Profile cover photo
Profile photo
Eliška Čejpová
164 followers -
The Ruby Girl
The Ruby Girl

164 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has shared content
Best way to describe HTTP response codes :D - off topic for fun
Add a comment...

Post has shared content
This is how you do it! I feel like a proud sister :)
Hi Dartisans,
the Firebase3 library has been deprecated and moved to the official Firebase repo. Here is what you need to do. Please do it if you use it :-)
Thx!
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
"Why I moved from JavaScript to Dart" by a self-proclaimed former JavaScript fan.

The Dart approach is starting to reap fruit, and I'm beginning to think that this had to take this long. Nothing as ambitious as Dart can be ready in less than several years.
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Wow, +Uber found an innovative way for hunting developers in Silicon Valley. Seen today while ubering from SFO.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Me and +Tomáš Zvěřina - +Google Developers Experts for +Google Cloud Platform will organize the first Czech GCP Meetup in Prague about +Firebase!

I'm looking forward to speech by +Filip Procházka from Step Up Labs, Inc.

RVSP: http://www.meetup.com/GCP-meet-up/events/230838808/
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Lidem, co mě sledují, asi moc nemusím připomínat Gibsonovské "Budoucnost už je tady, jenom není rovnoměrně distribuována.", ale asi nikde si to člověk tak neuvědomí jako právě v Silicon Valley. Běžně přecházím přes ulici vedle samořiditelných aut čekajících na zelenou. Když přijdu do práce brzy ráno před ostatními, místnost se pro mě sama rozsvěcuje pouze tam, kudy jdu, a senzory na stěnách 24h denně analyzují užitné parametry budovy. Hned naproti mě dělají lidé na něčem tak revolučním (aspoň pro mě), že mi několik dlouhých vteřin trvalo mentálně zpracovat, co to znamená (píšou to v Dartu, mimochodem, a není to web).

Má to zajímavý důsledek, který jsem tušil už dlouho, ale nikdy neviděl tak ostře v reálu — technologie začíná být neviditelná. Začíná se na ni nahlížet čistě utilitárně. Na rukách svých kolegů vidím méně fitbitů a chytrých hodinek než na co si pamatuji z Prahy. Nové elektronické hračky skoro nejsou tématem rozhovorů. Lidé je používají když je opravdu dobrý důvod — tj. když lze technologii plynule zasadit do jejich konkrétního každodenního života (důvod "je to cool nová technologická hračka" tady moc nefunguje — všechno je cool nová technologická hračka). Tesla, která tu parkuje doslova na každém rohu, se stala něčím jako Škoda Octavia Combi v ČR. Lidé umí používat mobily tak, aby jim neustále nevibrovaly s každým příchozím emailem (vždycky mě fascinuje, že tohle ještě někdo má zapnuté), umí je ignorovat, nevytahovat u jídla na stůl, atd. Lidé na schůzkách nedatlují hromadně do laptopů, ale buď mají zápisník nebo prostě vnímají. Spousta konverzací se děje za chůze po venku, mezi stromy.

Takhle nějak jsem si (asi díky sci-fi literatuře) vždycky budoucnost představoval. Technologie něco umožňuje, ale jinak ustupuje do pozadí, nezavazí, ideálně není ani vidět.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded