Profile cover photo
Profile photo
Gdańska Klinika Urody
Medycyna Estetyczna, Dermatologia, Zabiegi Kosmetologiczne, Zdrowy Styl Życia, Zabiegi Spa, Trener Personalny
Medycyna Estetyczna, Dermatologia, Zabiegi Kosmetologiczne, Zdrowy Styl Życia, Zabiegi Spa, Trener Personalny
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Laseroterapia to jedna z najlepszych metod odmładzających skórę. Najskuteczniejszymi i najpopularniejszymi są lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Ich działanie polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek i podgrzaniu skóry, w celu wymuszenia procesu odnowy.

Światło lasera frakcyjnego CO2 ablacyjnego wnika w skórę i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji dochodzi do odparowania tkanki, co uruchamia procesy naprawcze, m.in. tworzenie się nowego kolagenu. Istota zabiegu sprowadza się do stymulacji naprawy skóry bowiem kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za jej napięcie. Z wiekiem postępują jego zaniki i procesy degeneracji, a produkcja jego jest spowolniona (rocznie tracimy około 1% kolagenu). Więcej kolagenu to jędrniejsza, napięta, bardziej elastyczna i bardzo mocno odświeżona skóra.

Laser frakcyjny ablacyjny powoduje kontrolowane poparzenie skóry i stanowi najsilniejszy stymulator odnowy. Dodatkowym efektem jest złuszczanie skóry, czyli ablacja. Jest to zabieg inwazyjny, bardziej skuteczny od lasera nieablacyjnego, jednakże wymaga pozostania w domu co najmniej przez 6 dni. Skóra jest silnie zaczerwieniona i wymaga czasu by się zagoić. Po laserze ablacyjnym mogą też wystąpić powikłania takie jak: przebarwienia pozapalne, rumień, opryszczka, nadważenia bakteryjne, czy blizny przerostowe.
Laser nieablacyjny jest nieinwazyjny i co najważniejsze nie wymaga wyłączenia z życia zawodowego. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Zabieg nie jest bolesny. Jednakże aby uzyskać efekt podobny do lasera ablacyjnego należy wykonać więcej zabiegów. Zabiegi takie można już wykonywać po 25 roku życia dla profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz odświeżenia skóry. Po 35 roku życia zalecane są 2-3 zabiegi, a po 45 roku życia 4-6 zabiegów. Każda skóra jest inna i wymaga specjalistycznej konsultacji medycznej, właściwej kwalifikacji oraz zaplanowania odpowiedniego programu pielęgnacyjnego i medycznego.
Z uwagi na naturalność i bezpieczeństwo Gdańska Klinika Urody preferuje zabiegi nieinwazyjne laserem nieablacyjnym EMERGE. Laser nieablacyjny nie uszkadza naskórka tak jak laser ablacyjny lecz w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary skóry właściwej i w naturalny sposób prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

„Emerge™ posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Laser ten usuwa drobne zmarszczki oraz wszelkie widoczne zmiany skórne spowodowane starzeniem, usuwa zmiany pigmentowe, blizny potrądzikowe, poprawia jędrność skóry, redukuje blizny oraz rozstępy, wyrównuje teksturę skóry.

Gdańska Klinika Urody proponuje program zabiegowy, polegający na połączeniu zabiegów laserem nieablacyjnym z peelingami medycznymi, które to w konsekwencji dają lepszy efekt od zabiegów laserem ablacyjnym. Zapewniamy tym samym bezpieczeństwo i brak powikłań
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Medycyna estetyczna kojarzona jest błędnie tylko z tzw. wypełniaczami i botoksem. Pod tymi potocznymi nazwami kryje się kwas hialuronowy i botulina typu A. Kwas hialuronowy oraz botoks poprawiają tylko jakość skóry, kamuflują jej problemy, ale ich nie rozwiązują.

Dla nas medycyna estetyczna to przede wszystkim praca nad stymulacją skóry po to, by przywrócić jej „chęć do życia”, nie tylko krótkie zabiegi iniekcyjne.
Upiększanie skóry twarzy i ciała to cały proces i cykl zabiegów (cykl terapeutyczny) mający za główne zadanie ” zatrzymać czas” – spowolnić procesy starzenia.

Co czyni kwas hialuronowy i botoks z naszą skórą ?
Kwas hialuronowy ze względu na swoją fizyczność ( jest formą lekkiego, plastycznego żelu ) wypełni/uniesie/powiększy usta, bruzdy, zmarszczki i różne ubytki skórne.
Botulina wstrzymuje na określony czas ruchomość mięśni.
Jest pewne ALE…oba powyższe produkty same w sobie nie są w stanie wstrzymać procesu starzenia, zastymulować skóry do odnowy komórkowej czy przywrócić jej funkcji życiowych, ponieważ działają tylko w miejscu podania.
Wiele osób (kobiet i mężczyzn) jako pierwsze znaczące objawy starzenia swojej twarzy widzi, prócz zmarszczek zapadnięte poliki, nawisy owalu twarzy tzw. „chomiki”. Gdyby te mankamenty poddać wypełnieniu kwasem hialuronowym uzyskamy twarz o mocno zmienionych rysach i często innej-obcej nam mimice. Owszem kwas hialuronowy czy botulina są jak najbardziej potrzebne w zabiegach przeciwstarzeniowych, jednakże jako ostatnie w całym procesie odnowy skóry twarzy. Na pewno efekty są szybkie, jednakże efekt odmładzający w dłuższym okresie czasu będzie połowiczny.
Narzędzi i metod, którymi dysponuje medycyna estetyczna jest bardzo wiele i ciągle ich przybywa.

Od czego zatem wówczas zacząć?

Przede wszystkim od stymulacji skóry, pobudzenia jej do życia. Nawisy skóry czy zmarszczki są efektem rozciągnięcia tkanek, zaniku kolagenu i elastyny. Należy zadziałać na skórę tak by proces regeneracji skóry – jej warstw żywych- polegał na namnożeniu się nowych białek ( zagęszczeniu skóry ), skróceniu wiązań międzykomórkowych, poprawieniu jej napięcia (lifting) dodatkowo można polepszyć ukrwienie/dotlenienie skóry, wyrównać koloryt skóry i jej teksturę.
Mamy cała gamę zabiegów z wykorzystaniem urządzeń kosmetologicznych i medycznych: endermologia (LPG)- Endermolifing, laser frakcyjny nieablacyjny, działanie światłem podczerwonym NIR(lifting bez skalpela), laser barwnikowy, Fotoodmładzanie laserem Harmony, GENEO czyli mikrodermabrazja, PLASMA IQ, czy peelingi medyczne.
Wszystkie nasze urządzenia i produkty są certyfikowane , posiadają wszelkie atesty i są dopuszczone do tego typu zabiegów. Są to urządzenia oryginalne, zakupione od najlepszych producentów w tej dziedzinie.

Dla nas medycyna estetyczna to przede wszystkim praca nad stymulacją skóry po to, by przywrócić jej „chęć do życia”, nie tylko krótkie zabiegi iniekcyjne.
Upiększanie skóry twarzy i ciała to cały proces i cykl zabiegów (cykl terapeutyczny) mający za główne zadanie ” zatrzymać czas” – spowolnić procesy starzenia.

Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek . Musimy równoważyć holistyczne podejście operatora ( lekarza, kosmetologa) do pacjenta z najnowocześniejszymi technologiami, między duchem a fizycznością.
Zaopiekowany pacjent to szczęśliwy pacjent – to główny cel w relacjach z pacjentem. Dobre rozpoznanie problemu, dobór odpowiedniej terapii, czasami kilkumiesięcznej możliwe jest tylko przez profesjonalistę – osobę wykształconą medycznie z ogromną wiedzą zdobytą nie tylko przez lata studiów, ale i lata praktyki z pacjentami, ludzi pasjonatów ze wspaniałym podejściem do pacjenta.
Dotyk to coś co wyróżnia profesjonalistę w całym temacie medycyny estetycznej i kosmetologi. Nie sposób wykonać zabieg – zabieg należy przeprowadzić. Pacjent czuje się bezpieczny w naszych rękach dzięki temu, że cała nasza uwaga jest skierowana na niego i nawet przez chwilę nie pozostaje sam. Cały czas pełnimy pieczę nad pacjentem. Bardzo istotna jest również opieka pozabiegowa pacjenta.

Profilaktyka; to słowo wymieniane jest jako najważniejsze w zapobieganiu chorób, bez względu na to, o której dziedzinie medycznej mówimy. Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii potrzebują wsparcia, dlatego kultywujmy zdrowy tryb życia: stosujmy diety zrównoważone, uprawiajmy sport w ramach własnych możliwości.

Życzymy Państwu dużo zdrowia i pogody ducha.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ZMARSZCZKI I BRUZDY to nie problem dla doświadczonych lekarzy Gdańskiej Kliniki Urody.

Najszybszy efekt likwidacji zmarszczek i bruzd można uzyskać poprzez wypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy można aplikować w poziomie zmarszczki na czole, w okolice oczu (zarówno w „kurze łapki”, jak i w dolinę łez), w zmarszczki palacza (pionowe zmarszczki nad ustami), a także w bruzdy nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe. Wolumetria to zabiegi przywracające tkankom objętość utraconą wraz ze starzeniem się i pomagające wymodelować owal twarzy. Wypełniacze to preparaty, które służą do niwelowania ubytków w skórze, również do modelowania twarzy. Nie likwidują przyczyny problemu, natomiast leczą jego objawy.

Najbardziej znanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Do usuwania zmarszczek i bruzd służy nie tylko kwas hialuronowy. Służą też inne metody, które rewitalizują oraz aktywizują rozleniwioną skórę do działania, a nie tylko kamuflują jej niedostatki. Należą do nich takie metody jak laser frakcyjny ablacyjny, laser frakcyjny nieablacyjny, NIR, czy HIFU. Na efekty tych zabiegów trzeba jednak poczekać. Wykonywane są w seriach, a proces rewitalizacji nie zachodzi od razu, tak jak w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym. Zabiegi odmładzające skórę, pobudzające ją do działania przynoszą bardziej naturalne efekty. Dla cierpliwych zaleca się najpierw wykonywanie zabiegów rewitalizujących laserem, NIRem, HIFU, a następnie uzupełniająco, jako wykończenie terapii- wypełnianie kwasem hialuronowym. Jednakże jest to proces dłuższy.
Dla niecierpliwych, oczekujących natychmiastowego efektu pozostaje kwas hialuronowy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli twoja skóra potrzebuje nawilżenia, odżywienia i wyrównania kolorytu skorzystaj z zabiegów marki Decleor w Gdańskiej Klinice Urody 😍👍🌻

Zobacz więcej na: http://gdanskaklinikaurody.pl/zabiegi/decleor/

https://www.youtube.com/watch?v=KGSHKM2no98
Add a comment...

Post has attachment
👌 Długi weekend przed nami ! 👌Zrelaksuj się i odpręż podczas masaży w krainie luksusu ⭐⭐⭐⭐⭐
- Gdańska Klinika Urody - ul. Stara Stocznia 2/2 GDAŃSK !

Zobacz ofertę masaży na:
http://gdanskaklinikaurody.pl/zabiegi/masaze/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
GDAŃSKA KLINIKA URODY - Stawiamy na bezpieczeństwo i naturalność.

https://drive.google.com/file/d/0Bwu318lRLKlCR3BBZUQxcjc0eE0/view
Add a comment...

Post has attachment
Widzieliście już rewelacyjne efekty Liftingu bez skalpela - idealnego na lato ? 😍😍😍
Więcej na naszym blogu: http://gdanskaklinikaurody.pl/2017/06/07/lifting-bez-skalpela-doskonaly-w-okresie-letnim/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na pierwszych 10 osób czeka pokazowy, odmładzający, zabieg na twarz przy użyciu technologii LPG !

ZADZWOŃ TERAZ I ODBIERZ SWÓJ KUPON RABATOWY !!

tel. 58 716 13 11, recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
LIFTING BEZ SKALPELA - doskonały w okresie letnim !!

Więcej szczegółów znajdziesz na naszym blogu:
http://gdanskaklinikaurody.pl/2017/06/07/lifting-bez-skalpela-doskonaly-w-okresie-letnim/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded