Profile cover photo
Profile photo
MoJe Biuro Rachunkowe Monika Jelonek
17 followers
17 followers
About
Posts

Rząd po raz kolejny odwołuje obniżkę stawki VAT z 23% na 22%.
Stawka VAT miała powrócić do poziomu 22% w 2014 roku. Nie powróciła. Na początku tego roku Minister Finansów zapowiadał możliwość obniżenia VAT od 2016 roku. Dziś pojawiła się informacja, że rząd po raz kolejny odłożył w czasie tę obniżkę. Tym razem na rok 2017.
Obniżka ta, zgodnie z zapisami ustawy, uwarunkowana została jednak sytuacją makroekonomiczną Polski. Stawka miała ulec obniżeniu tylko wówczas, gdy relacja długu publicznego do PKB w roku 2012 nie przekroczy 55%.
W 2012 r. relacja długu publicznego do PKB nie przekroczyła pułapu 55%. Zgodnie więc z zapisami ustawy, stawka VAT od 2014 r. powinna była wrócić do poziomu 22%. Ale nie wróciła. Dlaczego, czy przestaliśmy być "Zieloną Wyspą"?

Post has attachment
Wyższa ulga w PIT na trzecie i czwarte dziecko

Post has attachment
Od 1 stycznia 2015 r. zostanie rozszerzona lista towarów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia, gdzie to nabywca, a nie sprzedawca, musi rozliczyć podatek

Post has attachment
Kolejni przedsiębiorcy będą ewidencjonować obrót przy pomocy kas fiskalnych bez względu na jego wysokość

Post has attachment
Kwota wolna od podatku będzie wyższa

Na  najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego celem jest podniesienie wysokości tzw. „kwoty wolnej od podatku”.
Projektodawcy proponują, by wysokość kwoty wolnej od podatku była zależna od wysokości minimum egzystencji. Zgodnie z projektowanym art. 27 ust. 1 ustawy o PIT, wysokość podatku obliczana jako odpowiedni procent podstawy opodatkowania byłaby pomniejszana o kwotę równą 18% dwunastokrotności średniorocznego minimum egzystencji (ogłaszanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych) dla jednoosobowego gospodarstwa pracowniczego w roku podatkowym poprzedzającym poprzedni rok podatkowy. Tym samym dochód nieprzekraczający kwoty równej dwunastokrotności minimum egzystencji nie podlegałby opodatkowaniu. Kwota wolna wynosiłaby 6253,32 zł.
źródło: http://inforfk.pl/ foto: http://wyborcza.biz/biznes
Photo

Post has attachment
Przedsiębiorca może odliczyć podatek VAT od artykułów, spożywanych na spotkaniach biznesowych, mających związek z wykonywaniem czynności opodatkowanych.

Post has attachment
Hurra, Hurra, Hurra :)

Nowa strona już online. 
www.moje-biuro.com 

Pozdrawiam serdecznie,
MJ
Photo

Post has attachment
Moje Biuro Rachunkowe
Monika Jelonek

+48 507 154 264
Photo
Wait while more posts are being loaded