Profile cover photo
Profile photo
NCS Spor Buz Pisti
About
Posts

Post has attachment

GİRİŞİMCİLERİN YENİ GÖZDESİ SENTETİK BUZ PİSTİ SAHALARI

http://www.ncsspor.com/girisimcilerin-yeni-gozdesi-sentetik-buz-pisti-sahalari/


Buz pisti sahası işletmek son zamanların popüler girişimleri arasında çoktan yerini aldı. Yeni bir iş fikri arayanlar için buz pisti işletmeciliğinin bir hayli cazip geldiğini söyleyebiliriz. İlk aşamada buz pisti yapımının maliyetinden kaçınan girişimciler işin iç yüzüne baktıkları zaman yatırım yaptıkları ücretin kısa sürede geriye döndüğünü fark etmektedir. Buz pisti sahanızı özellikle insanların yoğun olarak bulunduğu AVM, şehir merkezleri gibi alanlarda açtığınız zaman müşteri potansiyelinizin hiçbir zaman eksilmeyeceğini söyleyebiliriz.

Neden Sentetik Buz Pisti Açmalıyım?

Sentetik buz pistinin tercih edilmesindeki ilk neden maliyettir. Çünkü doğal buz pisti sahalarının sürekli olarak soğutulması gereklidir. Buda ekstra su ve elektrik giderlerini beraberinde getirir. Ancak sentetik buz pisti sahaları yapay bir malzeme olan ‘Ez-Glide 350’ sentetik buz pisti panelleriyle yapıldığı için ayrıca soğutma maliyeti gerekmez. Farklı boyutlarda üretimi yapılan buz pisti panelleri modüler bir yapıda olup yapboz misali belirlenen arazi üzerine kaplaması yapılmaktadır. Hızlı ve kolay kurulum sağlayan ve özel bir malzeme ile üretilen buz pisti panellerinin bakım, onarım çalışmalarının kolay olması da girişimcilerin hoşuna giden bir noktadır. Gerçek buz pisti hissini yaratan sentetik buz pisti sistemleri buz pisti işletmecilerine avantajlar sunmaktadır.
Sentetik buz pisti sahalarını eğitim amaçlı ve eğlence amaçlı işletebilirsiniz. Sentetik buz pistinizde haftanın belirli günlerinde eğitmenler eşliğinde buz pateni eğitimleri vererek müsabakalara ev sahipliği yapabilirsiniz. Serbest kayak günlerinde ise halka açık seanslar uygulayarak eğlence amaçlı kullanıma açabilirsiniz. Böylelikle sentetik buz pistinizi verimli olarak kullanabilirsiniz.

Buz Pisti Yapan Firmaları Nasıl Seçmeliyim?

Yeni bir iş için kolları sıvadınız, yapacağınız işe karar verdiniz ancak bu işi hangi firma tarafından yaptırmalısınız? Yaptığınız yatırımın boşa gitmemesi için seçtiğiniz firmanın kalitesine ve referanslarına dikkat etmelisiniz. Her iş sektöründe olduğu gibi buz pisti yapan firmalarda da bu ince ve önemli ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Buz pisti yapımı için sizlere önereceğimiz NCS Spor buz pisti firmalarının internet sitesine giriş yaparak yapmış olduğu buz pisti sahalarını inceleyebilirsiniz. Çalışmış olduğu kurum ve kuruluşlara göz atarak buz pisti yapan firmanızı belirleyebilirsiniz. Buz pisti maliyetinizi hesaplamak ve buz pisti işletmeciliği hakkında bilgi almak içinde buz pisti yapan NCS Spor’dan destek alabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
BUZ PİSTİ SAHASI AÇMAK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

http://www.ncsspor.com/buz-pisti-sahasi-acmak-icin-neler-yapilmalidir/


Buz pisti sahaları son zamanlarda girişimciler için ve iş alanı arayanların yeni gözdesi oldu. Buz pisti yapım maliyetini kısa sürede çıkararak yüksek kar elde etmenizi sağlayan buz pisti sahalarına talep günden güne artış gösteriyor. Buz pisti yapımı gerçekleştireceğiniz alanın belirlenmesi en önemli noktalardan biridir. Ulaşımı kolay merkeze yakın noktalarda buz pisti sahası açmanız doğru karar olacaktır. İnsanların yoğun olarak bulunmadığı işlek olmayan mekanlarda buz pisti açmak işletmeciyi zarar uğratabilir. İlk aşamada merkezi konumda buz pisti açmak sizi maliyet bakımından korkutabilir, ancak bunu göz ardı etmelisiniz. Çünkü buz pisti işletmeye başladığınız zaman kısa sürede yapım maliyetlerini çıkartacaktır. Bu yüzden alışveriş merkezleri, spor sahaları gibi alanlarda buz pisti açmalısınız. Buz pisti yapımını gerçekleştireceğiniz alanı tespit ettikten sonra diğer yapılması gerekenlere geçelim;

Hangi tür buz pisti yaptırmalıyım?

Buz pisti yapımı için iki alternatifiniz bulunmaktadır. Buz pisti sahanızı isterseniz doğal buz pisti olarak isterseniz de sentetik buz pisti olarak yaptırabilirsiniz. Öncelikle doğal buz pisti nedir bunu açıklayalım. Doğal buz pisti yapımında gerçek buzlar kullanılmaktadır. Bundan dolayı gerçek buz pisti olarak da bilinmektedir. Doğal buz pisti yapımı sentetik buz pistine göre daha uzun sürer ve daha fazla maliyetlidir. Çünkü doğal buz pisti yapımında soğutma borularının pistin zeminine döşenmesi gereklidir. Doğal buz pistini işletirken pistin sürekli olarak soğutma grubu ile soğuk kalması sağlanmalıdır. Buda size ekstra su ve elektrik maliyeti demektir. Kayak sırasında gerçek buzu hissetmek isteyen kişilerin tercihi doğal buz pisti sahaları olmaktadır. Doğal buz pisti işletmek isteyenler için işletme sırasında elektrik vb. maliyetlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini belirtelim.

Sentetik buz pistinin yapım aşaması ve bakımı kolaydır. Özel malzemelerden üretilen buz pisti panellerinin zemin üzerine hızlı ve kolay bir şekilde döşenmesi ile kısa sürede sentetik buz pisti sahası yapımı tamamlanır. Sentetik buz pisti sistemlerinin yapımı sırasında kullanılan “Ez Glide 350” buz pisti panellerini soğutmaya gerek yoktur. Özel yapısı itibari ile ekstra soğutma grubuna ihtiyaç olmadan buz pisti sahanızı işletebilirsiniz. Sentetik buz pisti sahasının bakımı da kolaydır. Günlük, haftalık ve aylık periyodlar halinde sentetik buz pisti temizleme araçları ile kısa sürede bakımını yaparak işletmeye devam edebilirsiniz.


Buz pisti yapan firmalar

Buz pistinizi hangi firmaya yaptırmalısınız? Buz pisti yapımı için firma neden önemli? Buz pistinizi yaptıracağınız firmayı doğru seçmelisiniz. Buz pisti yaptırma sırasında size destek olacak buz pisti firması mekan analizi ve teknik anlamda size çok yardımcı olacaktır. Buz pisti işletmeciliğinde ihtiyacınız olacak teknik ekipman (paten, kask, kapama sistemleri, bariyer sistemleri, vb.) desteğinizi sizlere sağlaması ve sizi bilgilendirmesi çok işinize yarayacaktır. Uzun yıllardır buz pisti yapımı gerçekleştiren, tecrübesi ile size destek olacak NCS Spor ile iletişime geçerek buz pisti sahası açmak için gerekli bilgileri edinebilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
HANGİ BUZ PİSTİNİ TERCİH ETMELİYİM?

http://www.ncsspor.com/hangi-buz-pistini-tercih-etmeliyim/


Buz pisti işletmeciliğine karar verdiniz ancak hangi türde buz pisti yaptırmak sizin için daha yararlı olacak? İki farklı türde yapımı gerçekleşen buz pistlerinden hangisini tercih etmeniz daha faydalı? Buz pisti imalatını hangi firmaya yaptıracaksınız? Bildiğiniz üzere buz pistleri sentetik buz pisti ve doğal buz pisti olarak iki farklı şekilde imal edilmektedir. Doğal buz pisti ve sentetik buz pisti sistemlerinin genel özelliklerini sizler ile paylaşarak aklınızdaki sorunları bir nebze gidermeye çalışacağız.

Doğal buz pisti bir diğer adıyla gerçek buz pisti, adından da anlaşıldığı üzere gerçek buz kullanılarak imal edilmektedir. Gerçek buzlardan yapılan buz pistlerinde kayak yapan kişiler gerçek buzu hissedecekleri için keyifli bir kayak yapacaklarını söyleyebiliriz. Doğal buz pisti sistemlerinin yapım ve kullanım maliyetleri sentetik buz pistine göre daha fazladır. Doğal buz pistini yaptıracağınız sahanın arazi koşulları ve çevresel durumu da buz pistinin kullanımını etkilemektedir. Buz pistini yaptıracağınız alanın üstünün kapalı olması ve çevresel faktörlerden etkilenmemesi doğal buz pistinin kullanımı için önemli bir faktördür. Güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan buz pistinde soğutma maliyetleri artacak ve buz pisti yüzeyinde erime gerçekleştiği için kayak yapan kişileri rahatsız edecektir.

Doğal buz pistlerinin kullanılabilmesi için soğutma gruplarına ihtiyaç vardır. Doğal buz pistinin imalatı sırasında yapımı gerçekleştiren firma buz pistine uygun boyuttaki soğutma gruplarının kurulumunu gerçekleştirecektir. Doğal buz pistini açık veya kapalı alanda yaptırabilirsiniz. Ancak sıcak yaz aylarında kullanıldığı zaman güneş ışınlarına maruz kaldığı için soğutma maliyetleri de artacaktır.

Sentetik buz pisti özel biz malzemeden üretilmektedir. Gerçek buz hissini yaratacak buz pisti panelleri kullanılarak üretilen sentetik buz pisti sistemlerinin yapım ve bakım maliyetleri doğal buz pistine göre daha düşüktür. Özel olarak imal edilen “Ez Glide 350” sentetik buz pisti panelleri uygun zemin üzerine kolay bir şekilde döşenmektedir. Buz pistinizi dört mevsim sorunsuz bir şekilde işletmek istiyorsanız sentetik buz pisti sistemlerini tercih edebilirsiniz. Sentetik buz pistinin kullanılması için soğutma gruplarına, su ve elektriğe ihtiyaç yoktur. “Ez Glide 350” buz pisti panelleri paten bıçaklarının sürtünmesini azaltarak rahat bir şekilde kayak yapılmasını sağlar. Buz pisti zeminin temizlenmesi ve bakımı da bir hayli kolaydır. Küçük bir buz pisti temizleme aracı ile sentetik buz pisti yüzeyini kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Sentetik buz pistlerinin yapım süresi doğal buz pistlerine göre daha kısadır. Sentetik buz pisti panelleri kullanılarak imalatı gerçekleştiğinden bir de soğutma borularının döşenmemesinden dolayı kurulum süresinde tasarruf sağlayabilirsiniz. Sentetik buz pisti panelleri demonte olduğundan dolayı buz pistinizi taşıma kararı alırsanız gideceğiniz sahaya panellerinizi kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Buz pisti imalatında 1994 yılından bu yana hizmet veren NCS Sporu tercih edebilirsiniz. Doğal buz pisti veya sentetik buz pisti imalatını gerçekleştirmek için uygun bir sahaya sahip değilseniz NCS Spor’un buz pisti kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Add a comment...

Buz Pistleri Hangi Alanlara Uygulanır?

http://www.ncsspor.com/


REKREASYON ALANLARI

Serbest zaman (rekreasyon) kişinin çalışmadığı, yaşam zorunluluklarının ve biçimsel görevinin dışında kalan ve kişinin kendi isteği yönünde harcayabileceği zaman olarak tanımlanabilmektedir. Başka bir tanıma göre serbest zaman aktivitesi; kişinin çalışma, ailevi ve toplumsal zorunluluklar dışında, rahatlamak, uzaklaşmak ya da bilgisini ve topluma katılımını artırmak için kendi isteğiyle yaratıcı kapasitesini harekete geçirdiği herhangi bir aktivite olarak da tanımlanmaktadır.


Ülkemizde toplumsal değişmeyi ve kalkınmayı destekleyen, gençlerin kişilik gelişimini sağlama ve geliştirme açısından etkili olan serbest zaman aktivitelerinin ve eğitiminin kurumsal alanlarda da yadsınamayacak derecede desteklendiğini görmekteyiz. Zira serbest zaman sayesinde yapılan yaratıcı ve kültürel faaliyetler ile bireyin yenilenmesi, biriken arzuların açığa çıkarılması, bireylerin sağlıklı yaşamak ve verimli çalışmak dileğinin yerine getirilmesi, olumsuz çevre koşulları nedeniyle oluşan sıkıntı ve stresin atılarak vücut bütünlüğüne kavuşturulmasının sağlanmasıyla gençlerin bu gelişime daha hızlı adapte olacağı düşünülmektedir. Bu bağlamda serbest zamanın; yaşamın her safhasında, çocukluktan yaşlılığa sürekli bireyle birlikte var olacak ve insana psikolojik, sosyal ve fiziksel fayda getirecek deneyimler sağlayacağı anlaşılmaktadır. Bu nedenle serbest zaman eğitiminin temel eğitimin bir parçası olarak desteklenmesi gerekmektedir. Ayrıca eğitimin ana unsuru olarak da kabul edilmelidir.


Bu bağlamda extreme sporlar için yaratılacak alanlar sayesinde insanlar olumsuz stres enerjilerini rahatça atabilecek ve çok daha pozitif bir enerji ile normal yaşamına devam edecektir.21 yılı aşkın süredir Doğal Buz Pistleri, Sentetik Buz Pistleri, Tekerlekli Paten Pistleri, Skaparklar, Çok Amaçlı Paten Pistleri konusunda birçok projenin altına imza atan firmamız sektöründe öncü konumda olmaya devam etmektedir.Her türlü iklim koşullarına uyum sağlayan paten pistlerimiz, farklı ölçü ve şekillerde de yapılabilmektedir.


KAYAK MERKEZLERİ

Ülkemizde bulunan kayak merkezleri, kendilerine has coğrafi, iklim ve konaklama koşulları ile her kış binlerce misafiri ağırlamaktadır. Yakın zamanda açılan farklı ölçülerdeki kayak merkezleri, kendi tesislerine daha fazla müşteri çekebilmek için alternatif sporlar arayışına girmişlerdir.Kış sporları denilince ilk akla gelen kayak pistleridir, ancak farklı arayışlar içinde olan müşterileri çekebilmek için artık kayak merkezleri yavaş yavaş buz pateni pistlerini de hayata geçirerek rakiplerine karşı avantaj sağlamak gayreti içindedirler.Firmamız tarafından açık alanlara veya kapalı alanlara kurulabilen buz pistleri kayak merkezlerine giden yerli ve yabancı misafirler tarafından yoğun talep görmeye başlamıştır.Uludağ, Yıldızeli ve Sarıkamış’ ın öncülük ettiği buz pateni pistleri kış aylarında çok yoğun talep görmektedir.


TATİL KÖYLERİ / OTELLER


Farklı mimari yapıları ve özellikleri ile her yıl binlerce misafiri ağırlayan tatil köyleri ve oteller, işletmelerini daha cazip hale getirmek, farklı aktiviteler arayan müşterilerinin bu taleplerine cevap vermek için buz pistleri, tekerlekli paten pistleri ve skateparklar yaparak, özellikle çocuklu ailelerin konaklama tercihlerini doğrudan etkileme başlamışlardır.Açık ve Kapalı alanlara kurulabilen paten pistleri sayesinde tatil köyleri ve oteller gelir kalemlerini arttırdığı gibi, tesis dışından da gelen müşterilerine hizmet vererek hem işletmesinin tanıtımını yapmakta hem de ciddi bir gelir elde etmektedir.”Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği ” olarak ülkemizde birçok farklı ölçülerde paten pistleri yapmaktayız. Yapmış olduğumuz paten pistleri demonte parçalar halinde bir sistem olduğundan istenildiği takdirde kolayca sökülüp farkı bir yere taşınabilmektedir.YAŞAM ALANLARI

Spor günlük hayatın hemen hemen tüm yönlerini etkileyen çok önemli bir kurumdur. Spor, toplumların sosyal hayatında itibarlı bir yere sahiptir. Spor’ un gücü onun bir sosyalleştirme aracı olması ve insanları birleştirici rolünü yerine getirmesi ile ölçülür.İnsanlar bu bağlamda yaşam alanlarını mümkün olduğunca spor yapabileceği, farklı aktivitelerden yararlanabileceği ve çocukları için en güvenilir ve çok amaçlı spor etkinliklerine katılabileceği yerlerden seçmeye özen göstermektedirler.


Günümüzde bir çok farklı ve yeni gelişmeye başlayan spor dalları da inşaat şirketlerinin, yaşam alanları yaratan kişi ve kurumların dikkatini çekmeye başlamıştır. Bu spor aktivitelerinin başında ise buz pateni, tekerlekli paten ve skateparklar gelmektedir.Firmamız bünyesinde yapılan Doğal Buz Pistleri, Sentetik Buz Pistleri, Tekerlekli Paten Pistleri ve Skateparklar ile bu talebi; kaliteli ürünler, doğru tesis planlaması, iyi bir işletme ile sağlayarak hizmete sunuyoruz.

PARK VE BAHÇELER

Günlük yaşamda yenilikleri yaygınlaştırmak ve oluşturmak iş girişimcisinin, toplumsal yarara yönelik değişimi sağlamak ise sosyal girişimcinin yaşam amacıdır. Yerel yönetimler, halkın güven ve desteğini sağlayarak, onların dilek ve önerilerine dayalı, katılımcı ve eşit hizmet sunmaktadırlar.Sosyal belediyecilik, belediyelerin sosyal fonksiyonlarını artıran ve sosyal yaşam içinde aktif hale gelmesini sağlayan bir anlayıştır.Son yıllarda hızla artan betonlaşma karşın, insanların nefes alabileceği, dinlenme ve spor yapma imkanına sahip olabileceği park ve bahçelerin sayısı da yavaş yavaş artmaya başlamıştır. Özellikle insanların boş zamanlarını spor alanları, farklı spor aktiviteleri yapabileceği, park ve bahçelerde geçirmeye başladığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.


Ülkemizde popüler olmaya başlayan buz pateni ve tekerlekli paten sporu, her yaştan insanın dikkatini çeken ve öğrenmeyi arzu ettiği bir spor dalı olmaya başlamıştır. Günümüzde bir çok belediye sosyal projeler kapsamında park ve bahçelerin içine Doğal Buz Pistleri, Sentetik Buz Pistleri ve Tekerlekli Paten Pistleri yapmaya başlamıştır, hatta öylesine yoğun talep gelmeye başlamıştır ki pistlerin büyüklükleri 500 m2 ile 1.000 m2 arasında değişmeye başlamıştır.SAHİL PROJELERİ

Farklı yatırım araçları arayışında olan girişimciler için ülkemizde son yıllarda gelişmeye başlayan paten pistleri yatırımları, sahil kasabalarında ve plajlar da yapılan spor tesisleri içinde yer almaya başlamıştır. Farklı ölçü ve teknolojiler kullanılarak yapılan paten pistleri genç yaşlı yüzlerce misafiri ağırlamaktadır. Doğal Buz Pistleri, Sentetik Buz Pistleri ve Tekerlekli Paten Pistleri konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet veren firmamız, coğrafi, ekonomik, ve kültürel yapılara göre tesisler üretmekte ve pazarlamaktadır. Kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden yoluna devam eden firmamız, en kaliteli ürünleri en uygun fiyata vermektedir.


Demonte, parçalanabilir ve kolay taşınabilir özelliği sayesinde farklı lokasyonlara da konuşlandırılabilen buz pistlerimiz, kolay kurulabilme özelliği sayesinde işletmecilere çok büyük avantajlar sağlamaktadır.
Add a comment...


BUZ PİSTİ SOĞUTMA SİSTEMLERİ

http://www.ncsspor.com/buz-pisti-sogutma-sistemleri/

Soğutma grupları doğal buz pisti sahalarında kurulumu gerçekleştirilen sistemlerdir. Doğal buz pisti sistemleri doğal buz kütleleri kullanılarak yapılmaktadır. Buz ısısını korumak amacıyla buz pisti imalatı sırasında sahanın zeminine soğutma boruları döşenmektedir. Buz pisti sahasının zemin altı çalışmalarında döşemesi gerçekleştirilen soğutma boruları gerçek buzların ısısını korumasını sağlamaktadır. Buz pisti sistemlerinin hava koşullarından etkilenmemesini ve işletmeciliğe devam etmesi için buz pisti sahalarında soğutma grupları kullanılmaktadır.

Soğutma sistemleri özellikleri buz pisti sahasının büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Soğutma ve donma tesisatından verim alabilmek için buz pistinin özelliklerine göre soğutma sistemleri tercih edilmelidir. Soğutma teknolojilerinin gelişmesi ile buz pisti sahalarının soğutma çalışmaları daha kolay ve verimli hale gelmiştir. Açık veya kapalı buz pisti fark etmeksizin tüm doğal buz pistlerinde soğutma sistemlerinin imalatı gerçekleştirilmektedir. Soğutma sistemlerinin imalatı gerçekleştirilecek bölgenin hava koşulları ve saha boyutları iyi bir şekilde değerlendirilerek soğutma sistemlerinin gücü belirlenmelidir. Chiller soğutma grupları havalı soğutma ve su ile soğutma olarak iki farklı şekilde bulunmaktadır. Farklı buz pisti sahalarına göre chiller güç kapasitesi belirlenmektedir.

Hava Soğutmalı Chiller

Kompresör

Hava Soğutmalı Chiller guruplarında hermetik tip, yarı hermetik ve vidali kompresörler kullanılmaktadır. Hava soğutmalı chiller karter ısıtıcı ve koruyucu rölelere sahiptirler. Gaz sistemi titreşim alıcılar ile kırılmaya karşı korumalıdır. Sessiz ve emniyetli olarak uzun seneler hizmet verirler.Hava Soğutmalı Chiller sistemlerinde önerilen iki devreli olması ve iki kompresör kullanılmasıdır. Soğutma gruplarının iki devreli olmasının sebebi herhangi bir olumsuz durumda devrede arıza oluşması durumunda ikinci devrenin işletmenin üretimini aksatmaması için faaliyete geçmesi gerekir. Aynı zamanda soğutma gruplarının bakımı esnasında bir devrenin bakımı yapılırken diğer devre çalışmasına devam ederek buz pistinin soğutma çalışmalarının devam etmesi gerekir.

Soğutucu ( Evaporatör ) Kauçuk Soğutma

Hava soğutma chiller sisteminde Shell & Tube tipte olup soğutucuların dış yüzeyi uygun kalınlıkta izolasyonla izole edilmektedir.

Kondanser

Hava Soğutma Chiller sisteminde kullanma şekline göre; Hava soğutmalı kondenser; bakır boru ve alüminyum lamelli olarak talep edilmektedir. Enerji verimliliği önceliklerimiz arasında olup soğutma gruplarında kullanılan malzemeler birinci sınıf kalite ürünler kullanılarak üretilmektedir.

Fan ve Motoru

Hava soğutmalı kondenserli cihazlarda soğutucu gazın yoguşmasını sağlamak üzere motoru ile direkt akuple yüksek verimli aksiyal fan cihaz üzerine monte edilmiştir.

Elektrik Kumanda Panosu

Hava Soğutma Chiller sistemlerinde tam otomatik çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerine konmuş olan pano yeterli miktarda kontaktör, termik, sigorta ve şalter ile teçhiz edilmiştir.

Elektronik Kontrol Sistemi

Hava Soğutmalı Chiller sistemlerinde elektronik kontrol sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede su giriş ve çıkış sıcaklıkları, kompresör ve pompasının çalışma zamanları ve sistemde oluşan arızalar ekranda görülebilmekte ve cihazın optimum verimde çalışması sağlanmaktadır.

Soğuk Su Pompası

Hava soğutmalı chiller ile tesis arasındaki su sirkülasyonunu sağlayabilmek için konmuştur. Tesisin basınç kayıplarına uygun olarak seçilmektedir.

Soğutma Devresi Elemanları

Hava Soğutmalı Chiller otomatik ve güvenli şekilde çalışması için; drayer-filtre, gözetleme camı, termostatik genleşme valfı, solenoid valf, alçak-yüksek basınç presostadı, su akış kontrol otomatiği ve soğutma valfları konmuştur.

Chiller imalatı gerçekleştiren NCS Spor buz pisti sahalarının planlamasına uygun olarak boru hatlarının döşenmesi ve soğutma sistemleri kurulumu gerçekleştirmektedir. Chiller bakımı düzenli olarak yapıldığı sürece soğutma sistemi uzun yıllar sorunsuz olarak çalışmaktadır. Soğutma sistemleri imalatı ve bakımı için NCS Spor ile iletişime geçebilirsiniz..


Add a comment...

Post has attachment

ASMA GERME SİSTEMLERİ

http://www.ncsspor.com/asma-germe-sistemleri/


Asma germe sistemleri buz pisti sahalarında, park ve bahçelerde, teras kapamalarında, stadyum, otopark, havuz, restoran, gösteri merkezleri ve birçok alanın üzerini kapatma amaçlı kullanılmaktadır. Asma germe membran sistemleri için özel olarak üretilmiş olarak tekstil malzemesi ile imalat gerçekleşmektedir. Asma germe sistemleri uygulanan mekanlar rüzgar ve yağmur gibi dış faktörlerden etkilenmez. Asma germe sırasında kullanılan membran malzemesi çekme ve germe kuvveti ile tamamen açılarak mekanların üzerini kapatmaktadır.

Asma germe sistemlerinin dayanma gücü betonarme yapılara göre daha yüksektir. Özel lifler ile dokuması gerçekleştirilen membran asma germe sistemleri yırtılmaya ve kopmaya karşı dayanıklıdır. Membran dayanıklılık ve rahatlık açısından asma germe sistemlerine tam olarak uyum sağlamaktadır. Olası bir yangın anında alev yayılmasına karşı yüksek dayanım gösteren membran asma germe sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Asma germe imalatı sırasında yağmur, kar, fırtına, ağırlık düşmesi gibi doğal ve yapay dış faktörleri göz önünde bulundurarak üretim gerçekleştiren NCS Spor tüm asma germe sistemleri imalatının tüm aşamalarını gerçekleştirmektedir.

Asma germe imalatı kullanılan malzeme esnek ve şekil alabilir bir yapıdadır. Asimetrik bir şekilde çekme kuvveti uygulanan asma germe sistemleri koni, kare ve kubbe şeklinde olmaktadır. Farklı model seçenekleri sunan NCS Spor ile iletişime geçerek modeller hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Asma germe sistemleri portatif özelliğe sahiptir. Yıl içerisinde istenilen zaman diliminde defalarca kurulup kaldırılabilen asma germe sistemleri çelik aksamlar kullanılarak imalatı gerçekleşmektedir.

Asma germe sistemlerinin imalatı ve onarımında tecrübeli ekibi ile hizmet veren NCS Spor, asma germe fiyatlarında sizlere avantajlı fiyatlar sunmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Soğutma Grupları Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

http://www.ncsspor.com/buz-pisti-sogutma-sistemleri/

Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği her koşulda soğutma çözümlerini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. Chiller soğutma kiralama ve kiralık buz pistlerinde profesyonel, hizmetinde hızlı, kolay montaj ile çözüm üretmektedir. Hava veya su soğutmalı Chiller kiralamaları konusunda uzman ekibi ile yaklaşık 20 yıldır hizmet veren firmamız gerek yurt içi gerek yurt dışında başarılı bir çok projeye imza atmıştır. Türkiye, Türk Cumhuriyetleri, Balkan Ülkeleri ve Ortadoğu' da bir çok proje çalışmalarına devam etmektedir.

Kurulum

Ortalama 20 - 45 gün arasında anahtar teslim buz pistleri tesisleri kuran firmamız farklı ar - ge ve proje çalışmaları ile en zor koşullarda bile bir çok tesisi başarılı şekilde kurmuştur.

Garanti

Kurmuş olduğumuz bu pisti soğutma grupları, soğuk hava depoları ve buz pistlerinde tüm donanım ve ekipmanlarımız sisteme uygun, başarılı, ekonomik ve pratik bir uzman ekibin mühendisliği ile sorunsuz hizmet vermektedir. Türkiye geneli 7/24 teknik destek hizmeti ile müşterilerine en hızlı ve garantili şekilde hizmet veren firmamız her geçen gün sektöründe büyümeye devam etmektedir.

Ekonomik

Uygulama ne olursa olsun, mevcut ekipmanınızı onarana veya değiştirene kadar Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği, kurumunuz için uygun maliyetli bir buz pisti soğutma çözümü sunar.

Anahtar teslimi

İlk aramanızdan itibaren, uygulamanızın eksiksiz analizine, kiralama ve satın alma ihtiyaçlarına dayalı, doğru ürün ve teknik ekipmanlar tercihi ile tesislerinizi en kısa sürede teslim ediyoruz.

Kiralama Çözümleri

Kiralama ihtiyaçlarının keşfi

Sistem tasarımı üzerine tavsiyeler

Durum için en ideal ekipmanın seçimi

Destek hizmetleri

Sistemin devreden çıkarılması ve ürünün de-montajı

Minimum hizmet dışı kalma süresini ve sorunsuz sistem geçişini sağlamak üzere hızlı, güvenilir ve ekonomik maliyetli kiralama çözümleri için NCS Spor irtibata geçiniz.


Add a comment...

Post has attachment
Sentetik Buz Pisti Panelleri

https://www.ncsspor.com/sentetik-buz-pisti-panelleri/

Sentetik buz pisti imalatı sırasında buz pisti panelleri kullanılmaktadır. Buz pistinin yapılacağı alanın hava koşullarına uygun olarak buz pisti paneli seçilmesi daha doğru olacaktır. Farklı kalınlıklarda üretilen buz pisti panelleri 19 mm sentetik buz pisti paneli, 12.7 mm sentetik buz pisti paneli, 9.50 mm sentetik buz pisti paneli,6.52 mm sentetik buz pisti paneli olarak ayrılmaktadır. buz pistinin inşa edileceği alana uygun olarak buz pisti panelini seçebilirsiniz.

19 MM Sentetik Buz Pisti Panelleri

Sentetik buz pisti imalatı buz pisti panellerinin hızlı bir şekilde zemine monte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Sentetik buz pisti panelleri farklı kalınlıklar da olmaktadır. Buz pisti panelinin kalınlığının farklı olması sentetik buz pisti sahasının açık veya kapalı olmasına bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu yüzden sentetik buz pisti imalatı sırasında sahanın yapılacağı alanı önceden belirlemeli bu doğrultuda buz pisti panelinin kalınlığı belirlenmelidir. Buz pisti panellerinde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapan “Ez Glide 350” markasına ait panellerin kullanılmaktadır.

19mm sentetik buz pisti panelleri ticari amaçlı kullanılacak olan buz pisti sahalarının imalatı için uygundur. Buz pisti inşası gerçekleşecek olan zeminin düzensiz olduğu zamanlarda 19 mm sentetik buz pisti panellerinin kullanılması daha yararlı olacaktır. Yıl boyunca hizmet vermek isteyen buz pisti işletmecileri 19mm sentetik buz pisti panellerini kullanmaları gereklidir. Çünkü 19mm buz pisti panelleri yüksek sıcaklıklara ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

12.7 MM Sentetik Buz Pisti Panelleri

Buz pisti panelleri yapay buz pisti imalatı sırasında kullanılmaktadır. Buz pisti panellerinin kullanılması buz pistinin daha kısa sürede kurulmasını sağlamaktadır. Sentetik buz pisti panelleri farklı kalınlıklarda olmaktadır. Sentetik buz pistinin yapılacağı mekana göre panellerin kalınlığını seçmek daha doğru olacaktır. NCS Spor sentetik buz pisti imalatı sırasında “Ez Glide 350” markasına ait sentetik buz pisti panellerini kullanmaktadır. 12.7mm sentetik buz pisti panelleri özel veya ticari amaçlı kullanılan buz pisti sistemlerinde kullanılmaktadır. Açık veya kapalı alanlarda bulunacak olan buz pisti sahaları için 12.7 mm sentetik buz pisti panellerinin kullanılması uygundur. Buz pisti panellerinde popülaritesi en yüksek olan ve müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen 12.7 mm buz pisti panelleridir.

9.50 MM Sentetik Buz Pisti Panelleri

Sentetik buz pisti sahaları monte ve demonte edilebilmesi bakımından işletmecilere büyük avantajlar sunmaktadır. Buz pisti panelleri ile imalatı gerçekleşen sentetik buz pistleri hızlı bir şekilde kullanıma açılmaktadır. Buz pisti panellerinin zemin üzerine monte edilmesi kısa süren bir çalışmadır. Buz pisti sahasının taşınması gibi durumlarda buz pisti panellerinin sökülerek tekrar kullanılabilmesi mümkündür. Farklı kalınlıklara sahip olan buz pisti panelleri sahanın bulunacağı alanın hava şartlarına bağlı olarak seçilmelidir.

9.50 mm buz pisti panelleri daha çok kapalı alanlarda bulunacak olan buz pistlerinde kullanılmaktadır. Buz pisti panelinin döşemesi yapılacak zeminin düz ve sert olduğu şartlarda 9.50 mm buz pisti panellerinin kullanılması daha uygun olacaktır. 9.50 mm buz pisti panelleri eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, Kapalı alan çocuk oyun alanları vb. mekanlarda bulunacak olan buz pistleri için uygundur. Ez Glide 350 Türkiye distribütörü olan NCS spor sentetik buz pisti imalatında sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır.

6.52 MM Sentetik Buz Pisti Panelleri

Sentetik buz pistleri yapay buz pisti panelleri kullanılarak imalatı gerçekleşmektedir. Sentetik buz pistleri sürekli olarak bakım ve onarım çalışmaları gerektirmez. Yapay buz pisti panellerinin uygun zemin üzerine döşenmesi ile sentetik buz pisti sahaları ortaya çıkmaktadır. Gerçek buz hissi yaratan Ez Glide 350 markasına ait buz pisti panelleri ile imalatı gerçekleşen yapay buz pistleri mükemmel bir kayak keyfi sunmaktadır. Eğilmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı olan buz pisti panelleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Buz pistinin taşınması durumunda buz pisti panelleri sökülerek yeni mekana tekrar monte edilebilmektedir.

6.52 mm kalınlığına sahip olan buz pisti panelleri kapalı alanlarda imalatı gerçekleşecek olan buz pistleri için uygundur. 6.52 mm buz pisti panellerinin döşeneceği zeminin tamamen düz ve beton olması gereklidir. 6.52 mm yapay buz pisti panelleri eğitim kurumları, alışveriş merkezleri ve konutlardaki kapalı alanlar için çok iyi bir seçenek olup, ayrıca bodrum ve garajlara bile rahatça kurulabilir. NCS Spor sentetik buz pisti imalatı hizmetinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Buz Pisti İşletmeciliği

http://www.ncsspor.com/buz-pisti-isletmeciligi/

Buz pisti işletmeciliği, girişimciler ve iş kurmak isteyen insanlar için son zamanlarda talep oranı hızla artış gösteren bir iş alanıdır. Ülkemiz dört mevsimi yaşayabildiğinden dolayı buz pisti işletmeciliği her daim devam edebilecektir. Son yıllarda popülaritesi daha fazla artan buz pistlerinin imalatı birçok alanda yaygınlaşmıştır. Alışveriş merkezlerinde, okullarda, spor tesislerinde ve belirlenen özel alanlarda buz pisti imalatı hızlı bir şekilde yapılarak işletmeciliğine başlanmıştır. Kârlı bir yatırım aracı olacak buz pisti işletmeciliğinde buz pisti sahası imalat ücretini kısa sürede çıkaracaktır.

Buz pistleri gerçek buz veya suni malzemelerden üretilmektedir. Gerçek buz ile imalatı gerçekleşen buz pistlerine doğal buz pisti, suni malzemeden yapılan buz pistlerine ise sentetik buz pisti denilmektedir. Gerçek buz pistleri sentetik buz pistine göre daha fazla ilgi ve bakım gerektirir. Buz pistinin daima soğuk kalması için doğal buz pistine soğutma grupları kurulmalıdır. Doğal buz pistinde düzenli olarak bir personel pistin üzerini süpürmelidir. Kayarken tam anlamıyla buzu hissettirmek isteyen buz pisti işletmecileri doğal buz pisti imalatını tercih etmektedir. Sentetik buz pistleri ise daha zahmetsiz ve maliyet bakımından daha düşüktür. Sentetik buz pistinde buz pisti panelleri ile kısa sürede döşeme işlemi gerçekleşmektedir. Buz pisti panelleri için ayrıca bir soğutma sisteminin kurulmasına gerek yoktur. Sentetik buz pistlerinde sadece belirli aralıklarla pistin yüzeyine sentetik buz pisti solüsyonu uygulanmalıdır. Bu solüsyon sayesinde pistin yüzeyi kayganlaşacaktır.

Buz pisti işletmeciliğinde buz pisti imalatını gerçekleştirdikten sonra pist için uzman en az iki tane antrenör bulmanız gerekecektir. Paten kayarken müşterilerinizi yönlendirmeli ve olası bir düşme anında ilk müdahaleyi yapabilmelidir. Buz pistlerinde genellikle biletle işlem yapıldığından dolayı gişeye de bir personel almanız gerekecektir. Bunun yanı sıra bir de buz pistinin etrafını temizleyecek ve bakımını yapacak bir personel daha bulundurmanız gerekebilir. Buz pistinin büyüklüğü ve işleyişine göre personel sayısında artış olabilmektedir.

Buz pisti işletmeciliği yaparken vergiye tabii bir iş yeri sahibi olacaksınız. İdari birimlerden gerekli izinlerin alınması ve mali kayıtların açılması gerekir. Buz pisti işletirken yapılan işlemlerde fatura kesilmeli ve çalışan personellerinizi sigortalı olarak çalıştırmalısınız. Buz pisti imalatı için gerekli bir bütçeye sahip olmayan girişimciler için buz pisti kiralama iyi bir fırsat olacaktır. Doğal buz pisti kiralama ve sentetik buz pisti kiralama hizmetinden yararlanarak buz pisti işletmeciliğine başlayabilirsiniz.

Buz pisti imalatı ve buz pisti kiralama için detaylı bilgi ve kaliteli bir hizmet almak için NCS Spor ile iletişime geçebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Olimpik Buz Pisti Sahaları

http://www.ncsspor.com/olimpik-buz-pisti-sahalari/


Olimpik buz pisti sistemlerinde spor faaliyetlerinin yürütülmesinin yanı sıra serbest kayak yapmak isteyen kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Genellikle buz hokeyi müsabakaları, artistik buz pateni yarışmaları, curling müsabakaları, hız pateni ve inline hokey maçları gibi spor faaliyetlerinde olimpik buz pisti sahaları kullanılmaktadır. Bu gibi spor müsabakalarında olimpik buz pisti sahasının ölçüleri dikkate alınmaktadır.

Olimpik buz pisti imalatı sırasında buz pistinin yapılacağı mekanın önceden belirlenmesi ve arazi yapısının buz pisti yapımına uygun olması gereklidir. Açık veya kapalı alanlara yapılabilen olimpik buz pisti sistemlerinin imalatı sırasında birçok dış faktörlere dikkat etmeliyiz. Bunlardan bir tanesi buz pistine direkt olarak güneş ışınlarının temas etmesinin engellenmesidir. Rüzgâr ve nem faktörlerini göz önünde bulundurarak olimpik buz pisti sahasının imalatını ve projelendirme aşamalarını gerçekleştirmemiz daha uygun olacaktır.

Olimpik buz pistleri eğlence amaçlı serbest paten kaymak isteyen kişiler içinde hizmet verebilmektedir. Buz pisti işletmeciliğinde dönemsel faaliyetlerden etkilenmemek adına olimpik buz pisti sahalarını serbest kayaklar içinde kullanabilirsiniz. Çünkü eğlence patenlerinde buz pistinin standart bir ölçüde olma zorunluluğu yoktur. Bu yüzden işletme sahibi spor müsabakalarının olmadığı zaman diliminde serbest kayak hizmeti de vererek pistin sürekli olarak çalışmasını sağlayabilir.

Olimpik buz pisti sistemlerinin belirli aralıklarla bakımları yapıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz olarak hizmet verebilmektedir. Buz pisti imalatı, buz pisti işletmeciliği ve buz pisti kiralama faaliyetlerini gerçekleştiren NCS Spor ile iletişime geçerek olimpik buz pistleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded