Profile cover photo
Profile photo
Trafo Gallery
4 followers -
private exhibition hall
private exhibition hall

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Osm různých přístupů, forem, nálad, prožitků, tvrzení. Osmero výrazných solitérních autorek, které se vzájemně doplňují, jsou si vědomou i nepřímou inspirací. Síť fungujících vizuálních vztahů v prostoru, které relativizují princip sestupného předávání zkušenosti v čase. Náhoda opět neexistuje.
Add a comment...

Post has attachment
Další výstava EPOSE 257 (11. 1. - 28. 2. 2018) se skládá ze série nalezených objektů a dokumentárních fotografií doprovázených autorskými texty. Objekty, fotografie a texty pojí prostředí urbánní divočiny, rozhraní přírody a civilizace. V průběhu konání výstavy k vystaveným artefaktům přibude kniha, nabízející rozšířený obrazový a textový materiál, jehož základ najdeme v galerii. Podobně mechanický popis však nic neříká o procesu, který k výstavě vedl a jenž je pro autora zásadní.
Add a comment...

Post has attachment
Zítra vernisáž výstavy Jan Vytiska; Paradise.
Add a comment...

Post has shared content
Ohlédnutí za výstavou +michal cimala; Trash Time v pražské Trafo Gallery. Zítra vernisáž výstavy Jan Vytiska: Paradise.
Add a comment...

Post has attachment
Ve čtvrtek 19.10. proběhne komentovaná prohlídka výstavou Trash Time (Don’t Run!) s Michalem Cimalou a kurátorem Petrem Vaňousem.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Michal Cimala (nar. 1975) patří mezi autory propojené bezprostředně se svou dobou. V sochařské a malířské práci tematizuje nadšení i úzkosti ze současnosti, která je předobrazem nejisté budoucnosti. Budoucnost může být očima Cimaly čímkoliv mezi progresivním technologickým zázrakem a lidskou apokalypsou. Umění a celá kultura jsou, zdá se napadeny jakýmsi rozkladným virem, který umrtvuje živé a probouzí anorganické. Ožívají tu robotická těla, antropomorfní stroje, vzpomínky na budoucnost. Kultura se transformuje v technologickou mašinérii zahlcující paralelně svět odpadem, kterým se stává sama minulost. Lidská bytost ztrácí tvář. Vše je pohlcováno zrychleným časem, dromologií, jež generuje na jedné straně exaltovanou obrazotvornost a opojení, na straně druhé únavu a bezvýchodnost.

Trafo Gallery představí příčný řez současnou tvorbou Michala Cimaly, sondu do času, před kterým se neutíká, protože není kam. Trash Time Vás očekává!

Kurátor výstavy Petr Vaňous
Commenting is disabled for this post.
Wait while more posts are being loaded