Profile cover photo
Profile photo
Duet Plus. E.T. Kubiczak
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Krawaty jako dekoracyjny dodatek do ubioru mężczyzn pojawiły się w epoce Ludwika XIII. Wśród najemników chorwackich tkaniny zawiązane wokół szyi były symbolem hierarchii wojskowej. Najlepsze chusty nosili najwyżej postawieni żołnierze z bogatych rodzin. Francuzi szybko podpatrzyli ten zwyczaj i przenieśli go na paryskie salony. Sama nazwa „krawat” wywodzi się właśnie od słowa „Chorwat”. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Początków historii krawata należy szukać w starożytnym Rzymie i Chinach. Mimo, że jego ówczesna forma znacząco różniła się od tej dzisiejszej, już wtedy mężczyźni wiązali na szyi kawałki tkaniny. Najprawdopodobniej pełniły one funkcję ochronną przed zimnem i kurzem. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krawat to dodatek przez jednych mężczyzn bardzo lubiany, przez innych mniej. Jednego nie można mu odmówić, odpowiednio dobrany krawat, wykonany z wysokiej jakości tkaniny krawatowej dodaje panom elegancji. Dla wielu mężczyzn ten dodatek jest doskonałą okazją do przełamania nudnej, biznesowej stylizacji i podkreślenia własnej osobowości. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Naszą hurtownię tkanin koniecznie powinni odwiedzić projektanci krawatów i krawcowe wykonujące ten element męskiej garderoby. Posiadamy spory wybór tkanin krawatowych wyróżniających się ciekawą kolorystyką i wzornictwem. Ponadto oferujemy także tkaniny kamizelkowe pozwalające na stworzenie wyjątkowej kolekcji dla panów. http://duetplus.pl/oferta/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W naszej hurtowni tkanin znajdziecie Państwo wyjątkowe materiały, takie jak elana czy strecz. Wśród naszych propozycji znalazły się także wysokiej jakości tkaniny liturgiczne. Idealnie nadają się na alby, komże czy na ornaty. W ofercie posiadamy kolorystykę dopasowaną do poszczególnych okresów liturgicznych. http://duetplus.pl/oferta/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rodzaj splotu ma bezpośredni wpływ na właściwości danej tkaniny. Dlatego tkaniny tkane różnią się między sobą. Podczas gdy satyna jest gładka i miękka, ale jednocześnie dość trudna w obróbce, dżins pozostaje sztywny i mocny. Dobierając tkaninę do konkretnego projektu należy wziąć pod uwagę jej specyfikę. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Trzecim rodzajem splotów tkackich są sploty atłasowe. Tkaniny tkane tą metodą są jednostronne, błyszczące, miękkie i elastyczne. Jak sama nazwa wskazuje tego typu splot pozwala na uzyskanie tkanin atłasowych, ale także satyny. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poza trzema zasadniczymi rodzajami splotów tkackich istnieją także ich pochodne. Będzie to m.in. splot panamowy, potocznie nazywany panamą. Powstaje on w wyniku wydłużenia przeplotu wątku i osnowy w splocie płóciennym, o dwie nitki. W efekcie na tkaninie powstaje charakterystyczna kostka. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W procesie tworzenia włókien syntetycznych wykorzystuje się polimery, które nie występują w przyrodzie. Powstają one całkowicie w wyniku procesów chemicznych. Bardzo popularną tkaniną tego typu jest tkanina poliestrowa. Włókna syntetyczne charakteryzują się dużą odpornością na rozciąganie. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Włókna sztuczne to takie, które pochodzą od surowców naturalnych, jednak poddanych obróbce chemicznej. Przykładem jest wiskoza, która powstaje w procesie przetwarzania oczyszczonej masy drzewnej. Tkaniny wiskozowe mają właściwości podobne do bawełny jednak są nieco mniej wytrzymałe. http://duetplus.pl/.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded