Profile cover photo
Profile photo
MoCI Afghanistan (MoCIAfghanistan)
7 followers -
دافغانستان دسوداگري او صنایعو وزارت
دافغانستان دسوداگري او صنایعو وزارت

7 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
د ثور۱۵ څخه تر ۲۱ د پانګوني او صنعت اونۍ
Add a comment...

Post has attachment
نمايشگاه توليدات داخلي افغانستان ونشست بين المللي با حضور مقامات عالي رتبه حكومت افغانستان به تاريخ ١٦قوس سال جاري به مدت ٥روز در شهر دوبي امارات متحده عربي آغاز شد.
در اين نشست بزرگ فرصت هاي بزرگ سرمايه گذاري به معرفي گرفته ميشود
اين همايش و نمايشگاه به هدف جذب سرمايه گذاري بيشتر در افغانستان و معرفي و فروش توليدات داخلي از سوي وزارت تجارت وصنايع به همكاري اداره همكاري هاي بين المللي إيالات متحده امريكا و سكتور خصوصي كشور برگزار شده است.
Photo
Add a comment...

افتتاح خط آهن بین المللی آسیا " آتامراد امام نظر ترکمنستان و آقینۀ افغانستان"

به تاریخ ۸ قوس سال روان خط آهن بین المللی آسیا (آتامراد امام نظر ترکمنستان و آقینۀ افغانستان) با اشتراک جلالتماب محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، جلالتمآب قربانقلی بردی محمدوف رئیس‌ جمهوری ترکمنستان، جلالتماب الحاج محمد محقق معاون رییس اجرایی، مقامات بلند رتبه هر دو کشور، سفیران کشورهای خارجی در افغانستان و دیگر مهمانان داخلی و خارجی رسما افتتاح گردید.
این خط آهن به عنوان کریدور بین المللی ریلی آسیا نیز محسوب می شود. تمامی زیر ساخت های تخنیکی فاز اول این خط آهن 88 کیلومتر میباشد که 85 کیلومتر آن در مسیر مرزی آتامراد- امام‌ نطر در ترکمنستان و 3 کیلومتر دیگر آن در گذرگاه مرزی آقینه در افغانستان ساخته شده است.
گفتگوها در مورد بخش دوم این راه که از آقینه الی ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب به طول ۳۶ کیلومتر ادامه خواهد یافت نیز میان افغانستان، ترکمنستان و بانک انکشاف آسیایی جریان دارد.
با تکمیل تمام بخشهای این خط آهن افغانستان، ترکمنستان و تاجکستان با هم وصل میگردند و به این طور افغانستان به کشورهای آسیای میانه و اروپا دسترسی بیشتر خواهد یافت.
Add a comment...

جلسه مقدماتی طرح ایجاد خط کارگوی هوایی بین افغانستان و هندوستان
محترم محمد قربان حقجو معین امور تجارتی وزارت تجارت وصنایع با اعضای اتحادیه صادرکنندگان افغانستان ملاقات نمود.
در این دیدار روی طرح ایجاد خط کارگوی هوایی جهت انتقال کالاهای صادراتی بین افغانستان و هند از طریق هوا بحث وتبادل نظر صورت گرفت.
See Translation
Add a comment...

Post has attachment
WTO, Afghanistan, MoCIAfghanistan
Add a comment...

په نړیوال سوداګریز سازمان کې دافغانستان دغړیتوب دګټو په هکله اکاډمیکو مرکزونواو پوهنتونونو ته د عامه پوهاي سیمنار دسوداګري او صنایعو وزارت لخوا دیاد وزارت دکنفرانسونو په تالار کې وړاندي شو
سیمینار آگاهی دهی از مزایایی عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی برای مراکز اکادمیک و پوهنتون ها درمقر وزارت تجارت وصنایع برگزار شد
Add a comment...

Post has attachment


سوداګریز چارو دمرستیال د ریاست لاندي د حکومتي او خصوصي سکتور دګډون کونکو لخوا دسوداګری او صنایعو وزارت په چوکاټ کې دپانګه اچووني دملاتړ اداري (آیسا ) مدغم کولو دپروسي دپاي ته رسولو په هکله د د سوداګری وزارت کې جلسه تر سره شوه .
جلسهء تحت ریاست معینت تجارتی وزارت تجارت و صنایع با اشتراک شماری از نهادهای حکومتی در مورد پروسه نهای سازی
ادغام اداره حمایت از سرمایه گذاری در چوکات وزارت تجارت و صنایع در مقراین وزارت برگزار شد..
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پیام تبریکی هیات رهبری و کارمندان وزارت تجارت و صنایع به مناسبت نود و هفتمین سالروز استرداد استقلال کشور
نود و هفت سال پیش از امروز، فرزندان جان برکف این سرزمین، به قیمت خون و سرمایه حیات خود آزادی افغانستان را رقم زدند و برای کشور خود، در جغرافیایی سیاسی جهان، برای همیشه و تمام دوره ها جا باز کردند. وزارت تجارت و صنایع به مناسبت ۹۷ مین سالگرد استرداد استقلال کشور، مراتب تبریکات خود را به جلالتمآب محترم محمد اشرف غنی رییس جمهور و معاونان محترم ایشان، جلالتمآب محترم عبدالله عبدالله رییس اجراییه و معاونان محترم ایشان و تمام ملت شریف و متدین کشور تبریک گفته و خواهان صلح سراسری، امنیت و پیشرفت برای کشور عزیز مان افغانستان می باشند. سالروز استرداد استقلال افغانستان برای شهروندان دلیر و با عزت این خطه باستانی، یادآور رشادت ها و جان بازی های قهرمانانی است که بیرق استقلال افغانستان را برافراشتند و بیست و هشتم اسد، تداعی کننده ای خودباوری، خودگردانی، خوداتکایی و اعتماد به نفس مردمان این مرز و بوم است. اکنون که از روز آزادی تجلیل بعمل می آوریم، باید به یاد داشته باشیم که این نعمت بزرگ به قیمت جان شیرین شهدای پاک و در نتیجۀ قهرمانی بینظیر غازیان به دست آمده است و این وجیبۀ دینی و ملی ما است که این میراث پر افتخار قهرمانان، غازیان و شهیدان را حراست کنیم و این امانت خاص را به نسلهای آینده بسپاریم.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded