Profile cover photo
Profile photo
Tomasz Wiszkowski
239 followers
239 followers
About
Posts

Post has attachment
Getting started with ESP8266 12E (AI Thinker IoT WIFI module)
I decided to write this down for multiple reasons, but mainly because I have spent a bit of time to dig through this and get started. First of all, this will only work if you are using this module in particular: If you're working on a different module - you...
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy chrome zaczyna konkurować o RAM z innymi aplikacjami (mój przestał odpowiadać) człowiek dowiaduje się ciekawych rzeczy.

Rzeczy jak na przykład to, że Adobowy proces aktualizacji oprogramowania Creative Cośtam zżera 1 cały rdzeń i > 1.3GB RAMu, bo monitoruje ogólnie uruchomione aplikacje oraz klawiaturę i mysz użytkownika.

Adobe Desktop Service.exe is able to record keyboard and mouse inputs and monitor applications. Therefore the technical security rating is 36% dangerous, however you should also read the user reviews.

http://www.file.net/process/adobe%20desktop%20service.exe.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Slightly outdated, but excellent document about optimizations offered by most popular compilers (ICC, GCC, LLVM, MSVC, SunC) with few precious take-aways.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Dzieje się.

Już nawet garnki mają Wifi. Gdzie jest ksiądz Natanek, pytam się..?
Add a comment...

Post has attachment

Kolejna garść newsów za mną. Staram się już unikać gazet, bo standardowo której bym nie czytał to zawsze czytam złą.

Teraz słucham o czym mówią ludzie i moje spostrzeżenie jest takie:

Ludzie, którzy starają się zrobić coś fajnego i myślą postępowo pracując nawet 16 godzin na dobę opisują mi historie jak to kolejne zmiany rzucają im kłody pod nogi. Bo prawo zostało bezmyślnie zmienione, albo komuś brakło wyobraźni, albo świeckie życie jest za mało kościelne, albo firma za mało (lub zanadto) upolityczniona, żeby zasłużyć na dotację.

Ludzie, którzy pracują dla kogoś i ich zaangażowanie trwa od 9 do 17 mówią, że jeszcze nie jest tak źle, że może się coś odmieni, zwiastun nadchodzących zmian choćby nawet w prawie podatkowym które kopnie w nich najbardziej jest blokowany przez umysł na wejściu (to zdumiewające, ale będąc tutaj uświadomiłem już dwie osoby o tym, że w 2018 roku będą zmiany w wysokości podatków niekoniecznie dla nich na korzystne).

No i jest jeszcze taka grupa ludzi których odkrywam np. Z czasów szkoły podstawowej. On pracuje na kopalni, ona (do niedawna) w żabce. kopalnie wysyłają ludzi na emerytury już po 40 roku życia, więc za kilka lat będzie spokój. Kościół co niedzielę; nie znają zespołu "spotify" ale chętnie posłuchają jakiejś ich mp3; ostatnia dłuższa lektura to etykieta na butelce od piwa. Ci są niemal zawsze zadowoleni. Ba, wreszcie ktoś się nad nimi zlitował.

Moja Gosia bardzo długo ubolewała, że wyjechaliśmy z kraju. W lipcu pytała mnie - roczny kontrakt minął. Kiedy wracamy? -- wróciła do kraju w październiku, bo tak zmusił ją urzędnik TSA. Po miesiącu jej przeszło. chce wyjechać z kraju, zdecydowała się sprzedać interes, przestała pytać o nasz powrót. Gosia na swoje kilka tysięcy miesięcznie pracowała po 11 godzin od poniedziałku do piątku i 7 w sobotę, ale dzięki temu jest w grupie wpadającej w 40% podatek.

Nie jestem pewny, czy idziemy w dobrą stronę, ale kiedy słyszę od światłych ludzi, że jest dobrze, że to normalne, że media kłamią, że to nie złotówka tonie, tylko brexit i trump okazali się zbawienni dla zachodnich gospodarek to ... To jakoś coraz trudniej mi w to wszystko wierzyć. 
Add a comment...

Post has attachment
SSE 4.2 optimized loops seem to yield sub-optimal results for small data sets.

This blog post exposes really great finding that resulted from a hunt for a bug caused by misaligned data access on x86.
Add a comment...

Post has attachment
Looks like Apple decided on the VIm vs Emacs war
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded