Profile cover photo
Profile photo
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas
15 followers -
sodininkystė daržininkystė biotechnologija mokslas studijos doktorantūra
sodininkystė daržininkystė biotechnologija mokslas studijos doktorantūra

15 followers
About
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas's posts

Post has attachment
Dalyvavimas NJF seminare „Šiaurės ir Baltijos šalių uoginių augalų integruota augalų apsauga“, Latvijoje
2017 m. sausio 30-31 d. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos mokslo darbuotoja Dr. Neringa Rasiukevičiūtė dalyvavo NJF 493 seminare „Šiaurės ir Baltijos šalių uoginių augalų integruota augalų apsauga“ (Integrated crop protection (IPM) in Nordic and Baltic berry crops). Seminaras vyko Rygoje, Latvijoje. Seminare dalyvavo tyrėjai, mokslininkai, konsultantai bei firmų atstovai iš įvairų šalių: Airijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos.
Seminaro metu pristatyti 23 pranešimai sekcijose: „Drosophila suzuiki ir kiti nauji kenkėjai šiaurinėje zonoje“, „Augalų apsauga neskatinanti atsparumo fungicidams“, „Integruota augalų apsauga Latvijoje “ ir „Nauji siekiai: organizmų sąveika“. Seminaro metu N. Rasiukevičiūtė kartu su bendraautoriais A. Valiuškaite, N. Useliu, Ž. Lukšiene perskaitė žodini pranešimą: New postharvest technologies reducing strawberry grey mold. Pranešimo santraukos išspausdintos seminaro leidinyje.
Seminaro metu vyko aktyvios diskusijos Drosophila suzuiki bei kitomis aktualiomis uogininkystės temomis. Mokslininkė tikisi, kad įgytos žinios padės vykdyti tolimesnį mokslinį darbą bei stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Photo

Post has attachment
2017 m. sausio 24–27 d. surengta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“. Šiemet pranešimai buvo suskirstyti pagal 2012–2016 m. vykdytas ilgalaikes mokslinių tyrimų programas.
Sausio 27 d. pristatyta ilgalaikė programa „Sodininkystė ir daržininkystė: agrobiologiniai pagrindai ir technologijos“ (vadovai: prof. habil. dr. Pavelas Duchovskis, dr. Giedrė Samuolienė). Pramoninių uogynų augintojų asociacijos pirmininkas Adolfas Jasinevičius, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė džiaugėsi kartu organizuojamais renginiais, bendradarbiavimu, padedančiu auginti sveikus ir naudingus produktus. Konferencijos dalyviai išklausė pranešimų apie sodinamosios medžiagos dauginimą, naujausias vaisių ir daržovių laikymo technologijas, trąšų poveikį augalams ir kt.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2017-01-31
25 Photos - View album

Post has attachment
Dalyvavimas BIOCOMES mokymuose

2017 m. sausio 17-19 d. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos mokslo darbuotoja Dr. Neringa Rasiukevičiūtė ir LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė Akvilė Jonavičienė dalyvavo BIOCOMES intensyviuose mokymuose „Biologinių augalų apsaugos produktų kūrimas“ (,,Workshop on the Development of Biological Control Products“), Schwentinental, Vokietijoje. Mokymai vyko biologinius produktus gaminančioje įmonėje „E-nema“. Mokymuose dalyvavo doktorantai, mokslininkai bei firmų atstovai iš įvairių Europos šalių (Ispanijos, Vokietijos, Lietuvos, Belgijos, Šveicarijos, Lenkijos, Austrijos, Rumunijos ir kt.). Mokymų metu vyko aktyvios mokslinės diskusijos apie biologinius produktus bei dalinimasis turima patirtimi dirbant su biologiniais produktais.
Mokymuose didelis dėmesys skirtas tiek teoriniam, tiek praktiniam susipažinimui su biologine kontrole. Buvo išklausytos teorinės paskaitos apie biologinės kontrolės tyrimus: biologinių objektų atrankos kriterijus, biologinių produktų masine produkcija, produktų fermentaciją bei formuliaciją, kokybinį bioproduktų vertinimą, jų perkėlimą iš laboratorijos į šiltnamius bei lauką, jų paskleidimą ir panaudojimą lauke bei biologinių produktų registravimo tvarka ir įstatyminiais reikalavimais jiems.
Vienas iš „E-nema“ įkūrėjų supažindino su masine biologinių produktų gamyba jų įmonėje bei parodė gamybos technologiją ir bioįrangą reikalingą biologinių produktų gamybai bei biologinių produktų gamybos procesu nuo produkto ruošimo iki pakuotės. Įmonė gamina entopatogeninius nematodus, kurie pažeidžia vabzdžius ir juos sunaikina. Mokymų metu taip pat buvo aplankyta Bayer Crop Science Biologics (BCSB) GmbH biologinių produktų gamykla užsiimanti biologinių augalų apsaugos produktų kūrimu ir pardavimu, kurie orientuoti į entopatogeninius nematodus ir mikrobiologinius produktus.
Mokymuose nemažai laiko praleista dirbant mažose darbo grupėse, kuriose buvo ruošiami pristatymai apie biologinio antagonisto kūrimą, taip pat dalintąsi mintimis apie distributorių, visuomenės, ūkininkų ir valdžios požiūrį į biologinius produktus, kur buvo prieita vieninga išvada, kad reikia supažindinti žmones su biologinių produktų nauda.
Daugiau informacijos apie vykusius mokymus internete: https://twitter.com/biocomes
Mokslininkės tikisi, kad mokymuose įgytos žinios bei idėjos padės vykdyti tolimesnį mokslinį darbą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Photo

Post has attachment
2016 m. gruodžio 8 d. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute įvyko Tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Inovacijų raida sodininkystėje“,  skirta šiuolaikinės sodininkystės pradininko Lietuvoje Algimanto Kviklio 80 – tosioms gimimo metinėms paminėti.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-12-09
5 Photos - View album

Post has attachment
LABU naujiena Litexpo parodų centre. 2016 m. lapkričio 25-27 d. Litexpo parodų centre Vilniuje, parodoje "Vaikų šalis" (tai vienintelė Lietuvoje specializuota paroda būsimiems ir jauniems tėvams, kurioje eksponuojama išimtinai naujausia produkcija) pristatėme du naujus LABU skonius - džiovintus rabarbarus ir liofilizuotus moliūgus su rabarbarų sultimis! 
PhotoPhotoPhoto
2016-11-28
3 Photos - View album

Post has attachment
Pagerbtos sėkmingiausiai 2016-aisiais dirbusios Kauno rajono įmonės. 2016 m. lapkričio 25 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje pagerbtos sėkmingiausiai 2016-aisiais dirbusios Kauno rajono įmonės. Verslas pakaunės krašte plėtojosi itin spačiai. Tai patvirtina ir statistika.Kauno rajonas tarp 54 mažųjų savivaldybių užima pirmą vietą pagal veikiančių juridinių asmenų skaičių, jų užregistruota daugiau kaip 5400. Čia taip pat veikia daugiausia mažųjų ir vidutinių įmonių (2073). Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų organizuoto konkurso “Sukurta Kauno rajone 2016” III vietos laimėtojais tapo LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas už vaisių, daržovių ir uogų skanėstą „LABU“. 
Photo
Photo
2016-11-28
2 Photos - View album

Post has attachment
Augalų fiziologijos mokslininkės dr. Akvilė Viršilė ir dr. Giedrė Samuolienė 2016 metų spalio 16-23 dienomis dalyvavo Chanijoje (Graikija) vykusiame tarptautiniame simpoziume "III International Symposium on Horticulture in Europe", kuriame dalyvavo mokslininkai iš 51 šalies. Dr. A. Viršilė skaitė žodinį pranešimą "Pre-harvest red LED treatment effects on nitrate reduction in green vegetables“. Dr. G. Samuolienė pristatė pranešimą “Relationships among the rootstock and morphogenetic behaviour of apple tree in aspect for fruit quality”.
Photo
Photo
2016-10-25
2 Photos - View album

Post has attachment
2016 m. spalio 05-10 d. Jahorinos mieste, Bosnijoje Hercegovinoje įvyko tarptautinis mokslo simpoziumas „AgroSym 2016“. Simpoziume dalyvavo daugiau kaip 1000 mokslininkų iš 72 pasaulio šalių. Renginyje dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržo augalų selekcijos sektoriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Rasa Karklelienė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Danguolė Juškevičienė. Buvo svarstyti augalų produktyvumo ir apsaugos, aplinkos apsaugos ir natūralių išteklių apskaitos, organinės žemdirbystės ir agroekonomikos moksliniai klausimai ir aktualijos. Dr. Rasa Karklelienė pristatė žodinį pranešimą “Homeopathic extracts influence on fruit quality of tomatoes (Solanum lycopersicum Mill.)” bei dr. Danguolė Juškevičienė - „Productivity and morphological features of garlic (Allium sativum L.) grown in Lithuania”.
PhotoPhotoPhoto
2016-10-14
3 Photos - View album

Post has attachment
Parodoje "Rinkis prekę lietuvišką 2016" instituto sukurti skanėstai įvertinti aukso medaliu.
2016 m. spalio 7-9 d. Kauno "Žalgirio" arenoje vyko 8-toji Lietuvoje gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų paroda "Rinkis prekę lietuvišką 2016". Bendrame Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos, UAB "Ekspozicijų centras" renginyje dalyvavo daugiau nei 220 gamintojų. Naujaisiais savo sukurtais produktais rinkos senbuviai ir jaunieji Lietuvos gamintojai atstovavo maisto, lengvajai, statybų pramonei ir baldams. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto skanėstai su slyvomis ir juodaisiais serbentais atstovaujami MB "LABU" buvo įvertinti parodos aukso medaliu. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-10-10
7 Photos - View album

Post has attachment
LMA jaunųjų mokslininkų stipendijos. Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų stipendijomis siekiama skatinti jaunųjų mokslininkų mokslinę kūrybinę veiklą, remti talentingiausiųjų tiriamuosius darbus ir skatinti jaunųjų mokslininkų kūrybinę konkurenciją. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas skyrė 2016–2017 m. Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų stipendijas dr. Vitai Tilvikienei ir dr. Birutei Frercks. Sveikiname!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-09-25
5 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded