Profile cover photo
Profile photo
Jesień Linuksowa
28 followers -
ogólnopolska konferencja dla entuzjastów specjalistów systemu GNU/Linux oraz Wolnego i Otwartego Oprogramowania
ogólnopolska konferencja dla entuzjastów specjalistów systemu GNU/Linux oraz Wolnego i Otwartego Oprogramowania

28 followers
About
Posts

Post has attachment
Publikujemy szczegółowy harmonogram agendy. Od teraz wszystkie karty na stół! Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
Rozpoczynamy i kończymy warsztatami. W piątek zrobimy swoje własne urządzenie USB i napiszemy do niego sterownik. Wieczór będzie trącił joystickiem – poświęcimy go ośmiobitowcom spod znaku Atari, Commodore czy ZX Spectrum.
Pośród wielu ciekawych propozycji sobotnich, o grach ponownie przed grillem wspomni Jajcuś.
Święta za pasem, toteż tegoroczną Jesień zakończymy również warsztatem, tym razem o idealnym prezencie.
Co jeszcze? Zerknijcie sami. Tegoroczna agenda na pewno przypadnie Wam do gustu.
Na Wasze zgłoszenia czekamy już tylko do końca października. Spotkajmy się na Jesieni!

Pod patronatem PLUG spotykamy się już od kilkunastu lat. Dla wielu z nas 64 bity nie są naturalnym środowiskiem - pamiętamy okres królowania 32-bitowców, erę 16 bitów i dekadę potęgi 8 bitowców[*]. By przypomnieć, jak to dawniej bywało, piątkowy wieczór poświęcimy spotkaniu ze starymi komputerami.
Ze swoich zapasów zaprezentujemy 8-bitowe Atari czy Commodore, ale ze względów logistycznych będzie nam trudno przewieźć całe domowe kolekcje. Stąd apel do Was - jeśli macie fajny sprzęt, którym chcecie się pochwalić, przywieźcie go ze sobą. Idealnie - z pasującym do niego telewizorem, joystickiem i oprogramowaniem.
Wieczór retro będzie koordynowany przez Łukasza Jachowicza, wszelkie pytania w tej sprawie kierujcie do niego - honey@7thguard.net.

[*] Zdajemy sobie sprawę z tego, że są wśród nas osoby pamiętające czasy przedmikroprocesorowe, jednak ENIAC ciężko wchodzi do bagażnika.

Piątkowy jesienny wieczór będzie wyjątkowy. 

Post has attachment
Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczęliśmy właśnie gromadzenie propozycji prelekcji i warsztatów. Jeśli używasz GNU/Linuksa albo Wolnego Oprogramowania, bądź zajmujesz się aspektami prawnymi lub organizacyjnymi związanymi z Open Source i oczywiście czujesz się na siłach, by zaprezentować jakieś ciekawe zagadnienie z tej tematyki, podziel się swoją wiedzą z innymi i zgłoś propozycję na tej stronie. Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca.

Chcemy, by nadesłane propozycje wzięły udział w sondzie agendowej, ale to zależy od liczby nadesłanych zgłoszeń. Jeśli się to uda, sondę zakończymy w sierpniu. Zakładamy, że pod koniec sierpnia agenda będzie już znana i opublikowana na stronie.

Prelegenci również w tym roku będą mieli prawo do zwrotu całości opłaty za uczestnictwo.

Miłość góry przenosi, a my przenieśliśmy… hotel! Tym razem, podobnie jak w ubiegłych latach, spotkamy się w hotelu Orle Gniazdo, ale (uwaga!) ‒ nie w Szczyrku, tylko nieopodal Huciska ‒ malowniczo położonej wsi w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To nadal Orle Gniazdo. Takie samo, ale czy to samo? Musicie koniecznie przyjechać i sprawdzić!

Post has attachment
Rozpoczynamy gromadzenie propozycji prelekcji na tegoroczną, XII Jesień Linuksową. Bardzo prosimy o udostępnianie tej informacji dalej - w ten sposób zwiększamy szansę na ciekawą agendę.

Jeśli macie jakieś propozycje prelekcji, serdecznie zapraszamy! Zakwalifikowani prelegenci, podobnie jak na innych naszych konferencjach, mają prawo do pełnego zwrotu kosztów po spotkaniu.

Wczoraj podpisaliśmy umowę na Jesień Linuksową 2014. Miejsce to samo - hotel Orle Gniazdo w Szczyrku, czas - tym razem 7-9 listopada. Rezerwację mamy wstępnie na 150 miejsc, z możliwością zwiększenia. Więc miejsca pewnie wystarczy dla wszystkich ;)

Post has attachment
Jak co roku udostępniamy stronę z materiałami do pobrania. Na razie publikujemy na niej linki do prezentacji, w późniejszym czasie udostępnimy także multimedia zarejestrowane podczas sesji.
Zachęcamy Was gorąco do dzielenia się łączami do galerii zdjęć z imprezy, wpisami na blogach i w serwisach społecznościowych. Wszystko to można dodawać bez ograniczeń po zalogowaniu się na stronie z materiałami.
Komentujcie też konferencję oraz poszczególne jej prelekcje w serwisie joind.in!

W niedzielne popołudnie 13 października kolejna edycja Jesieni Linuksowej przeszła do historii.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli razem z nami uczestniczyć w konferencji. Szczególne podziękowania kierujemy do Patrona Honorowego, pana ministra Rafała Magrysia, który zaszczycił nas swoją obecnością i uroczyście otwarł spotkanie. Dziękujemy również sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli i dzięki którym Jesień Linuksowa znów mogła zaistnieć w kalendarzu polskich wydarzeń open-source.

Tegoroczna edycja Jesieni Linuksowej została objęta Patronatem Honorowym Wiceministra Spraw Wewnętrznych Rafała Magrysia, który obiecał, że pojawi się osobiście na naszej konferencji ze specjalną prelekcją.

Post has attachment
W sobotę 17 lipca rano zakończyliśmy głosowanie na prelekcje. Zwyciężyło wystąpienie Zena na temat OpenStack, gromadząc łącznie 29 głosów. Ta i kolejne ciekawe prelekcje znalazły się w agendzie, którą publikujemy na stronie http://jesien.org/agenda. Szczegółowy rozkład godzinowy będzie znany w drugiej połowie września.
Wait while more posts are being loaded