Profile cover photo
Profile photo
‫صدیقه تقدیسی (‪sedighe Taghdici‬‏)‬‎
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم... Down with Zionist
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم... Down with Zionist
About
صدیقه's posts

عیدتون قشنگ

اللهُمَّ اجْعَلْ مَحْيايَ مَحْيا مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد ، وَمَماتي مَماتَ مُحَمَّد وَآل ِمُحَمَّد ..

#اسعدالله_ایامکم

#تکه_ی_از_یک_کتاب

دنیا رو کسایی که بدی می کنن نابود نمی کنن،
کسایی که بی تفاوت تماشا می کنن،
نابود می کنن...!

خیانت انیشتین
#اريك_امانوئل_اشميت


🍃وَمَنْ
أَعْرَضَ
عَن ذِكْرِي
فَإِنَّ لَهُ
مَعِيشَةً ضَنكًا

🍃هر کسی
بی‌خیال من بشه
حالش تلخ میشه
زندگی اش تلخ میشه 🍂

طه ۱۲
#قرآن

Post has attachment

-چرا ادبيات؟

آدمی که نمی خواند، یا کم می خواند، یا فقط پرت و پلا می خواند، بی گمان اختلالی در بیان خواهد داشت.
این آدم بسیار حرف می زند، اما اندک میگوید؛ زیرا واژگانش برای بیان آنچه در دل دارد،بسنده نیست. اما مسئله تنها محدودیت کلامی نیست؛ محدودیت فکر و تخیّل نیز در میان است. مسئله، مسئله ی فقر تفکّر نیز هست؛ چرا که افکار و مفاهیم - که ما به واسطه ی آن ها به رمز و راز وضعیت خود پی می بریم - جدا از کلمات وجود ندارند.
ما سخن گفتن درست، پر مغز، سنجیده و زیرکانه را از ادبیات و تنها از ادبیات خوب می آموزیم...!


ماريوس بارگاس يوسا_برگردان: عبدالله کوثری
Photo

Post has attachment
از مردم دو رنگ فرار کن فرارررررچاووشی خونده

#شرمساری

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content
وقتی اعتراف میکنن یک جور بیشعوری و بی شرفی در عمق وجودشون رو بروز میدن که حس می کنی این رذیلت ها دهشتناک کمالی بیشتر نخواهد داشت 
از این «کوشش‌های اشتباه‌آمیزی که نیت خیر داشت اما بعدن فاجعه‌آمیز شد» ها

در جنگ اول هندوچین(1950)، به گفته‌ی چامسکی حداقل پانصدهزار ویتنامی به دست فرانسوی‌ها و با کمک مستشاری آمریکا کشته شدند. از سال 1954 تا 1965 آمریکا که از روی کارآمدن کمونیست‌ها هراس داشت،
160 تا 170 هزار ویتنامی دیگر را که عمومن روستایی بودند کشت.
بعد از قتل کندی، جانسونِ طرفدارِ شدتِ عمل روی کار می‌آید و از سال 1965 تا 1975 رقم کشته‌شدگان ویتنام به 3000000 (سه میلیون‌نفر) می‌رسد. چامسکی در کتاب «آمریکای بزرگ و حقوق بشر» می‌گوید:
«ما همچنین موفق شدیم یک میلیون نفر در کامبوج و یک‌میلیون نفر دیگر را در لائوس بکشیم.»
از هلاکت نزدیک به شش میلیون انسان صحبت می‌کنم، نابودی صدهاهزار هکتار جنگل‌ و نقص عضو گسترده‌ای که محصول استفاده از سلاح‌های ممنوعه بود. در همین زمان آمریکا از گروهی در اندونزی اعلام حمایت کرد که
با قتل عام هفتصدهزار اندونزیایی روی کار آمده بود. در فیلیپین به اسم دموکراسی یک خاندان سلطنتی را روی کار آورد تا به اصطلاح خودشان «دومینوی کمونیستی» آغاز نشود.

این نبرد درحالی اتفاق افتاد که قرار بود سال 1956 یک انتخابات دموکراتیک در سراسر ویتنام برگزار شود اما آمریکا که از روی کارآمدن کمونیست‌ها می‌ترسید فقط با انتخابات در ویتنام جنوبی موافقت کرد. فکر می‌کنید لیبرال‌ها و ضدجنگ‌های آمریکایی بعد از جنگ ویتنام چه گفتند؟ آقای آنتونی لویس در روزنامه‌ی نیویورک تایمز نوشت: «مداخله‌ی آمریکا در ویتنام به صورت کوشش‌های اشتباه‌آمیزی که نیت خیر داشت آغاز شد هرچند که بعدن فاجعه‌آمیز از آب درآمد.»
آقای جان کینگ فربنک برجسته‌ترین متخصص امور آسیا در دانشگاه هاروارد گفت: «پادرمیانی ما، از حق‌طلبیِ زیاده از حد و خیرخواهی بی‌طرفانه‌ی ما سرچشمه گرفته بود. دفاع ما از ویتنام جنوبی از پیش خوب پی‌ریزی نشد و خوب هم جلو نرفت.»
استانلی کارنو در نشریه‌ی پرفروش و انتقادی تلویزیون پی.بی.اس نوشت: «دفاع از ویتنام جنوبی در واقع جهاد مقدسی ناکام بود، شرافتمندانه ولی موهوم بود که به هرحال رفیع‌ترین نیات متعالی آن را پی نهاده بود.»

آمریکایی‌ها یک اخلاق خوبی که دارند اهل اعتراف به اشتباه هستند. شاید در اثر بعضی سوءتفاهم‌ها آدم‌ها را در ابعاد میلیونی نابود کنند ولی واقعن از جوامع گل روزگار هستند و خودشان خیلی زود به خطایشان اعتراف می‌کنند.
اشتباهات‌شان بمب می‌شود و روی خانه‌ها ریخته می‌شود، سرب می‌شود و در سینه‌‌ها فرو می‌رود موشک می‌شود و ایرباس مسافربری را منهدم می‌کند، تجهیزات می‌شود و اشتباهی توی زمین داعش فرود می‌آید ولی واقعن شعور اعتراف دارند و چندسال بعد برای جامعه‌ی بشری از نیات متعالی و جهاد شرافت‌مندانه‌ای می‌گویند که اشتباهی شد.

Post has attachment
به یاد چایی شیرین کربلایی ها
لبم حلاوت احلی من العسل دارد
Photo
Wait while more posts are being loaded