Profile cover photo
Profile photo
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas
15 followers -
sodininkystė daržininkystė biotechnologija mokslas studijos doktorantūra
sodininkystė daržininkystė biotechnologija mokslas studijos doktorantūra

15 followers
About
Posts

Post has attachment
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto firminėse parduotuvėse tik lietuviška produkcija iš gamintojo rankų! Įsigykite ne tik mūsų soduose ir daržuose užaugintų vaisių, uogų bei daržovių, bet ir iš jų pagamintų išskirtinės kokybės, sveikų ir natūralių produktų. Daugiau informacijos http://lsdi.lt/paviljonai/
Add a comment...

Ruduo, kaip ir pavasaris, yra medelių sodinimo metas.🍎🍒🍐 Pats tinkamiausias laikas sodinti - spalio mėnuo, kuris sparčiai artėja. 🍁 Taigi kviečiame nieko nelaukti ir susipažinti su mūsų vaismedžių ir uogakrūmių sodinukų sortimentu ir atvykti į mūsų medelyną jų įsigyti. 🛒 Prekybą pradėjome nuo spalio 1 d. Sodinukų sortimentą rasite http://lsdi.lt/paviljonai/
Add a comment...

Post has attachment
EUFRUIT projekto ir EUFRIN susitikimas Belgijos Karalystėje
2017 m. lapkričio 14-15 d. Briuselyje įvyko EUFRUIT projekto Generalinės asamblėjos ir EUFRIN Tarybos narių bei darbo grupių vadovų susitikimas. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutą atstovavo direktorius dr. Audrius Sasnauskas ir dr. Darius Kviklys. Susitikimo metu aptarta projektinė veikla, susipažinta su darbo grupių rezultatais, mokslinių tyrimų eiga mokslo institucijose, svarstyti būsimi HORIZON 2020 projektiniai šaukimai.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
LSMU Veterinarijos akademijos Biologinių sistemų ir genetinių tyrimų instituto darbuotojų vizitas
2017 m. lapkričio 3 d. institute lankėsi LSMU Veterinarijos akademijos Biologinių sistemų ir genetinių tyrimų instituto darbuotojai. Mokslininkai susitiko su instituto direktoriumi dr. Audriumi Sasnausku, aplankė Biochemijos ir technologijos, Augalų fiziologijos bei Sodo augalų genetikos ir biotechnologijos laboratorijas.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2017-11-12
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
2017 metų spalio 19-20 dienomis Lietuvos mokslų akademijoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija "The Vital Nature Sign“. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto, Augalų fiziologijos studentai Mantas Kačiušis ir Lukas Simanavičius pristatė pranešimus "Lettuce Leaf Optical Properties: Linking Spectral Characteristics to Photosynthetic Productivity" ir "The Effects of Light Intensity on Nitrate and Ascorbic Acid Contents in Green Vegetables, Cultivated in Plant Factories", rezultatai gauti dalyvaujant Lietuvos mokslo tarybos dotacijos, finansuojamos pagal priemonės 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP veiklą ugdymas“.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
EUVRIN susitikimas Belgijos Karalystėje
2017 m. spalio 24-25 d. Sint-Katelijne-Waver įvyko EUVRIN (Europos daržininkystės mokslinių tyrimų institucijų tinklas) metinis tarybos narių susitikimas. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutą atstovavo direktorius dr. Audrius Sasnauskas. Pateiktos darbo grupių ataskaitos, aptarti ES vykstantys projektai daržininkystės srityje, svarstytos šalių mokslinio potencialo galimybės ir dalyvavimas būsimuose ES projektuose, aplankyta Daržovių produkcijos tyrimo stotis, susipažinta su ūkiais specializuojančiais salotų ir pomidorų auginimu.
PhotoPhotoPhoto
2017-11-02
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Rojus vėl džiugins trešnių žiedais...
Dar prieš keletą metų Rojuje (Ignalinos r.) prie prof. A. Hrebnickio memorialinio muziejaus pastato augo žymaus Lietuvos pomologo profesoriaus Adomo Hrebnickio pasodinti du trešnės augalai, turėję Europoje neatrastą, unikalų S alelių rinkinį. Šiuo metu abu augalai žuvę. Apie 2010 m. Tadeušas Šikšnianas paėmė abiejų trešnės augalų ūgelių. Juos parvežė į tuometinį Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutą ir perdavė prof. Vidmantui Staniui. Jo pastangomis minėti trešnės augalai buvo išgelbėti ir padauginti. 2017 m. spalio 17 d. prie prof. Adomo Hrebnickio muziejaus buvo pasodintas, antram gyvenimui prikeltas, unikalios trešnės augalas.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2017-10-25
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Tarptautinė mokslinė konferencija VI Postharvest Unlimited

2017 m. spalio mėn. 17-21 d. Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje VI Postharvest Unlimited 2017, vykusioje Madride (Ispanija), dalyvavo LAMMC SDI daržo augalų selekcijos sektoriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Rasa Karklelienė ir mokslo darbuotoja dr. Danguolė Juškevičienė. Konferencija yra remiama Tarptautinės Sodininkystės Mokslų Draugijos (ISHS). Įvairių šalių mokslininkai konferencijos metu pristatė 96 žodinius ir 140 stendinių pranešimų. R. Karklelienė pristatė žodinį pranešimą “Growth regulators influence on spinach (Spinacia oleracea L.) quality pre-harvest and harvest maturity”, o Danguolė Juškevičienė – žodinį pranešimą “Biostimulators influence to the maturity and productivity of garlic (Allium sativum L.)”. Susipažinta su mokslo ir technologijų aktualijomis, naujovėmis ir atradimais, tiriant įvairius procesus sodo ir daržo augalų augimo metu ir po derliaus nuėmimo, dalyvauta diskusijose, pristatytas kvietimas dalyvauti II mokslinėje konferencijoje SAIH 2018 Lietuvoje, (Kaunas), birželio 4-6, 2018 metais.
Photo
Photo
2017-10-23
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Simpoziumas AgroSym2017
2017 m. spalio mėn. 5-8 d. tarptautiniame žemės ūkio simpoziume AgroSym 2017, vykusiame Jahorinoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, dalyvavo LAMMC SDI Augalų fiziologijos vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Brazaitytė ir vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jurga Miliauskienė. "AGROSYM" yra kasmetinis renginys, skirtas tarptautinėms mokslinėms diskusijoms apie žemės ūkį, maistą, kaimo plėtrą, aplinką ir miškininkystę. Simpoziume dalyvavo 85 šalių mokslininkai. Jo metu pristatytas 1300 žodinių ir stendinių pranešimų, tokiose sekcijose kaip augalininkystė, augalų apsauga ir maisto sauga, ekologinis žemės ūkis, aplinkos apsauga ir gamtos išteklių valdymas ir pan. A. Brazaitytė du stendinius pranešimus – „Cultivation of baby leaf lettuce in peat – probiotic substrate“ ir „Nitrate assimilation in tatsoi depending on light intensity and spectrum“, o J. Miliauskienė - stendinius pranešimus – „The influence of mineral nitrogen nutrition on nitrate assimilation in green vegetables“ ir „The effects of ozone in changing climate on spring barely under the competion of wild mustard“. Susipažinta su mokslo ir technologijų naujovėmis ir problematikomis įvairiose augalų auginimo sistemose, dalyvauta diskusijose ir pan.
Photo
Photo
2017-10-16
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dr. Giedrė Samuolienė 2017 m. spalio 8 – 12 d. dalyvavo ketvirtame jungtiniame Japonijos-Lietuvos simpoziume „Natural and Life Sciences“ (Japonija, Tokijas), kuriame pristatė kviestinį žodinį pranešimą „Light-emitting diodes: a tool for growth and metabolism handle“. Taip pat dalyvavo susitikime su Tokijo Mokslo Universiteto vice prezidentu prof. Makoto Asashima.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded