Profile cover photo
Profile photo
methodex CO
3 followers -
طراحی غرفه نمایشگاه|غرفه سازی نمایشگاه| ساخت غرفه نمایشگاه
طراحی غرفه نمایشگاه|غرفه سازی نمایشگاه| ساخت غرفه نمایشگاه

3 followers
About
Posts

Post has attachment
تاثیر رنگ در غرفه آرایی یکی از همان فاکتورهایی است که می تواند غرفه شما را از فرش به عرش و با برعکس برساند؛ البته در این میان نباید فراموش کرد که در کنار استفاده از رنگ ها نباید هیچ گاه از خلوتی غرفه خود نیز غاقل شوید! غرفه های شلوغ و پر از محصول اغلب مورد توجه مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاهی قرار نمی گیرند و هر چقدر هم که از ترکیب رنگ های مختلف برای تزییئ آن استفاده کنید، باز نتیجه دلخواه حاصل نمی شود! در آخر این را نیز باید اضافه کرد که تناسب میان خلوتی و شلوغی غرفه شما با رنگ هایی که در آن به کار می برید در رابطه مستقیم قرار دارد و می توان گاه با استفاده از رنگ هایی مختلفی، یک غرفه را شلوغ و با استفاده از رنگ های دیگری غرفه شلوغ مورد نظرتان را خلوت جلوه دهید. لازم به ذکر است استفاده از رنگ ها در فازهای گوناگون غرفه سازی و غرفه آرایی می تواند یک راهکار مناسب و ایده آل در صرفه جویی هزینه های ناشی از حضور شما در یک نمایشگاه داخلی و یا بین المللی شود و برایتان سودآوری های زیادی در کنار جذب مخاطبان پرشمار به همراه داشته باشد.
Add a comment...

Post has attachment
یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان در تاریخ 2 آذر سال 1396 لغایت 5 آذر همان سال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و به میزبانی ایران برگزار شد. در این دوره نیز همچون 10 دوره قبل، به اهمیت نان در زندگی مردم و همچنین اهمیت های این غلات دوست داشتنی در زندگی جوامع مختلف پرداخته شد. نمایشگاه صنعت آرد و نان یکی از رویدادهای فوق العاده مهم کشور در زمینه غلات به حساب می آید که با توجه به جمعیت 80 میلیون نفری ما و همچنین سرانه مصرف سالیانه 164 کیلوگرم ایران به نظر یکی از جذاب ترین نمایشگاه های ایرانی در ابعاد بین المللی می تواند لقب بگیرد. در این نمایشگاه هر آنچه شما در صنعت آرد و نان به دنبالش هستید را می توان یافت! عمده فعالیت های شرکت کنندگان این اجتماع بزرگ غلاتی در جهت ارتقا و افزایش سطح کیفی محصولات نهایی می باشد و در این میان تلاش های قابل تحسینی از سوی سازمان ها و اصناف کشور عزیزمان ایران نیز صورت می گیرد تا شرایط کاری در این زمینه روز به روز به استانداردهای روز جهانی نزدیک و نزدیک تر شود؛ البته شایان به ذکر است در این دوره از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان ما شاهد پافشاری شرکت کنندگان داخلی برای تعامل با دیگر شرکت کنندگان خارجی و همچنین کوشش برای دستیابی به ماشین آلات تولیدی آرد و نان بودیم که این نشان از تمایل به خودکفایی در صنعت آرد و نان می باشد. البته این نکته نیز نباید از قلم بی افتد که تنها حضور در چنین رویداد بزرگ ملی آن هم در ابعاد بین المللی می تواند برای هر نانوا و سازمان و در کل، شرکت کننده ای قابل توجه باشد!
Add a comment...

Post has attachment
اهمیت موقعیت غرفه در نمایشگاه آنقدر مهم و برجسته است که بسیاری از شرکت کنندگان وقتی مطلع می شوند که غرفه تحت اختیار آنان مناسب ارائه محصولات و خدماتی نیست که آن ها برای این منظور در نظر گرفته اند خیلی رسمی و خیلی هم سریع از شرکت در نمایشگاه خودداری می کنند و اجازه می دهند شرکت کننده دیگری جای آنان را در نمایشگاه بگیرد! شاید واقعا با نگاهی تازه بتوان گفت موقعیت و مکان غرفه در یک نمایشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در این خصوص ان دسته از فعالان و کارشناسانی که به این امر اعتراف کرده اند را مورد تحسین قرار داد. اما از طرفی هم بودند شرکت هایی که در بهترین غرفه های یک نمایشگاه حاضر شده اند در پایان جز شکست و سرشکستی جلو دیگر رقبا حرفی برای گفتن نداشته اند! پس نمی توان بطور قطع موضوع اهمیت موقعیت غرفه در نمایشگاه را رد و یا قبول کرد ولی چیزی که می توان با وضوح آن را مشاهده نمود، تلاش بی پایان شرکت کنندگان برای اخذ و گرفتن بهترین غرفه ها در یک سالن نمایشگاهی به خصوص در کشور ما می باشد که قطعا باید به دنبال دلایلی برای کار این دسته از دوستان همیشه حاضر و آماده در نمایشگاه هایمان باشیم؛ در کشور ما هنوز سبک و سیاق برگزاری نمایشگاه ها با استانداردهای کوجود در سطح نمایشگاه های روز دنیا مطابقت ندارد و شاید به همین خاطر است که مدت ها قبل از شروع به ثبت نام و کلید زدن برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی مان، بسیاری از شرکت ها و موسسات داوطلب اقدام به رای زنی برای اجاره کردن غرفه های خوب هر سالن ان هم با قیمت های نجومی می کنند و مسئولان برگزاری نیز که خیلی از این تراکنش های سنگین مالی بدشان نمی آید، با آغوشی باز از کار این دسته دوستان استقبال می کنند. البته این مورد تنها در یک درصد نمایشگاه های ما اتفاق می افتد و باید گفت در چند سال گذشته تلاش های زیادی برای نزدیک شدن سطح نمایشگاه های ایران به نمایشگاه های مطرح جهانی صورت گرفته و در این راه ما با موفقیت های زیادی نیز رو به رو شده ایم که قطعا ادامه دادن این روند می تواند آینده ای فوق العاده روشنی را برای صنعت نمایشگاهی این مرز و بوم ترسیم نماید.
Add a comment...

Post has attachment
هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ دوم لغایت پنجم اسفندماه ماه سال 1396 در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار خواهد شد. این نمایشگاه که از برجسته تر ین و بزرگ ترین اجتماعات مخصوص محیط زیست کشور با افق دید جهانی می باشد، بستر مناسبی برای ارائه و عرضه محصولات متنوع و مرتبط با این موضوع نمایشگاهی از سوی شرکت کنندگان مختلف داخلی و خارجی می باشد. نمایشگاه محیط زیست به دلیل اهمیت ها و موارد حساسی که در دل خود از ابتدا تا کنون گنجانده است، همیشه یک مکان عالی و یک فرصت استثنایی برای پیدا کردن راه های نوین و دستاوردهای جدید بوده است و اکنون که به زودی وارد هفده سالگی خود خواهد شد نیز قطعا دارای پتانسیل و قوت بیشتری برای مانور دادن در ارتباط با محیط زیست و عوامل زیست محیطی خواهد داشت. این نمایشگاه تا کنون سبب ایجاد تعاملات و هماهنگی های متعددی میان شرکت های داخلی با شرکت های خارجی شده است و می توان اینگونه عنوان کرد که اگر شرایط محیط زیست ایران در این سال ها که زندگی صنعتی کاملا مجال نفس کشیدن را از محیط زیست گرفته است، هنوز مطلوب و قابل توجه است به دلیل وجود برگزاری همایش ها و نمایشگاه های بین المللی محیط زیستی می باشد چرا که هر ساله با ایجاد این نمایشگاه در ابعاد بین المللی ما شاهد اجتماع عظیمی از تولید کنندگان، صادر کنندگان، بازرگانان و متخصصان زیادی از اقصی نقاط جهان برای حضور در این رویداد بزرگ منطقه ای بوده ایم و امید داریم که هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست نیز که امسال در تاریخ معین شده قرار است برگزار شود هم از این امتیازات برجسته برخوردار باشد. فراموش نکنید که این نمایشگاه بین المللی تنها به مدد سازمان توسعه تجارت و همچنین شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و دیگر نهادها و تشکل های مردمی برگزار می شود و می توان با یکبار حضور در آن، چه به عنوان شرکت کننده و چه به عنوان مخاطب نمایشگاهی و بازدید کننده، شاهد کیفیت بالای آن در میان تمامی نمایشگاه های در حال برگزاری و مرتبط با موضوع گفته شده بود و دید که چگونه با توجه به شرایط نه چندان مناسب اقلیمی، دست اندرکاران این حوزه تلاش و کوشش می کنند تا محط زیست این مرز و بوم را در بخش هایی از کشور احیا و در دیگر بخش ها نیز زنده نگه دارند تا میراث گران بهایی باشد برای آیندگان ایران؛
Add a comment...

Post has attachment
هشتمین نمایشگاه بین المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون در تاریخ 21 دی ماه سال 1396 افتتاح و تا تاریخ 24 دی ماه نیز ادامه پیدا کرد. این نمایشگاه بزرگ که همچون دیگر نمایشگاه های بین المللی تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهارن برگزار شد، از فرصت های مغتنم متعددی برخوردار بود و توانست بستر مناسبی برای رقابت میان همه شرکت کنندگان و غرفه داران ایجاد نماید. هشتمین دوره از این رویداد بزرگ بین المللی که به اختصار آن را MIDEX 2018 نیز می نامند؛ همچون دوره گذشته خود با استقبال زیادی از سوی مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاهی مواجه شد و از همان روز افتتاحیه شور و حرارت یک بازار بزرگ تبلیغاتی و تجاری را در میان همگان برانگیخت! در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا شما را قدری بیشتر با نمایشگاه بین المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون آشنا کنیم و از نفوذ سبک و سیاق معماری های جدید و متدهای نوین طراحی برایتان صحبت نماییم.
Add a comment...

Post has attachment
هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران و فناوری نانو با تمام نقاط ضعف و قوت خود در تاریخ 14 لغایت 17 مهرماه سال 1396 از ساعت 10 صبح الی 18 بعدازظهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی پایتخت برگزار شد. در این رویداد بزرگ صنعتی تعداد زیادی از شرکت کنندگان نمایشگاهی را شرکت ها و کمپانی های صنعتی خارجی تشکیل دادند که با توجه به آمار و ارقام دوره شانزدهم این نمایشگاه، می توان گفت که هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با رشد چشمگیری همراه بوده است. در برگزاری این دوره شرکت بازرگانی ایدرو که مسئولیت برگزاری و کارهای اجرایی نمایشگاه را بر عهده گرفته بود به خوبی توانست اکثر نیاز شرکت کنندگان را برآورده کند و اجازه ندهد میزان نارضایتی حاضران نمایشگاهی به درصد قابل توجهی برسد و برعکس در صدد رسیدن به کسب رضایت بالای آنان، تمام تلاش و کوشش خود را به کار گیرد. در نمایشگاه صنعت و فناوری نانو اتفاقات بسیار خوبی افتاد که یکی از آن ها حضور صنعتگران و اساتید محترم صنعت های کشورهایی همچون آلمان و انگلیس بود که خود به تنهایی در پیشرفت صنعت جهان، نقش کلیدی را تا کنون ایفا کرده اند. وجود تجهیزات و امکانات جانبی از یک سو و بازدهی قابل توجه این دوره از برگزاری نمیاشگاه نیز از سوی دیگر سبب شده است تا تعداد بیشماری از شرکت کنندگان و بازدید کنندگان برای برگزاری دوره جدید این رخداد بزرگ منطقه ای لحظه شماری کنند و از دعوت برای حضور گسترده در آن استقبال کنند.
Add a comment...

Post has attachment
انواع غرفه های نمایشگاهی از قیمت ها و حجم های مختلفی برخوردار هستند که قطعا انتخاب هر یک از آن ها می تواند یک قدم شما و تیم حاضر شده از سوی شما در نمایشگاه را به موفقیت نزدیک تر کند. فراموش نکنید که در این مطلب ما غرفه ها را از سه موضوع:
• موقعیت مکانی غرفه ها (غرفه های داخل نمایشگاهی و غرفه های بیرون از محیط نمایشگاه)
• زاویه نمایش غرفه ها (یک وجهی – دو وجهی – سه وجهی – چهار وجهی)
• و نوع سازه های بکار رفته در غرفه ها (تتریس – ماکسیما – بادی – اسپیس فریم – کلیک – پا آپ و ...)
تقسیم بندی کردیم و آن ها را انواع غرفه های نمایشگاهی نامیدیم.
Add a comment...

Post has attachment
هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در تاریخ 22 آذر سال 1396 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران کار خود را آغاز نمود و در تاریخ 26 همان ماه نیز به کار خود خاتمه داد. نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از جمله رویدادهای بزرگ علمی و آموزشی کشور است که هر ساله در ابعاد بین المللی به میزبانی کشور عزیزمان ایران، برگزار شده و می شود. در این نمایشگاه بازدید کنندگان تخصصی و غیر تخصصی زیادی به چشم می خورند که با حضور خود هم سبب رونق گرفتن و برجسته شدن این نمایشگاه معتبر داخلی می شوند و هم سبب امیدواری مسئولان و تیم های حاضر شده در غرفه های نمایشگاهی برای تلاش بیشتر در سال های بعد و بروز توانمندی های جدیدتر از خود! نمایشگاه بین المللی دستاوردهای پژوهش و فناوری ایران یکی از بهترین جایگاه های تبلیغاتی و همچنین یکی از درجه یک ترین بسترهای ایجاد کننده فرصت برای شرکت کنندگان داخلی و خارجی خود می باشد؛ تا بتوانند با در پیش گرفتن سیاست کاری مطلوب و همچنین جلب نظر سرایه گذاران بر روی پروژه های ابداعی خود، فرصتی برای نامدار کردن برند و شرکت و موسسه خود پیدا نمایند. فارغ از همه این ها، هجدهمین دوره از برگزاری نمایشگاه بین المللی دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور با یک سری برنامه ها و امکانات جانبی همچون کارگاه های آموزشی مختلف همراه شد تا میزان رضایت عموم مخاطبان و بازدید کنندگان این دوره نسبت به ادوار پیشین برگزاری آن، کمی بالا تر برود.
Add a comment...

Post has attachment
اولین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات دست دوم ایران (استوک) که قرار است نخسیتن روز کاری خود را در تاریخ سیزدهم بهمن ماه بگذراند و در روز شانزدهم بهمن نیز به کار خود پایان دهد، می تواند آبستن اتفاقات دلچسب و بسیار بسیار قابل توجهی باشد. ما می توانیم با کمی خوش سلیقگی از این فرصت بزرگ تبلیغاتی و تجاری نهایت استفاده را ببریم و با جذب سرمایه گذاران متعدد داخلی و خارجی، خیلی زود خود را به عنوان یک حلقه اصلی در زنجیره صنعت بسیار وسیع استوک قرار دهیم. این نمایشگاه تا همین الآن هم بدون فرا رسیدن زمان برگزاری اش با توجه به جانمایی های در حال شکل گیری برای خود، معلوم است که با اتفاقات جذابی همراه خواهد شد و می توان لذت های شایانی را برای مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاهی به ارمغان بیاورد. لازم به ذکر است شاید نمایشگاه دست دوم ایران اولین دوره خود را به صورت رسمی و بین المللی در حال پشت سر گذاشتن است اما ما نباید از آن همه بازارهای کوچک و بزرگ و حتی نمایشگاه های محلی و داخلی ای که برای این منظور تا کنون برگزار کرده ایم نیز غافل شویم. ما در تمامی فعالیت هایی که در حوزه وسایل و ماشین آلات دست دوم و استوکی تاکنون داشته ایم، شاهد و ناظر میل بالا و غیر قابل توصیف بازدید کنندگان و مصرف کنندگان برای رویارویی و ایجاد ارتباط مستقیم با تولید کنندگان و عرضه کنندگان بودیم که امید است در این دوره نیز به این مهم توجه های لازمه صورت گیرد. همچنین ذکر این نکته نیز نمی تواند خیلی خالی از لطف باشد که قطعا برخی از محصولات، قطعات و ماشین آلات آورده شده برای رونمایی در این نمایشگاه از سوی شرکت کنندگان داخلی و خارجی از نظر کیفی در سطوح مختلفی قرار خواهند گرفت که حتما برای بعضی از آن ها در طول مدت زمان بازگشایی نمایشگاه، خریداران سر و دست می شکنند و برای بعضی دیگر حتی لمس کردنشان را نیز زیادی قلمداد می کنند! با این حال شرکت کنندگان ما نباید در صورت رفتارهای بد اینچنینی دچار دلسردی و ناامیدی شوند و ما توصیه می کنیم قبل از حضور در نمایشگاه بین المللی ماشین الات دست دوم قدری در خصوص رفتارها و واکنش های مخاطبان این نوع از نمیاشگاه های صنعتی مطالعه نمایند تا بتوانند به بهترین صورت ممکنه در شرایط دشوار خود را کنترل کنند! در پایان این را نیز باید اضافه کنیم که اگر اولین دوره از برگزاری این نمایشگاه بدون کمترین مشکل و عیب و نقصی برگزار شد که هیچ، اما حتی اگر ایراد و نقصی در آن به وجود آمد و به چشم خورد هم باید آن را از بی تجربگی فعالان ما در عرصه صنایع استوکی دانست که قطعا با چندین دوره برگزاری این مشکلات ملموس نیز به سرعت برطرف خواهند شد تا بالاخره ما نیز همچون جمعی از کشورهای مطرح جهانی که از کنار برگزاری این نمایشگاه ها، سودها به دست می آورند هم بتوانیم روزی درآمدزایی قابل توجهی را برای خود داشته باشیم.
Add a comment...

Post has attachment
تقسیم بندی فضای غرفه از جمله مواردی است که باید با نهایت دقت و همچنین کمی ذوق و سلیقه انجام شود. غرفه ها در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تنهایی جایی هستند که شرکت کنندگان اجازه خودنمایی به واسطه آن ها را دارا می باشند و با توجه به پیشرفت های حاصل شده در صنعت نمایشگاهی دنیا، قطعا تغییرات بنیادی در خصوص این فضاهای کوچک نمایشگاهی به وجود آمده است. هر غرفه دارای فضایی محدود و منحصر به فرد است که اغلب در نمایشگاه های بین المللی استاندارد، همگی آنان از یک مقدار مشخصی مساحت برخوردار می باشند مگر تعداد محدودی از آن ها که از سوی شرکت ها و کمپانی های برجسته و بسیار معتبر جهانی رزرو و آماده به کار می شوند؛ در گذشته های نه چندان دور غرفه های نمایشگاهی بیشتر به جای اینکه سبب جلب توجه مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاهی باشند، به انبارهای انبوهی برای معرفی و فروش محصولات و دستاوردهای شرکت کنندگان تبدیل شده بودند و آرام آرام با ایجاد پیشرفت هایی چشمگیر در دنیای نمایشگاه ها، آن ها نیز دتسخوش تغییرات زیادی شدند و توانسته اند به صورت تدریجی از حالت های انبارگونه خود خارج و به ویترین های تماشایی امروزی تبدیل شوند! ناگفته نماند که هنوز هم که هنوز است از غرفه ها در مصارف گوناگون و متنوعی لااقل در ایران استفاده می شود اما باید این را نیز افزود که شرایط حال حاضر غرفه های نمایشگاه های داخلی و بین المللی کشورما، ایران، به هیچ عنوان قابل قیاس با شرایط گذشته نیست و می توان به وضوح پیشرفت در امر به کار گیری غرفه و غرفه آرایی را در آنان مشاهده نمود. فارغ از همه این ها؛ فضای غرفه اگر در قئیم تنها به ارائه و معرفی محصولات اختصاص پیدا می کرد، اکنون مورد بهره وری و استفاده های بیشتری قرار می گیرد. این فضاها در دنیای امروز متر به متر مورد تحلیل واقع می شوند و در نهایت برای رسیدن به خواسته های متنوع شرکت کنندگان به بخش های زیادی نیز تقسیم می شوند تا آنان بتوانند در یک پروسه چند روزه نمایشگاهی، از تمام بخش ها و قسمت های غرفه ای که در اختیارشان قرار داده شده است، بیشترین استفاده را بعمل آورند. در پایان این را نیز باید اضافه کرد که تقسیم بندی فضای غرفه با توجه به اهمیت هایی که در این زمینه وجود دارد یک کار کاملا تخصی است و توصیه می شود برای دست پیدا کردن به چندین فضای غرفه ای گوناگون، تقسیم بندی آن را به یک تیم طراح و در عین حال خلاق بسپارید تا درصد موفقیت شما شرکت کنندگان عزیز در نمایشگاه، بیش از پیش شود.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded