Profile cover photo
Profile photo
IT360°
1 follower -
IT 360°... i Sieć staje się prosta!
IT 360°... i Sieć staje się prosta!

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom
IT360° życzy przede wszystkim czerpania przyjemności
z nowych technologii komputerowych :)

Przy okazji spójrzmy jak tak naprawdę wygląda cyfrowa aktywizacja wśród naszych drogich seniorów:
Badania z ub.r. pokazują, że niewielu polskich seniorów korzysta z komputera i internetu – w grupie 60+ to jedynie 12%, czyli ponad 900 tys. osób.

Polska boryka się z problemem starzejącego się społeczeństwa i powinniśmy pamiętać, że grupa osób 60+ stale rośnie. Na tle grupy wiekowej 7-59, z której ponad 65% osób korzysta z sieci, wynik najstarszej części społeczeństwa nie napawa optymizmem. Starsze osoby nie korzystające z komputera i odcięte od sieci tracą szansę na realizację swoich pasji i nie są w stanie skorzystać z wszystkich rzeczy, które oferuje im internet.

Dla wielu starszych osób komputer i internet są narzędziami, dzięki którym mogą nadal realizować swoje pasje. Komputer może być dla nich oknem na świat oraz bardzo przydatnym narzędziem na co dzień.

Pamiętajmy o tym. Warto wykorzystać okazję do pokazania im zalet komputera i internetu oraz nauczyć ich obsługi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dzień wielkich zmian - c.d. nowych pomysłów:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji jest zdeterminowane w walce o nasze bezpieczeństwo i wygodę!

Najważniejsze zmiany to koniec "drobnych druczków" i długich umów terminowych na internet czy telefon. Od teraz umowy nareszcie mają być przejrzyste, czytelne i zrozumiałe.

Zmiany powinni odczuć użytkownicy mobilnego internetu, który w większości przypadków jest limitowany. Aktualne technologie transmisji danych sprzyjają szybkiemu wykorzystaniu przydzielonego limitu transferu i korzystaniu z usługi poza przyznanym pakietem danych, co może wiązać się z poniesieniem dodatkowych kosztów - często bardzo wysokich. Koniec z tym! Teraz będziemy mogli żądać, aby operator powiadamiał nas o wykorzystaniu limitu transferu danych. Nie będą nam więc groziły nieoczekiwanie wysokie rachunki za korzystanie z usługi.

Nowelizacja przewiduje także ograniczenie uprawnień operatorów do zaniżania rzeczywistej prędkości transmisji danych. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie posiadał uprawnienia kontrolne w zakresie stosowanej przez operatorów metody pomiaru prędkości.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aby nie zanudzać formułkami przedstawiamy sprawę tak jak jest :)

Dotychczas obowiązywał zakaz rozsyłania niezamówionych informacji handlowych drogą elektroniczną bez zgody odbiorcy.
Ustawodawca nie sprecyzował jednak, o jakiego odbiorcę chodziło - o osoby fizyczne czy podmioty prawne, takie jak spółki handlowe.

W związku z nowelizacją tejże ustawy już od dzisiaj następuje wyraźny zakaz przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną tylko do odbiorców będących osobami fizycznymi!

W praktyce może to oznaczać, że dopuszczalne będzie wysłanie dowolnej informacji handlowej na firmowe adresy e-mailowe umieszczone na stronie www przedsiębiorstwa, bez wcześniejszej zgody.

Nowelizacja przepisów może zaszkodzić przedsiębiorcom wszystkim branż, w tym także marketingowej. Może wywołać spadek skuteczności kampanii e-mailingowych.

Zmiana przepisów może spowodować bowiem zalew firmowych skrzynek niechcianymi mailami. Od dzisiaj każde, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo, będzie mogło zgodnie z prawem przesyłać oferty handlowe na adresy firmowe.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
IT360° radzi jak się chronić przed tym niebezpiecznym wirusem:

Virut rozpowszechnia się m.in. poprzez luki w przeglądarkach internetowych, a do zarażenia może dojść w wyniku odwiedzenia strony www, na której przestępcy umieścili Viruta.

Przede wszystkim aby nasz komputer nie stał się komputerem-zombie, należy dbać o to, by był chroniony przez program antywirusowy, regularnie instalować aktualizacje czy łaty do programów, a w nieznane linki klikać z rozsądkiem.

Jeśli chcecie sprawdzić czy Wasz komputer jest zarażony, służymy profesjonalnym wsparciem.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli nie jesteście pewni czy Wasz komputer jest bezpieczny, warto zapytać specjalistów w IT360°.

Ku przestrodze:
Eksperci z instytutu badawczego NASK przejęli w czwartek wieczorem 23 polskie domeny internetowe służące do zarządzania siecią komputerów zainfekowanych groźnym wirusem Virut. W 2012 r. odnotowano w Polsce aż 890 tys. zgłoszeń adresów IP zainfekowanych Virutem.

Zainfekowane wirusem komputery stają się "komputerami-zombie" - bez wiedzy swoich właścicieli łączą się w sieci, tzw. botnety, które wykorzystywane są często do działań niezgodnych z prawem. Za sprawą botnetu m.in. przeprowadzane są zmasowane ataki sieciowe (tzw. DDoS), rozsyłany jest spam, czy kradzione są poufne dane. Komputery-zombie polecenia otrzymywać mogą za pośrednictwem domen internetowych.

NASK informuje, że głównymi źródłami wirusa były domeny zief.pl oraz ircgalaxy.pl, które pełniły funkcję centrów sterujących zainfekowanymi komputerami-zombie i wysyłały rozkazy ataku. W ostatnim roku pojawiły się kolejne domeny z końcówką .pl, które miały te same zadania, a także przyczyniały się do rozpowszechniania złośliwych programów - m.in. Palevo i Zeusa.
Photo
Add a comment...

Baza danych klientów telekomunikacyjnego giganta Netii zostały wykradzione - tak twierdzi autor kradzieży posługujący się nickiem "nvm". Netia zaprzecza jakoby cokolwiek złego się stało z bazą danych, co więcej Netia utrzymuje, że ich zabezpieczenia są wystarczające i że do żadnego włamania dojść nie mogło.

Sprawa co najmniej dziwna. Obiecujemy się jej przyglądać, a o nowych faktach informować.
Add a comment...

Post has attachment
Oglądając reklamy sami będziemy mogli zmienić kolor danej rzeczy, która się pojawia na ekranie. Żart?

Nic bardziej mylnego. Przyszłość reklam to interakcja z widzem.

Touchalize to narzędzie, które umożliwi odbiorcom personalizację materiałów wideo, takich jak na przykład reklamy w trakcie ich odtwarzania na ekranie telewizora, iPada, czy ekranu monitora komputera. Generalnie odbiorca lub widz będzie mógł zatrzymać reklamę i edytować pewne elementy zgodnie z własnymi preferencjami. Dla przykładu, użytkownik oglądając reklamę samochodu będzie mógł zmienić jego kolor, porę dnia w reklamie etc.

Co więcej Touchalize pozwoli użytkownikom na pewną zabawę reklamami i możliwe, że przestaną one już być nudnymi przerwami w filmach, a staną się domową rozrywką.

Zobaczcie sami:
Touchalize
Add a comment...

Post has attachment
Steve Jobs powiedział kiedyś, że bardzo ceni... leniwych pracowników. A to dlatego, że ich kreatywność w ułatwianiu sobie życia jest nieoceniona dla firmy :) - choć nie zawsze daje to dobrego efektu dla samego pracodawcy, o czym przekonali się

Interesujący przykład "kreatywności" pracownika opublikowała ostatnio firma Verizon zajmująca się m.in. bezpieczeństwem infrastruktury IT rządu USA. Swoim najlepszym pracownikom zezwolono również pracę zdalną.

Niedawno, w logach usług VPN odkryto aktywne połączenie z chińskiego adresu IP. Podejrzenie padło na atak hakerów ale po głębokiej analizie sytuacji okazało się jednak, że pracownik Verizon "zlecił" chińskim programistom aby wykonywali całą pracę za niego podczas gdy sam będąc w USA zaoszczędzony czas przeznaczał na aktywne oglądanie Redditu i filmów z kotami, Ebay, Facebook i LinkedIn.!

Gratulujemy leniwej kreatywności! :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Widzieliście już nowy MySpace? Co sądzicie o zmianach? :)

Wygląd portalu zmienił się całkowicie. Teraz strona jest przewijana w poziomie, co z początku może wydawać się dziwne, ale jest praktyczne. Z pewnością spodoba się użytkownikom Windows 8.

Menu witryny znajduje się z lewej strony. Możemy tam przeglądać naszą aktywność oraz aktywność znajomych. Z tego samego miejsca twórcy umożliwiają poznawanie nowych utworów.

Aby korzystać z MySpace nie trzeba się rejestrować. Wystarczy logowanie m.in. przez Facebook'a.

The New Myspace
Add a comment...

Post has attachment
IT360° - unikalne i najnowsze rozwiązania IT ściśle dostosowane do potrzeb:

- tworzenie stron www, sklepów internetowych, systemów CMS wraz z dedykowanymi aplikacjami internetowymi
- skuteczne pozycjonowanie w Google
- kompleksowa obsługa i serwis IT (sprzętu i oprogramowania)
- administracja i hosting
- social media marketing (m.in. Facebook, Google+)
- kampanie internetowe
- bezpieczeństwo w sieci
- archiwizacja, odzyskiwanie i niszczenie danych

Każdy biznes rozwija się dynamiczniej dzięki nowoczesnym technologiom internetowym.

Wiemy, które rozwiązania IT są właściwe i efektywne.

Sieć staje się prosta z IT360°.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded