Profile cover photo
Profile photo
eMozek.cz
12 followers -
Objevte váš pravý potenciál!
Objevte váš pravý potenciál!

12 followers
About
Posts

Post has attachment
Jak jste asertivní vy?
Aasertivita se považuje za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky aniž bychom narušovali práva ostatních, tedy aniž bychom byli agresivní nebo direktivně něco druhému nařizovali.
Udělejte si test online: http://goo.gl/FWbrnb

Post has attachment
Proč si dělat při hodinách ve škole nebo při přednáškách a na kurzech poznámky? Poznámky si děláme proto, abychom jsme se nemuseli spoléhat pouze na naší paměť. Pokud si tedy dobře umíte dělat poznámky, můžete se více soustředit a lépe se soustředit na dané téma přednášky nebo daného kurzu. Jak si tedy dobře dělat poznámky?

Post has attachment
Náš mozek je sám o sobě od přírody naučený v momentech, kdy je to nutné, plně pracovat soustředěný. To máme již od dob, kdy jsme byli jako lidé sběrači. Když cokoli děláme, existuje dnes z okolí tolik ruchů a vjemů, které nás od soustředění odvádějí, že kolikrát od dané činnosti odejdeme a následně to dopadne tak, že lítáme sem a tam a dané úkoly jsou v konečném důsledku odfláknuté a s chybami. Je to naše současná doba, která nám věci stěžuje vším možným od reklam, nadměrným hlukem a nebo i nesmyslným požadavkem multitaskingu. Jak tedy trénovat mozek, aby se soustředil?

Post has attachment
S časem se sci-fi stává méně fantazií a naopak přerůstá do reality našeho života. Jedním z překvapivých aspektů vědy je studium komunikace mezi dvěma mozky. Propojení myslí v praktickém využití, jak se zdá, je velmi reálné. Prostřednictvím testování zvířat a lidí výsledky ukázaly, že je to daleko jednodušší, než si možná myslíme.

Post has attachment
Když čelíme určitým výzvám a problémům - osobním, rodinným společenským, problémům naší planety - naše mysl vždy hledá perfektní řešení. Hledáme životního partnera a ne a ne ho najít, naše děti stále zlobí a neučí se a nás to trápí, trápí nás životní prostředí a jak se všude válčí, atd. Toto je tendence naší mysli, docílit něčeho, co je perfektní a dokonalé a ideální - ideální životní partner, hodné děti s jedničkami a všude mír bez válek. Zeptám se vás: Může být náš život perfektní?

Post has attachment

Post has attachment
Patříte mezi 10% leváků? Kde se vlastně vzali leváci? Byli tu odjakživa? Proč někteří lidé raději používají jejich levou ruku, než než jejich pravou? Zde jsou pro některé možná překvapivá fakta o levácích.

Post has attachment
Platón byl studentem a obhájcem Sokrata. Díky Platónovi máme významný zdroj informací právě o Sokratovi. Platón založil první vzdělávací instituci svého druhu tzv. - Akademii. I známý Aristoteles byl studentem této akademie. A co má tedy Platón společného s Neo, Trinity a Matrixem?

Post has attachment
Štěstí je ve skutečnosti složitá emoce. Někteří lidé najdou štěstí v nejmenších věcech: když uvidí pěkný východ slunce, když uvidí smějícího člověka, někoho potěší, když někomu pomůžou nebo dokončí svůj seznam denních úkolů. Nicméně je tu jedna důležitá otázka: Každý, kdo prohlašuje, že prostě chce být šťastný(á), tak proč je to, že tolik lidí vlastně baví být nešťastný?

Post has attachment
Bylo by hezké, kdyby každý mohl adoptovat z útulku jednoho psího mazlíčka, který hledá svůj domov a svou smečku. Zde dělají děti jinou dobrou věc - vyvedou vystrašené a bojácné mazlíčky z jejich studených nor ven na světlo. Inovativní nová myšlenka, tohoto psího útulku "Přátelé Programu Čtení" má již nyní velký dopad na zvířata v útulku, který se nachází v USA v Missouri.
Wait while more posts are being loaded