Profile cover photo
Profile photo
sakhteman online
9 followers
9 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
اتاق خوابتان را ست کنید
در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها توجه به ترکیب رنگ دیوارها، لوازم و مبلمان فضای داخلی آن نکته بسیار مهمی است که باید توجه ای ویژه به آن داشت. عوامل و شرایط مختلفی در این انتخاب تاثیرگذار خواهند بود، علاقه و سلیقه شما، صاحب خانه و اجاره نشین بودن و هزینه ای که برای این موضوع در نظر می گیرید. گاهی نیز با توجه به شرایطتان شاید ترجیح بدهید از وسایل قدیمی خود استفاده کنید و قصد خرید کردن نداشته باشید. این مطلب نکات و ایده هایی کاربردی را در خصوص طراحی داخلی اتاق خواب به شما ارائه می دهد.

۵ نکته برای ست کردن ترکیب رنگ اتاق خواب
اتاق خوابتان را ست کنید
۱- ایده ای برای اتاق خواب خانه اجاره ای با دیوار سفید
اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید و دیوارهای اتاق خواب شما سفیدرنگ است، با توجه به اینکه امکان رنگ آمیزی دیوارها وجود ندارد ما به شما پیشنهاد می کنیم برای اضافه کردن رنگ به فضا روی مبلمان اتاق خوابتان برنامه ریزی کنید. با انتخاب رنگ های مناسب و با توجه به علایقتان رنگ و رویی شاداب را به اتاق خوابتان هدیه دهید.

۲- ترکیب رنگ سفید با کاغذ دیواری در اتاق خواب
دیوارهای سفید خانه خود را با انتخاب یک کاغذ دیواری متحول کنید. رنگ ارغوانی می تواند هم نشینی زیبا در کنار رنگ سفید داشته باشد. اما تنها به این نکته اکتفا نکنید و در انتخاب رنگ رو تختی و حتی بدنه تخت خواب هم هماهنگی را با رنگ دیوارها برقرار کنید.

۳- استفاده از کف پوش های چوبی با رنگ گرم
یک کف پوش چوبی با رنگ گرم نیز می تواند تغییری مناسب برای اناق خواب شما باشد.این کار فضای اتاق خواب را از یکنواختی خارج کرده و با توجه به حالت طبیعی چوب احساسی خوشایند را به شما منتقل می کند.

اتاق خوابتان را ست کنید
اتاق خوابتان را ست کنید
۴- رنگ آمیزی سقف اتاق خواب، ایده ای ارزان
اگر به دنبال تغییری در دکوراسیون اتاق خواب خود هستید و قصد ندارید هزینه زیادی بکنید، بهتر از سقف غافل نشوید. یک رنگ آمیزی ساده برای سقف تغییری چشمگیر است.شاید تا به حال به رنگ های خنثی برای سقف عادت داشته اید.حالا نوبت آن است که دیدی متفاوت داشته باشید و یا یک طراحی مقرون به صرفه رنگی جذاب را به فضا اضافه کنید.

۵- ترکیب رنگ مبلمان با وسایل دکوری در اتاق خواب
استفاده از وسایل دکوری و تزئینی،کتابخانه ها، قفسه های نگهداری وسایل و کمد لباس به زیباتر شدن فضای اتاق خواب شما کمک خواهد کرد. با توجه به نیازهایتان این وسایل را انتخاب کنید.در جنس، بافت و رنگ آنها دقت لازم را به کار ببرید. هماهنگی وسایل دکوری با دیگر مبلمان اتاق خواب نکته بسیار مهمی است.

#معماری #دکوراسیون #دکوراسیون_اتاق_خواب #دکوراسیون_داخلی #معماری_داخلی #ساختمان #ساختمان_آنلاین #ست_اتاق_خواب
http://sakhtemanonline.com/set-your-bedroom/
Add a comment...

Post has attachment
۱۰ گام‌ تا مجوز ساخت و‌ساز
قصد دارید که یک آپارتمان بسازید؟ می‌خواهید خانه کلنگی‌تان را پایین بریزید و به جایش یک خانه شیک و جدید بالا ببرید؟
خب این کار نیاز به مجوز دارد؛ مجوزی که به شما اجازه می‌دهد خانه قدیمی را تخریب کنید و خانه‌ای نو بسازید. کم‌کم باید باور کنیم که خانه‌های قدیمی‌ محله‌ها جایشان را به ساختمان‌های سربه فلک کشیده‌ای می‌دهند که روزبه‌روز تعدادشان بیشتر می‌شود. شهروندان معمولا در فصل سرما سراغ گرفتن مجوز و پروانه ساختمان‌سازی می‌روند و در فصل گرما سراغ ساخت و ساز. البته این یک قاعده کلی نیست و می‌توان در فصل‌های گرم سال هم سراغ گرفتن مجوز ساخت‌وساز رفت. اگر قصد گرفتن مجوز ساخت‌وساز از مدیریت شهری را دارید مراحل رسیدن به مجوز ساخت‌وساز را در اینجا یاد بگیرید.

?تصمیم‌گیری

برای انجام هر کاری، تصمیم‌گیری اولیه اهمیت بسیار زیادی دارد. گام محکم برداشتن در این مرحله، کمک زیادی در پیمودن ادامه مسیر خواهد کرد. یادتان باشد که برای ساختمان‌سازی مراحل مختلفی را باید طی کنید و در ضمن این کار هزینه‌ای هم روی دوشتان می‌گذارد. بد نیست بدانید که برای ساخت هر متر خانه جدید حدود ۵۰۰هزار تومان باید هزینه کنید. ته جیبتان را نگاه کنید و بعد با حساب و کتاب تصمیم بگیرید.

?کجا برویم؟ چه ببریم؟

یک‌راست برای تشکیل پرونده باید به شهرداری‌های هر شهر بروید. تهرانی‌ها البته باید به دفاتر خدمات الکترونیک شهر که در محله‌های مختلف هستند مراجعه کنند. مدارکی هم باید همراهتان باشد؛ اصل و کپی سند ملک، کارت شناسایی مالک و برگه تسویه حساب عوارض شهرداری یادتان نرود که با فراموشی این مدارک به مشکل برخواهید خورد. مدارک دیگر را باید در مراحل بعدی تکمیل کنید.

?بازدید از ملک شما

پرونده که تشکیل شد، فعلا کار شما تمام است و بقیه مراحل تا اطلاع‌ثانوی برعهده مسئولان شهری است. آنها در گام سوم از ملکتان بازدید می‌کنند تا ابعاد ملک، عرض گذر و بنای ساختمان بررسی شود. این بازدید در صدور مجوز تعداد طبقه‌های ساختمان جدیدتان مؤثر خواهد بود. مثلا اگر متراژ خانه شما از یک مقدار مشخصی کمتر باشد نمی‌توان مجوز بیشتر از ۴طبقه گرفت.

طرح تفصیلی تعیین می‌کند

تهران هم‌اکنون دارای طرح تفصیلی است که قوانین ساخت‌وساز در هر نقطه از شهر را در آن مشخص کرده‌اند. کارشناسان طرح تفصیلی در این مرحله وارد عمل می‌شوند تا مشخص کنند که کاربری ملک در طرح جامع و تفصیلی پایتخت دقیقا چه چیز است. در این مرحله مثلا ممکن است متوجه شوید که خانه‌تان در طرح‌های شهری قرار دارد.

?عقب‌نشینی ملک

احتمالاً خیلی‌ها نمی‌دانند که در معاونت شهرسازی شهرداری‌ها، بخشی به نام «بروکف» وجود دارد. پرونده‌تان در این مرحله به این واحد تحویل داده می‌شود تا مسئولان این بخش، میزان اصلاحی، ابعاد ملک جدید و میزان عقب‌نشینی ساختمان جدیدتان را مشخص کنند. خیلی‌ها نگران همین میزان عقب‌نشینی هستند، بالاخره این اتفاق باعث می‌شود که در ساختمان جدید متراژ خانه‌تان کمتر شود.

?نقشه خانه را تهیه کنید

حالا شما باید آستین‌ها را بالا بزنید و دست به‌کار شوید. مسئولان شهری، دستور نقشه ساختمان جدیدتان را به شما تحویل می‌دهند و شما به‌عنوان سازنده ساختمان وظیفه دارید که براساس این دستور، نقشه آپارتمانتان را به کمک مهندسان معماری تهیه کنید. حواستان باشد که این نقشه همان نقشه فضایی به‌حساب می‌آید که قرار است در آن زندگی کنید، پس برای نقشه کشیدن سراغ مهندسان کار درست بروید.

?رفع ایرادهای نقشه

اگر نقشه‌تان مشکلی نداشته باشد که هیچ، اما گاهی در این مرحله، ایرادهایی به نقشه‌تان وارد می‌شود که در نهایت اصلاح آنها به نفع خود شماست. به هرحال شما باید نقشه را برای اصلاح دوباره به مهندسان بسپارید. یادتان باشد که ممکن است این مرحله، چندبار تکرار بشود. آنقدر این رفت‌وآمدها ادامه‌خواهد یافت تا شما یک نقشه درست و بدون اشکال برای ساخت خانه جدیدتان داشته باشید.

?عوارض‌ها را باید بپردازید

این مرحله برایتان کمی‌گران تمام می‌شود، چون باید هم عوارض ساخت‌وساز را پرداخت کنید و هم اگر قصد خرید‌تراکم را دارید، قیمتش را بپردازید. در این مرحله هم اگر پرداخت عوارض را به تعویق بیندازید، صدور مجوزتان با تأخیر مواجه خواهد شد. خیلی‌ها هستند که کارشان به‌دلیل مشکلات مالی در همین مرحله متوقف می‌شود. آن حساب و کتاب اولیه برای همین موقع‌‌ها بود.

?محاسبه‌های مهندسی

تمامی‌برگه‌های مهندسی دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرند تا محاسبه‌های پایانی هم انجام شوند. در این مرحله تذکرهایی هم از سوی مسئولان شهری درخصوص رعایت مسائل مرتبط با بهینه‌سازی مصرف انرژی یا رعایت اصول اسکلت‌بندی ساختمان به شما داده می‌شود. کم‌کم باید خودتان را برای شروع عملیات ساخت‌وساز آماده کنید. تذکرهای شهرداری در این مرحله را جدید بگیرید.

?بفرمایید مجوز ساخت و ساز

اگر مراحل گفته شده را به‌طور مرتب طی کنید مشکلی در گرفتن مجوز ساخت‌وساز نخواهید داست. در این مرحله می‌توانید مجوز ساخت‌وساز را از شهرداری‌ها تحویل بگیرید. البته تازه کارتان شروع شده است باید سراغ مراحل اصلی ساخت‌وساز بروید. تهرانی‌ها یادشان باشد که این مراحل گرفتن مجوز را باید در دفاتر خدمات الکترونیک شهر بگذرانند.

۱۰مدرک برای گرفتن مجوز ساخت‌وساز

برای ساخت‌وساز نیاز به داشتن مجوزی دارید که توسط شهرداری‌ها صادر می‌شود. برای گرفتن این مجوز هم باید کمی وقت بگذارید و البته مدارک لازم را فراهم کنید. مدارک لازم در طول زمان گرفتن این مجوز البته اگر مالک هستید به‌ترتیب عبارتند از:

۱- برگ تعهد نظارت
۲- برگ تعهد محاسب +نقشه‌های سازه (اجرایی)
۳- فرم تعهد کارفرما (مالک) تکمیل و گواهی امضاء شده در یکی از دفاتر اسناد رسمی
۴- فیش‌های عوارض زیر بنا، نوسازی سال‌جاری
۵- جواب نامه از اداره بیمه، مخابرات، آب و برق
۶- اصل و کپی سند مالکیت به نام مالک فعلی
۷- مجوز تهیه نقشه با مهر و امضای طراح و تأیید واحد امور مهندسان ناظر شهرسازی
۸- تهیه پیش‌نویس پروانه توسط شهرداری،
۹- تکمیل شناسنامه ساختمان توسط شهرداری
۱۰- اخذ امضای پروانه (پیش‌نویس گیرنده، محاسب، مسئول فنی وشهرسازی، معاون یا شهردار).

?زمان اعتبار مجوز ساخت‌وساز

آمارهای معاونت‌های شهرسازی شهرداری‌ها نشان می‌دهد از میان کسانی که برای ساخت و ساز، پرونده تشکیل می‌دهند، حدود یک‌سوم تا مرحله کسب مجوز پیش می‌روند و بقیه در میانه راه از تصمیمشان منصرف می‌شوند. اما شهروندانی هم که مجوز گرفته‌اند نمی‌توانند این مجوز را در جیبشان بگذارند و هر وقت دلشان خواست ساخت‌وساز را شروع کنند. براساس قوانین مصوب برای شهرسازی، اعتبار مجوز ساخت‌وساز فقط ۲سال است و این مجوز‌ها بعد از این مدت تعیین شده باطل می‌شوند. در ضمن اگر کلنگ احداث یک ساختمان جدید در شهر زده شود، مالک نمی‌تواند پروژه را تا هر وقت دلش خواست کش بدهد. زمان تمام شدن پروژه‌های ساختمانی براساس متراژشان اعلام می‌شود که اگر مالک نتواند در این مدت زمان این ساخت‌وساز را انجام دهد، در ابتدا به او اخطار می‌دهند و بعد هم مشمول عوارض تعویق می‌شود.

#مجوز_ساخت #ساخت_و_ساز #ساختمان_سازی #ساختمان_آنلاین #ساختمان #معماری #عمران #مجوز_ساخت_و_ساز
http://sakhtemanonline.com/10-steps-to-permit-construction/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
مفاهیم حقوقی قراردادها
قولنامه و بیع نامه
در پرتو اصل حاکمیت اراده و آزادی قراردادها علی الاصول هرکس در خرید و فروش یا خودداری از آن آزاد است و مختار است که موضوع معامله، نوع معامله و طرف معامله خود را انتخاب کند.

قراردادها تابع قصد واقعی طرفین آن است و چون امکان تعیین قصد واقعی طرفین قرارداد به صورت دقیق وجود ندارد، برای پی بردن به آن باید به الفاظ عقود و قراردادها مراجعه کرد. بسته به اینکه از چه الفاظی در این عقود و قراردادها استفاده شده است. مقررات حاکم بر آن ممکن است تفاوت های زیادی با هم داشته باشد.از جمله اینکه استفاده از لفظ قولنامه یا بیع نامه در ابتدای قرارداد و اثر آن را تحت تاثیر قرار دهد.

قانون مدنی در ماده ۳۳۸ در تعریف بیع مقرر می دارد که (( بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم)) در مبحث خرید و فروش نیز موضوع معامله می تواند مال منقول یا غیر منقول باشد که با ظهور خریدار و فروشنده به عنوان متعاملین مبادرت به انعقاد (( عقد بیع)) می کنند، بدین شرح که فروشنده مال معینی را با اوصاف مشخصی معلوم می کند و پس از تعیین ثمن ( قیمت قراردادی) و توافق کامل خریدار بر آن و سایر شرایط از قبیل نحوه پرداخت ثمن، زمان تحویل مبیع و حسب مورد انتقال سند رسمی و …. مبادرت به بیع می کند.

برای اثبات معامله و جلوگیری از بروز اختلافات احتمالی آینده عمدتا طرفین بیع را به صورت مکتوب نیز در می آورند که به آن (( بیع نامه)) یا (( مبایعه نامه)) می گویند. لازم به ذکر است که با وحدت ملاک از آیه ۲۸۲ سوره بقره در قرآن کریم نیز مکتوب کردن و گرفتن شاهد در معاملات توصیه شده است. اگر چه الزامی در قانون مدنی ایران بر مکتوب بودن بیع وجود ندارد.

در مقابل اگر طرفین قصد انعقاد معامله ای را داشته باشند که هنوز مقدمات آن فراهم نشده است و تعهد کنند که معامله را با شرایط معین و در مهلت خاصی انجام دهند و به عبارت دیگر صرفا وعده انجام بیع را در آینده به یکدیگر بدهند، سندی را که در خصوص این قول متقابل طرفین تنظیم می شود در زبان عرف (( قولنامه)) می گویند.


تفاوت قولنامه با مبایعه نامه
برخی قولنامه را مرکب از قول و نامه می دانند یعنی قول مکتوب و بر این مبنا معتقدند به موجب قولنامه نمی توان الزام متعهد را به انجام تعهدش درخواست کرد و از طرف دیگر مبایعه نامه را با استفاده از تعبیری که واژه بیع ( خرید و فروش) در زبان حقوقی دارد قرارداد خرید و فروش می دانند و بر این اساس معتقدند که الزام متعهد مبایعه نامه را به انجام تعهداتش می توان درخواست کرد. باید توجه داشت آنچه را که در زبان حقوقی مبایعه نامه می گویند همان چیزی است که در عرف قولنامه نام دارد و نمی توان بر این اساس که لفظ قولنامه و مبایعه نامه با هم متفاوت است آثار حقوقی متفاوتی را بر آنها بار کرد.

برخی موارد وجود دارد که خریدار و فروشنده نمی خواهند مورد معامله یا همدیگر را از دست بدهند و بدین وسیله تا فراهم شدن مقدمات خود را در مقابل یکدیگر متعهد به خرید مبیع و در مقابل فروشنده نیز تعهد به فروش می کند.

در برخی موارد عناوین ((قولنامه)) و ((مبایعه نامه)) به غلط، هر یک در جای دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. در تشخیص صحت عنوان برگزیده شده در قرارداد می بایست به قصد و اراده طرفین رجوع کرد، بدین معنا که با توصیف و تفسیر اراده باطنی متعاملین و مداقه در عبارات و الفاظ مستعمل در قرارداد و معانی عرفی آن و اوضاع و احوال و شرایط حاکم بر قرارداد و سایر قرائن و امارات قصد واقعی طرفین را احراز کرد.اگر قصد طرفین تعهد به انعقاد بیع در آینده باشد استعمال لفظ قولنامه بر آن صحیح است، لکن اگر قصد طرفین، تحقیق بیع در زمان حال باشد لفظ مبایعه بر صنف مشاورین املاک و تهیه قراردادهای تیپ، معاملاتی را که مردم در خصوص املاک انجام می دهند عنوان مبایعه نامه دارد و کاربرد قولنامه بر آن صحیح نیست.

وجه التزام در قراردادها
هرگاه طرفین عقد، توافق کنند که در صورت عدم اجرای تعهد یا تاخیر در اجرای آن متعهد مبلغ معینی را به متعهدله بپردازد به این خسارت مقطوع و تعیین شده توسط طرفین وجه التزام می گویند.قابل توجه اینکه در حقوق ایران دادگاه نیز نمی تواند متعهد را به کمتر یا بیشتر از آنچه بدان ملتزم شده محکوم کندو خسارتی که بر اثر تخلف و پیمان شکنی متعهد به متعهد له وارد می شود، ممکن است ناشی از عدم انجام تعهد یا تاخیر در انجام تعهد باشد.

وجه التزام، تعهد تبعی و فرعی است و متعهد له نمی تواند زمانی که متعهد تعهد اصلی را ایفا می کند. از آن صرف نظر و وجه التزام را مطالبه کند یا اینکه متعهد مختار باشد که تعهد اصلی را به جا نیاورد و وجه التزام را بپردازد، مگر آنکه خلافش در قرارداد شرط شده باشد.بنابراین چنانچه وجه التزام ناشی از عدم انجام تعهد و بدل از آن باشد متعهد له نمی تواند اجبار متعهد را به انجام قرارداد خواستار شود زیرا در این مورد زمانی حق مطالبه وجه التزام مستقر می شود که انجام دادن تعهد به طور قطعی منتفی شده و دیگر قابل اجرا نباشد بنابراین متعهد له تنها می تواند وجه التزام را به عنوان بدل از اصل تعهد مطالبه کند و اجبار متعهد به انجام قرارداد سالبه به انتفاغ موضوع است.

واما چند نکته
– بیع نامه ای که به صورت عادی تنظیم شده به معنی پایان قرارداد فروش یک ملک محسوب نمی شود. با توجه به خصوصیت و قابلیت های خاص اموال غیر منقول و وجود قانون ثبت و مقررات آمره آن، بیعی که به صورت عادی تنظیم شده از حیث قانون ثبت فاقد اعتبار است.

– با توجه به موارد فوق که از اهمیت بسزایی برخوردار است شهروندان به خصوص خریداران باید در خصوص بیع املاک تلاش کنند که معاملات خود را در دفتر اسناد رسمی انجام دهند و ثبت کنند نه در بنگاه های املاک.

در خصوص موردی که مبایعه نامه به صورت سند عادی تنظیم می شود باید قبل از تنظیم آن به نکات ذیل توجه شود:

در خصوص احراز هویت، اهلیت، ممنوع المعامله نبودن، سمت، مالکیت فروشنده بر ملک دقت لازم صورت گیرد. در خصوص ملک تحقیق شود که ملک در رهن یا بازداشت نباشد. حتی الامکان از کارشناسان ساختمان در مورد استحکام و اصالت ملک نیز مشاوره گرفته شود و ضمانت اجراهای مناسب برای اجرای تعهدات در قرارداد ذکر شود.
#مفاهیم_حقوقی_قراردادها #قرارداد #حقوق #قوانین_حقوقی #بیع_نامه #قولنامه #ساختمان #قرارداد_ساختمانی #ساختمان_آنلاین
http://sakhtemanonline.com/concepts-of-contract/
Add a comment...

Post has attachment
لودرها
بدون اغراق لودر کاربردی ترین ماشین در انجام کارهای ساختمانی و عمرانی است این ماشین که در انداره های مختلف ساخته میشود به دلیل عملکرد و انعطاف پذیری زیادی که دارد و نیز با تغییر جام می تواند بسیاری ازکارها را انجام دهد. لودر موارد استفاده بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از ایجاد خاکریزها حفاری زیرزمین بناها پرکردن خندقها و خاکریزی اطراف لوله های کار گذاشته شده در کانالها بار کردن کامیونها حمل بتن به محل قالبها و بلند کردن و حمل مصالح ساختمانی به ماشین لودر میتوان انواع ملحقات را نصب کرد و کاربردهای دیگری ازآن گرفت نظیر برف روب ،کانال کن ،لوله بر ،لوله گذار ،جرثقیل لیفت تراک.

انواع لودر

الف – لودر چرخ لاستیکی

این لودرها دراقسام کوچک خیلی بزرگ ساخته میشود چرخهای بزرگ لاستیکی به این نوع لودرها قدرت تحرک وسرعت فراوانی میبخشد فشار وارده برزمین توسط این لاستیکها کم بوده ومیتوان این فشار را با تغییر میزان باد لاستیکها تغییرداد باین همه درزمنیهای دارای سنگهای تیزامکان آسیب این لاستیکها وجود دارد درضمن در زمینهای خیس و گل آلود نیز کار کردن با لودر چرخ لاستیکی مشکل است البته زنجیرهای سیمی مخصوص جهت حفاظت لاستیکها وجود دارد که میتوان برای ازدیاد اصطکاک لاستیکها باسطح زمین آنها رابه کاربرد نوعی از لاستیکهای جدید ساخته شده اند که دارای عاجهای خیلی ضخیمی هستند و میتوانند در مناطق سنگی کار کنند این لودرها بر دو نوع معمولی وکمرشکن هستند.

نوع کمرشکن که بیشتر در لودرهای بزرگ بکاربرده میشوند و دارای نوعی شاسی هستند که قسمت عقب لودر را به قسمت جلو توسط یک مفصل متصل میکنند این حالت مفصلی قدرت مانور و شعاع گردش ماشین را نسبت به شاسی های ثابت ( غیرمفصلی ) زیاد میکند درانواع مدرن این ماشین آلات از سیستمهای فرمان و کنترل هیدرولیکی و الکتریکی جهت راحتی وعملکرد بهتر راننده استفاده شده است سیستم فرمان این ماشین ها به دونوع است در لودرهای معمولی سیستم فرمان بوسیله فرمان و حرکت چرخها عمل میکند اما در نوع کمرشکن سیستم فرمان به وسیله دو جک هیدرولیکی عمل می نماید.

ب – لودرهای چرخ زنجیری

لودرهای چرخ زنچیری مانند لودرهای چرخ لاستیکی عمل می کنند با این تفاوت که فشار کمی که بر زمین وارد می کنند باعث میشود که لودرهای با چرخ زنجیردار بتوانند در زمینهایی کار کنند که قابل استفاده برای لودرهای لاستیک در نیستند اصطکاک زیاد آنها با زمین باعث میشود که بتوانند نهایت استفاده را از قدرت موتور درکندن زمین بنمایند و چون زنجیر دارند هنگام کار در مناطق دارای سنگهای تیز خطرپاره شدن لاستیک وجود ندارد لودرهای زنجیردار قادر به حرکت برروی سطحهای باشیب جانبی ۳۵%میباشند در صورتی که این رقم برای لودر چرخ لاستیکی ۱۵% است همچنین لودر زنجیردار میتواند از شیب ۶۰% بالا برود در حالیکه این رقم برای لودر لاستیک دار به حدود ۳۰% محدود میشود سرعت لودر زنجیردار خیلی کمتر از لودر لاستیک داربوده به همین علت درمواردی که فاصله حمل مواد وبازگشت به محل بارگیری زیاد باشد راندمان این ماشین نسبت به نوع لاستیک دار پایین است.

ج- بکهو لودر

این ماشین آلات درواقع لودرهای کوچکی هستند که درپشت خود یک بیل مکانیکی دارند وبرای کارهای سبک استفاده میشوند کلیه مشخصات عمومی آنها مانند لودرها وبیل های مکانیکی است به دلیل دوکاره بودن این ماشین دربسیاری ازپروژه ها ی کوچک ازاین وسیله استفاده میشود بخصوص اگرپروژه مربوط به کندن خندق باشد.

همانطورکه گفته شد درقسمت این ماشین یک بیل مکانیکی وجود دارد قدرت این بیل نیز بر اساس زاویه آن با زمین و شعاع عملکرد بازوها فرق میکند شرکتهای سازنده براساس نوع ماشین آلات نمودارهایی مبنی برقدرت بیل در حالات مختلف ارائه میدهند.
#لودر #loader #ماشین_آلات_راهسازی #ماشین_آلات #بکهو_لودر #لودر_چرخ_لاستیکی #لودر_چرخ_زنجیری #ساختمان_آنلاین #ساختمان_سازی #ساخت_وساز

http://sakhtemanonline.com/loaders/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
چگونه آسانسور بخریم؟
یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک شرکت آسانسور مناسب و محصولی کیفی است.

در مشخصات فنی آسانسورها تنها به نوع قطعات اشاره می شود نه کیفیت آن.

بنابراین کیفیت قطعات می تواند متغیر باشد.

به عنوان مثال کابین آسانسور تنها با نوع دکوراسیون متمایز می شود،استنلس استیل یا…کیفیت ساخت کابین،وزن کابین،کیفیت مصالح استفاده شده،درجه کیفی استیل استفاده شده،همه و همه در کیفیت و زیبایی محصول نهایی موثر هستند و به همان نسبت در قیمت تمام شده کابین تا ۲۰ درصد تاثیر خواهد داشت.

به سوالات زیر توجه کنید:

۱-چرا قیمت دو آسانسور که مشخصات فنی یکسانی دارند دارای تفاوت بسیار است؟
۲- چــــــــرا دو آسانسور که مشخصات فنی آنها ظاهرا یکسان است (مطابق مشخصات فنی مکتوب ) دارای کیفیت یکسانی نیستند؟
۳- اصـــــــولا چه عواملی در بالاتربودن کیفیت یک آسانسور نسبت به دیگری موثر است؟

سوالات فوق بخشی از مشکلات سازندگان ساختمان در انتخاب یک آسانسور مناسب برای خرید است.
چگونه اسانسور بخریم
همان طوری که نتیجه عملکرد دو سر آشپز با مواد یکسان متفاوت است آسانسور نیز دقیقا از همین منطق تبعیت می کند.

مواردی که در نصب و راه اندازی یک آسانسور بسیار پر اهمیت است عبارتند از:
۱-کیفیت اجناس
۲- کیفیت نصب
۳- کنترل کیفیت تجهیزات نصب شدهاگر در هر یک از موارد فوق اشکال وجود داشته باشد،منجر به سلب رضایت و آسایش مشتری و مصرف کننده می شود.

در مثال دیگری به سیستم کنترل سرعت اشاره می کنیم.
بسیاری از خریداران تنها به اینکه سیستم آسانسور VVVF است بسنده نموده و اقدام به مقایسه قیمت ها بر این اساس می کنند در حالی که سیستم های VVVF تفاوت های اساسی در کیفیت و قیمت با یکدیگر دارند. سیستم CLOSE LOOP به عنوان سیستم قابل قبول برای آسانسور شناخته می شود که به همراه انکودری که روی موتور گیر بکس نصب می شود نتیجه بسیار قابل قبولی را در کیفیت حرکت ارائه میکند به علاوه نوع و مارک درایو کنترل سرعت آن نیز در کیفیت و قیمت بسیار مهم است.

در واقع دو سیستم VVVF با درایو های کنترل سرعت متفاوت، مارک تابلو فرمان متفاوت و نیز نصب سیستم به صورت Open loop یاClose loop می تواند تا ۱۰ درصد موجب اختلاف قیمت در کل قیمت آسانسور شود.

بنابراین می توان گفت در مواردی تاثیر تابلو فرمان روی کیفیت و قیمت آسانسور از موتور گیربکس بیشتر استدر حالی که بسیاری از خریداران تنها توجه به نام موتور گیربکس می کنند.

پس با تصمیم دو مثال فوق به کل قطعات آسانسور از پیچ و مهره تا قطعات اصلی می توان دریافت چرا قیمت دو آسانسور به رغم مشخصات فنی یکسان دارای اختلاف قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی هستند.

اگر به موارد فوق مباحث کیفیت نصب،کنترل کیفیت را نیز اضافه کنیم در خواهیم یافت که خرید آسانسور را می بایست به دقت انجام داده و پس از بررسی دقیق به آن مبادرت کرد.

پیشنهاد می شود با در نظر گرفتن توضیحات فوق در حین خرید آسانسور به موارد زیر توجه شود:
۱-بررسی دقیق مدارک و گواهینامه های شرکتی که قصد خرید آسانسور از آن داریم.
۲-بررسی دقیق مشخصات فنی ارائه شده توسط شرکت های مختلف.

۳-بررسی توان شرکت ها از نظر مالی و اجرایی.
۴-بررسی رزومه کاری شرکت ها و نیز باز دید از پروژهای نصب شده توسط آنها.
۵-مراجعه به دفتر شرکت ها و نیز بازدید از محل شرکت و مذاکره در محل.در نهایت توجه شود که آسانسور های ارزان قیمت و فاقد کیفیت دارای قطعات با عمر بسیار کوتاهی بوده و مشکلات بعدی و هزینه های فراوانی را به ساکنان ساختمان ها تحمیل می کنند.
#آسانسور #بالابر #ساختمان #تجهیزات_مکانیکی #ساختمان_آنلاین #تاسیسات_برقی

http://sakhtemanonline.com/how-to-buyelevators/
Add a comment...

Post has attachment
گریتینگ چیست؟
نوعی شبکه ی فولادی یا فایبرگلاس می باشد که با داشتن خواصی همچون مقاومت بالا، امکان عبور نور و هوا، زیبایی ظاهری و قیمت کمتر نسبت به گزینه های مشابه به عنوان یکی از پرکاربردترین انتخاب ها جهت پوشش کف (walk way) و پله ی کارخانه ها و ساختمان های شهری شناخته شده است.

مزیت های گریتینگ
-نصب آسان و سریع و عدم نیاز به جوشکاری جهت مستحکم نمودن آن در سازه های مرتفع .
-مقاومترین سازه بابر ساییدگی و عدم تغییر شکل در اثر کثرت استفاده .
-مانع از تجمع گازهای پخش شده در محیط
-قدرت تحمل و استحکام بالا
-وزن سبک
-ضد لغزش

کاربرد گریتینگ :
بیشترین کاربرد گریتینگ در صنعت می باشد ،اما با توجه به احساس نیاز و پیشرفتهای صورت گرفته، از گریتینگ در شهرسازی و بیشتر در زیباسازی معابر و خیابانها استفاده می گردد.
گریتینگ برای راه پله های سازه های فلزی و همچنین درصورت بهینه سازی ساختار گریتینگ و انتخاب متریال مناسب، می توان آن را وارد صنعت ساختمان سازی نیز کرد و راه پله های فرار و اسپیرال (پله گردان) را از نوع گریتینگ طراحی و تولید نمود.
#گریتینگ #ساختمان #مصالح_ساختمانی #ساختمان_آنلاین #شبکه_فولادی
http://sakhtemanonline.com/what-is-welding/
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded