Profile cover photo
Profile photo
kat dobczyce
19 followers
19 followers
About
Posts

Post has attachment
V Dobczyckie Zaduszki Muzyczne
Zapraszamy na jubileuszowe, piąte już Dobczyckie Zaduszki Muzyczne. Koncert odbędzie się 5 listopada (sobota) o godz. 19 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (aula widowiskowa).
Bilety na koncert można kupić w: Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (Biuro), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, Rucola Cafe oraz w Kiosku na Małym Rynku (Rynek 20 - u Pana Juszczaka).
Do 31 października bilety w cenie promocyjnej – 25 zł. Od 1 do 5 listopada – 30 zł.
Można także dokonywać rezerwacji majlowo: katdobczyce@gmail.com

W tym roku na dobczyckiej scenie w ramach Zaduszek zagra zespół Sokół Orkestar. Jest to żywy przykład na to, że da się połączyć szaloną zabawę z wirtuozerią. Grają razem od 2011 roku, podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się jak dotąd żadnemu zespołowi z Polski grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia), zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym. Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, kompozytor, współpracujący również z Maciejem Maleńczukiem (Jazz For Idiots) oraz Justyną Steczkowską (Orkiestra Cygańska, Skład Akustyczny). Najnowsza płyta zespołu zatytułowana WARIACKA MIŁOŚĆ to muzyczna podróż po różnych przypadkach miłosnych, które choć nie szukają poklasku i nie unoszą się pychą, czasem bywają wariackie, a już na pewno zapadają słuchaczom głęboko w pamięć. Zwłaszcza, jeśli uderzają z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych oraz miażdżącej sekcji rytmicznej.
http://przemeksokol.com/sokol-orkestar,19.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Quo vadis?... Na Narodowe Czytanie
Tak, tak – tym razem to właśnie pytanie będzie najczęściej powtarzanym w Polsce 3 września. Wszystko za sprawą akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się już po raz piąty, a w Dobczycach czytamy trzeci raz.
Narodowe Czytanie, które zostało zainicjowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, rozpoczęło się w 2012 r. lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Dobczyce dołączyły do grona czytających w 2014r. Zaprosiliśmy wtedy mieszkańców do Karczmy u Zagłoby, aby wspólnie czytać Trylogię Henryka Sienkiewicza.
W tym roku ponownie zapraszamy do czytania utworu tego powieściopisarza. W Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, 3 września o godz. 16 rozpoczniemy „Ucztę Nerona”, który do wspólnego zgłębiania „Quo vadis?” zaprosił przedstawicieli władz samorządowych, stowarzyszeń, nauczycieli i uczniów dobczyckich szkół.
Oprócz lektury będziemy się wspólnie zastanawiać, jak wiele zawdzięczamy Rzymianom, w jaki sposób Rzymianki dbały o urodę, a Rzymianie o formę, a także… ujrzymy płonący Rzym.
Zapraszamy serdecznie do wspólnego czytania. Kto zechce z nami czytać, może zgłosić się tuż przed imprezą. Tradycyjnie – można przynieść ze sobą egzemplarz Quo vadis?, na którym odciśniemy pamiątkową pieczęć.
Organizatorami czytania w Dobczycach są: Stowarzyszenie KAT Dobczyce wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów ZS w Dobczycach oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Robotyka na Wypasie - czyli promocja zajęć z inżynierii klocków lego. W czasie tegorocznych wakacji przewidzieliśmy kolejne wakacyjne zajęcia:)
PhotoPhotoPhoto
Robotyka na Wypasie
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wieczór Trzech Króli z niezwykłymi aranżacjami kolęd. Big Band Dobczyce zaprasza na Rock&Roll Christmas - jutro (6 stycznia) o godz. 18 w RCOS w Dobczycach
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W Cztery Świata Strony - wspólne gminne kolędowanie: 14 stycznia o godz. 17 w auli widowiskowej RCOS w Dobczycach. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wesołych Świąt
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czekając na... - zapraszamy na spektakl do auli widowiskowej RCOS w Dobczycach. Spektakl wystawiony zostanie 21 grudnia o godz. 17 i 22 grudnia o godz. 9. Przedstawienie kontynuowane będzie także po świętach
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wigilia Uliczna w Dobczycach. 20 grudnia o godz. 14. Zapraszamy. Podczas wigilii, o godz. 15, rozlosujemy choinki, które zostały z ostatniego losowania na Jarmarku Świątecznym. Pogoda pokrzyżowała nam plany, ale te choinki mają trafić do Państwa. Zapraszamy
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zespół Intox zaprasza na świąteczny pokaz taneczny. Dobczyce, RCOS, 17 grudnia o godz. 18
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded