Profile cover photo
Profile photo
Yunus aydoğan
45 followers
45 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
I'm playing Zombie Age 2: The Last Stand. Can you beat my high score?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redantz.game.zombie
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content
KARA ÇARŞAF ve KÖKENİ

Türk kadınına İslam adıyla yobazlar tarafından dayatılan kara çarşafın kökeni; Uzun yıllardır tartışılagelen, özellikle son yıllarda gündemden düşmeyen, siyasi çekişmelerin vazgeçilmez parçası olan kara çarşaf nereden geliyor? Kökeni neresi, nereden gelmiştir, kim tarafından yasaklanmıştır? Gerçekten biliyor muyuz? İslâmiyet'e mâl edilmek istenen ve İslâm dinine giydirilmek istenen kara çarşaf'ın kökeni!.. Muteber kaynaklarda ne Peygamber Muhammed'in hanımlarının, ne de Eshab-ı kiramın hanımlarının çarşaf giydiklerine dair bir vesika (kayıt) yoktur.
Din kitaplarında da kadına nafaka olarak verilmesi gereken elbiseler bildirilmiş, hiç birisinde çarşaftan söz edilmemiştir.

Peki çarşaf Türkiye'ye ne zaman girdi? Çarşaf Türkiye'ye Tanzimat döneminde hacca gidenler tarafından, İranlılardan alınmak suretiyle getirilmiştir. Önceleri pek tutulmayan, hatta bid'at denilen çarşaf, 1870'te yaygınlaşmıştır. Daha sonra II. Abdülhamid han, 4 Ramazan 1309 (2 Nisan 1892) tarihli bir emirname ile çarşaf giyilmesini yasaklamıştır. (İslam Ansiklopedisi Diyanet Vakfı) 1913'de Balkan göçmenleri, Rumeli'nde Yahudi ve Ortodoks kadınlarının giydikleri siyah çarşaf ile gelmişlerdi. Zamanla bu İstanbul'a yayıldı. (Osmanlı Tarih Deyimleri Sözlüğü)

Her samimi Müslüman İslam’ın 5 koşulu olduğunu bilir. Bunlar, Kelime-i şehadet getirmek, Namaz kılmak, Zekât vermek, Hacca gitmek ve Oruç tutmaktır. Din sömürüsü yapanlar ise bu şartlara bir de türbanı eklediler. Oysa ne şartlar arasında ne de Kur’an’da türban türünden bir örtü yoktur.
Türban konusunda çok yazıldı. Söylenenleri tekrar etmeden, eksik kaldığını düşündüğüm birkaç ayrıntı aktaracağım.

DİN SÖMÜRÜCÜLERİNE DİN DERSİ
Örtünme konusu Kur’an’da, Ahzab Suresi’nin 59’uncu Ayeti ve Nur Suresi’nin 31 ve 60’ıncı ayetlerinde geçmektedir.

Kur’an’da geçen "Hımar' kelimesi 'Baş örtmek' anlamına değil, sadece 'örtmek' anlamına gelmektedir. Başörtüsü demek için "örtmek" yani "hımar" kelimesinin yanına "baş" yani "re's" sözcüğünden 'gelmesi gerekmektedir. Böylelikle ortaya hımarü-re's' yani ‘başörtüsü’ çıkacaktır. Oysa ne ayette ne de Kur’an’ın hiçbir yerinde 'hımarü-re's' diye bir tanımlama yoktur.
Arapçada, kadınların başlarına örttükleri örtünün özel bir adı vardır. Bu da ‘mikna’ ve ‘nasıfy’dır. Din sömürücüleri Kur’an’ın herhangi bir yerinde ‘mikna’ ya da ‘nasıfy’ sözcüklerinin geçtiğini gösterebilirler mi?

Ayetteki 'Hımar' yani örtünün yanında geçen ise 'Cuyub' sözcüğüdür. Cuyup, 'yaka' veya 'göğüs' demektir.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Sizce burası hangi şehirde?

-Bakü
-Hong Kong
-New York
-İstanbul
Photo
Add a comment...

Post has shared content
:) 
Originally shared by ****
Arkadaş dediğin böyle olur...
+Fotoğraf Dünyası | Photo World 
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded