Profile cover photo
Profile photo
Alper Akın
26 followers -
Makina Tasarım
Makina Tasarım

26 followers
About
Alper's interests
View all
Alper's posts

Post has attachment
BETON SANTRALİ / CONCRETE BATCHING PLANT
İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN MOBİL ÇÖZÜMLER MOBIL SOLUTIONS FOR THE CONSTRUCTION INDUSTRY . MOBILE CONCRETE BATCHING PLANT/ MOBİL BETON SANTRALİ - 120m³/s Tasarım: Alper Akın COMPACT CONCRETE BATCHING PLANT "IN CONTAINER" /KOMPAKT BETON SANTRALİ  35m³/s or 60m³ Tasa...

Post has attachment
HAZIR BETON SEKTÖRÜ VE ÇEVRE UYGULAMALARI
HAZIR BETON SEKTÖRÜ VE ÇEVRE UYGULAMALARI Türkiye Hazır Beton Birliği, üyesi olan hazır beton üreticisi firmaların yalnızca teknik yeterlilik ve standardizasyon açısından değil, çevre kontrolü ve çevre sağlığı açısından da teşvik edilip, geliştirilmesini ön...

Post has attachment
**


Post has attachment
**
1m³ SINGLE SHAFT CONCRETE MIXER

Post has shared content
Su alırken şişelerin altında bulunan rakamlara dikkat! Kanserli sayılar 3 ve 7 !


"1'in anlamı, PET veya PETE polietilen demektir. Genelde su, iki litrelik alkolsüz içecekler ve yağların konduğu pet şişelerde kullanılır. Cam gibi şeffaftır, zararsızdır.
2' ise HDPE yüksek yoğunluklu polietileni işaret etmektedir. Deterjan ambalajları ve pet sütlerde bulunur bu da zarar içermez.

3' rakamı PVC polivinil klorid içermektedir. Streç folyo, dış mekanda kullanılan eşyalar, plastik pipo, zemin malzemesi, duş perdeleri, şeffaf ve kabartmalı plastik ambalajlarda kullanılır, zararlıdır.

'4' rakamı LDPE az yoğunluklu polietilendir. Kuru temizleme ve çöp torbaları, yemek saklama kaplarında bulunur, zararsızdır.
'5' rakamı şişe kapakları, içecek kamışları, biberon, yoğurt kaplarında kullanılır ve zararsızdır.
6'nın anlamı PS polistirendir. Yemiş paketleri, plastik bardak-tabak, markette etin satıldığı köpük tabak, hazır paket fast food ürünlerindendir, zararlıdır.

7' ise diğer ürünleri işaret etmektedir. Bunlar birden altıya kadar kullanılan plastiklerin dışında kalanlardır. Yemek saklama kapları ve bazı pet şişelerde bulunur, kullanılması oldukça zararlıdır. 
Photo

Post has attachment
MOTORLU TAMBURLAR VE ÖZELLİKLERİ
MOTORLU TAMBURLAR VE ÖZELLİKLERİ      Motorlu Tambur genellikle yığın taşıma sistemlerinde
kullanılan Konveyör Bant sistemlerinde banta tahriği veren kompakt yapıda hem
bir motor hem de tamburdur. Konveyor Band tahrik sistemlerinde, geleneksel
modellere (mo...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded