Profile cover photo
Profile photo
Kozłowski Ryszard, alergolog, pulmonolog. Prywatny gabinet lekarski
About
Kozłowski Ryszard, alergolog, pulmonolog. Prywatny gabinet lekarski's posts

Post has attachment
Podstawą właściwej oceny kontroli astmy jest ocena częstości i nasilenia objawów astmy. Pacjent powinien znać objawy astmy oraz umieć ocenić nasilenie choroby w czasie. Nieoceniona pomocą może okazać się prowadzony przez pacjenta dzienniczek, w którym zapisuje on objawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://alergologgorzow.pl/poradnia-chorob-pluc-gorzow-wielkopolski/.
Photo

Post has attachment
Już w pierwszych dniach maja na przeważającym obszarze kraju w powietrzu stwierdzamy obecność pyłku traw. O ile w centrum miasta pylenie traw nie jest jeszcze intensywne, o tyle na terenach podmiejskich, łąkach i w okolicach, gdzie chętnie wypoczywamy od miejskiego zgiełku, stężenie pyłku traw może przekraczać wartości wywołujące objawy u osób uczulonych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://alergologgorzow.pl/alergologia/.
Photo

Post has attachment
W maju nakładają się na siebie okresy pylenia drzew i roślin zielnych. Szczególnie w rejonach górskich oraz na północnym wschodzie kraju w powietrzu obecny może być jeszcze w średnim i wysokim stężeniu pyłek brzozy. Również w gęstych, zacienionych lasach w maju możemy jeszcze być narażeni na wysokie stężenie pyłku tego drzewa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://alergologgorzow.pl/alergologia/.
Photo

Post has attachment
Alergię pokarmową zapowiadają bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, wymioty lub mdłości. Pojawiają się także zmiany na skórze w postaci pokrzywki. Czasem uczulenie na pokarmy może jednak przebiegać nietypowo, bo powoduje bóle głowy i przewlekłe zmęczenie, a w skrajnych przypadkach zjedzenie alergizującej potrawy bywa przyczyną obrzęku ust i gardła oraz duszności. W naszej klinice leczymy również alergie pokarmowe. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Z roku na rok rośnie rzesza osób uczulonych. Już co czwarty Polak cierpi na alergię. Jeszcze niedawno ta choroba była uważana za fanaberię, dziś wiadomo, że może poważnie dać się we znaki. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Testy alergiczne pozwalają rozpoznać na co jesteś uczulona. Są różne rodzaje testów alergicznych - z krwi, skórne, płatkowe czy pokarmowe. Wybierając odpowiedni rodzaj testu najprędzej dowiesz się na co jesteś uczulona i jakie metody leczenia warto wypróbować. Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu, przeprowadzimy profesjonalne badania, które ustalą alergen. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Zapalenie oskrzeli, zwłaszcza w fazie początkowej, łatwo pomylić z przeziębieniem. Zdarza się też, że jest jego powikłaniem. Jeśli objawy przeziębienia, a przede wszystkim kaszel, nie mijają po kilku dniach, idź do lekarza. To może być właśnie zapalenie oskrzeli, które źle leczone pozostawia ślady na całe życie. W naszej poradni zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób płuc i dróg oddechowych. Zapraszamy do zapoznania się z stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. To doskonała pora na spacery i korzystanie z pierwszych promieni słońca. Niestety ten okres nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Dla alergików wiosna to czas, kiedy zaczynają kwitnąć rośliny, a wiosenne porządki przyprawiają o kaszel, katar i ból głowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Alergia na pyłki roślin daje się we znaki osobom uczulonym już od zimy, kiedy pyli leszczyna, olcha i wierzba - aż do lipca i sierpnia, na które przypada szczyt pylenia pokrzywy, bylicy i komosy. Aktualizowane co roku kalendarze pylenia, z których można dowiedzieć się, gdzie, kiedy i ile pyłków unosi się w powietrzu, bardzo ułatwiają życie alergikom. Zapraszamy również do zapoznania się z stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo

Post has attachment
Czy wiesz, że słońce może uczulać? Warto wiedzieć, że ryzyko uczulenia na słońce wzrasta u chorych na bielactwo, toczeń rumieniowaty i osób zmagających się ze schorzeniami metabolicznymi. Na alergię na słońce narażone są także osoby o fototypie I, II i III, czyli osoby z jasną karnacją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: www.alergologgorzow.pl.
Photo
Wait while more posts are being loaded