Profile cover photo
Profile photo
Vda Titanikas
22 followers
22 followers
About
Posts

Post has attachment
Giedrius Jonaitis | Mano istorijos

Atidarymas: lapkričio 3 d., 17 val.

Giedriaus Jonaičio „Mano istorijos“ – tai euristinis ir multimedialus projektas iš tekstų ir vaizdų. Dešimt graudžiai juokingų dailininko gyvenimo istorijų, kurios jau ne sykį pasakotos artimiausiems draugams ir paremtos tikrais įvykiais, derinama su piešiniais, fotografijomis, objektais. „Manau, kad šiuolaikiniams žiūrovams galiu būti įdomus kaip epochų virsmą patyręs žmogus, į asmenines negandas žvelgiantis su humoru“, – sako autorius. Asmeniški pasakojimai iš tiesų atskleidžia savitus XX–XXI amžiaus sandūros visuomeninės kultūrinės aplinkos niuansus. Vaizdų ir žodžių santykiai „Mano istorijose“ pranoksta iliustracijos ir interpretacijos ribas, jie – lankstūs, įtempti, trikdantys, prieštaringi ir anaiptol ne vien „asociatyvūs“. Kai kurie pasakojimai tarsi paaiškina Jonaičio jau seniai pamėgtus motyvus, vizualias strategijas, o vaizdai senoms istorijoms suteikia netikėtą prasmę. Juose neatsitiktinai dominuoja pasakotojo figūra, jungianti ir kartu atskirianti istorijos įvykius ir pasakojimo veiksmą. Jo veidas užrašytą pasakojimą priartina prie pokalbio akis į akį. Labai svarbus to pokalbio dalyvis – žiūrovas-skaitytojas. Parodoje eksponuojami tekstai ir paveikslai – tik kūrinio galimybė. Tikrasis pasakojimas gali atsirasti vien žiūrovų galvose, tekstų vaizdiniams vis kitaip susipynus su paveikslų siužetais.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.
Photo

Post has attachment
Stebėti jaunosios menininkų kartos tapybos tendencijas bei susipažinti su naujais talentais kvies 9-ąjį kartą

Jau visai netrukus, spalio 26 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse Titanikas (Maironio g. 3, Vilnius) devintąjį kartą įvyks projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininkų parodos atidarymas, konkurso nugalėtojo paskelbimas bei apdovanojimai.
Šiemet konkurso paraiškų kriterijus atitiko ir į pagrindinį prizą pretendavo net 78 kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Kompetetingos komisijos darbo dėka, buvo išrinkta penkiolika finalininkų: Alexei Gordin (EE), Alo Valge (EE), Auksė Miliukaitė (LT), Barbara Ābeltiņa (LV), Danel Kahar (EE), Grisli Soppe-Kahar (EE), Joskaudė Pakalkaitė aka Yoshi (LT), Jurgis Tarabilda (LT), Kristaps Priede (LV), Povilas Ramanauskas (LT), Robin Nõgisto (EE), Sandra Strēle (LV), Simonas Kuliešis (LT), Vita Opolskytė (LT).
Visi šie menininkai turi realią galimybę laimėti pagrindinį prizą – 2 000 eurų bei dviejų mėnesių trukmės rezidenciją kitąmet savo darbus eksponuoti garsiajame „SomoS“ rezidencijų centre Berlyne, Vokietijoje bei Vilniuje įsikūrusioje „Pamėnkalnio galerija“.

Apie projektą „Jaunojo tapytojo prizas“
„Jaunojo tapytojo prizas“ – vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse, vykstantis nuo 2009 metų. Šis projektas sujungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – pristatyti savo šalies tapatybę, meno mokyklų praktikas ir asmeninį kūrybos potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku, svarbia jaunųjų kūrėjų platforma.
Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse.
Šis projektas – pirmasis tokio pobūdžio renginys jauniesiems menininkams Baltijos šalyse. JTP yra orientuotas į visų sričių menininkus iki 30 m., turinčius (ar beįgyjančius) meninį išsilavinimą. Amžiaus riba pasirinkta sąmoningai. Siekiame pristatyti pačius jauniausius menininkus, kurie ką tik baigė (ar yra bebaigią) aukštąsias mokyklas. Tai labiausiai palaikymo reikalaujanti ir labiausiai pažeidžiama kūrėjų kategorija.

Projekto mecenatai:
Dali Van Rooij Rakutyte, Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz šeima ir Lewben Art Foundation

Photo

Post has attachment
SOSTINĖJE PRISTATOMA LEGENDINĖS TAPYTOJŲ GRUPĖS „PENKETAS“ NARIŲ PARODA

Spalio 3 d., antradienį, 17 val. VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) atidaroma paroda „Tapyba: B. Gražys, H. Natalevičius, R. Sližys, M. Skudutis“. Dailininkų sąjungos galerijos rengiama ir dr. Viktoro Liutkaus kuruojama paroda „Titanike“ vyks iki spalio 22 d.

Viktoras Liutkus: „1977 metų lapkritį, kai Sovietų Sąjungoje paradais ir saliutais buvo švenčiamas „Didžiojo spalio“ šešiasdešimtmetis ir džiaugiamasi ką tik priimta TSRS konstitucija, Dailės fondo salone tuometinėje Petro Cvirkos gatvėje (dabar Pamėnkalnio) buvo atidaryta Vilniaus dailės instituto 1976 metų tapytojų laidos paroda. Iš jos dalyvių ilgainiui susiformavo „Penketas“: Bronius Gražys, Henrikas Natalevičius, Mindaugas Skudutis, Raimundas Sližys (1952-2008) ir Romanas Vilkauskas. Vyrukai buvo organizuoti, stropūs, ambicingi, jų parodos kas treji metai salone vyko iki 1986 m. (1983 m. – Šiauliuose), sukeldamos ir kritikų, ir visuomenės dėmesį.
Sovietiniam, optimizmu nudažytam „brandaus socializmo“ gyvenimui jie priešpriešino aštrų groteską, karčios ironijos persunktus vaizdus, destrukciją, maišaties ir sarkazmo kupiną tapybą. Jaunuosius dailininkus traukė keisto, į fragmentus suskilusio pasaulio vaizdai, rūpėjo priešintis tuomet lietuvių tapyboje suvešėjusiam dekoratyvumui, portretų ir figūrų monumentalumui. Jų kūriniuose netrūko siurrealistinių vizijų, fantasmagorijų sumaišties, erotikos ir absurdo scenų. Akys matė daiktiškosios aplinkos banalumą ir gyvenimo monotonijos ženklus, lydimus nuolatinio deficito, visuomeninio gyvenimo rutinos. Dabar tas laikotarpis dažnai pavadinamas „nuobodulio visuomene“. „Penketas“ į „brandaus socializmo“ ideologines klišes paprastai reaguodavo pasišaipymais ir ironija, kurią bene geriausiai perteikė Sližio paveikslo su nutapytais varliagyviais pavadinimas: „Ačiū partijai ir vyriausybei, kad suteikė galimybę paišyti tokius paveikslus“ (1979).
„Penketas“ sovietmečiu, suprantama, nebuvo įteisinta grupė, kaip ir jų pirmtakė, garsioji „Ketveriukė“: Kostas Dereškevičius, Algimantas Jonas Kuras, Arvydas Šaltenis, Algimantas Jonas Švėgžda. Tokių darinių sovietinės ideologijos sąlygomis paprasčiausiai negalėjo būti. „Penketas“ tęsė „Ketverto“ pradėtą darbą, bet kitoniškai, aštriau, o kartais – ir visai chuliganiškai. Petras Repšys yra palyginęs: „Kuro karta „davė“ tikrą realizmą, sakė tiesą į akis [...]. Akivaizdu, kad vėlesnioji generacija daug ką perėmė iš Kuro kartos – iškart po jų atėjo dar aršesni ir labiau įtūžę jaunuoliai – vadinamoji Mindaugo Skudučio kompanija.“ Ta „kompanija“ po kiek laiko nusipelnė ir kalambūriško „kirmėlistų“ vardo, nors iš tiesų „Penketas“ save labiau vadino „faufistais“...
Taigi, šiemet sukanka 40 metų nuo pirmosios „Penketo“ parodos. Ta pirmoji, galima sakyti, buvo tarsi pasimatymas, į kurį ateinama su viltimis, tikėjimu, su pasižadėjimais ir gerais norais. „Penkiukė“ neišsilakstė, tapo žinoma kaip bendraminčių grupė, o kiekvienas jos narys jautė kolegų palaikymą. Sukakties proga „Titanike“ rengiama paroda neturi tikslo pristatyti kažką panašaus į „Penketo“ „ataskaitą“ ar istorinę retrospektyvą. Beveik visi paveikslai yra atrinkti iš aktyviausio ir, ko gero, produktyviausio grupės veiklos laikotarpio, 1976–1986 metų. Deja, kai kurių svarbių kūrinių iš muziejų nepavyko gauti, kiti yra iškeliavę į užjūrius, pasklidę po privačias kolekcijas. Gaila, kad negalėjo parodoje dalyvauti Romanas Vilkauskas, kurio fotorealizmas visose „Penketo“ parodose buvo išsiskiriantis ir socialiai angažuotas.
Tokia ir viso sumanymo idėja – lyg proginis „Penketo“ fotokadras prisiminimui, lyg trumpas žvilgsnis atgal, į nueito kūrybos kelio pusę. Kas ten išliko? Kas sugulė į paveikslus, kokios spalvõs buvo jaunų vaikinų svajonės, pokštai, meilė ar liūdesys? Atsakymas yra kaip paliudijimas: išliko TAPYBA“.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Photo

Post has attachment
KHÔRA: GDANSKAS VILNIUJE, VILNIUS GDANSKE
Gdansko dailės akademijos Technikos universiteto tapytojų paroda

TITANIKAS, Vilniaus dailės akademijos parodų salės /Maironio g. 3, Vilnius/
09 07 – 09 24
Atidarymas: 09 07 /ketvirtadienį/, 17 val.

„Gdanskas Vilniuje, Vilnius Gdanske“ – tai bendras Gdansko dailės akademijos (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), Gdansko technikos universiteto (Politechnika Gdańska) ir Vilniaus dailės akademijos projektas, kurio dėka keičiamasi bendromis Lietuvos ir Lenkijos tapytojų parodomis. „Titaniko“ parodų salėse pristatoma įvairių kartų menininkų, dirbančių dviejose Gdansko aukštosiose mokyklose, iš esmės – šiaurinio Lenkijos regiono menininkų, kūryba. Gdanską ir Vilnių vienija daugiau nei geografinis artumas, istorinė patirtis ir kultūrinės tradicijos – abu šie miestai pasižymi nuo senų laikų puoselėjamomis laisvės idėjomis. Būtent tai įkūnija ir europietiškosios tapatybės substanciją. Šių sumanymu ne tik siekiama pasidalinti menine patirtimi, bet ir plačiajai publikai padėti pažvelgti į dviejų kaimyninių valstybių meną – tête-à-tête – iš arčiau ir įdėmiau.

Parodos kuratoriai: Piotr Józefowicz, Sławomir Lipnicki

Dalyviai:

Gdansko dailės akademija – Jarosław Bauć, Józef Czerniawski, Daniel Cybulski, Henryk Cześnik, Robert Florczak, Roman Gajewski, Krzysztof Gliszczyński, Aleksandra Jadczuk, Piotr Józefowicz, Andrzej Karmasz, Jacek Kornacki, Anna Królikiewicz, Sławomir Lipnicki, Przemysław Łopaciński, Teresa Miszkin, Marek Model, Mateusz Pęk, Jakub Pieleszek, Krysztof Polkowski, Anna Reinert, Arkadiusz Sylwestrowicz, Maria Szachnowska, Maciej Świeszewski, Maria Targońska, Anna Waligórska, Aleksander Widyński, Marek Wrzesiński, Iwona Zając, Marcin Zawicki, Jacek Zdybel, Agata Zielińska- Głowacka.

Gdansko technikos universitetas – Jan Buczkowski, Dominika Krechowicz, Janusz Osicki, Edyta Urwanowicz, Krzysztof Wróblewski.
Photo

Post has attachment
Rugpjūčio 8 d. 17 val. VDA parodų salėse "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius) vyks vienų iš seniausių galerijos "Meno parkas" partnerių - Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) - parodos "akis-į-akį. Tapatybė kaip menas" atidarymas. KVIEČIAME!

Kuratoriai: Vera Drebusch (Kelnas), Claudia Rinke (Bochumas), Sepp Hiekisch-Picard (Bochumas)

Parodos dėmesio centre yra konfrontacija su pačiu savimi, menininko statusu, giliomis vietos šaknimis ar individualia biografija. Menininkai tai analizuoja naudodami skirtingas menines išraiškos priemones. Kai kuriuose kūriniuose fokusas glūdi pačiame asmenyje, kai kurie menininkai kelia dažną tapatybės klausimą. Savirefleksija užima didelę vietą visuose kūriniuose. Kur gyvenime aš stoviu, iš kur aš atsiradau? Kiek mane įtakojo mano šeima, mano lytis, mano darbas ir mano socialinė aplinka? Koks yra mano santykis su pasauliu ir kitais žmonėmis? Kas yra individualumas ir kaip tai pasireiškia kasdieniniame gyvenime?

Parodoje pateikiamos 14-os menininkų pozicijos.

Projekte dalyvaujantys Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos nariai bei kviestiniai meninininkai:

Claus van Bebber, Vera Drebusch, Florian Egermann, Zarah Hassanabadi-Horn, Thomas Klegin, Gertrud Neuhaus, Gaby Peters, Evamaria Schaller, Ulrike Schulze, Johanna Schwarz, Gunhild Söhn, Johanna Steindorf, Nisrek Varhonja, Denise Winter

Nuo Ržrugsėjo 30 iki gruodžio 3 projekto paroda veiks Bochumo muziejuje (Kunstmuseum Bochum).
Photo

Post has attachment
Rugpjūčio 8 d. 17 val. VDA parodų salėse "Titanikas" (Maironio g. 3, Vilnius) vyks galerijos "Meno parkas" menininkų parodos CHORAS atidarymas. Paroda yra vienas iš galerijos dvidešimtmečio minėjimo renginių. KVIEČIAME!

Šiais metais galerija “Meno parkas” švenčia dvidešimties metų jubiliejų!
Dvidešimt aktyvios veiklos su šalies ir užsienio įvairių kartų menininkais, kitomis galerijomis bei institucijomis, taip plečiant ryšių spektrą visame pasaulyje. Šia proga – siekiant paminėti dvidešimties metų taką, kuriuo, ilgesnę ar trumpesnę distanciją, ėjo daugybė – “Meno parkas” rengia galerijos menininkų parodą CHORAS VDA parodų salėse “Titanikas” (Maironio g. 3, 01124 Vilnius, Lithuania). “Dainuokim” kartu.

Taip pat, tuo pat metu, "Titanike" vyks vienų iš seniausių galerijos "Meno parkas" partnerių - Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) - parodos "akis-į-akį. Tapatybė kaip menas" atidarymas.

Aušra Andziulytė, Robertas Antinis, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Aušra Vaitkūnienė, Milda Gailiūtė, Jonas Gasiūnas, Patricija Gilytė, "Legal (Art) Lovers": Greta Grendaitė ir Tomas Vosylius, Marija Griniuk, Židrija Janušaitė, Jūratė Jarulytė, Agnė Jonkutė, Česlovas Lukenskas, Eimutis Markūnas, Julija Pociūtė, Povilas Ramanauskas, Rosanda Sorakaitė, Vaida Tamoševičiūtė, Eglė Ulčickaitė,
Arūnas Vaitkūnas (1956-2005), Alfonas Vilpišauskas (1945-2015)

Paskutiniai jubiliejaus renginiai - dar viena galerijos menininkų paroda ir galerijos dvidešimtmečio leidinio pristatymas - vyks galerijoje "Meno parkas" lapkričio mėnesį.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Kauno miesto savivaldybės programa "Iniciatyvos Kaunui"

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Photo

Post has attachment
MENO CELIŲ Programa:

Galerija „5 malūnai“, Malūnų g. 5
17.00–00.00
Eliška Kováčiková, Milica Janković | Dekonstruotas intymumas

Dekonstruotas intymumas – tai dviejų menininkų (iš Slovakijos ir Juodkalnijos) dialogo vaizdinė manifestacija. Erdvė, būdama jų santykio su erdve rezultatu, virsta kompleksine instaliacija, sudaryta iš dviejų matavimų piešinių ir trimačių formų. Atskiros instaliacijos dalys paklūsta tai pačiai temai, dekonstravimo procese siekiant iškleisti kelis intymumo sluoksnius. Medžiaginės įvairovės ir konceptualaus vieningumo dėka, paroda manipuliuoja žiūrovų lūkesčiais. Parodos kuratorius – Edit Fándly.

VDA Naujieji rūmai, Tekstilės katedros auditorija nr. 308,
Malūnų g. 5
18.00–00.00
Laura Jankaitytė | Virsmas

Rodomas L. Jankaitytės baigiamasis darbas bakalauro laipsniui įgyti (vadovė doc. Danutė Jonkaitytė).

Galerija „Akademija“, Pilies g. 44
18.00–00.00
Rugilė Gumuliauskaitė | Nevizualus drabužių dizaino ir tekstilės pažinimas
Laura Motiejūnaitė | Tekstilės ir juvelyrikos sinergija šiuolaikinėje papuošalų kolekcijoje

Galerijoje pristatomi dviejų VDA Tekstilės katedros absolvenčių baigiamieji darbai magistro laipsniui įgyti. R. Gumuliauskaitės kūrybiniame projekte (vadovė doc. L. Pavilonytė-Ežerskienė) nagrinėjamos regėjimo negalią turinčių žmonių (aklieji ir silpnaregiai) patirtys, jų tekstilės bei kostiumo dizaino pažinimo galimybių plėtra, sprendžiant specifines neregių socialinio jautrumo santykio su visuomene problemas. L. Motiejūnaitės autorinės juvelyrikos kolekcijoje (vadovės prof. E.G. Bogdanienė, doc. D. Jonkaitytė) naudojami retai mene sutinkami pieno ir gintaro pluoštai, turintys sveikatinančių savybių.

Autorinės juvelyrikos galerija „ARgenTum“, Latako g. 2
21.00–02.00
Aukštųjų temperatūrų naktis

Galerijos prieigose VDA Telšių dailės fakulteto Metalo plastikos katedros studentai ir doc. Remigija Vaitkutė demonstruos špižiaus liejimą.

Galerija „Artifex“, Gaono g. 1
18.00–00.00
Dovilė Karvelytė | Cukraus laboratorija

Tekstilės katedros absolventės D. Karvelytės kūrinio objektas – cukrus, kuris nagrinėjamas ne kaip cheminė medžiaga, bet kaip kultūrinė metafora. Interpretuojant cukrų įvairiais rakursais, remiamasi filosofijos, gastronomijos, chemijos bei meno samplaika. Apibendrinus tyrimo medžiagą, sukurtas individualus kūrybos metodas, kaip nauja sistema, plėtojanti kitokį požiūrį į cukraus panaudojimą meniniame projekte.

Galerija „Artifex“, K. Sirvydo skveras
20.00–23.00
Akmenų balansavimo dirbtuvės „Jautrūs akmenys“

Lankytojai ir praeiviai kviečiami išmėginti akmenų balansavimą, K. Sirvydo skvere, netoli VDA tekstilės galerijos „Artifex“ vyksiančiose dirbtuvėse. Akmenų balansavimas (angl.„rock balancing“) yra žemės meno forma, kuomet įvairių dydžių ir formų akmenys statomi vieni ant kitų taip, kaip natūraliai nestovėtų – ant smailių kampų, briaunų, atsverdami vieni kitus. Tokiu būdu sukuriamos iš pirmo žvilgsnio fizikos dėsnius paneigiančios akmenų skulptūros.

Keramikos kūrybinis centras „VDA Lauko/ekspo“ paviljonas, Maironio g. 4
18.00–00.00
Meilės keramikai namai

Projektas demonstruos skirtingas, tačiau neatskiriamas ir įdomiausiais aspektais susipynusias tarpusavyje jaunų dailininkų gyvenimo ir kūrybos erdves. Apsilankiusieji ras lipdymui skirto molio ir dar lipdomų, jau nulipdytų darbų, taip pat galės stebėti konstruojamą keramikos degimo krosnį iš stiklo butelių – ši per naktį bus išdegta. Šalia krosnies kliuksės katilas su daržovių troškiniu (kurio bus galima paragauti iš studentų pagamintų keramikinių indų). Iš „naminių“ baldų ir buities apyvokos daiktų bus suformuota namų aplinka gatvėje. Ant pastato sienos vyks keramikos meno studijų proceso ir autorinių darbų vaizdo demonstracijos, bus diskutuojama apie keramikos meną ir meilę. Projektą vainikuos keramikos darbų ekspozicija „Lauko/ekspo“ paviljone.

VDA Senieji rūmai, Maironio g. 6
18.00–00.00
Meno celės

Senųjų rūmų erdvėse: Baltajame ir kituose koridoriuose, Gotikinėje salėje, eksponuojami šių metų VDA bakalaurų (Monumentaliosios tapybos, Grafikos, Fotografijos ir medijos meno katedrų absolventų) kūriniai.

VDA Senųjų rūmų rūsiai, Maironio g. 6
18.00–22.00
Interaktyvios senojo Vilniaus istorijos

Senuosiuose Vilniaus dailės akademijos požemiuose atgimsta jau užmirštos senojo Vilniaus istorijos. Legendos byloja, kad šiuo požeminiu rūsiu galima nukeliauti net iki Vilniaus gynybinės tvirtovės ir rasti ten tūnantį baziliską! Šią naktį, kai niekas nemiega, o nakties tamsoje vėl bunda seniai užmigusios šmėklos, galima sutikti Lietuvos didįjį kunigaikštį Joną Sobieskį, išvysti Žygimanto Augusto mylimąją Barborą Radvilaitę bei paklaidžioti po senąjį Bernardinų sodą. Visos šios ir kitos istorijos yra eksperimentiniai studentų projektai, sukurti pasitelkus elektrai laidžias medžiagas ir įvairius jutiklius. Žiūrovai bus kviečiami ne tik apžiūrėti, bet ir pajausti, pabūti juose, išbandyti ir sudalyvauti.

„Krematoriumas/keramikos krosnys“,
Maironio g. 6 (Senųjų rūmų Keramikų kiemas)
18.00–00.00
Evelina Dapkutė | Neo–Noir

Skulptūros katedros bakalaurės E. Dapkutės kūrinys (vadovas prof. D. Narkevičius) – tai dideli, šviečiantys, neva reklaminiai stendai, tarsi kažką reklamuojantys, tačiau tiesiogiai neperduodantys jokios žinutės, įtraukiantys ant pačio žiūrovo kuriamais šviesų efektais. Darbe kuriamas raudonos ir mėlynos spalvų derinio efektas žiūrovui leidžia pasijusti Neo-Noir filmų dalimi – jis leidžia įsijausti į nesamą, bet menamą siužetą, jausti neretai filmuose kuriamą įkalinimo jausmą.

VDA parodų salės „Titanikas“ I aukštas, Maironio g. 3
18.00–00.00
DIC | Jaunojo dizainerio prizas

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkursą VDA Dizaino inovacijų centras rengia kasmet nuo 2011 m. Konkurso tikslas – išskirti ir apdovanoti ryškiausius jaunuosius dizainerius, taip skatinant jų konkurenciją ir tobulėjimą, pristatyti jų darbus verslo, pramonės atstovams bei visuomenei, suteikiant postūmį laimėtojų profesinei karjerai. Septintą kartą vykusio konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ metu išrinkti ir apdovanoti geriausi jaunieji produkto, komunikacijos ir mados dizaino kūrėjai; publikos prizo laimėtojus kiekvienoje iš trijų kategorijų išrinko portale „15min.lt“ balsavę skaitytojai.

VDA parodų salės „Titanikas“ II aukštas, Maironio g. 3
17.00–00.00
Meno celės. „MEILĖ. geriausi“

Meno celės – tai tradicinis, kasmetinis VDA projektas, vainikuojantis studijų metų pabaigą. Parodoje pristatomi magistro pakopos studijas 2017 m. baigusių studentų darbai. Šių metų parodos tema ir koncepcija yra dedikuota Meilei. Atidarymas – 18.15 val.

VDA korpusas D, „Titanikas“, 115 auditorija, Maironio g. 3
18.00–00.00
Dizainas pjauna Fluxus

Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentai pristato asmeninį požiūrį į Jurgį Mačiūną ir Fluxus judėjimą.

Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija „Židinys“,
Dominikonų g. 15
18.00–00.00
19 val. aprangos ir interjero dizainerė iš Jungtinių Amerikos Valstijų Vilma Marė pristatys autorinių modelių kolekciją Saugos ženklai. Veiks kambario instaliacija „Sutarčių menė“, audimo kursų paroda „Dovana sau ir artimiesiems“, paroda „Baltų simbolių sklaida šiandieninėje tekstilėje“ ir nuolatinė lietuvių liaudies drabužių, dailininkų Anastazijos ir Antano Tamošaičių kūrybos ekspozicija.

LR Kultūros ministerija, J. Basanavičiaus g. 5
18.00–02.00
Meno celės

Šiais metais VDA projektas Meno celės persikėlė ir į Kultūros ministerijos erdves. Šios institucijos erdvėse demonstruojami Dizaino, Monumentaliosios tapybos katedrų studentų, Kauno fakulteto tapytojų baigiamieji darbai.

LR Kultūros ministerija, J. Basanavičiaus g. 5
21.00
Posėdis

VDA Performanso laboratorija kartu su docentu Česlovu Lukensku pristatys performansą Posėdis. Studentų grupė koncentruota ir ironiška forma atliks tuštybės apeigų aktą.
Photo

Meno mugė ARTVILNIUS'17, Birželio 8-11 d.

2017 metų meno mugėje ARTVILNIUS’17 Vilniaus dailės akademijos parodų salės „Titanikas“ pristato dviejų menininkų – Dovilės Bagdonaitės ir Kristijono Žungailos kūrybą. „Titanikas“ yra institucinė, aukštojo mokslo įstaigai atstovaujanti galerija, tad jos tikslas yra re-prezentuoti čia vykstančius procesus, taip pat pristatyti pačius įdomiausius, gero kūrybinio potencialo nestokojančius menininkus.

Tad vienas iš pasirodymo šių metų meno mugėje tikslų buvo siekis pristatyti čia dar nerodytą VDA padalinį – Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrą. Būtent jai atstovauja D. Bagdonaitė, 2016 metais gavusi magistro laipsnio diplomą (gynimo metu gavusi patį aukščiausią įvertinimą ir ypatingai palankius vertinimus iš dėstytojų, vertinimo komisijos ir auditorijos). Šiuo metu Dovilė studijuoja meno doktorantūroje. D. Bagdonaitė yra universali menininkė (be vaizduojamųjų menų ji dar ir rašo, 2016 metais laimėjusi rašytojų sąjungos organizuojamame „Pirmosios knygos konkurse“ išleido knygą „Mėlynojo banginio širdis“. Savo vizualiojoje kūryboje į vieną instaliatyvų kūrinį ji jungia savo asmeninius išgyvenimus, nedidelio formato mozaikas (būtent šis aspektas leidžia pateikti ir vertinti menininkę kaip Monumentaliosios tapybos katedros atstovę), „šiukšlių estetikos“, tolimajame arte povera poveikyje sukurtus objektus ir skaidriai, elegantiškai nulietą molbertinę tapybą. Meno mugei D. Bagdonaitė kuria specialų kūrinį, suvertą ant naratyvinio siūlo pavadinimu „Vestuvės“.

K. Žungaila yra Tapybos katedros magistrantas (praeitais metais apsigynęs bakalauro laipsnį). Jo kūrybos ir meninio tyrimo objektas yra spalva, erdvė, judesys, būsena. Tai nemažais formatais, gestiškumu ir užaštrintomis emocinėmis situacijomis pasižymintys paveikslai. Menininkas sąmoningai orientuojasi į šiuolaikinės europietiškosios tapybos tendencijas, ne tik jas reflektuodamas ir analizuodamas, bet ir bandydamas kelti diskusinę kibirkštį, klausdamas koks yra jų santykis su kaunietiška-vilnietiška tapybos tradicija.

VDA parodinės salės „Titanikas“ (kuriose 2016 metais metais savo darbus eksponavo abu joms atstovaujantys menininkai) pristato ne tik du įdomius jaunus menininkus, bet ir pateikdamas juos kaip dviejų su tapybine raiška susijusių katedrų atstovus, reflektuoja šiuo metu Akademijoje susiklosčiusią situaciją su dviem požiūriais į vieną iš esminių vaizduojamojo meno strategijų.

Titaniko parodų salės ekspoziciją galima apžiūrėti stende 5.33

Post has attachment

Balandžio 28 d. (penktadienį), 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėse „Titanikas“ (II aukštas) atidaroma Vyganto Paukštės personalinė tapybos paroda.

Lygiai po dešimties metų Vygantas Paukštė prisistato Vilniaus (ir ne tik) publikai didele paroda Dailės akademijos parodų erdvėje „Titanikas“. Tai per šį laiko tarpą sukurti kūriniai, pavadinti lakonišku ir daug pasakančiu apibrėžimu – TAPYBA.

V. Paukštė yra tapytojas iš prigimties. Jo tapyba – tai ir jausmai, ir emocijos, ir svarbiausia – grynos ir nesumeluotos spalvos (ryškios, svaiginančios, drąsios), kalbančios iš savęs ir apie save. V. Paukštė tapo būsenas ir įsivaizdavimus, situacijas ir lyrinius ekspromtus. Menininką charakterizuoja jo paveikslų fonuose gestikuliuojančios figūros – išilgintomis galūnėmis, charakteringais profiliais, perkreiptais torsais.

V. Paukštė studijavo tapybą tuometiniame LTSR dailės institute (dabar – VDA) 1976-182 metais, menininkas yra grupės 24 narys, gyvena Vilniuje, dirba J. Vienožinskio dailės mokykloje, toje pačioje Akademijoje.

Pats V. Paukštė apie tapybą sako:
„Niekada nežinau, kaip atrodys paveikslas, kaip pasibaigs jo istorija. Ne tik pavaizdavimas (nepatinka žodis „siužetas“), bet ir teptuko lakstymas arba gulinėjimas ant drobės.
Viskas priklauso nuo gero nusiteikimo padaryt. Priverstiniu būdu ne visada pavyksta. Dažniausiai ne visada.
Jeigu žinočiau, kaip viskas turi būti ir sugebėčiau tai paaiškinti, tapyti jau nebereikėtų.“


Paroda veiks iki gegužės 20 d.
Photo

Post has attachment
Meninio tyrimo parodoje 25 menininkai ir dizaineriai atskleis savo kūrybinius darbalaukius

Balandžio 26 d. (trečiadienį), 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėse „Titanikas“ (I aukštas) atidaroma meninio tyrimo paroda „Darbalaukis“.

Darbalaukis – tai ir darbastalis, ir darbo proceso išklotinė bei ekspozicijos vieta, kurią dažnai mato tik pats besidarbuojantysis. Šioje parodoje ji atidengiama kolegoms ir žiūrovams ir pradedamas pokalbis tarp žmonių, artefaktų ir idėjų.
Parodą kuruojantis doc. dr. Vytautas Michelkevičius klausia: „Kaip atrodo meno doktoranto darbalaukis ar jo momentinė nuotrauka? Gal tai aibė vaizdinių ir tekstinių elementų, išsimėčiusių po skaitmenį lauką (desktop)? Gal tai tvarkingai ir konceptualiai surūšiuotas kompiuterinis peizažas? Gal tarpusavyje besikalbantys objektai ir artefaktai, paskleisti ant darbastalio ar lentynos? Ar tiesiog minčių bei objektų žemėlapis ant studijos sienos ar grindų? O gal net įbalsintas ar įvaizdintas rašto ar tiriamasis darbas?“

Parodoje regėsime 25 meno doktorantų (dailės arba dizaino krypčių) pozicijas. Darbalaukis čia tampa darbavaizdžiu, jo plokštumos išsidėsto erdvėje tarsi meninė publikacija, o dalyviai siūlo sprendimus, kaip kūrybiškai permąstyti programos ir institucijos nustatytus formatus.

Parodos kuratorius teigia, kad tai paroda-eksperimentas arba praktinis mąstymas apie tai kaip menininkas ir dizaineris gali būti tyrėjas ir apginti daktaro laipsnį: „Tai ne meno ar dizaino, o meninio tyrimo paroda – kitaip tariant, meno doktorantų projektų ekspozicija, kurioje svarstoma, kaip pristatyti tyrimus ar jų etapus, kad jie būtų perskaitomi, peržiūrimi, perklausomi tiek meno bei dizaino, tiek mokslo kontekste, kadangi savo prigimtimi meno doktorantūra yra jų abiejų dalis.“

Parodoje ant pakabintų, pastatytų ir paguldytų darbastalių dalyviai pristato savo kūrybos ir tyrimo procesus, naudodami įvairias medžiagas, žemėlapius, videoprojekcijas, fotografijas, dienoraščius, užrašus, eskizus ir objektus. Netikėtos medžiagų ir artefaktų kombinacijos atskleidžia auditorijai paprastai nematomus menininkų ir dizainerių darbo aspektus.

Parodoje dalyvauja ir jauni, ir jau patyrę bei pripažinti VDA meno doktorantūroje kuriantys menininkai bei dizaineriai: Arnas Anskaitis, Dovilė Bagdonaitė, Dovilė Dagienė, Eglė Grėbliauskaitė, Eglė Ulčickaitė, Elzė Sakalinskaitė, Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Jevgenija Sidorevič, Jolanta Kyzikaitė, Justė Pečiulytė, Konstantinas Gaitanži, Kristė Kibildytė-Klimienė, Laisvydė Šalčiūtė, Marius Dirgėla, Mindaugas Reklaitis, Renata Maldutienė, Renata Obcarskė, Rokas Dovydėnas, Sandra Mockutė-Cicėnė, Sara Lundberg, Saulius Leonavičius, Tomas Daukša, Tomas Martišauskis, Vygintas Orlovas, Viktorija Sokolovskaja.

Paroda veiks iki gegužės 14 d., VDA parodų salės „Titanikas“ I aukšte, Maironio g. 3, Vilnius.

Gegužės 3–4 d. parodos erdvėje doktorantai pristatys savo projektus.

VDA dailės ir dizaino krypčių meno doktorantūros programą vykdo nuo 2011 m., kai ji pakeitė iki tol egzistavusią aspirantūros programą. VDA jau suteikė 10 meno daktarų ir ji turi didžiausią meno doktorantūros programą tarp Baltijos ir Rytų Europos universitetinių meno akademijų.
Photo
Wait while more posts are being loaded