Profile cover photo
Profile photo
ACTIVUMMED - Akupunktura, homeopatia, ziołolecznictwo
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Melisa działa uspokajająco w niektórych postaciach astmy, w neurastenii, nerwicach serca, poprawia apetyt i trawienie, jest wskazana w chorobach żołądka. Działa wzmacniająco na mózg, serce, macicę, układ trawienny oraz przeciwskurczowo i rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,zmniejsza napięcie mięśni jelita grubego.Jest środkiem pobudzającym fizycznie i umysłowo,a więc wpływa na przedłużenie życia. Przeciwdziała niedokrwistości. Jest środkiem przeciwwymiotnym u kobiet ciężarnych oraz mlekopędnym.Wykazuje także słabe działanie moczopędne,nasenne oraz przeciwzapalne.

www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zachęcamy do czytania literatury medycznej o medycynie naturalnej. Poszerzona wiedza w tym temacie pozwoli państwu w 100% zrozumieć działanie wszystkich zabiegów i jednocześnie otworzyć się na nowe metody leczenia. Na naszej stronie znajdą państwo kilka książek w formie e-booka. Zapraszamy
http://www.tylkozdrowie.org/24-e-booki-medyczne
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak wyleczyć bóle kręgosłupa za pomocą medycyny naturalnej? Jakie zabiegi należy wykonać, aby rzucić palenie? Jak wykonać oczyszczenie organizmu? Na wszystkie pytania dotyczące leczenia medycyną naturalną uzyskają państwo na naszej stronie internetowej - www.activummed.com lub bezpośrednio od specjalistów pracujących w instytucie.
Add a comment...

Post has attachment
W Instytucie Medycyny Naturalnej Activum Med skutecznie pomagamy we wszelkich dolegliwościach. Pracuje u nas dwóch homeopatów z 35-letnim stażem, cenionych w Polsce i w Europie, a także wybitny specjalista akupunktury z kilkudziesięcioletnią praktyką. Założycielem ACTIVUM - MED jest redaktor ANDRZEJ SKARŻYŃSKI, twórca popularnych programów telewizyjnych o zdrowiu - "BLIŻEJ NATURY",
"NA ZDROWIE", "SPORTOWA APTEKA"; autor poczytnych poradników książkowych, m.in.: "BLIŻEJ NATURY", "ZIOŁA CZYNIĄ CUDA" i "ANTYSTRES".

Sukcesy, które nasi lekarze zdobyli na polu naukowym przekładają do życia zawodowego i walczą o lepsze zdrowie naszych pacjentów.
www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Imbir w Polsce kojarzony jest głównie z hinduskimi potrawami, ale wbrew pozorom jest to korzeń, który z Indii nie pochodzi. Imbir jest poza Europą jest znany także na wyspach Oceanu spokojnego, Ameryce Południowej oraz Afryce.

Jego lecznicze właściwości pomagają na:
- Ułatwia trawienie. Olejek zawarty w kłączu pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, działa żółciopędnie i rozkurczowo, leczy wzdęcia.
- Łagodzi mdłości (jest składnikiem leków przeciw chorobie lokomocyjnej), przeciwdziała wymiotom po narkozie i chemioterapii. Wzmaga apetyt.
- Zmniejsza agregację (zlepianie) płytek krwi, chroni więc przed tworzeniem się zakrzepów. Jest niezbędnym dodatkiem do menu osób z podwyższonym cholesterolem.

www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dzięki akupunkturze lekarze mogą leczyć nie tylko poszczególne jednostki chorobowe, ale również szereg innych objawów towarzyszącym tym jednostkom. Akupunkturą jesteśmy w stanie wyleczyć np. nudności i wymioty, zawroty głowy, czkawka, bezsenność i wiele, wiele innych. Należy zawsze pamiętać, że działanie lekarza jest zawsze ukierunkowane na przyniesienie ulgi choremu.

www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rumianek od dawien dawna, szczególnie w medycynie naturalnej sprawdza się świetnie jako roślina lecznicza. Lecznicze właściwości rumianku lekarskiego (Chamomilla recutita) zachwycały i intrygowały co najmniej od czasów starożytnych.

- Rumianek ma właściwości kojące.
- Świetnie działa rozkurczowo - likwiduje wzdęcia, odbijanie się, gazy, skurcze żołądka lub jelit.
- Napar z rumianku często stosuje się w łagodzeniu bólów gardła, ucha, zębów, bólach reumatycznych, bólach głowy (w tym również migrenowych), bólach mięśni.

www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W medycynie naturalnej, pokrzywy używa się jako produktu, który względu na właściwości lecznicze i wartości odżywcze dostarcza cennych witamin, mikroelementów oraz soli mineralnych pomocnych m.in. przy leczeniu kamicy nerkowej i artretyzmu.

Picie naparów lub dodawanie świeżych listków młodej pokrzywy do sałatek ułatwia przemianę materii i wzmaga apetyt. Związki w niej zawarte oczyszczają układ trawienny, odprowadzają złogi żółciowe, a także korzystnie wpływają na pracę trzustki, wątroby i żołądka.

www.activummed.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zioło na dziś: Lawenda lekarska - roślina, która zawiera antocyjany chroniące organizm przed powstaniem raka. Stosowana jest również jako recepta dla osób borykających się z problemami trawiennymi. Pobudza trzustkę do wytwarzania większej ilości enzymów.

www.activummed.com.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zachęcamy do regularnego spożywania bazylii, która poprawia trawienie i ułatwia przyswajanie pokarmu – działa przeciwskurczowo, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa słabo wiatropędnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Powszechnie uważa się, że działa przeciwdepresyjnie, poprawia nastrój i dodaje sił (działanie podobne do melisy).

www.activummmed.com
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded