Profile cover photo
Profile photo
Vzdelávacie centrum (CPPS)
68 followers -
TOP - KURZY, ŠKOLENIA, SEMINÁRE v Bratislave | CPPS.sk
TOP - KURZY, ŠKOLENIA, SEMINÁRE v Bratislave | CPPS.sk

68 followers
About
Posts

Post has attachment
Ako motivovat ludí


Komunikácia - bez ohľadu na to, ako veľmi ste zaneprázdnený na svojej vedúcej pozícii, mali by ste si každý deň nájsť čas na komunikáciu so svojimi ľuďmi. Stačí ich každé ráno privítať krátkou poradou, popriať im dobré ráno pri spoločnej káve, či porozprávať im krátky a veselý príbeh. Rovnako sa im v závere dňa poďakujte za skvelú prácu a oceňte ich výkon. Dôležitá je však aj interakcia počas dňa. Položte im jednoduché otázky o ich práci, úspechoch, osobnom živote, plánoch na večer a podobne – to všetko je dôkazom toho, že sa o nich zaujímate a že vám na nich záleží. Je to úžasný pocit, ak viem, že šéf sa o mňa stará a nie som pre neho iba číslo.

Nezávislosť a zodpovednosť - Ľudia sú oveľa ochotnejší a motivovanejší ísť za cieľom, ak si cesty tvoria sami. Doprajte im, aby vymýšľali a skúšali vlastné nápady. Pomáhajte svojim zamestnancom budovať nezávislosť a odbornosť posilnením ich právomoci. Delegáciou úloh im dáte najavo svoju dôveru a vy zároveň získate viac času na iné aktivity. Ak zapojíte svojich podriadených do tvorby kľúčových aktivít, podporíte ich výkon a otvoríte im dvere k objaveniu ich zápalu, sily a prevzatiu zodpovednosti za ich vlastnú kariéru. Zároveň budú zamestnanci viac motivovaní dokončiť pracovné úlohy a rozvojové aktivity, keďže mali možnosť zapojiť sa do ich tvorby. Opýtajte sa ich, aké sú ich ciele a čo ich v práci naozaj baví a napĺňa.

Dajte im to, čo potrebujú - Opýtajte sa svojich ľudí, čo im robí najväčšiu radosť. S úžasom zistíte, že nie sú to vždy iba peniaze a často ich dokážu motivovať aj drobnosti, ktoré by vás nenapadli. Prispôsobte odmeny a uznanie zamestnancov podľa ich individuálnej potreby. Niekto môže preferovať vecný dar, iný zase extra voľný čas, verejnú pochvalu či spoločný obed s celým tímom. Každý má iné potreby v rôznych obdobiach svojho života a každý má iné chute. Pýtajte sa, rozprávajte sa s každým z nich, robte si poznámky a potom využite tieto informácie na vhodné ocenenie a uznanie.

Dôležitosť detailov - Venujte pozornosť každej drobnosti. Ak chcete podporiť motiváciu svojich zamestnancov, musíte sa venovať aj drobnostiam. Poteší, ak ich prizvete k tvorbe zasadacieho poriadku, ak im ich pracovisko ozdobíte nástenkou s fotkami z teambuildingových aktivít alebo im dovolíte priniesť si vlastné kvety. Dať svojim ľuďom raz za čas obyčajné pero či poznámkový blok – to sú tiež maličkosť, ktoré dokážu zázraky. Zoznam týchto detailov je dlhý. Ak chcete byť dobrým a motivujúcim manažérom, porozhliadnite sa vo svojom tíme detailnejšie a nájdete všetky drobnosti, ktoré urobia vašim ľuďom radosť.
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
   Poradenstvo - Koučing - Tréningy - Semináre - Školenia - Supervízia - Mentoring - Mediácia - Terapia 

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded