Profile cover photo
Profile photo
Mehmet Yazıcı
124 followers -
Mehmet Yazıcı
Mehmet Yazıcı

124 followers
About
Posts

Post has attachment
Bugün düzenlenen Apple etkinliğinin en dikkat çeken cihazı hiç şüphesiz Apple Watch 4 oldu. Yenilenen tasarımı, eklenen yeni özellikler ve uygulamaları ile tam bir güncelleme geçiren Apple Watch şimdi çok daha akıllı. Apple etkinliğinin başlangıcında yer alan sunumla 40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta olan Apple Watch 4 önceki modellerine oranla %30 daha büyük ekrana sahip olması ile beklenen güncellemenin ilki ekran boyutunda gerçekleşti.
Add a comment...

Post has attachment
Apple’ın bugün gerçekleştirdiği etkinlikte merakla beklenen iPhone’lar görücüye çıktı. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr olarak 3 farklı model olarak karşımıza çıkan yeni iPhone’lar Steve Jobs tiyatrosundan canlı yayınla tanıtıldı. Apple’ın bu yeni iPhone güncellemesini daha önceki iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’lerin güncellemesi olarak da görebiliriz. İsterseniz şimdi iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr’a yakından bakalım.
Add a comment...

Post has attachment
Apple’ın bugün düzenleyeceği ve içeriğinin iPhone Xs, iPhone Xs Max, Apple Watch 4 serisi cihazların tanıtım etkinliğine sadece saatler kaldı. Tüm teknoloji tutkunlarının merakla beklediği etkinlik bugün Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Apple, iPhone Xs tanıtım etkinliğinin iPhone, iPad, Mac ve Windows başta olmak üzere diğer işletim sistemleri ve mobil cihazlar üzerinden nasıl izlene bileceğini duyurdu.
Add a comment...

Post has attachment
Bilindiği gibi her işletim sistemi kendine has disk bölümleme formatları kullanıyor ve çoğunlukla da farklı işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar ve özellikle akıllı TV’ler kullananlar için bu hayli büyük sorunlara yol açıyor. Mesela ben harici hard diskime kayıt ettiğim filmleri, müzikleri, fotoğrafları Mac bilgisayarımdan kolaylıkla harici diskime kaydedip bunları LG webOS TV veya Windows bilgisayarlarda da kullanabilmek istiyorum. Ancak bu durumda karşıma Windows işletim sisteminin yapısına uygun NTFS disk yapılandırması sorunu çıkıyor.
Add a comment...

Post has attachment
Apple’ın akıllı saati Apple Watch kullanıyorsunuz, aynı zamanda Apple’ın geliştirici programına dahilsiniz ve böylelikle iOS, WatchOS gibi mobil işletim sistemlerinin beta sürümlerini herkesten önce cihazlarınıza yükleye biliyorsunuz. Apple Watch hariç diğer iOS cihazlarına zaten sıklıkla bu tip beta sürümleri yüklemiş birisi olarak içiniz rahat. Çünkü dilediğiniz zaman iTunes üzerinden iOS cihazlarının beta sürümünden normal sürüme dönmekte bir sorununuz olmuyor.
Add a comment...

Post has attachment
WatchOS 5 güncellemesinin genel kullanıma sunulması ile beraber Apple Watch‘lar eksikliği duyulan yeni bir özelliğe daha kavuşuyor. Bilindiği gibi Apple Watch üzerinden website ziyaretleri vb. işlemleri Safari web tarayıcı uygulaması ile yapmak mümkün değil. Bunun için Apple Watch’a entegre bir Safari web tarayıcı bulunmamakla beraber watchOS 5 güncellemesi ile kısmen de olsa bu özelliğe kavuşuyor.
Add a comment...

Post has attachment
Apple‘ın akıllı saat pazarını domine eden Apple Watch‘ta yenilikler peşi sıra gelmeye devam ediyor. Halen Apple geliştirici programına dahil olan kullanıcıların test ettikleri watchOS 5 beta 2 ile iOS 12 beta 2 ile sunulan Walkie-Talkie uygulaması hayli ilgi çekecek gibi. Apple tarafından, “aile ve arkadaşlarla hızlı bir şekilde iletişime geçmek için eğlenceli ve kolay bir yol” olarak tanımlanan uygulama wifi ve hücresel bağlantı üzerinden iletişime geçmenizi sağlıyor.
Add a comment...

Post has attachment
Bu yazımızda sizlerle Apple’ın geliştirici programına dahil olan kullanıcılar için Apple Watch cihazlarına beta sürümlerini nasıl yükleyebileceğini anlatmaya çalışacağız. Şu anda güncel beta sürümü olan watchOS 5 beta 2 üzerinden Apple Watch cihazınıza bu beta sürümü nasıl yükleyeceğinizi adım adım anlatacağız.

Yazının başında belirtmiş olmamıza rağmen yine de kafa karışıklığına izin vermemek adına; bu tip beta sürümleri sadece Apple Geliştirici programına dahil olan kullanıcıların istifade edebildiğini hatırlatmak isteriz. Bu anlatımımız iki aşamadan oluşacak bunlar sırası ile şöyle;
Add a comment...

Post has attachment
iOS 12 güncellemesinin belki de en güzel özelliklerinden bir tanesi Apple’ın sanal ...
http://www.mmcn.org/ios-12-yenilikleri-siriye-ekle
Add a comment...

Post has attachment
iOS 12‘nin hayatımıza kattığı bir diğer yenilik ise “Ekran Süresi” (Screen ...
http://www.mmcn.org/ios-12-yenilikleri-kalem-ve-renk-secenekleri
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded