierować i na co zwrócić uwagę, bliskość drugiej osoby podczas snu nie będzie tylko odległym marzeniem, ale codzienną rzeczywistością.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Materac dla osoby o dużej wadze.
http://www.materace24.com.pl/materac-dla-osoby-o-duzej-wadze

Zajawka:
Zróżnicowanie ludzi ma odbicie nie tylko w sferze psychicznej, czyli w charakterze i cechach osobowości, ale także w wyglądzie zewnętrznym. Jedni są mniejsi, drudzy więksi, jedni ważą mniej, drudzy więcej – rzecz najnormalniejsza w świecie. Cechy te, mimo że nie powinny wpływać na odbiór drugiej osoby (vide: nie oceniaj książki po okładce), są bardzo istotne przy doborze odpowiedniego materaca dla siebie. Właśnie przez tę indywidualność i niepowtarzalność nie ma uniwersalnego przepisu na materac dla każdego. Nie znaczy to jednak, że nikt z nas nie może znaleźć produktu idealnego dla siebie. Wręcz przeciwnie – każdy może, a nawet powinien.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Lateks czy pianka?
http://www.mkfoam24.pl/lateks-czy-pianka

Zajawka:
Zróżnicowanie każdego segmentu rynków sprzedaży jest głównie odbierane jako korzystne dla klienta. Z drugiej jednak strony, potencjalny kontrahent może czuć się nieco przytłoczony ogromem wyboru. Gdy w grę wchodzi większy zakup, na który przeznaczona zostanie większa kwota niż ta zazwyczaj zostawiana w sklepie spożywczym, a produkt, do którego zakupu się przymierzamy ma nam służyć przez lata, oczywiste przestaje być oczywiste, a każdy kolejny dostępny przedmiot z interesującego nas zakresu sprawia, że mamy większy problem z wyborem.
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł: Czy warto zainwestować w dobry materac?
http://www.materace24.com.pl/czy-warto-zainwestowac-w-dobry-materac

Zajawka:
Postęp technologiczny nieustępliwie mknie do przodu. Zmiany i nowości czyhają na nas na każdym kroku. Co rusz natykamy się na produkty nowoczesne, uzbrojone w zaawansowane technologie, stworzone zgodnie z najnowszymi zaleceniami, certyfikatami, często także trafiające w obecne trendy. Decydując się na jakikolwiek zakup trzeba uważać, ponieważ rynek zalany jest podróbkami i produktami chińskimi, które, jak wszyscy dobrze wiemy, nie są, eufemistycznie mówiąc, najwyższej jakości. Chcąc zaoszczędzić, często pakujemy się w maliny, w efekcie czego więcej pieniędzy wydajemy na naprawy lub zakup kolejnego produktu, tym razem lepszej jakości, bo tego nauczyliśmy się na własnych błędach. Jest to poniekąd dobre rozwiązanie, ale po co uczyć się na swoich, skoro można zacząć obserwować otaczający nas świat i dostrzegać błędy, które popełniają ludzie i wystrzegać się ponawiania ich nieprzemyślanych decyzji. W dobie Internetu, do którego prawie każdy ma swobodny dostęp można posiłkować się opiniami innych ludzi, którzy zakupili dany produkt. Jednak jest to o tyle ryzykowne, że nie wiemy kto siedział po drugiej stronie monitora i pisał opinię. Można uznać je za jedynie za niezłą wskazówkę.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded