Profile

Cover photo
Redakcija Vecer
Lives in Skopje
789 followers|24,159 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Пред да пристигнат писмата од Грција во Македонија, поминуваат низ ППТ коректор. Поштенските службеници не се само задолжени да го измерат писмото, да му залепат марка, туку и да му ја одредат адресата
 ·  Translate
1
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Да му се извинам со време на пристојниот свет кој ме чита. Је*и га, и најпитомиот човек, кога ќе му рчкаат во фамилија, ќе се стрпи некое време, ама и ќе стане, па ќе почне да гази по битангите.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Оваа романескна приказна насловена како "Вистина, љубов" или рашомонијада на новинарот и филмски критичар од Вечер, Дејан Трајкоски, Александар Прокопиев ја заокружи како роман
 ·  Translate
2
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Случајот е затворен
 ·  Translate
1
2
Laurette Carvalno's profile photo
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Изненадени? Па и не баш. [VIDEO]
 ·  Translate
2
Igor Karevski's profile photo
 
Da mu se fatite za stapot, sto ne uklopivte nesto za bugarija i sl.. moze povekje kje vi upalese. Pozdrav
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
789 people
E Shtuna Magjike's profile photo
Александар Кардашевски's profile photo
Янка Вангелова's profile photo
Коста Петан's profile photo
Mirce Mironovski's profile photo
Iv Karagjozova's profile photo
Arsim Nuredini's profile photo
Bojan Gjorsev's profile photo

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Во утрешниот број на ВЕЧЕР ќе читате
 ·  Translate
1
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Денот започнува со одлична вест
 ·  Translate
1
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Родителите на малиот Христијан Тодоровски апелираат за помош, апелираме и ние. Да му помогнеме на храбриот малечок Христијан.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Redakcija Vecer

Shared publicly  - 
 
Рада и женското лоби седнаа во скапите Прада кондури, ги извадија пиперките и зејтинот од Луј Витон ташните, засукаа ракави од раце негувани со децении, и ни зготвија ајвар.
 ·  Translate
2
Lj. Angelov's profile photo
 
sent from his iPad...
Add a comment...
People
Have them in circles
789 people
E Shtuna Magjike's profile photo
Александар Кардашевски's profile photo
Янка Вангелова's profile photo
Коста Петан's profile photo
Mirce Mironovski's profile photo
Iv Karagjozova's profile photo
Arsim Nuredini's profile photo
Bojan Gjorsev's profile photo
Work
Occupation
Печатен медиум
Basic Information
Gender
Other or Decline to State
Looking for
Friends
Other names
prv doznava...
Links
Other profiles
Story
Tagline
Macedonia. Mother Earth. Edinstveni vo svojot stil...
Introduction
Единствени во својот стил
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Skopje
Contact Information
Work
Phone
389 02 3219 650, 389 02 3219 651