Profile cover photo
Profile photo
PGNiG TERMIKA SA
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
Idziemy z duchem czasu i na każdym kroku inwestujemy w nowoczesne rozwiązania. Większość warszawskich nieruchomości podłączonych do miejskiej sieci wyposażonych jest w system automatyki pogodowej. Na czym polega jego praca? W przypadku obniżenia temperatury na zewnątrz do określonego progu, instalacja samodzielnie uruchamia ogrzewanie. W znaczący sposób zwiększa to komfort mieszkańców i pozwala na rozsądne gospodarowanie energią cieplną. http://www.termika.pgnig.pl/dlaczegowarto
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jakie zalety płyną z korzystania z ciepła sieciowego? My nie znamy terminu „sezon grzewczy”! Z nami można tanio ogrzewać przez cały rok. Ponieważ nasze elektrociepłownie pracują by na bieżąco podgrzewać wodę użytkową, w każdej chwili mogą również zasilić grzejniki w Waszych domach! http://www.termika.pgnig.pl/dlaczegowarto
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chyba każdy wie, że odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest ważna dla zdrowia i komfortu człowieka. Porządne przewietrzenie mieszkania oczyszcza je z zanieczyszczeń i dostarcza świeże, rześkie powietrze. Jak jednak zapewnić odpowiednią cyrkulację i nie stracić energii cieplnej? To proste! Wystarczy tylko, przed otwarciem okien, zakręcić zawór termostatyczny. Samo wietrzenie zaś powinno być naprawdę krótkie, ale intensywne, na przykład poprzez szerokie otwarcie okien. Więcej wskazówek na temat efektywnego oszczędzania ciepła znajdziecie w naszym poradniku: http://www.termika.pgnig.pl/poradnik.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chcesz przyłączyć swój dom do naszej sieci ciepłowniczej w Pruszkowie, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy budynek znajduje się w zasięgu sieci (czynność tę można przeprowadzić telefonicznie lub osobiście). Razem z warunkami przyłączenia otrzymasz również kosztorys dokładnie określający, jakie opłaty zostaną pobrane. Jeśli się zdecydujesz, poprosimy Cię o złożenie wniosku, który znaleźć można na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/przylaczsiedosieci.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zdarzyła się awaria? A może planowane jest czasowe wyłączenie ogrzewania? Takie informacje są bardzo istotne i warto znać je na bieżąco. Dlatego na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/node/562 możecie zapoznać się ze wszystkimi komunikatami umieszczanymi przez naszego Dyżurnego Inżyniera Ruchu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poza ogrzewaniem systemowym korzystać można z wielu, alternatywnych sposobów dostarczania ciepła do mieszkania. Jednym z nich jest indywidualne ogrzewanie gazowe. Decydując się na taki wariant użytkownicy korzystają z bezobsługowych kotłów, do których nie trzeba przechowywać paliwa, takiego jak węgiel. Jednak ten model ogrzewania ma także swoje wady. Kocioł wymaga regularnych przeglądów i konserwacji, a kontrolę instalacji musi za każdym razem wykonywać uprawniony kominiarz. O innych sposobach ogrzewania można przeczytać więcej także na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/node/127.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prawidłowe użytkowanie grzejników rozpoczyna się od częstego i dokładnego ich odkurzania. Dzięki temu warstwa kurzu nie izoluje powierzchni oraz nie podgrzewa się, co może prowadzić do unoszenia się drobinek. Należy także pamiętać, by nie przysłaniać urządzenia meblami, ciężkimi zasłonami czy roślinami. Każda przeszkoda utrudnia bowiem poprawne rozchodzenie się ciepła w pomieszczeniu. http://www.termika.pgnig.pl/poradnik
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przy Elektrociepłowni Siekierki, na mocy inwestycji finansowanej przez PGHiG TERMIKA i Lafarge Cement SA, powstał Zakład Separacji Popiołów. Dzięki jego pracy dochodzi do oddzielenia dwóch strumieni popiołów, z rozgraniczeniem na jeden zawierający poniżej 5% części palnych oraz drugi, z około 40% takich składników. Pierwszy typ popiołu, tak zwany Proash, stanowi doskonały surowiec służący do produkcji mieszanek cementowych i betonowych. Więcej informacji na temat tej inwestycji zamieściliśmy na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/zsps.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szukacie najtańszej energii grzewczej? Sprzedawcy przekonują Was, że najlepszym wyborem będzie olej lub energia elektryczna? To ciekawe alternatywy, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto bliżej przyjrzeć się wskaźnikom kosztów. Według wykonanych przez nas pomiarów to właśnie dostarczane przez nas ciepło jest najtańsze! Dodatkowe informacje związane z przeprowadzoną analizą zamieszczone zostały na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/porownaniecen.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W codziennej pracy kierujemy się dobrem Klientów, ale także przyszłych pokoleń! Skłaniamy się ku koncepcji zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za chronienie środowiska naturalnego. Właśnie dlatego staramy się możliwie najefektywniej wykorzystywać dostępne paliwa za pomocą bezpiecznych technologii. Na każdym kroku dbamy o regularne ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów i emisji spalin grzewczych. Pełną, przyjętą przez nas politykę środowiskową, znajdziecie na stronie internetowej: http://www.termika.pgnig.pl/politykasrodowiskowa.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded