Profile

Cover photo
Kahramanmaraş KASKİ
Lives in Kahramanmaraş, Türkiye
18 followers|8,625 views
AboutPostsPhotosYouTube
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Kahramanmaraş, Türkiye

Stream

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
SU SAYAÇLARINI KASKİ’DEN HABERSİZ DEĞİŞTİRMEYİN
http://maraskaski.gov.tr/su-sayaclarini-kaskiden-habersiz-degistirmeyin.html

KASKİ Genel Müdürlüğü abonelerin su sayaçlarını KASKİ Genel Müdürlüğünden habersiz değiştirmemeleri konusunda uyardı.

KASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ; “ Su Abonelerinin aşırı soğuklar nedeniyle arızalanan sayaçların değiştirilmesinde herhangi bir mağduriyete yol açılmaması için 7 gün 24 saat hizmet veren 185 Çağrı Merkezinin aranması halinde su sayaçlarının KASKİ tarafından değiştirileceği bilgisine yer verildi.

KASKİ Personelinden Kimlik İsteyin
Açıklamada ayrıca “Su Abonelerine ait su sayaçlarının koruma altına alınması, su sayaçları ile ilgili hırsızlık vakası olması durumunda en yakın jandarma veya polis karakoluna bildirilmesi ve oradan alınan tutanakla KASKİ Genel Müdürlüğüne bilgi verilmesi ve KASKİ adına gelen görevlilerden mutlaka kimlik Sorulması gerektiği” belirtildi.

 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle Afşin ilçemizde elektrik kesintileri meydana gelmiştir. Meydana gelen elektrik arızası nedeniyle Afşin ilçemizdeki bazı mahallelere içme suyu verilememektedir.
AKEDAŞ ve KASKİ Genel Müdürlüğümüz ekipleri arızaları gidermek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Arızaların giderilmesi durumunda mahallelerimize içme suyu verilmeye devam edileceği hususu Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KASKİ Genel Müdürlüğü

 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
KASKİ, SU BORCU YAPILANDIRILMASI
http://maraskaski.gov.tr/kaski-su-borcu-yapilandirilmasi.html
6736 Sayılı Kanun kapsamında KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından su borçlarına yönelik uygulanan yapılandırılma kapsamında 14.423.000,00 TL’lik su borcu yapılandırıldı.

25 Kasım tarihinde biten ve su borçlarına ilişkin olarak 1 Temmuz 2016 tarihinden önce var olan borçların yapılandırılmasına Kahramanmaraş’ta toplam 14.416 abone başvurdu. Başvuruların 3873’ü peşin olarak yapılandırma işlemlerini yaptırırken diğer başvurular taksitli olarak yapılandırıldı.

Aboneler yapılandırdıkları; KASKİ Genel Müdürlüğünce tahakkuk edilen ancak ödenmemiş su ve diğer borçlarını peşin ödemenin yanı sıra altı, on iki ve on sekiz eşit taksit olarak ödeyebiliyorlar. Taksitlerin 2 ayda bir ödenmesiyle ödeme süresi 36 aya çıkıyor. Yapılandırma kapsamında peşin ödemelerde faizlerin %80’i silindi.

Yapılandırma Taksitlerini Ödemeyi Unutmayın

Abonelerce 6736 Sayılı Kanun kapsamında işlem gören yapılandırma işlemlerinin iptal olmaması için taksitlerini mutlaka düzenli olarak ödemeleri gerekiyor. Taksitli olarak ödeme için yapılandırmalarda iki taksit ödenmediği durumlarda söz konusu borçlar yapılandırma kapsamından çıkıyor.

Ödemeler Farklı Yerlerden Rahatça Yapılabiliyor

KASKİ Genel Müdürlüğüne ödemeler kurum veznelerinin yanı sıra www.maraskaski.gov.tr web sitesinden kredi kartıyla online olarak, PTT Şube ve acentelerinden ve anlaşmalı olunan bankalar aracılığıyla internet bankacılığı ve otomatik ödeme talimatı verilerek yapılabilir.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
BAŞKAN ERKOÇ AYVALI ARITMA TESİSİNİ İNCELEDİ
Ayrıntılar: http://maraskaski.gov.tr/5888.html
+Fatih Mehmet Erkoç +Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Ayvalı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Ayvalı Barajı’nda incelemelerde bulundu.
Ayvalı İçmesuyu Arıtma Tesisleri’nde yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Başkan Erkoç, tesis ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İncelemede Başkan Erkoç’a KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar ile birlikte diğer yetkili ve teknik personel de eşlik etti.
Ayvalı İçme Suyu Arıtma Tesisinde, Karasu ve Pınarbaşı kaynakları ile birlikte Kahramanmaraş merkeze içme suyu sağlayan Ayvalı Barajından alınan içme suyunun arıtılarak şehir şebekesine verilmesinde kullanılıyor.
Ayvalı Arıtma Tesisi havalandırma ünitesi, durultma ünitesi, filtre havuzu, Klor temas tankları, bakteriyoloji laboratuvarı, kimya laboratuvarı, Kimya binası ve idari binadan oluşuyor.
Ayvalı Arıtma Tesisinde şehir şebekesine verilen sular anlık olarak analiz ediliyor. Bu analizlerde şehrin farklı on beş ayrı noktasından alınan numuneler günlük olarak analiz edilirken aynı zamanda otuz ayrı noktada da klor takibi yapılıyor.

 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
KASKİ, AFŞİN MERKEZDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI BAŞLATTI
Ayrıntılar: http://maraskaski.gov.tr/kaski-afsin-merkezde-kanalizasyon-
+Fatih Mehmet Erkoç +Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Alt yapıda sorunsuz bir Kahramanmaraş hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Afşin İlçe merkezindeki su kanalına evsel atıkların deşarj edilmesi üzerine harekete geçerek kanalizasyon kolektör hattı çalışması başlattı.

Kurulduğu günden bugüne Afşin’de çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren KASKİ içme suyu çalışmalarının yanı sıra çeşitli çaplarda toplam 5 km hat ile ilçenin merkezindeki su kanalına akan kanalizasyonu kolektör hattına alarak kötü koku ve görüntünün önüne geçmeyi planlıyor.

Çalışmalarda 1800 metre hat yapımı tamamlanırken, kalan çalışmanın 1 ay içinde bitirilmesi hedefleniyor.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
KASKİ,HASTANE BULVARDA YAĞMUR SUYU ÇALIŞMASINI TAMAMLADI
AYRINTILAR: http://maraskaski.gov.tr/kaski-hastane-bulvarda-yagmur-suyu
KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca Necip Fazıl Şehir Hastanesiyle Karacasu Kampüsü arasında yapımı devam eden yeni bulvarın yağmursuyu hat çalışmalarını tamamladı
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
ÖĞRENCİLERDEN KASKİ’YE ZİYARET
http://maraskaski.gov.tr/ogrencilerden-kaskiye-ziyaret.html
Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Necip Fazıl İlkokulu öğrencileri KASKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Genel Müdürlüğümüzde öğrencilere Su tasarrufu ve suyun etkin kullanımıyla ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığınca eğitimler verilmiş olup öğrencilere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ’un selamları iletilerek Daire Başkanları Çetin HURŞİTOĞLU ile Cengiz MEZDEĞİ tarafından Eğitim Semineri Katılım Belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.
Öğretmen Şuayip ÇUHADAR ve öğrenciler başta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ olmak üzere KASKİ Genel Müdürü Mustafa UZUNLAR ve tüm personele teşekkür ettiler.
KASKİ Genel Müdürlüğü öğrencilerde su tasarrufu bilincini geliştirmek amacıyla 22 Mart Dünya Su Günü ve devamında programlar düzenlenmektedir.

 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
İnsanların haber alma ihtiyaçlarındaki emeklerinden dolayı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, bu onurlu görevlerinde başarılar dilerim.
Mustafa UZUNLAR
KASKİ Genel Müdürü
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
GASKİ GENEL MÜDÜRÜ SÖNMEZLER’DEN KASKİ’YE ZİYARET
+GASKİ Genel Müdürlüğü
Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Çağlayancerit ilçesi Düzbağ Mahallesinde yapılması planlanan Düzbağ Barajından Kahramanmaraş’a içme suyu temini konusunda toplantı yapıldı. Toplantıya KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar ve GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’in yanı sıra KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayıoğlu ile GASKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Ahmet Öztürk ve Ahmet İşçioğlu da katıldı..

Ziyaret sonrası Uzunlar yaptığı açıklamada; GASKİ Genel Müdürümüz Sayın Sönmezler ile yapımı planlanan Düzbağ Barajından Kahramanmaraş’a içme suyu teminini görüştük. Nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Genel Müdüre ve Daire Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Dedi
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
KAMUOYUNA DUYURULUR
http://maraskaski.gov.tr/kamuoyuna-duyurulur-3.html
Kahramanmaraş il merkezinde bazı mahallelerin içme suyunda oluşan renk değişimi nedeni ile ilgili Genel Müdürlüğümüzce bir açıklama yapma gereğine ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu renk değişimi geçici bir durum olup herhangi bir kirlilikten kaynaklanmamaktadır. Renk değişimi olan abonelerimizin suyun rengi düzelinceye kadar temizlik ve kullanma suyu olarak kullanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yetkili kurumlar haricinde yapılan bilgilendirmelere ve açıklamalara itibar edilmemesi hususunu kamuoyuna saygı ile arz ederim.
+Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi +Fatih Mehmet Erkoç
 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
SU SAYAÇLARIMIZI SOĞUKLARDAN KORUYALIM
http://maraskaski.gov.tr/su-sayaclarimizi-soguklardan-koruyalim.html
KASKİ Genel Müdürlüğü Havaların soğumasıyla birlikte su sayaçlarının korunması için vatandaşları uyardı.
KASKİ ’den yapılan açıklamada; Kış şartlarından dolayı sıcaklıkların düşmesi sonucu, uygun koşullarda bulunmayan su sayaçları zarar görebilmektedir. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için eve ve işyerlerine ait su sayaçlarını soğuktan korumalarını, Soğuk nedeniyle bilhassa dışarıda bulunan su sayaçları ve su tesisatlarının donarak kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Abonelerimizin don olayından zarar görmemeleri için su sayaçları ve su tesisatlarını kontrol etmeleri, izolasyon malzeme ile muhafaza altına almaları faydalı olacaktır.
Su sayacının donmaması için abonelerimizce tarafından alınacak tedbirler aşağıda sıralanmıştır:
1-Sayacın bulunduğu yere beton, plastik, ahşap veya demirden bir muhafaza konulmalıdır /yapılmalıdır. Sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızıyor veya damlıyorsa, abone numarası belirtilmek suretiyle KASKİ'ye bildirilmelidir.
2-Su sayaçlarının donmaması için sayaçların bulunduğu yerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması gerekmektedir.
3- Sayaç muhafaza yerleri sayaçları korumak için sayacın üst seviyesine kadar (sayacın cam çerçeveli okuma penceresi kapatılmayacak) sayaç muhafaza yerini tamamen kapatacak şekilde izocam vb. malzemelerden doldurulmuş yastıklar konulması ve üzerinin muntazam bir kapakla kapatılarak harici tesirlerden korunması gerekmektedir.
4- Çok şiddetli soğuklarda muslukların çok az bir şekilde açık bırakılarak sayaçta ve tesisatta durgun su bırakılmamalıdır.
5- Abonelerce tedbir alınmaması halinde su sayaçlarının kolayca patlayacağı, gövdesi patlayan sayacın tamir imkânı olmayıp hurdaya çıkacağı, ayrıca önemli miktarda su kaybına yol açacağı unutulmamalıdır.
6- Donan sayaca ve tesisata ateş tutulmamalı ve sıcak su dökülmemelidir.
+Fatih Mehmet Erkoç +Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi

 ·  Translate
1
Add a comment...

Kahramanmaraş KASKİ

Shared publicly  - 
 
KASKİ Genel Müdürlüğünün 2016 Kasım ayı Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Ayrıntılar: http://maraskaski.gov.tr/kaski-genel-kurulu-yapildi.html

 ·  Translate
KASKİ Genel Müdürlüğünün 2016 Kasım ayı Olağan Genel Kurulu yapıldı. 15.11.2016 saat 15.00’te Kahram
1
Add a comment...