لحظه به لحظه
تا دیروز ستون «لحظه به لحظه با تحولات عراق» در بی‌بی‌سی به راه بود. امروز ادامه آن قطع شده است. وبسایت‌های آلمانی‌ خبر اعدام‌های وحشیانه عراقی‌ها را اول روز پوشش داده‌اند. 
بی‌بی‌سی بالاخره با کمی تأخیر، نه در قالب «لحظه به لحظه» بلکه در یک مطلب خبری به پوشش اختصاری حوادث عراق دست زد. در مورد جنایتی بزرگی که در نت پیش از روزنامه اتریشی استاندارد نقل شد (اعدام ۱۷۰۰ نفر)، بی‌بی‌سی به این کفایت می‌کنید:
«اعضا و هواداران داعش عکس‌ها و فیلم‌هایی منتشر کرده‌اند که مطابق آنها به نظر می‌رسد ده‌ها نفر از سربازان و نیروهای امنیتی عراقی پس از دستگیری اعدام شده‌اند. اصالت این عکس‌ها و فیلم‌ها تایید نشده است».
http://goo.gl/0YqY3H

همین خبر را استاندارد برای خوانندگان آلمانی‌زبان این‌طور گزارش می‌دهد:
«تصاویر صدها انسان را نشان می‌دهد که در بار کامیون‌ها به محل اعدام منتقل می‌شوند. سپس در ناحیه‌ای غیرمسکونی آن‌ها را کنار هم در حالی که صورت آن‌ها رو به زمین است ردیف می‌نشانند. یکی از داعشی‌ها با یک مسلسل طول صف را می‌رود و در سر هر کدام یک گلوله شلیک می‌کند. این صحنه در مکان‌های متفاوت تکرار می‌شود. شمار تصاویری که در اختیار استاندارد است به ده‌ها عدد می‌رسد، اما بیشتر آن‌ها برای انتشار زیاده از حد وحشیانه است».
http://goo.gl/CvBQR7

استاندارد راست می‌گوید، این عکس‌ها را نمی‌شود نگاه کرد. من چند لحظه از یک ویدئو را دیدم، و از این کار پشیمان هستم. تصاویر روح آدم را زخمی می‌کنند.
استاندارد در ادامه می‌گوید، با این‌که خشونت این تصاویر آدم را شکه می‌کنه، اما این کارها از گروه داعش غیرمترقبه نیست. این‌ها همان‌هایی هستند که در سوریه نظیر همین کارهای را کرده‌اند و جلوی دوربین آدم سربریده‌اند.

در وبسایت خبرگزاری فارس و نامه‌نیوز کماکان خبررسانی در ستون «لحظه‌به‌لحظه» در مورد وقایع متعدد روز ششم هجوم تروریست‌های داعشی به عراق ادامه دارد.  (از جمله تأیید قتل فجیع دوخانواده ایرانی که یکی از آن‌ها زنی حامله بوده است).
نیوزنامه:
http://namehnews.ir/News/Item/143667/2/143667.html
خبرگزاری فارس:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930325000016

۱۷۰۰ نفر از قربانیان اعدام‌های دسته‌جمعی را استاندارد «انسان‌ها» می‌نامد، بی‌بی‌سی آن‌ها را «ده‌ها نفر از سربازان و نیروهای امنیتی عراقی» معرفی می‌کند و وبسایت‌های بالا از «1700 دانشجوی دانشکده هوایی تکریت» حرف می‌زنند.

-  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930325000016#sthash.k0KzRH8k.dpuf

اما بی‌بی‌سی یک برنامه «لحظه‌به‌لحظه» دیگر هم دارد که قطع نشده است. «لحظه‌به‌لحظه با جام جهانی برزیل». نکند خدای ناکرده فوتبالی‌ها به بازی سوییس/ اکوادور نرسند.
Shared publiclyView activity