Profile cover photo
Profile photo
Журнал Оксамит
6 followers
6 followers
About
Posts

ДУС: Проведення першого публічного конкурсу на посаду керівника закладу культури потребує рекомендацій профільних міністерств і залучення експертів
24 лютого 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та к мунальних закладів культури».
Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» став першим закладом культури, керівника якого обиратимуть за новими правилами, а Державне управління справами як орган управління першим в Україні проведе такий конкурс.
Однак під час підготовки до проведення конкурсу в Державного управління справами виникла низка питань щодо застосування окремих норм цього Закону. Також у Законі не врегульовано механізм формування складу конкурсної к місії, а саме відбору членів конкурсної комісії органу управління. Немає роз’яснень щодо жеребкування, за якою процедурою воно має проходити. Разом з тим при Мистецькому арсеналі є дорадчий орган – Рада з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», участь якого в проведенні конкурсу не врегульовано.
Таким чином, проведення першого публічного конкурсу за новим Законом потребує рекомендацій профільних міністерств і залучення експертів.
Щоб уникнути можливих порушень під час проведення конкурсу, які призведуть до оскарження будь-яких результатів, Державне управління справами звернулося до Міністерства культури України, Міністерства юстиції України та Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності за відповідними роз’ясненнями.
Державне управління справами зазначає, що конкурс на посаду керівника Мистецького арсеналу має пройти відкрито та прозоро. Тому звертаємося до представників громадськості, діячів культурної сфери, ЗМІ з прохання м взяти активну участь у цьому процесі, адже в Україні відкрите обрання керівника закладу культури національного масштабу відбуватиметься вперше.

http://new.dus.gov.ua/content/provedennya-pershogo-publichnogo-konkursu-na-posadu-kerivnyka-zakladu-kultury-potrebuye

З повагою,
прес-служба Державного управління справами
тел. 255-74-38

http://www.oksamyt.org/2060-23032016

Post has attachment
Новообрані об'єднані громади опинились у стані повного колапсу і вся реформа децентралізації може бути зірвана
Про це заявили на прес-конференції 25 листопада в «Інтерфаксі»члени ради партії «ВОЛЯ» нардеп Юрій Дерев’янко та депутат Івано-Франківської облради, експерт з питань реформи децентралізації Ольга Галабала.
Дерев'янко повідомив, що в Україні створено 159 нових об'єднаних територіальних громад (ОТГ), куди входять 788 рад, а це більше 1000 населених пунктів та 1569 248 мешканців. Всі ці об’єднані громади не можуть функціонувати і деякі з 159 нових об’єднаних громад погрожують саморозпуском...
http://www.oksamyt.org/1995-021220152

Post has attachment
Вперше до Львова завітала оперна діва Олена Гончарук
З успіхом пройшов концерт у Львові талановитої та яскравої співачки,лауреата міжнародних конкурсів та фестивалівОлени Гончарук. Вкотре вона підтвердила свій професіоналізм та майстерність оперного співу. Оперна діва зачарувала львівську публіку ще до початку свого виступу. Її артистичний образ, створений українським дизайнером Наталією Шурансковою, притягував погляди глядачів,заворожував красою та досконалістю...
http://www.oksamyt.org/1994-02122015

Post has attachment
Голодомор 1932-1933 років: цифри та факти
Коли дослідники говорять про Голодомор 1932-1933 рр., мається на увазі період з квітня 1932 по листопад 1933 рр. Саме за ці 17 місяців, тобто, приблизно за 500 днів. в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня. Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8 % загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів...
http://oksamyt.org/1988-281120151

Post has attachment
Нещодавно у Київському будинку вчених у затишній теплій атмосфері Білої вітальні відбувся дивовижний вечір поезії і музики яскравої української поетеси Іри́ни Іва́нченко, фортепіанного дуету KievPianoDuo та юного київського Моцарта Данила Корецького. Це було справжнє свято для шанувальників цих жанрів – друзів, знайомих, колег по перу. Щирі, проникливі, багатогранні вірші пані Ірини перегукувалися з творами у виконанні неперевершеного дуету KievPianoDuo–лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця, а чарівна скрипка в руках Данила Корецького ще більше наблизила слухачів до магії високого мистецтва.
Цікаво було послухати вірші у виконанні дуету талановитої авторки та захопленого непересічного читача Євгенія Черняхівського. За словами пані Ірини – це було давнішньою її мрією – читати вірші разом з паном Євгеном, а мрії, якщо вірити, збуваються. У чоловічому прочитанні «Сентябрь» заграв зовсім іншими – земними мудрими – фарбами...
http://oksamyt.org/1987-281120152

Post has attachment
НСЖУ: закон про роздержавлення ЗМІ дасть змогу комунальним газетам вийти зі статусу "кріпаків"
Проголосований Верховною Радою закон "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" перший секретар Національної спілки журналістів Сергій Томіленко назвав "новим поштовхом до розвитку місцевих ЗМІ". Районні та обласні комунальні газети протягом кількох років вийдуть зі статусу "кріпаків". А от чи зможуть втриматися на інформаційному ринку - залежатиме винятково від редакторів та колективів. Та аудиторії, яка і стає винятковим суддею успішності та потрібності місцевої газети", - прокоментував новий закон Сергій Томіленко. За його словами, прийнятий закон містить основні положення, напрацьовані НСЖУ: "це не примітивна приватизація з молотка, а передача прав на газету колективу. І головне - відповідальності за неї", - наголосив перший секретар НСЖУ.
Читати далі...
http://oksamyt.org/1986-271120152

Post has attachment

Post has attachment
Тур вихідного дня: в гості до улюбленого письменника
Сьогодні відомі та багаті намагаються допомагати розвитку населеного пункту, де вони народилися та провели своє дитинство-юність. 
Так само сьогодні популярно у цілях розвитку туризму та збереження національної пам’яті народу відкривати садиби та музеї у місцях, до яких мали якесь відношення відомі діячі. 
Оскільки, залишилося ще трохи літа, за допомогою сервісу navizor, який прокладає маршрути, враховуючи якість доріг, ми вирішили допомогти вам влаштувати вихідні, присвячені культурному відпочинку. 
Цими вихідними радимо поїхати до однієї із місцин, що присвячена українським культурним діячам.

http://oksamyt.org/1820-120820153

У ніч з 9 на 10 серпня бойовики атакували українські позиції в районі селища Старогнатівка, де їх зустріли хлопці з 72-ої окремої механізованої бригади. Зустріли успішно. Терористів відкинули в район Білої Кам'янки. Наші вояки захопились настільки, що провели бойовиків аж до села Новоласпа.
Власне, бої на вулицях цього села і стали перемогою, яку практично одразу перетворили на зраду.
Зранку журналіст Андрій Цаплієнко повідомив, що українська армія вперше з лютого перестала лише оборонятися, а перейшла у наступ, відбивши у бойовиків населений пункт Новоласпа. За кілька годин цю інформацію спростували у Генштабі. Пояснили, що про зайняття Новоласпи силами АТО мова не йде...
http://oksamyt.org/1819-120820152

Post has attachment
Дедалі частіше звідусіль чуємо сьогодні про самотність. І, здавалося б, коли – в епоху розвитку комунікаційних технологій, завдяки яким відстань між людьми зводиться до мінімуму, а повідомлення, для обміну якими колись потрібні були місяці, тепер приходять за десяті частини секунди. Комп’ютерні мережі дозволяють спілкуватися віч-на-віч з людиною, яка знаходиться за океаном, дозволяють дивитися на її обличчя, слухати її розмову, але не завжди дозволяють бачити та чути її...
http://oksamyt.org/1818-120820151
Wait while more posts are being loaded