Profile cover photo
Profile photo
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ( TTGV )
110 followers -
Yenileşimde Türkiye'nin Çözüm Platformu
Yenileşimde Türkiye'nin Çözüm Platformu

110 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Türkiye'nin inovasyon ve teknoloji yoğun ihracat yapabilmesinde biyoteknolojinin rolü nasıl artırılır? Bu süreci hızlandırmak için biyoteknoloji çalışmaları nasıl hızlı bir şekilde ticarileşir?

24 Haziran'da Kıvılcım Endüstriyel Yaratıcılık Merkezi'mizde gerçekleştireceğimiz etkinliğimizle ticarileşmeyi; yatırım, sektör ve platform oluşumu açılarıyla tartışıyoruz.

Kayıt ve detaylı bilgi için: http://bit.ly/28NY4Vu
Photo

Post has attachment
Veri Analitiği ve Sosyal Etkisi Konferansı YARIN 13:30'da başlıyor! İTÜ Arı 2 Teknokent Dr. Akın Açıkmakcı Konferans Salonunda gerçekleşecek konferansı CANLI izlemek için alttaki linke tıklamanız yeterli...

https://www.youtube.com/c/T%C3%BCrkiyeTeknolojiGeli%C5%9FtirmeVakf%C4%B1/live

Post has attachment
Veri Analitiği ve Sosyal Etkisi Konferansı 7 Haziran Çarşamba Günü İTÜ Arı II Teknokent Dr. Akın Çakmakcı Konferans Salonunda gerçekleşiyor.

TTGV, MEF Üniversitesi ve IE Human Science and Technology işbirliğiyle...
Konferansta veri ve veri analitiği kavramlarının sosyal etki boyutuyla ele alınacak. Ülkemizde ve dünyada veri analitiğini toplumsal projeler için kullanan IBM, SAS, SuperPool katıldığı bir panel ile "verinin toplumsal geleceğimizi nasıl iyileştireceği" üzerine fikir yürütülecek. Öte yandan Türkiye'de Veri Biliminin giderek önem kazanmaya başlayan yeri ve potansiyeli üzerine konuşulacak.

Konferans gerçek veriler üzerinde çalışacak olan interaktif bir vaka çalışması ile sonlanacaktı. Vaka çalışmasına katılmak için linke tıklayınız.

http://www.ttgv.org.tr/tr/haber/veri-analitigi-ve-sosyal-etkisi-konferansi

Post has attachment
Veri Analitiği ve Sosyal Etkisi Konferansı 7 Haziran'da, İstanbul'da!

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, IE School of Human Sciences and Technology ve MEF Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "Veri Analitiği ve Sosyal Etkisi Konferansı" 7 Haziran Çarşamba günü İTÜ ARI II Teknokent, Dr. Akın Çakmakcı Konferans Salonu'nda gerçekleşiyor!

Konferansta veri ve veri analitiği kavramları sosyal etki boyutuyla ele alınacak. Ayrıca konferansta gerçek veriler üzerinde çalılacak olan interaktif bir vaka çalışması bölümü de yer alıyor.

Tarih: 7 Haziran 2017
Yer: Dr. Akın Çakmakcı Konferans Salonu, İTÜ ARI II Teknokent Maslak-İstanbul
http://bit.ly/2royPFh

Post has attachment
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, TOBB ve İsrail Büyükelçiliği iş birliğiyle düzenlenen #idea2market (Fikirden Pazara) semineri 23 Mayıs'ta TOBB ETÜ Garaj'da gerçekleşiyor.

Dünyanın önde gelen inovasyon merkezlerinden bir olan Tel Aviv Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nin (StarTAU) Direktörü ve Kitle Fonlama Uzmanı olan Oren Simanian'ın "ticarileşme, büyük firmaların dikkatini çekme ve uluslararasılaştırma" gibi konular üzerinde konuşacağı seminere ilgilenen herkes davetlidir.

Etkinlik TTGV Facebook Live'dan canlı yayınlanacaktır.
Seminer dili İngilizce'dir.

http://bit.ly/2rhEZmB

Post has attachment
Kültür sektörünün dorunlarına dijital çözümler bulmaya ne dersiniz?
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve British Council işbirliğinde düzenlenen Tech4Culture Serisi Hackathon’u 24 Şubat’ta TTGV İstanbul Ofisi’nde!
Son başvuru 15 Şubat
Başvuru için tıklayın http://bit.ly/2jTJpfl
Tech4Culture | British Council
Tech4Culture | British Council
britishcouncil.org.tr

Post has attachment
TTGV Genel Sekreteri Dr. A. Mete Çakmakcı'nın yaptığı TEDx Ankara Citadel sunumu yayında!

"Akın'ın Macera Arabası"

https://youtu.be/gB6kUr5F4Hw

Post has attachment
Kuruluşumuuzn 25. yıldönümünde yeni ve yenilenen faaliyetlerimiz ile "Teknoloji Üreten Türkiye" için çalışıyoruz.
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
‪#‎Vodafone‬'nun teknoloji şirketi ‪#‎Oksijen‬ ‪#‎ARGE‬'den Onur Karadeli ve Mustafa Sever yarın +Bilkent Cyberpark'ta  ‪#BüyükVeri‬ #BigData
Photo
Wait while more posts are being loaded