Profile cover photo
Profile photo
شرکت ترخیص کالا ترخیص کار
1 follower -
www.tarkhiskara.com
www.tarkhiskara.com

1 follower
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
مجله گمرک شماره ۸۱۹-۸۲۰ ( نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران ۸۱۹ – ۸۲۰ )

در این شماره از مجله گمرک جمهوری اسلامی اهم مطالب به شرح زیر می باشد. ( نشریه گمرک شماره ۸۲۰-۸۱۹ )

توافق گمرک و سازمان انرژی اتمی برای بومی سازی تولید ایکس ری کانتینری در کشور – گمرک ایران و سازمان انرژی اتمی در مورد بومی سازی و تولید دستگاه های ایکسری کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشور به توافق رسیدند.
شرایط و ضوابط اجرای پروژه های گمرکی در سال ۹۶ – رئیس کل گمرک ایران با ابلاغ برنامه عملیاتی این سازمان در سال ۹۶ دفاتر ستادی، ادارات کل و گمرکات اجرایی، طی دستور العملی شرایط و ضوابط انجام پروژه های گمرکی به خصوص فعالیت های مرتبط با پروژه توسعه گمرک الکترونیکی و یکپارچه با تمرکز بر پنجره واحد تجارت فرامرزی را تبیین کرد.
اقدام مشترک گمرک و بانک ملی
نحوه ثبت وکالت نامه در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی
چگونگی انجام تشریفات صادرات انواع رنگ صنعتی و ساختمانی – دفتر صادرات گمرک ایران با صدور بخشنامه ای چگونگی انجام تشریفات صادرات انواع رنگ صنعتی و ساختمانی را اعلام کرد.
برگزاری ششمین دوره بررسی جهانی کمک به امور تجاری – سازمان جهانی گمرک همواره در نشست های دورهای بررسی جهانی کمک به تجارت و امور تجاری که هر دو سال یکبار در سازمان جهانی تجارت مستقر در ژنو برگزار میشود شرکت می کند. ششمین دوره این نشست ها از ۱۱ تا ۱۳ جولای ۲۰۱۷ برگزار شد و بیش از یک هزار و پانصد شرکت کننده در ۵۵ جلسه در آن شرکت کردند.
امضای یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان جهانی گمرک و سازمان حمل و نقل بین المللی ریلی
برگزاری کنفرانس جهانی WCO در زمینه ترانزیت – سازمان جهانی گمرک روزهای ۱۰ و ۱۱ جوالی، میزبان اولین کنفرانس جهانی خود در زمینه ترانزیت با هدف بحث و تبادل نظر اعضا برای افزایش کارایی رویه ترانزیت و بهبود دستور العمل های ترانزیت منتشر شده در ۲۰۱۷ بود.
تاکید WCO و WTO بر اجرای موافقتنامه تسهیل تجارت – در حاشیه برگزاری ششمین نشست کمک به تجارت و امور تجاری که از ۱۱ لغایت ۱۳ جوالی ۲۰۱۷ در سازمان جهانی تجارت در ژنو برگزار شد، کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک با روبرتو آزدو رئیس سازمان جهانی تجارت درباره موضوعات مورد توجه دو طرف و اجرای موافقتنامه تسهیل تجارت WTO بحث و تبادل نظر کردند.
تجارت خارجی ایران با شش درصد رشد به حدود ۳۰ میلیارد دلار رسید – مجموع صادرات و واردات ایران در ۴ ماهه نخست سال جاری به ۲۹ میلیارد و ۲۷۲ میلیون دلار رسید که این رقم ۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۱۳۹۵ است. میزان تجارت خارجی ایران در سال گذشته ۲۷ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار بود
معاون اتاق بازرگانی ایران: گمرک در زمینه روان سازی تجارت گام های بلندی برداشته است – معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی گفت: راه اندازی پنجره واحد و سامانه جامع گمرکی، نصب و استقرار تجهیزات و امکانات کنترلی در مبادی واردات و صادرات گمرکات و اصلاح قانون امور گمرکی همه بیانگر پیشرفت و تحول رو به جلوی گمرک است.

Post has attachment
مجله گمرک شماره ۸۲۱-۸۲۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۲۱-۸۲۲ )

در این شماره از نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران اهم مطالب به شرح زیر است:

فرود عسگری سرپرست گمرک ایران شد : دکتر مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی فرود عسگری را به عنوان سرپرست گمرک ایران منصوب کرد.
بهره وری در گمرک از تئوری تا عمل
تمجید رئیس جمهوری از عملکرد گمرک : رئیس جمهوری که برای دفاع از کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی رفته بود هنگام معرفی دکتر مسعود کرباسیان به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی از عملکرد گمرک ایران دفاع کرد. معاون اول رئیس جمهوری در مراسم توديع دكتر طيب نيا و معارفه دكتر کرباسیان بیان داشتند عملکرد خوب وزارت اقتصاد، باعث تحرک اقتصادی کشور می شود
استانداردسازی فرایندهای گمرکی بزرگترین دستاورد گمرک الکترونیکی : در مصاحبه دکتر فرهی نژاد مدیریت شرکت بازرگانی ترخیص کارا ، عضو اتاق بازرگانی تهران و اتحادیه حق العمل کار ان مورد بررسی و اشاره قرار گرفت.
نحوه اقدام در مورد رفع تعهد ارزی ناشی از اختلاف وزن مورد بررسی قرار گرفت همچنین مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای نحوه انجام امور گمرکی ورود موقت خودروهای سواری به کشور را به گمرکات اجرایی اعلام کرد.
ضوابط صادرات محصولات و گیاهان دارویی و صنعتی برای سال ۹۶ از سوی وزارت جهاد کشاورزی به دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت و متعاقباً به دفتر صادرات گمرک ایران ابلاغ شد.
ایجاد بانک اطلاعاتی تولید محور در پنجره واحد تجارت فرامرزی – گامی دیگر از سوی گمرک برای کمک به بهبود فضای کسب و کار
راه اندازی میز خدمت در گمرک
راهنمای ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه مدیریت کالا
حضور نماینده WCO در هفتمین کنفرانس بین المللی علمی و عملی در خصوص مشکلات فعالیت های تخصصی : معاون رئیس دایره تعرفه و تجارت سازمان جهانی گمرک به عنوان نماینده این سازمان از ۲۵ تا ۲۸ جولای ۲۰۱۷ در هفتمین کنفرانس بین المللی علمی و عملی که در خصوص مشکلات فعالیت های تخصصی در فدراسیون روسیه برگزار شد، شرکت کرد.
ضوابط و شرایط واردات ماشین های آتشنشانی مستعمل
دفتر صادرات گمرک ایران با صدور بخشنامه ای با استناد به نامه دفتر صنایع فلزی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان جداول کیل مصرف خاک روی در عیارهای مختلف را بر حسب تن برای تولید یک تن شمش روی به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.
بانک مرکزی ایران طی نامه ای به رئیس کل گمرک فهرست به روز شده اسامی باجه های اعلامی از سوی بانک ملی ایران مستقر در مبادی واردات و صادرات ۱۵ استان کشور را اعلام کرد.
از سوی سازمان حفظ نباتات کشور اعلام شد شرایط قرنطینه ای واردات چند نوع محصول کشاورزی : شرایط قرنطین های واردات بذر ارزن جهت کاشت از هندوستان – شرایط قرنطینهای واردات انواع خلال چوب با قطر کمتر از ۵ میلیمتر جهت مصارف صنعتی و بهداشتی به صورت عام از تمامی کشورها – شرایط قرنطینه ای واردات قطعات چوب پنبه تراش خورده و آماده مصرف جهت مصارف صنعتی از کلیه کشورها
فرود عسگری سرپرست گمرک ایران: فرآیندها در گمرک الکترونیکی، شفاف، سریع و دقیق انجام می شود – سرپرست گمرک جمهوری اسلامی ایران اجرای سامانه جامع گمرکی را از مهمترین دستاورد های دولت یازدهم برشمرد و گفت: در سایه اجرای این طرح با وجود کاهش واردات کالا در سال ۱۳۹۵ میزان درآمد گمرکی کشور ۶۱ درصد رشد داشت.
راهنمای ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه مدیریت کالا : سـامانه مدیـریت کالا یکـی از زیرسـامانه های پنجـره واحـد تجارت فرامـرزی در گمـرک اسـت که بـا هدف تسـهیل و تسـریع فرآیندهـای ترخیـص کالا و پس از ترخیـص راه انـدازی شـده اسـت. در ادامـه چـاپ راهنماهای نحـوه ثبت نام ذینفعـان در سـامانه های گمرکـی، در این شـماره راهنمای ثبت نـام واحدهای تولیـدی در سـامانه مدیریـت کالا مرحلـه اول از نظرتـان می گذراد.
تقویت زیر ساخت های ارتباطی کارایی گمرک الکترونیکی را افزایش می دهد – حدود سه سال از آغاز اجرای سامانه های جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در ایران می گذرد و طی این مدت تغییرات و تحولات چشمگیری در جهت تسهیل و تسریع فرآیندهای گمرکی به خصوص ترخیص کالا به وجود آمده است. با این حال برخی از مشکلات فنی و به طور مشخص ضعف زیر ساخت های ارتباطی و
مخابراتی باعث کاهش بازدهی و اثربخشی سامانه های پیشرفته الکترونیکی در گمرک شده که لازم است هر چه زودتر نسبت به رفع این مشکل اقدام شود. در این گزارش و در ادامه نظر خواهی از مدیران گمرکات اجرایی، پاسخ های هر سه مدیر گمرکی را در این زمینه می خوانید.
مدیرکل گمرک سمنان در جمع مسئولان استان و صاحبان شرکت های تولیدی: هیچ محدودیتی در مورد زمان صادرات کالا وجود ندارد
بررسی مشکلات تولید و صادرات شیشه با حضور مسئولان گمرک
کارکنان گمرک فرودگاه امام خمینی موفق به کشف یک محموله مواد مخدر شدند

Post has attachment
واردات ماشین آلات

ماشین آلات صنعتی از جمله مهم ترین و یکی از بیش ترین کالاهای واردا شده یه کشور می باشد. شرکت های تولیدی و تاجران فراوانی در حال واردات ماشین آلات از کشورهای مختلف می باشند.

بر اساس آمار رسمی به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۵ و با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شرکت بازرگانی صادرات و واردات ترخیص کارا می توان چنین بیان کرد که میزان واردات ماشین آلات یعنی فصل ۸۴ کتاب مقررات صادرات و واردات از نظر وزنی بیش از ۹۴ هزار تن و ار لحاظ دلاری بیش از هفت میلیارد و ۵۵۹ میلیون دلار بوده است. به عبارتی سهم وزنی واردات ماشین آلات نسبت به کل واردات کالا در این سال معادل ۲٫۸۲ درصد و سهم ارزشی آن ۱۷٫۳ درصد بوده است.

همین آمار و ارقام به خوبی نشان دهنده بزرگی و اهمیت واردات این دسته کالا به کشور می باشد. خرید ماشین آلات از خارج توسط بازرگان یا شرکت های وارداتی صورت می گیرد در سال ۹۵ از ۹۸ کشور مختلف در جهان به ایران واردات داشته ایم که جمله مهم ترین کشورهای تولیدکننده و فروشنده ماشین آلات می توان به ایتالیا، آلمان، چین، کره، ترکیه و امارات عربی اشاره کرد.واردات ماشین آلات صنعتی , واردات ماشین آلات از چین , واردات ماشین آلات از ترکیه , واردات ماشین آلات از آلمان , واردات ماشین آلات از ایتالیا
واردات ماشین آلات صنعتی , واردات ماشین آلات از چین , واردات ماشین آلات از ترکیه , واردات ماشین آلات از آلمان , واردات ماشین آلات از ایتالیا
واردات ماشین آلات از چین

سهم ارزشی واردات ماشین آلات از چین در سال ۹۵ معادل ۳۴ درصد و سهم وزنی آن معادل ۴۷ درصد بوده است و می توان گفت که بیش ترین میزان واردات ماشین آلات از چین و خرید از چین صورت گرفته است. بعد از چین بیش ترین سهم ارزشی خرید ماشین آلات از امارات معادل ۱۱ درصد با سهم وزنی ۱۵ درصد بوده است. البته این نکته را باید بیان کرد که اکثر کالاهای وارداتی از امارات اصلاتا کالاهایی هستند که از کشورهای دیگر خریداری شده اند و به امارات وارد شده اند و سپس وارد ایران می شوند به همین دلیل است که همیشه آمار و ارقام واردات از امارات به ایران اعداد بزرگی است و این اعداد را نباید به عنوان مبدا اصلی خرید کالا در نظر گرفت.

میزان واردات ماشین آلات از ترکیه , آلمان , ایتالیا

پس از امارات سهم ارزشی خرید ماشین آلات از آلمان ۱۰ درصد و خرید از ایتالیا و جمهوری کره نه درصد می باشد. هچنین سهم ارزشی خرید از ترکیه و واردات ماشین آلات از ترکیه شش درصد و مابقی خرید و واردات ماشین آلات از سایر کشورها بوده است.

همچنین از نظر سهم وزنی می توان بیان کرد که پس از امارات بیش ترین سهم وزنی واردات ماشین آلات از ترکیه و کره با نه درصد بوده است و سپس واردات ماشین آلات از ایتالیا با هفت درصد و واردات ماشین آلات از آلمات با شش درصد بیش ترین و مهم ترین واردات این دسته از کالاها بوده است و مابقی واردات ماشین آلات از کشورهای دیگر صورت گرفته است.

فصل ۸۴ ماشین آلات در گمرک از ۸۷ بخش تشکیل شده است که هر بخش نشان دهنده نوعی خاص از ماشن آلات و اجزا و قطعات و کالاهای مربوط به آن ماشین می باشد. این بخش بندی توسط متخصصان حرفه ای صورت گرفته است و برای هر بخش و جزییات درون هر بخش کد تعرفه گمرکی مشخص شده است.شرکت بازرگانی واردات و صادرات

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و واردات ” ترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا در چین ، واردات از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از اروپا و واردات از سایر مبادی با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹ – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰


کد تعرفه واردات ماشین آلات صنعتی

شرکت های واردکننده ماشین آلات صنعتی می بایست با این کدتعرفه ها آشنایی داشته باشند تا بتوانند ماشین مورد نظر خود را تحت آن کد وارد کشور نمایند و در مرحله ترخیص کالا از گمرک های ایران دچار مشکل نشوند. البته شناسایی کد تعرفه کاری حرفه ای می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که بر اساس کدتعرفه اعلام شده هزینه های گمرکی و تعرفه های ترجیحی و سایر هزینه های واردات و ترخیص کالا تعیین می شود و اشتباه در تشخیص این کد می تواند برای وارد کننده کالا هزینه ها و خسارات فراوانی را در بر داشته باشد و گاهی به دلیل همین اشتباهات گمرک کالا را ضبط کرده و آن را به عنوان کالای قاچاق تشخیص داده و ممکن است جرایم نقدی و بازداشت نیز برای صاحب کالا و واردکننده در نظر بگیرد.

به همین دلیل شرکت بازرگانی واردات و صادارات کارا با استفاده از متخصصین در این زمینه می تواند خدمات بازرگانی گسترده ای را به بازرگانان تولیدکنندگان و شرکت های وارد کننده ارائه نماید و با ارائه مشاوه بازرگانی آن ها را در امر واردات ماشین آلات راهنمایی نماید.

همان گونه که بیان کردیم فصل ۸۴ متشکل از ۸۷ بخش ماشین آلات گوناگون می باشد و در سال ۹۵ از تمامی این ۸۷ بخش واردات صورت گرفته است و بیش از ۴۷ هزار مرتبه از کشورهای مختلف واردات ماشین آلات به کشور داشته ایم.

اما بیش ترین میزان واردات ماشین آلات صنعتی از نظر سهم ارزشی متعلق به ماشین آلات فصل ۱۴ و فصل ۱۵ و فصل ۷۴ می باشد که هر کدان شش درصد سهم ارزشی واردات ماشین الات می باشند. فصل ۱۴ در رابطه با واردات تلمبه هوا، واردات کمپرسور هوا یا گاز و واردات بادزن ها است. فصل ۱۵ در رابطه با واردات دستگاه های تهویه می باشد و نهایتا فصل ۷۵ مربوط به واردات ماشین آلات جورکن و واردات دستگاه های به هم فشردن است که در همین سایت به صورت تخصصی در مورد هر یک از این ماشن آلات و دستگاه ها مطالبی ارائه شده و نکات مهم و کلیدی در رابطه با کدهای تعرفه و میزان واردات آن ها در سال ۹۵ از کشوره های مختلف اطلاعات مفیدی برای وارد کنندگان و ترخیص کار های گمرکی ارائه شده است.

شرکت بازرگانی کارا با داشتن نمایندگان و دفاتر رسمی در کشورهای مختلف همچون چین، ترکیه و آلمان می تواند خدمات بازرگانی واردات و صادرات مفید و موثری را ارائه نماید و با داشتن ترخیص کار و کارگزار گمرکی متخصص کالاهای وارد شده شما را در حداقل زمان از گمرک ترخیص نماید.
Wait while more posts are being loaded