Profile cover photo
Profile photo
Vda Titanikas
21 followers
21 followers
About
Vda Titanikas's posts

Post has attachment
Rugpjūčio 8 d. 17 val. VDA parodų salėse "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius) vyks vienų iš seniausių galerijos "Meno parkas" partnerių - Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) - parodos "akis-į-akį. Tapatybė kaip menas" atidarymas. KVIEČIAME!

Kuratoriai: Vera Drebusch (Kelnas), Claudia Rinke (Bochumas), Sepp Hiekisch-Picard (Bochumas)

Parodos dėmesio centre yra konfrontacija su pačiu savimi, menininko statusu, giliomis vietos šaknimis ar individualia biografija. Menininkai tai analizuoja naudodami skirtingas menines išraiškos priemones. Kai kuriuose kūriniuose fokusas glūdi pačiame asmenyje, kai kurie menininkai kelia dažną tapatybės klausimą. Savirefleksija užima didelę vietą visuose kūriniuose. Kur gyvenime aš stoviu, iš kur aš atsiradau? Kiek mane įtakojo mano šeima, mano lytis, mano darbas ir mano socialinė aplinka? Koks yra mano santykis su pasauliu ir kitais žmonėmis? Kas yra individualumas ir kaip tai pasireiškia kasdieniniame gyvenime?

Parodoje pateikiamos 14-os menininkų pozicijos.

Projekte dalyvaujantys Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos nariai bei kviestiniai meninininkai:

Claus van Bebber, Vera Drebusch, Florian Egermann, Zarah Hassanabadi-Horn, Thomas Klegin, Gertrud Neuhaus, Gaby Peters, Evamaria Schaller, Ulrike Schulze, Johanna Schwarz, Gunhild Söhn, Johanna Steindorf, Nisrek Varhonja, Denise Winter

Nuo Ržrugsėjo 30 iki gruodžio 3 projekto paroda veiks Bochumo muziejuje (Kunstmuseum Bochum).
Photo

Post has attachment
Rugpjūčio 8 d. 17 val. VDA parodų salėse "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius) vyks galerijos "Meno parkas" menininkų parodos CHORAS atidarymas. Paroda yra vienas iš galerijos dvidešimtmečio minėjimo renginių. KVIEČIAME!

Šiais metais galerija “Meno parkas” švenčia dvidešimties metų jubiliejų!
Dvidešimt aktyvios veiklos su šalies ir užsienio įvairių kartų menininkais, kitomis galerijomis bei institucijomis, taip plečiant ryšių spektrą visame pasaulyje. Šia proga – siekiant paminėti dvidešimties metų taką, kuriuo, ilgesnę ar trumpesnę distanciją, ėjo daugybė – “Meno parkas” rengia galerijos menininkų parodą CHORAS VDA parodų salėse “Titanikas” (Maironio g. 3, 01124 Vilnius, Lithuania). “Dainuokim” kartu.

Taip pat, tuo pat metu, "Titanike" vyks vienų iš seniausių galerijos "Meno parkas" partnerių - Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) - parodos "akis-į-akį. Tapatybė kaip menas" atidarymas.

Aušra Andziulytė, Robertas Antinis, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Aušra Vaitkūnienė, Milda Gailiūtė, Jonas Gasiūnas, Patricija Gilytė, "Legal (Art) Lovers": Greta Grendaitė ir Tomas Vosylius, Marija Griniuk, Židrija Janušaitė, Jūratė Jarulytė, Agnė Jonkutė, Česlovas Lukenskas, Eimutis Markūnas, Julija Pociūtė, Povilas Ramanauskas, Rosanda Sorakaitė, Vaida Tamoševičiūtė, Eglė Ulčickaitė,
Arūnas Vaitkūnas (1956-2005), Alfonas Vilpišauskas (1945-2015)

Paskutiniai jubiliejaus renginiai - dar viena galerijos menininkų paroda ir galerijos dvidešimtmečio leidinio pristatymas - vyks galerijoje "Meno parkas" lapkričio mėnesį.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui"

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Photo

Post has attachment
MENO CELIŲ Programa:

Galerija „5 malūnai“, Malūnų g. 5
17.00–00.00
Eliška Kováčiková, Milica Janković | Dekonstruotas intymumas

Dekonstruotas intymumas – tai dviejų menininkų (iš Slovakijos ir Juodkalnijos) dialogo vaizdinė manifestacija. Erdvė, būdama jų santykio su erdve rezultatu, virsta kompleksine instaliacija, sudaryta iš dviejų matavimų piešinių ir trimačių formų. Atskiros instaliacijos dalys paklūsta tai pačiai temai, dekonstravimo procese siekiant iškleisti kelis intymumo sluoksnius. Medžiaginės įvairovės ir konceptualaus vieningumo dėka, paroda manipuliuoja žiūrovų lūkesčiais. Parodos kuratorius – Edit Fándly.

VDA Naujieji rūmai, Tekstilės katedros auditorija nr. 308,
Malūnų g. 5
18.00–00.00
Laura Jankaitytė | Virsmas

Rodomas L. Jankaitytės baigiamasis darbas bakalauro laipsniui įgyti (vadovė doc. Danutė Jonkaitytė).

Galerija „Akademija“, Pilies g. 44
18.00–00.00
Rugilė Gumuliauskaitė | Nevizualus drabužių dizaino ir tekstilės pažinimas
Laura Motiejūnaitė | Tekstilės ir juvelyrikos sinergija šiuolaikinėje papuošalų kolekcijoje

Galerijoje pristatomi dviejų VDA Tekstilės katedros absolvenčių baigiamieji darbai magistro laipsniui įgyti. R. Gumuliauskaitės kūrybiniame projekte (vadovė doc. L. Pavilonytė-Ežerskienė) nagrinėjamos regėjimo negalią turinčių žmonių (aklieji ir silpnaregiai) patirtys, jų tekstilės bei kostiumo dizaino pažinimo galimybių plėtra, sprendžiant specifines neregių socialinio jautrumo santykio su visuomene problemas. L. Motiejūnaitės autorinės juvelyrikos kolekcijoje (vadovės prof. E.G. Bogdanienė, doc. D. Jonkaitytė) naudojami retai mene sutinkami pieno ir gintaro pluoštai, turintys sveikatinančių savybių.

Autorinės juvelyrikos galerija „ARgenTum“, Latako g. 2
21.00–02.00
Aukštųjų temperatūrų naktis

Galerijos prieigose VDA Telšių dailės fakulteto Metalo plastikos katedros studentai ir doc. Remigija Vaitkutė demonstruos špižiaus liejimą.

Galerija „Artifex“, Gaono g. 1
18.00–00.00
Dovilė Karvelytė | Cukraus laboratorija

Tekstilės katedros absolventės D. Karvelytės kūrinio objektas – cukrus, kuris nagrinėjamas ne kaip cheminė medžiaga, bet kaip kultūrinė metafora. Interpretuojant cukrų įvairiais rakursais, remiamasi filosofijos, gastronomijos, chemijos bei meno samplaika. Apibendrinus tyrimo medžiagą, sukurtas individualus kūrybos metodas, kaip nauja sistema, plėtojanti kitokį požiūrį į cukraus panaudojimą meniniame projekte.

Galerija „Artifex“, K. Sirvydo skveras
20.00–23.00
Akmenų balansavimo dirbtuvės „Jautrūs akmenys“

Lankytojai ir praeiviai kviečiami išmėginti akmenų balansavimą, K. Sirvydo skvere, netoli VDA tekstilės galerijos „Artifex“ vyksiančiose dirbtuvėse. Akmenų balansavimas (angl.„rock balancing“) yra žemės meno forma, kuomet įvairių dydžių ir formų akmenys statomi vieni ant kitų taip, kaip natūraliai nestovėtų – ant smailių kampų, briaunų, atsverdami vieni kitus. Tokiu būdu sukuriamos iš pirmo žvilgsnio fizikos dėsnius paneigiančios akmenų skulptūros.

Keramikos kūrybinis centras „VDA Lauko/ekspo“ paviljonas, Maironio g. 4
18.00–00.00
Meilės keramikai namai

Projektas demonstruos skirtingas, tačiau neatskiriamas ir įdomiausiais aspektais susipynusias tarpusavyje jaunų dailininkų gyvenimo ir kūrybos erdves. Apsilankiusieji ras lipdymui skirto molio ir dar lipdomų, jau nulipdytų darbų, taip pat galės stebėti konstruojamą keramikos degimo krosnį iš stiklo butelių – ši per naktį bus išdegta. Šalia krosnies kliuksės katilas su daržovių troškiniu (kurio bus galima paragauti iš studentų pagamintų keramikinių indų). Iš „naminių“ baldų ir buities apyvokos daiktų bus suformuota namų aplinka gatvėje. Ant pastato sienos vyks keramikos meno studijų proceso ir autorinių darbų vaizdo demonstracijos, bus diskutuojama apie keramikos meną ir meilę. Projektą vainikuos keramikos darbų ekspozicija „Lauko/ekspo“ paviljone.

VDA Senieji rūmai, Maironio g. 6
18.00–00.00
Meno celės

Senųjų rūmų erdvėse: Baltajame ir kituose koridoriuose, Gotikinėje salėje, eksponuojami šių metų VDA bakalaurų (Monumentaliosios tapybos, Grafikos, Fotografijos ir medijos meno katedrų absolventų) kūriniai.

VDA Senųjų rūmų rūsiai, Maironio g. 6
18.00–22.00
Interaktyvios senojo Vilniaus istorijos

Senuosiuose Vilniaus dailės akademijos požemiuose atgimsta jau užmirštos senojo Vilniaus istorijos. Legendos byloja, kad šiuo požeminiu rūsiu galima nukeliauti net iki Vilniaus gynybinės tvirtovės ir rasti ten tūnantį baziliską! Šią naktį, kai niekas nemiega, o nakties tamsoje vėl bunda seniai užmigusios šmėklos, galima sutikti Lietuvos didįjį kunigaikštį Joną Sobieskį, išvysti Žygimanto Augusto mylimąją Barborą Radvilaitę bei paklaidžioti po senąjį Bernardinų sodą. Visos šios ir kitos istorijos yra eksperimentiniai studentų projektai, sukurti pasitelkus elektrai laidžias medžiagas ir įvairius jutiklius. Žiūrovai bus kviečiami ne tik apžiūrėti, bet ir pajausti, pabūti juose, išbandyti ir sudalyvauti.

„Krematoriumas/keramikos krosnys“,
Maironio g. 6 (Senųjų rūmų Keramikų kiemas)
18.00–00.00
Evelina Dapkutė | Neo–Noir

Skulptūros katedros bakalaurės E. Dapkutės kūrinys (vadovas prof. D. Narkevičius) – tai dideli, šviečiantys, neva reklaminiai stendai, tarsi kažką reklamuojantys, tačiau tiesiogiai neperduodantys jokios žinutės, įtraukiantys ant pačio žiūrovo kuriamais šviesų efektais. Darbe kuriamas raudonos ir mėlynos spalvų derinio efektas žiūrovui leidžia pasijusti Neo-Noir filmų dalimi – jis leidžia įsijausti į nesamą, bet menamą siužetą, jausti neretai filmuose kuriamą įkalinimo jausmą.

VDA parodų salės „Titanikas“ I aukštas, Maironio g. 3
18.00–00.00
DIC | Jaunojo dizainerio prizas

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkursą VDA Dizaino inovacijų centras rengia kasmet nuo 2011 m. Konkurso tikslas – išskirti ir apdovanoti ryškiausius jaunuosius dizainerius, taip skatinant jų konkurenciją ir tobulėjimą, pristatyti jų darbus verslo, pramonės atstovams bei visuomenei, suteikiant postūmį laimėtojų profesinei karjerai. Septintą kartą vykusio konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ metu išrinkti ir apdovanoti geriausi jaunieji produkto, komunikacijos ir mados dizaino kūrėjai; publikos prizo laimėtojus kiekvienoje iš trijų kategorijų išrinko portale „15min.lt“ balsavę skaitytojai.

VDA parodų salės „Titanikas“ II aukštas, Maironio g. 3
17.00–00.00
Meno celės. „MEILĖ. geriausi“

Meno celės – tai tradicinis, kasmetinis VDA projektas, vainikuojantis studijų metų pabaigą. Parodoje pristatomi magistro pakopos studijas 2017 m. baigusių studentų darbai. Šių metų parodos tema ir koncepcija yra dedikuota Meilei. Atidarymas – 18.15 val.

VDA korpusas D, „Titanikas“, 115 auditorija, Maironio g. 3
18.00–00.00
Dizainas pjauna Fluxus

Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentai pristato asmeninį požiūrį į Jurgį Mačiūną ir Fluxus judėjimą.

Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija „Židinys“,
Dominikonų g. 15
18.00–00.00
19 val. aprangos ir interjero dizainerė iš Jungtinių Amerikos Valstijų Vilma Marė pristatys autorinių modelių kolekciją Saugos ženklai. Veiks kambario instaliacija „Sutarčių menė“, audimo kursų paroda „Dovana sau ir artimiesiems“, paroda „Baltų simbolių sklaida šiandieninėje tekstilėje“ ir nuolatinė lietuvių liaudies drabužių, dailininkų Anastazijos ir Antano Tamošaičių kūrybos ekspozicija.

LR Kultūros ministerija, J. Basanavičiaus g. 5
18.00–02.00
Meno celės

Šiais metais VDA projektas Meno celės persikėlė ir į Kultūros ministerijos erdves. Šios institucijos erdvėse demonstruojami Dizaino, Monumentaliosios tapybos katedrų studentų, Kauno fakulteto tapytojų baigiamieji darbai.

LR Kultūros ministerija, J. Basanavičiaus g. 5
21.00
Posėdis

VDA Performanso laboratorija kartu su docentu Česlovu Lukensku pristatys performansą Posėdis. Studentų grupė koncentruota ir ironiška forma atliks tuštybės apeigų aktą.
Photo

Meno mugė ARTVILNIUS'17, Birželio 8-11 d.

2017 metų meno mugėje ARTVILNIUS’17 Vilniaus dailės akademijos parodų salės „Titanikas“ pristato dviejų menininkų – Dovilės Bagdonaitės ir Kristijono Žungailos kūrybą. „Titanikas“ yra institucinė, aukštojo mokslo įstaigai atstovaujanti galerija, tad jos tikslas yra re-prezentuoti čia vykstančius procesus, taip pat pristatyti pačius įdomiausius, gero kūrybinio potencialo nestokojančius menininkus.

Tad vienas iš pasirodymo šių metų meno mugėje tikslų buvo siekis pristatyti čia dar nerodytą VDA padalinį – Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrą. Būtent jai atstovauja D. Bagdonaitė, 2016 metais gavusi magistro laipsnio diplomą (gynimo metu gavusi patį aukščiausią įvertinimą ir ypatingai palankius vertinimus iš dėstytojų, vertinimo komisijos ir auditorijos). Šiuo metu Dovilė studijuoja meno doktorantūroje. D. Bagdonaitė yra universali menininkė (be vaizduojamųjų menų ji dar ir rašo, 2016 metais laimėjusi rašytojų sąjungos organizuojamame „Pirmosios knygos konkurse“ išleido knygą „Mėlynojo banginio širdis“. Savo vizualiojoje kūryboje į vieną instaliatyvų kūrinį ji jungia savo asmeninius išgyvenimus, nedidelio formato mozaikas (būtent šis aspektas leidžia pateikti ir vertinti menininkę kaip Monumentaliosios tapybos katedros atstovę), „šiukšlių estetikos“, tolimajame arte povera poveikyje sukurtus objektus ir skaidriai, elegantiškai nulietą molbertinę tapybą. Meno mugei D. Bagdonaitė kuria specialų kūrinį, suvertą ant naratyvinio siūlo pavadinimu „Vestuvės“.

K. Žungaila yra Tapybos katedros magistrantas (praeitais metais apsigynęs bakalauro laipsnį). Jo kūrybos ir meninio tyrimo objektas yra spalva, erdvė, judesys, būsena. Tai nemažais formatais, gestiškumu ir užaštrintomis emocinėmis situacijomis pasižymintys paveikslai. Menininkas sąmoningai orientuojasi į šiuolaikinės europietiškosios tapybos tendencijas, ne tik jas reflektuodamas ir analizuodamas, bet ir bandydamas kelti diskusinę kibirkštį, klausdamas koks yra jų santykis su kaunietiška-vilnietiška tapybos tradicija.

VDA parodinės salės „Titanikas“ (kuriose 2016 metais metais savo darbus eksponavo abu joms atstovaujantys menininkai) pristato ne tik du įdomius jaunus menininkus, bet ir pateikdamas juos kaip dviejų su tapybine raiška susijusių katedrų atstovus, reflektuoja šiuo metu Akademijoje susiklosčiusią situaciją su dviem požiūriais į vieną iš esminių vaizduojamojo meno strategijų.

Titaniko parodų salės ekspoziciją galima apžiūrėti stende 5.33

Post has attachment

Balandžio 28 d. (penktadienį), 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėse „Titanikas“ (II aukštas) atidaroma Vyganto Paukštės personalinė tapybos paroda.

Lygiai po dešimties metų Vygantas Paukštė prisistato Vilniaus (ir ne tik) publikai didele paroda Dailės akademijos parodų erdvėje „Titanikas“. Tai per šį laiko tarpą sukurti kūriniai, pavadinti lakonišku ir daug pasakančiu apibrėžimu – TAPYBA.

V. Paukštė yra tapytojas iš prigimties. Jo tapyba – tai ir jausmai, ir emocijos, ir svarbiausia – grynos ir nesumeluotos spalvos (ryškios, svaiginančios, drąsios), kalbančios iš savęs ir apie save. V. Paukštė tapo būsenas ir įsivaizdavimus, situacijas ir lyrinius ekspromtus. Menininką charakterizuoja jo paveikslų fonuose gestikuliuojančios figūros – išilgintomis galūnėmis, charakteringais profiliais, perkreiptais torsais.

V. Paukštė studijavo tapybą tuometiniame LTSR dailės institute (dabar – VDA) 1976-182 metais, menininkas yra grupės 24 narys, gyvena Vilniuje, dirba J. Vienožinskio dailės mokykloje, toje pačioje Akademijoje.

Pats V. Paukštė apie tapybą sako:
„Niekada nežinau, kaip atrodys paveikslas, kaip pasibaigs jo istorija. Ne tik pavaizdavimas (nepatinka žodis „siužetas“), bet ir teptuko lakstymas arba gulinėjimas ant drobės.
Viskas priklauso nuo gero nusiteikimo padaryt. Priverstiniu būdu ne visada pavyksta. Dažniausiai ne visada.
Jeigu žinočiau, kaip viskas turi būti ir sugebėčiau tai paaiškinti, tapyti jau nebereikėtų.“


Paroda veiks iki gegužės 20 d.
Photo

Post has attachment
Meninio tyrimo parodoje 25 menininkai ir dizaineriai atskleis savo kūrybinius darbalaukius

Balandžio 26 d. (trečiadienį), 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėse „Titanikas“ (I aukštas) atidaroma meninio tyrimo paroda „Darbalaukis“.

Darbalaukis – tai ir darbastalis, ir darbo proceso išklotinė bei ekspozicijos vieta, kurią dažnai mato tik pats besidarbuojantysis. Šioje parodoje ji atidengiama kolegoms ir žiūrovams ir pradedamas pokalbis tarp žmonių, artefaktų ir idėjų.
Parodą kuruojantis doc. dr. Vytautas Michelkevičius klausia: „Kaip atrodo meno doktoranto darbalaukis ar jo momentinė nuotrauka? Gal tai aibė vaizdinių ir tekstinių elementų, išsimėčiusių po skaitmenį lauką (desktop)? Gal tai tvarkingai ir konceptualiai surūšiuotas kompiuterinis peizažas? Gal tarpusavyje besikalbantys objektai ir artefaktai, paskleisti ant darbastalio ar lentynos? Ar tiesiog minčių bei objektų žemėlapis ant studijos sienos ar grindų? O gal net įbalsintas ar įvaizdintas rašto ar tiriamasis darbas?“

Parodoje regėsime 25 meno doktorantų (dailės arba dizaino krypčių) pozicijas. Darbalaukis čia tampa darbavaizdžiu, jo plokštumos išsidėsto erdvėje tarsi meninė publikacija, o dalyviai siūlo sprendimus, kaip kūrybiškai permąstyti programos ir institucijos nustatytus formatus.

Parodos kuratorius teigia, kad tai paroda-eksperimentas arba praktinis mąstymas apie tai kaip menininkas ir dizaineris gali būti tyrėjas ir apginti daktaro laipsnį: „Tai ne meno ar dizaino, o meninio tyrimo paroda – kitaip tariant, meno doktorantų projektų ekspozicija, kurioje svarstoma, kaip pristatyti tyrimus ar jų etapus, kad jie būtų perskaitomi, peržiūrimi, perklausomi tiek meno bei dizaino, tiek mokslo kontekste, kadangi savo prigimtimi meno doktorantūra yra jų abiejų dalis.“

Parodoje ant pakabintų, pastatytų ir paguldytų darbastalių dalyviai pristato savo kūrybos ir tyrimo procesus, naudodami įvairias medžiagas, žemėlapius, videoprojekcijas, fotografijas, dienoraščius, užrašus, eskizus ir objektus. Netikėtos medžiagų ir artefaktų kombinacijos atskleidžia auditorijai paprastai nematomus menininkų ir dizainerių darbo aspektus.

Parodoje dalyvauja ir jauni, ir jau patyrę bei pripažinti VDA meno doktorantūroje kuriantys menininkai bei dizaineriai: Arnas Anskaitis, Dovilė Bagdonaitė, Dovilė Dagienė, Eglė Grėbliauskaitė, Eglė Ulčickaitė, Elzė Sakalinskaitė, Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Jevgenija Sidorevič, Jolanta Kyzikaitė, Justė Pečiulytė, Konstantinas Gaitanži, Kristė Kibildytė-Klimienė, Laisvydė Šalčiūtė, Marius Dirgėla, Mindaugas Reklaitis, Renata Maldutienė, Renata Obcarskė, Rokas Dovydėnas, Sandra Mockutė-Cicėnė, Sara Lundberg, Saulius Leonavičius, Tomas Daukša, Tomas Martišauskis, Vygintas Orlovas, Viktorija Sokolovskaja.

Paroda veiks iki gegužės 14 d., VDA parodų salės „Titanikas“ I aukšte, Maironio g. 3, Vilnius.

Gegužės 3–4 d. parodos erdvėje doktorantai pristatys savo projektus.

VDA dailės ir dizaino krypčių meno doktorantūros programą vykdo nuo 2011 m., kai ji pakeitė iki tol egzistavusią aspirantūros programą. VDA jau suteikė 10 meno daktarų ir ji turi didžiausią meno doktorantūros programą tarp Baltijos ir Rytų Europos universitetinių meno akademijų.
Photo

Akreditacija | Tapybos katedros studentų darbai. 2011–2017

2011 m. VDA tapybos programos buvo vertinamos tarptautinių ekspertų ir buvo akredituotos maksimaliam šešerių metų laikotarpiui. Ruošiantis naujam vertinimui, kilo idėja atsigręžus atgal apžvelgti prabėgusius šešerius metus, suprasti, kur ir kaip ėjome, kur esame ir kur toliau eisime. Tai – ataskaita ne tik ekspertams, bet ir visuomenei, siekiant būti „akredituotiems“ žiūrovų.

Parodos pagrindą sudaro bakalauro ir magistro studijų baigiamieji darbai arba jų fragmentai, pristatant kuo didesnę idėjų ir formos įvairovę. Ne vienas iš baigusiųjų tęsia studijas VDA meno doktorantūroje.

Paroda veiks iki balandžio 25 d.


Post has attachment

Post has attachment

Balandžio 4 d., 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ (Maironio g. 3, I aukštas) atidaroma Justino Vaitiekūno personalinė tapybos ir piešinių paroda

Justinas Vaitiekūnas yra tipiškas ir chrestomatinis, o taip pat unikalus ir charizmatiškas Lietuvos tapytojas. Taip pat būtų galima apibrėžti šio menininko (nes tai daugiau menininkas, žmogus, kuriantis ne vien tapybą ar elementarius paveikslėlius) vietą laike – jis iškilo ir išryškėjo praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje (devyniasdešimtaisiais), kuomet Lietuvoje klestėjo nusikalstamumas, egzistavo ekonominis sąmyšis, o mene buvo kalbama apie tapybos mirtį bei naujus strateginius pokyčius. Justinas buvo būtent tuo menininku, kuris į tapybą, į tradicinį raiškos būdą pažvelgė kitaip. Viena vertus, jis iki šiol naudoja dažą ar pieštuką (daugiau spalvotą, bet ne vien) kaip priemonę kalbėjimui vaizdais; iš kitos pusės – visa tai naudojama ir veikiama kažkaip kitaip. Kaip teigia dailėtyrininkas Vidas Poškus: „Tapydamas (vaizduodamas ir įvaizdindamas) J. Vaitiekūnas užčiuopia kažką labai svarbaus, kažką nepakartojamo ir tikro – todėl priemonėmis jis ir yra simptomatiškas, o pasiekiamybėmis – nepakartojamas menininkas.“.
„Titanike“ rodomi kūriniai – savotiška retrospektyva, panoptikumas ir kunstkamera vienu metu, kalbanti ne tik apie J. Vaitiekūno tapybą, bet ir gyvenimą (turbūt mūsų visų) apskritai.
Parodoje bus eksponuojami 20 metų laikotarpio (1997–2017) menininko sukurti darbai. Ekspoziciją sudarys apie 100 meno kūrinių – aliejinė tapyba, tapyba ant popieriaus, akvarelė, grafika, piešiniai.

Paroda veiks iki balandžio 23 d.

Šv. Mišios už visus tapytojus ir šio pašaukimo žmones
Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje, Rūdninkų g. 20/1, 2017 m. balandžio 2 d., sekmadienį, 12 val.

Susitikimai su autoriumi parodoje
Balandžio 22,23 d. 12–14 val.

Parodos kuratorė Rima Blažytė
Photo

Kovoo 16 d., 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ (Maironio g. 3, I aukštas) atidaroma Adomo Danusevičiaus personalinė paroda „Kamuflia
žinis vyriškumas, kempiškasis blizgesys“

KAMUFLIAŽINIS VYRIŠKUMAS IR KEMPIŠKASIS BLIZGESYS – devintoji personalinė Adomo Danusevičiaus paroda ir meninis tyrimas atspindintis nuoseklų ketverių metų įdirbį Vilniaus dailės akademijos meno doktorantūros studijose. Autorius siekia dekonstruoti įsigalėjusius vyriškumo įvaizdžius ir kviečia žiūrovus platesnei diskusijai.

Meno projekto „KAMUFLIAŽINIS VYRIŠKUMAS IR KEMPIŠKASIS BLIZGESYS“ tiriamosios dalies objektą sudaro homoseksualių asmenų kultūra heteronormatyvumo kontekste. Tiriamojoje dalyje atskleidžiamos istorinės bei ideologinės kamufliažinio vyriškumo ir kempiškojo blizgesio koncepcijų ištakos ir jų opozicija viena kitai. Plėtojant šias koncepcijas remiamasi gėjų pažinčių svetainės PlanetRomeo.com anketų ir pasirinktų meno kūrinių analize. Atlikta alternatyvių vyriškumo tipų analizė prisideda prie heteronormatyvumo dekonstrukcijos įgalinimo. Meno projekte atskleidžiami kamufliažinio vyriškumo ir kempiškojo blizgesio trūkumai ir ieškoma alternatyvaus požiūrio. Pasitelkus F. Besso kūrybos analizę ir įžengus į dvasingumo tyrinėjimo lauką, yra ieškoma „vidurio kelio“ tarp esamų kraštutinumų. Svarbiausias meno projekto tikslas yra kurti meninius darbus, siejamus su kamufliažinio vyriškumo ir kempiškojo blizgesio koncepcijų bei jų tarpusavio santykio analize homoseksualių asmenų įvaizdžių kaitos kontekste. Šį tikslą įgyvendinti padeda pasirinktų filmų analizė, atskleidžianti socialinę homoseksualių asmenų įvaizdžių kaitą ir poveikį menininko sukurtiems darbams.

Meno projektas tiesiogiai susijęs su sukurtais meniniais kūriniais. Kelių disciplinų meno darbai grindžiami teorinėmis įžvalgomis pasinaudojant automenotyrinės analizės metodu. Autoriaus sukurti meno darbai ne tik reprezentuoja teoriją, bet ir, pasitelkiant skirtingas kūrimo technikas, kuria naujus efektus ir prasmes.

Meno projekto viešas gynimas vyks kovo 31 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijoje Titaniko I a. parodų salėje.
Wait while more posts are being loaded