Profile cover photo
Profile photo
Biuro Panorama Nieruchomości Toruń - Mieszkania, Domy, Lokale - Kupno, Sprzedaż, Wynajem
68 followers
68 followers
About
Posts

Post has attachment
Budując dom warto zadbać o ekologiczne rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kolektory słoneczne, ale także panele fotowoltaiczne. Często spotyka się także przydomowe elektrownie wiatrowe czy pompy ciepła. Dzięki tym technologiom można ogrzać wodę, budynek, a nawet wytworzyć energię elektryczną. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest wymagane w projektach domów pasywnych, a także energooszczędnych. Nowoczesne technologie ułatwiają nam dbanie o środowisko naturalne i zapewniają niezależność energetyczną.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://panorama-nieruchomosci.net/

#PanoramaNieruchomości #OZE #BudowaDomu #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Nie wszyscy decydują się na budowę nowego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest remont starego domu. Oczywiście musimy pamiętać o konieczności zgłaszania niektórych prac i w przypadku bardziej zaawansowanych działań – wymogu uzyskania pozwolenia. Odświeżenie ścian, wymiana kafelek czy armatury nie wymaga informowania urzędów o remoncie. Przed rozpoczęciem prac musimy odpowiednio przygotować się finansowo. Generalny remont domu może pochłonąć około 70% kosztów budowy nowego, więc jest to znaczący wydatek.
Odpowiedni plan daje możliwość dostosowania starej przestrzeni do naszych potrzeb. W czasie planowania prac nie zapominajmy o ogrodzie, który jest dopełnieniem całości.

Szukasz domu na sprzedaż? Sprawdź nasze oferty: http://panorama-nieruchomosci.net

#PanoramaNieruchomości #Remont #Dom #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Zakup mieszkania sporo zmienia w naszym życiu. Jednak musimy przygotować się na konieczność załatwienia wielu spraw urzędowych, podpisywanie umów i opłacenie podatków. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, musimy sprawdzić, kto ma prawa do lokalu i czy ktoś nie jest tam zameldowany. Decydując się na mieszkanie od dewelopera, musimy być przygotowani podpisanie kilku umów. Oczywiście zarówno w jednym, jak i drugim wypadku nie obejdzie się bez konieczności uiszczenia opłat.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://panorama-nieruchomosci.net

#PanoramaNieruchomości #KupnoMieszkania #Mieszkanie #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Właściciele psów i kotów, którzy chcą wynająć mieszkanie, zastanawiają się , czy fakt posiadania czworonożnego przyjaciela zostanie zaakceptowany przez właściciela lokalu. Bardzo często pies czy kot nie stanowi problemu, jednak w umowie warto dodać zapis, który określa czy zamieszka z nami pies lub kot. Dodatkowo można także określić, kto jest opowiedziany za ewentualne straty wyrządzone przez zwierzę. Takie zapisy powinny wyeliminować wszelkie nieporozumienia. Toruń staje się coraz bardziej przyjazny psom. W mieście powstało kilka psich parków, które są doskonałym miejscem do wspólnej zabawy. Parki i bliskość lasów znacznie umilają codzienne spacery.

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
http://panorama-nieruchomosci.net/

#PanoramaNieruchomości #Mieszkanie #Pies #Kot #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej spotyka się aneksy kuchenne. Rozwiązanie to sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Połączenie części kuchennej z pokojem dziennym sprawdza się zwłaszcza podczas przyjmowania gości, gdyż nie trzeba wychodzić do innego pomieszczenia w trakcie przygotowywania posiłków. Aneks kuchenny wiąże się jednak z koniecznością częstszego sprzątania: czyszczenia tapicerki, czy prania firan w salonie. Kupujący mieszkanie powinni być świadomi zarówno plusów, jak i minusów takiego rozwiązania.

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze oferty. Zapraszamy na stronę: http://panorama-nieruchomosci.net


#PanoramaNieruchomości #AneksKuchenny #Kuchnia #Mieszkanie #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Kawalerka to dobra opcja dla młodych osób, które chcą się usamodzielnić. Niewielki lokal kusi swoją atrakcyjną ceną i bardzo często, ciekawą lokalizacją. Decydując się na kupno kawalerki, należy sprawdzić stan nieruchomości, gdyż gruntowny remont może sprawić, że cała inwestycja będzie nieopłacalna. Znaczenie ma także to, czy kawalerka jest ustawna i czy można odpowiednio ją zagospodarować, wydzielić część przeznaczoną do relaksu, jak i do pracy. Nawet tak niewielki lokal daje wiele możliwości aranżacyjnych, ważny jest dobry pomysł i wielofunkcyjność rozwiązań.

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze oferty:
http://panorama-nieruchomosci.net

#PanoramaNieruchomości #Kawalerka #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Jedną z najpopularniejszych dzielnic mieszkalnych w Toruniu jest Rubinkowo. Osiedle to zaczęło powstawać w latach siedemdziesiątych i bardzo szybko się rozrastało. Powstawały nie tylko bloki, ale także cała infrastruktura: szkoła, przedszkole, osiedlowe kluby, sklepy. Rubinkowo jest bardzo dobrze skomunikowane zresztą miasta, zarówno pod względem rozkładu ulic, jak i linii autobusowych i tramwajowych. Mieszkania na tym osiedlu są bardzo atrakcyjne cenowo. Wyróżnia je także duża różnorodność. Można znaleźć niewielkie 40-metrowe mieszkania, jak i większe, idealne dla rodzin z dziećmi.

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze oferty:http://panorama-nieruchomosci.net

#PanoramaNieruchomości #KupnoMieszkań #Rubinkowo #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Obecnie coraz popularniejsze są domy energooszczędne. Takie budynki muszą spełniać określone normy dotyczące między innymi zapotrzebowania na energię pierwotną. Energooszczędny dom musi mieć odpowiednią bryłę, która minimalizuje straty ciepła. Ważne jest właściwe rozmieszczenie pomieszczeń, strefa dzienna powinna znajdować się w południowej części budynku. Niezmiernie ważna jest odpowiednia izolacja, zarówno ścian, fundamentów, jak i dachu. Określone zostały także parametry dotyczące okien i drzwi. Podczas budowy takiego domu warto także pomyśleć o rozwiązaniach takich jak: domowa oczyszczalnia ścieków czy panele fotowoltaiczne.

Szukasz działki lub domu? Sprawdź nasze oferty: http://panorama-nieruchomosci.net/

#PanoramaNieruchomości #DomEnergooszczędny #EKO #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Kawalerka to dobre rozwiązanie dla singla, jednak dla pary jeden pokój może być niewystarczający. Zdecydowanie lepszym wyborem jest nawet niewielkie, dwupokojowe mieszkanie. Obecnie właśnie taki typ mieszkania jest najczęściej wybierany. Dzięki temu łatwo można oddzielić strefę sypialną od dziennej, a nawet wygospodarować niewielkie stanowisko robocze. Wybierając mieszkanie dla pary, warto zastanowić się nad tym, jak mogą wyglądać najbliższe lata. Być może potrzebny będzie dodatkowy pokój dla dziecka i całe mieszkanie wymagać będzie przemeblowania.

Szukasz idealnego mieszkania? Zapraszamy na naszą stronę internetową:
http://panorama-nieruchomosci.net

#PanoramaNieruchomości #KupnoMieszkania #Mieszkanie #Toruń
Add a comment...

Post has attachment
Wysokie wnętrza, ciekawy rozkład pomieszczeń, duża przestrzeń to plusy mieszkania w kamienicy. Wielu właścicieli takich nieruchomości łączy tradycję z nowoczesnością, wybierając ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Warto pamiętać także o minusach kamienic. Remont może być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Sporo zależy od tego, w jakim stanie jest cała kamienica, instalacje itp. Podczas prac trzeba stosować się do zaleceń konserwatora zabytków. Toruń zdobią prawdziwe perełki architektoniczne. Kamienice cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://panorama-nieruchomosci.net/

#PanoramaNieruchomości #Kamienica #Mieszkanie #KupnoMieszkania #Toruń
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded