Profile cover photo
Profile photo
"Navitest" Sp. z o.o.
1 follower -
Laboratorium NDT
Laboratorium NDT

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Badania ultradźwiękowe złączy TKY dla DNVGL


Jest nam bardzo miło poinformować, że po raz kolejny rozszerzyliśmy zakres uznania DNVGL na wykonywane badania. Tym razem zgodnie z wymaganiem przepisów DNVGL-CG-0051 pozyskaliśmy możliwość badania złączy spawanych typu TKY metodą ultradźwiękową. Jesteśmy więc uprawnieni do badania złączy TKY na konstrukcjach offshore (wg przepisów DNVGL-OS-C401) i statkach (wg DNVGL-RU-SHIP-Pt2Ch4).
Photo
Add a comment...

Post has attachment

4. Gdańsk Maraton już za nami. Pośród ponad dwóch tysięcy zawodników fantastycznie widoczna była nasza reprezentacja w koszulkach z charakterystycznymi kolorowymi płucami, czyli logo akcji „Do utraty tchu”, organizowanej przez „Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół” z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego, obchodzonego co roku 5 maja.
Nieustający głośny doping w kilku miejscach trasy pomógł zawodnikom po obiegnięciu niemal całego miasta osiągnąć upragnioną metę. Satysfakcja jest ogromna. Zachęceni tegoroczną świetną zabawą już planujemy udział w przyszłorocznym Maratonie. Może uda nam się zwerbować więcej zapalonych biegaczy i stworzyć jeszcze silniejszą drużynę dopingującą. Pomożesz?

Zapraszamy również do wspierania „Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół” w każdy dostępny sposób.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kolejny raz udało nam się poszerzyć zakres badań, które możemy wykonywać pod nadzorem DNVGL. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie uznania naszej procedury badań ultradźwiękowych złączy spawanych elementów aluminiowych w zakresie grubości 8-100 mm.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu systemu Ariadna służącego udostępnianiu wyników badań NDT. Aby uzyskać dostęp do Ariadny wystarczy wpisać otrzymane od nas dane logowania na naszej stronie internetowej www.navitest.com.pl w zakładce „Zaloguj”

System wprowadza szereg udogodnień, między innymi możliwość wyszukiwania raportów wg numerów projektów, zleceń lub nazw elementów badanych. Nowy system pozwala również na pobranie gotowego, ale jeszcze niepodpisanego raportu, będzie to potwierdzenie wykonania badań, dostępne przed zebraniem wszystkich podpisów i zeskanowaniem dokumentów

Mamy nadzieję, że odnajdywanie w Ariadnie właściwych sprawozdań za pomocą tych udogodnień będzie jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Navitest i "Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół" połączyła osoba naszej fantastycznej księgowej, która aktywnie działa w Stowarzyszeniu. Jednym z celów Stowarzyszenia jest prowadzenie działań edukacyjnych na temat nadcśnienia płucnego, zarówno wśród chorych i służb medycznych, jak i ogółu społeczeństwa. Pracownicy Navitestu zostali w temacie przeszkoleni i zrodziła się chęć dalszej pomocy. Nadchodzącą dużą okazją ku temu będzie Maraton Gdański, który odbędzie się 15 kwietnia 2018. Nasza stała reprezentacja biegowa oraz zapaleni nowicjusze pobiegną w koszulkach z logo "Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół"; nie zabraknie nas również wśród kibiców. Mamy nadzieję, że zostaniemy zauważeni i przyczynimy się do propagowania wiedzy o tej mało znanej chorobie. Zachęcamy naszych Klientów, Znajomych i wszystkich Użytkowników naszej strony do wsparcia Stowarzyszenia. Szczegóły pod: https://navitest.com.pl/pl/aktualnosci/biegamy-dla-polskiego-stowarzyszenia-osob-z-nadcisnieniem-pucnym-i-ich-przyjacio/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Badania ultradźwiękowe dla DNV GL w zakresie 8-10 mm
Jest nam bardzo miło poinformować, że w grudniu 2017 roku DNV GL udzieliło nam uznania na badania ultradźwiękowe złączy spawanych ze stali węglowych i niskostopowych w zakresie grubości ścianek 8-10 mm. Jest to certyfikat, na którym bardzo nam zależało z uwagi na wynikające z niego korzyści dla Naszych Klientów. Dzięki temu uznaniu po uzgodnieniu z Inspektorem DNV GL, odpowiedzialnym za dany projekt, możemy wykonywać badania ultradźwiękowe spoin również poniżej zakresu grubości blach, wynikającego z przepisów DNVGL-CG-0051, DNVGL-CP-0484, DNVGL-OS-C401. Dla Naszych Klientów oznacza to, że większą elastyczność odnośnie wyboru metody, odpowiadającej planowi badań.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
46. Konferencja Badań Nieniszczących - Starachowice


W dniach 16 - 19 października nasza delegacja brała udział w 46 KKBN. Interesujące wykłady, jak co roku, wzbogacone zostały wystawą sprzętu i wyposażenia NDT. Jednymi z bardzo praktycznych referatów były:

1. Trwałość eksploatacyjna złączy spawanych z nadmierną szerokością spoiny - Janusz Czuchryj, Instytut Spawalnictwa
2. Trwałość zmęczeniowa złączy spawanych na podkładce stalowej z dużym odstępem między łączonymi brzegami - Sławomir Sikora, Instytut Spawalnictwa
3. Zastosowanie badań nieniszczących w praktyce dozorowej - Tomasz Katkowski, Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Gdańsku

Konferencja obfitowała w referaty dotyczące nowoczesnych technik NDT, nietypowych zastosowań znanych technik. W dużej mierze referaty były skupione na diagnostyce urządzeń i instalacji eksploatowanych. Zainteresowanych zapoznaniem się z w/w referatami zapraszamy do kontaktu z Danielem Opara.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uznanie UDT na mapowanie korozji


Od niedawna posiadamy uznanie Urzędu Dozoru Technicznego na ultradźwiękowe mapowanie korozji (UTTCM).

Jeden z naszych klientów zwrócił uwagę na potrzebę kompleksowej oceny stanu całych fragmentów rurociągów. Specjaliści Navitestu opracowali metodę jedno i wielokanałowego, półautomatycznego ultradźwiękowego mapowania korozji.

Jako próbkę odniesienia wybrany został fragment blachy ze stali węglowej, uzyskany z konstrukcji zezłomowanej bramy trałowej, która była poddana wieloletniemu działaniu wody morskiej, stąd prezentuje powierzchnię ze znacznymi ubytkami korozyjnymi. Technikę badania skutecznie zwalidowano. Jednym z wniosków jest to, że nieznormalizowana metoda UTTCM umożliwia pomiar grubości z dokładnością odpowiadającą metodzie UTT i jest bardzo dokładnym narzędziem umożliwiającym ocenę rzeczywistego stanu skorodowanej powierzchni.

Jest nam bardzo miło, że Urząd Dozoru Technicznego zgodził się z naszymi wnioskami i zatwierdził metodę do użytku.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Navitest na konferencji DMiUT


29 czerwca 2017 Navitest zaprezentował się na organizowanej m.in. przez Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Marynarki Wojennej VI edycji Konferencji Naukowo-Technicznej, poświęconej diagnostyce materiałów i urządzeń technicznych.

Tego typu spotkania z pewnością można określić jako niezwykle ważne, ponieważ przybywają na nie naukowcy tworzący innowacyjne metody diagnostyki, technicy przemysłowi analizujący skuteczność metod diagnostyki urządzeń technicznych, specjaliści odpowiedzialni za wdrażanie nowych metod do praktyki przemysłowej oraz firmy opracowujące i produkujące aparaturę diagnostyczną.

Reprezentantem Navitestu był Daniel Opara, który wziął udział w dyskusji panelowej nt. diagnostyki w branży morskiej. Nasza firma była również wystawcą sprzętu – zaprezentowaliśmy radiografię cyfrową i badania ultradźwiękowe Phased Array. To właśnie na radiografii cyfrowej oraz technice Phased Array opieramy nasze badania nieniszczące.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Miłego oglądania. Laboratorium badań nieniszczących NAVITEST SP. Z O.O.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded