Profile cover photo
Profile photo
payam lashkari
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news107.html
برگزاری مراسم نامزدی در منزل

معمولا اکثر مردم تمایل دارند که جشن نامزدی را در منزل برگزار کنند و به سمت رزرو باغ تالار یا سالن نمی روند. اگر قرار است شما هم مراسم خود را در منزل برگزار کنید بهتر است این موارد را رعایت کنید.

تعداد مهمانانتان را مشخص کنید
زمانی که تمامی قرارهای خود را با طرف مقابلتان گذاشته و به این پیوند رسمیت دادید زمان آن رسیده که تعداد مهمانان برای مراسم بله برون و یا نامزدی را مشخص کنید.

نیازی به باغ و حیاط نیست
معمولا در مراسم نامزدی به دلیل اینکه فقط بستگان درجه یک دعوت می شوند و تعداد میهمانانتان خیلی زیاد نیست نیازی به باغ و فضای باز نیست. احتیاج به سالنی دارید که توانید آن را به دو قسمت تقسیم کنید, زنانه و مردانه.

فضایی مجزا برای دادن هدایا
از آنجا که مراسم بله برون با هدایای مهمانان شروع می شود شما باید قستی را برای زمانی که خانم ها و آقایان در یک مکان قرار می گیرند و مراسم قاطی می شود در نظر بگیرید. می توانید در همان سالنی که برای جشن در نظر گرفته اید از پاراون استفاده کرده و سالن را به دو قسمت تقسیم کنید. و بعد از اتمام مراسم پاراون ها را بردارید.

چیدن میز و صندلی
زمانیکه که قرار است جشنی را در منزل برگزار کنید حتما از صندلی های تاشو و میزهای کوچک گرد استفاده کنید. زیرا باید به فکر فضای کافی برای مهمانان نیز باشید.

شمع , گل و تور را فراموش نکنید
مراسم خود را شمع آرایی کنید.تور,شمع و گل می توانند مراسم شما را به یک مراسم مجلل تبدیل کند. می توانید لیوان های ساده تهیه کرده و شمع های کوچک را در آن قرار داده و روی میزهای مهمانان قرار دهید. این گزینه می تواند یک نمونه از تزئینات شما در منزل باشد.

انتخاب غذا
معمولا مراسم نامزدی در عصر یا بعد از ظهر برگزار می شود ولی اگر شما قصد دارید که که از مهمانان خود به صرف شام پذیرایی کنید می توانید غذا را از بیرون سفارش داده و یا اینکه از کسی که در این کار تبحر دارد تقاضا کنید که در منزل اینکار را انجام دهد. البته اینروزا فینگر فودها نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و در مراسم هایشان بکار می برند. فینگرفودها علاوه بر خوش طعم بودن در زیبایی میزهای شام بسیار موثرند.

کفش های مهمانان
این گزینه ممکن است خیلی به آن دقت نشود ولی در اصل بسیار مهم بوده و در ظاهر جشن شما بسیار تاثیر گذار است. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم هنگام کرایه میز و صندلی به فکر کرایه یا خرید یک جاکفشی مناسب به تعداد مهمان ها باشید.

ظروف کرایه ای یا خیر؟
برخی افراد تمامی ظروف لازم را برای برگزاری مراسم و پذیرایی را داشته و از آنها استفاده می کنند. اما ما پیشنهاد می کنیم که ظروف مراسمتان را کرایه کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است تعدادی از ظرف ها شکسته و ظروفتان ناقص شوند.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news108.html
رنگ بنفش , نماد آرامش

رنگ بنفش از دیرباز رنگی محبوب بوده که در اکثر مراسم ها استفاده می شده و تا به امروز ادامه یافته.
رنگ بنفش از گذشته رنگ ملکه ها بوده و همیشه پرطرفدار در مراسم های عقد و عروسی. این رنگ هیچ گاه ابهت و محبوبیت خود را در دنیای مد از ذست نخواهد داد.
می توانید رنگ بنفش را در بخش های مختلف عروسی مانند تزئینات میز و صندلی ها, لباس ساقدوش ها, گیفت های عروسی و هر آنچه که فکرش را می کنید بکار ببرید.

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news106.html
در انتخاب رنگ ها دقت کنيد

با اجتناب از اين گونه اشتباهات بهترين رنگ را براي تم عروسي خود انتخاب کرده و جشن عروسيتان را بدون کوچکترين نقص در انتخاب رنگ ها برگزار کنيد.

نکته اول:از چندين رنگ مختلف استفاده نکنيد
اين نکته را فراموش نکنيد که رمز يک عروسي شيک ,سادگيست.پيشنهاد ما به شما انتخاب سه يا نهايت چهار نوع رنگ براي تزئينات مختلف جشن عروسيتان مانند سفره ي عقد , ميزهاي پذيرايي و ديگر موارد است.

نکته دوم:رنگ هاي مد روز را انتخاب نکنيد
ممکن است بسياري از طراحان مد هر رنگ مد شده در سال را به عنوان بهترين رنگ به شما پيشنهاد دهند اما ما به شما مي گوييم که کمي از مد فاصله گرفته و به سليقه ي خودتان اکتفا کنيد زيرا اين رنگ ها همگي در فيلم و عکس هاي عروسي شما ثبت شده و سالها براي شما خواهد ماند. پس رنگي را انتخاب کنيد که نه تنها در آن سال جاري بلکه در سالهاي بعد از آن نيز شيک و مناسب جشن عروسي باشد.

نکته سوم:استفاده از رنگ هاي غليظ و پر رنگ
اين نکته را فراموش نکنيد که چشم شما و مهمانانتان نياز به آرامش دارد و سعي کنيد رنگ هاي تقريبا ملايم تري را براي تزئينات عروسيتان بکار ببريد . اما اگر اصرار داريد که از رنگ هاي تند مانند نارنجي در دکوراسيون عروسي خود استفاده کنيد حتما يک رنگ مات و ملايم مانند خاکي در کنار آن بکار ببريد تا منظره اي چشم نواز براي مهمانانان ايجاد کنيد.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news105.html
جشن عروسی در پاییز

حال و هواي پاييزي را به مراسم عروسيتان بياوريید
اگر تصميم داريد که جشن عروسيتان را در فصل پاييز برگزار کنيد پس سعي کنيد حال و هواي پاييز را نيز در جشنتان ايجاد کنيد.

انتخاب لباس عروس
در اين فصل زيبا مي توانيد از لباس هايي با آستين بلند و همچنين تور سري بلند استفاده کنيد. اينگونه لباس ها مي توانند حتي بسيار شيک تر از لباس عروس هاي بدون آستين و مناسب فصل تابستان هم باشند.

دسته گل عروس
مي توانيد گل هاي خود را به رنگ پاييز انتخاب کنيد.مانند قرمز,نارنجي,زرد و کهربايي.

رنگ لباس ساقدوش ها
براي لباس ساقدوش هاي خود نيز از رنگ هاي پاييزي استفاده کنيد. مانند قرمز يا نارنجي

دکوراسيون عروسي
مي توانيد ورودي عروس و داماد را از برگ هاي پاييزي پر کرده يا از کدو حلوايي هاي نارنجي رنگ در گوشه کنارهاي مختلف استفاده کنيد.

کيک عروسي
از طراح کيک خود بخواهيد برگ هاي پاييزي خوراکي را طراحي کرده ور در تزئين کيک عروسيتان بکار ببرند.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news104.html
جشن عروسی با تم ورزشی

اگر دوست دارید دارید عروسیتان را از نوع ورزشی باشد

اگر شما زوجی ورزشکار هستید و علاقه ی شدیدی به ورزش داشته و همیشه در اردوهای ورزشی بسر می برید دراینصورت قطعا یک تم عروسی ورزشی برای شما و هم چنین اطرافیانتان می تواند بسیار جالب باشد.

1- وسیله های ورزشی مختلف تهیه کنید و آن را برای نوشتن یادگاری مهمانان در روی میزها قرار دهید حال این وسیله ی ورزشی می تواند مرتبط با رشته ی ورزشی شما و همسرتان باشد.

2- یک توپ کوچک ! می تواند ایده ای بسیار جالب برای جای حلقه شما و همسرتان بکار برده شود.

3- جعبه ای از تنقلات و شکلات های خوش طعم که توسط ساقدوش های شما و همسرتان بین مهمانانتان گردانده و از آنها به سبک استادیوم ازین تنقلات پذیرایی کنند.

4- استفاده از کاپ های قهرمانی به جای گلدان های تزئینی روی میزهای پذیرایی

5- هدیه ای مرتبط با رشته ی ورزشی همسرتان تهیه کرده و در جشن عروسیتان تقدیمش کنید.این هدیه می تواند گردنبندی از مدال های دریافتی او باشد.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news103.html
ایده هایی جذاب در دکوراسیون عروسی

در میان تمامی هزینه هایی که برای کارت دعوت , لباس عروس, گروه موسیقی و دیگر موارد می کنید تزئینات جشن عروسیتان نیز نیاز به وقت زیادی دارد و هم چنین هزینه ای بیشتر. شما می توانید برای دکوراسیون جشن خود ایده هایی را که از قبل در ذهن خود دارید را عملی کنید. نیازی نیست که حتما از تزئینات و دکوری های گران قیمت استفاده کنید می توانید از وسایل ساده تر و همچنین ارزان قیمت تر هم ایده بگیرید.

ساخت گلدان های رنگی
شما می توانید شیشه های مختلف در ابعاد مختلف را مناسب با تم عروسیتان رنگ کنید و روی میزهای پذیرایی مهمانان قرار دهید.

قرار دادن ریسه های روشن در قوطی های شیشه ای

استفاده از جا شمعی
شما می توانید جا شمعی های ارزان قیمت و ساده را تهیه کرده و خودتان با با اکلیل و رنگ آنها را بطور بسیار زیبا طراحی کنید.

چیدن گل روی میزها به شکل قلب

چیدمان میز شام
شما می توانید قاشق و چنگال های میزهای پذیرایی را با روبان های رنگی بسته و آنها را تزئين کنید.

خرید فانوس های کاغذی و ارزان قیمت

استفاده از توپ های گل مصنوعی و آویز آن از سقف

گلدان های سفالی ارزان قیمت تهیه کرده و با رنگ آمیزی آن از آن به عنوان یک جا شمعی زیبا بر روی میزها استفاده کنید

گره زدن تور به شکل پاپیون در پشت صندلی ها

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news102.html
۸ اشتباه بزرگ در عروسی

دعوت آشنایان و بستگان دور به عروسی که باعث افزایش هزنه های شما در عروسی می شود.
خرید وسایل گران قیمت برای چیدمان و دکور در محل برگزاری جشن عروسیتان.
خرید لباس عروس گران قیمت بجای کرایه آن
انتخاب کارتهاب دعوت بزرگ و گران قیمت
تعیین نکردن بودجه برای حتی ریزترین جزئیات
انتخاب گل هایی که مناسب آن فصل نیستند
هزینه کردن برای قرار دادن بار نوشیدنی در جشن عروسی
برگزاری مراسم عروسی در اعیاد و تعطیلات آخر هفته
باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news101.html
تهیه لیست مهمانان عروسی

عاقلانه تصمیم گیری کنید
ممکن است که به دلایلی این امکان وجود نداشته باشد که بتوانید دوستانتان را با اقوام در جشن عروسیتان دعوت کنید.در این صورت بهترین راه و هم چنین عاقلانه ترین تصمیم این است مراسمی را برای بعد از جشن در باغ تالار تدارک دیده و دوستانتان را به آن مراسم دعوت کنید.

دوستانتان را از قلم نیندازید
معمولا مسافت برای دوستان فرقی نمی کند و سعی می کنند در هر صورت خود را برای عروسی دوستشان برسانند. مطمئن باشید دوستانتان برای جشن عروسی شما کم نمی گذارند و حس و حال ویژه ای را به جشن شما می دهند.

دعوت مهمانانتان را روی اصول انجام دهید
همیشه در ابتدای لیست شما بستگان درجه یک باید نوشته شوند. عمو,دایی,عمه,خاله, برادر و خواهر. سپس اگر دارای فرزند هستند با هرکدام که رابطه ای صمیمی دارید را در لیست یادداشت کنید. و بعد آن دوست و آشنایانتان. اما ممکن است در دعوت برخی مهمانان دو دل شوید , در این صورت اول لیست را تکمیل نموده و سپس با توجه به تعداد برای دعوت کردن آنها تصمیم گیری کنید.

بر اساس اولویت انتخاب کنید
در انتخاب مهمانانتان دقت کنید و آن ها را اولویت بندی کرده و بر اساس آن در لیست قرار دهید. زیرا در حال حاضر هزینه ی هر مهمان با در نظر گرفتن میوه و شیرینی و شام و ... چیزی حدود 60 هزار تومان می شود.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری

Post has attachment
http://www.payamlashkari.com/news100.html
این ۴ خطا را در برگزاری عروسی خود انجام ندهید

به اندازه مناسب برای لباس عروس خود خرج کنید
مسلما انتخاب لباس عروس یکی از مهم ترین بخش های عروسیتان است. ممکن است که همیشه خود را در لباسی گران و خاص تصور کنید اما این درست نیست که به هر قیمتی که شده یک لباس عروس مارک دار و گران را بر تن کنید. زیرا در این صورت باید از دیگر موارد عروسی خود مانند سرویس عروسی,گروه موسیقی,محلی که برای عروسی خود انتخاب میکنید صرفه جویی کنید. پس عاقلانه تصمیم بگیرید و با هزینه ای مناسب لباسی شیک بر تن کنید.

هماهنگ کردن تمامی تزئینات عروسیتان با انتخاب یک گل
در برخی مواقع عروس خانم ها یک نوع گل را می پسندند و می خواهند که تمامی تزئينات جشن عروسیشان را با نوع و رنگ آن گل هماهنگ کنند. در این صورت ممکن است گلی را که انتخاب کرده اید ,گل آن فصلی که عروسیتان قرار است برگزار شود نباشد و مجبور شوید هزینه ی زیادی را بابت تزئینات پرداخت کنید.

بعد از قطعی شدن تاریخ مراسم عروسیتان اقدام به دعوت مهمانان کنید
هیچ وقت تا زمانی که تمامی جزئیات عروسی شما بطور کامل مشخص نشده کارت دعوت را برای مهمان هایتان نفرستید زیرا در این صورت اگر به دلایلی مراسم عروسیتان لغو شود می بایست مجددا کارت دعوت تهیه کرده و برای مهمانانتان ارسال کنید.

دیگران را از جزئیات عروسیتان با خبر نکنید
درباره ی عروسی خود و جزئیتان آن راز دار باشید و اجازه ندهید که کسی از آشنایان یا بستگانتان از همه چیز عروستان با خبر شوند زیرا در این صورت احتمال دخالت های بی جای آنان در مراسم عروسیتان وجود خواهد داشت.

باغ تالار و تشریفات مجالس لشکری
Wait while more posts are being loaded