Profile cover photo
Profile photo
Recep Tayyip Erdoğan
356,964 followers -
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı - President of the Republic of Turkey
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı - President of the Republic of Turkey

356,964 followers
About
Posts

Post has attachment
Terör için İstanbul ve Ankara’nın Moskova, Vaşington, Paris, Roma ya da Tahran'dan farkı olmadığını acı tecrübelerimizle çok iyi biliyoruz.

Kimsenin canı diğerinden daha kıymetli değildir.

Suriye’de ölenlerin canını, Avrupa’da, Rusya’da, Amerika’da yaşayanlardan daha az değerli görmek, insanlıktan nasibini almamaktır.

Suriye’deki ateşe odun taşıyarak alevi harlayanlar, bir gün benzer bir ateşin kendi evlerini sarabileceğini de düşünmelidirler.

Unutulmasın ki, mazlumun ahı yerde kalmaz; zulüm de payidar olmaz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10 02 2016
7 Photos - View album

Post has attachment
Anayasa metinleri darbe direktifi olarak değil, toplum sözleşmesi olarak hazırlanmalıdır.

Sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla, milletimizin tüm kesimlerini de içine alacak bir anayasa yazım süreci yürütmeliyiz.

Yeni Anayasa, diliyle, ruhuyla, yöntemiyle milletimizin birikimini, kültürünü, tarihini, özlemlerini yansıtan bir metin olmalıdır.

Gelin, darbecilerin değil bizatihi bu milletin, onun temsilcilerinin yaptığı bir anayasayı, bizden sonraki nesillere armağan edelim.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28 01 2016
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Kamu görevlileri için en büyük mükâfat, vatandaşlarımızın ettiği hayır duadır.

http://tccb.gov.tr/haberler/410/38624/kamu-gorevlileri-icin-mukfat-vatandaslarimizin-ettigi-hayir-duadir.html

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
26 01 2016
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Ich trauere um unsere Gäste aus Deutschland, die bei einem feigen Terroranschlag ihr Leben verloren haben.

Den Verletzten wünsche ich eine schnelle Genesung. Unsere Gedanken sind bei den Familien der Opfern.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dünya üzerinde hiçbir devlet kendi toprak bütünlüğüne yönelik tehditler karşısında sessiz ve hareketsiz kalmaz, kalamaz. Hiçbir devlet, kendi vatandaşlarının hayatlarının, can ve mal güvenliklerinin silahla, hendekle, bombayla tehdit edilmesine rıza göstermez. Milletin varlığına, birliğine yönelik saldırılara karşı gereken tedbirleri almak, ülkeyi yönetenler olarak bizim en başta gelen vazifemizdir.

Amacımız tüm vatandaşlarımızın güvenliğini, haklarını, özgürlüklerini ve hukuku teminat altına almaktır.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Müslümanlar olarak, beka mücadelesi verdiğimiz ağır bir imtihandan geçiyoruz.

Barış dini İslam’ı kendi kirli emelleri için kullanan bir avuç cinayet şebekesi, her gün masum insanları, en başta Müslümanları katlediyor.

Adına DAİŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyasının tanzimine figüranlık yapıyorlar.

1400 Yıllık İslam geleneğini yok etmek isteyen bu kanser hücrelerini vücuttan söküp atmak, öncelikle Müslümanlar olarak bizlerin görevidir.
Add a comment...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 77. yıldönümünde saygıyla yad ediyorum.
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye, demokrasi yolunda aldığı mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir.

Bugün kullanılan oyların milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

https://instagram.com/rterdogan/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümüdür.

81 ilimizde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin 92 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır.

1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

78 milyon vatandaşımızın her bir ferdi, bu ülkenin, Cumhuriyetin, aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir evlatlarıdır.

Milletimizin fertlerini kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi, kültürü, kılık-kıyafeti üzerinden ayrıştırmaya kalkan herkes, Cumhuriyetin ruhuna, özüne ihanet içindedir.

Geçtiğimiz yıllarda, devletle milletin, tıpkı 92 yıl önce olduğu gibi, birlik ve beraberlik içinde büyük hedeflere yöneldiği bir dönemi hep birlikte inşa ettik.

Önümüzdeki dönemde, ülkemizin diğer tüm kazanımlarıyla birlikte bu mirasa da, yine hep beraber sahip çıkmalıyız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded