Profile cover photo
Profile photo
مهر کالا
26 followers -
شرکت بازرگانی مهرکالا
شرکت بازرگانی مهرکالا

26 followers
About
Posts

Post has attachment
جدیدترین بخشنامه ها، دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی گمرک، قوانین و مقررات گمرکی و فهرست های منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران را می توانید در سایت مشاهده کنید
#بخشنامه_گمرک #بخشنامه_های_گمرک #گمرک

https://mehrkalaco.com/category/circulars/
Add a comment...

Post has attachment
حق العملکار گمرک و کارگزار رسمی گمرک

حق العملکار گمرک یا کارگزار رسمی گمرک در گمرک به شخصی (اعم از حقیقی یا حقوقی) اطلاق میشود که تشریفات گمرکی کالای متعلق به شخص دیگری را به وکالت از طرف آن شخص در گمرک انجام بدهد طبق تعریف شورای همکاری گمرکی یا سازمان جهانی گمرک حق العملکار  گمرک شخصی است که ترتیب ترخیص کالا را می دهد و مستقیما به جای و از طرف شخص دیگری با گمرک در تماس است. (پی نوشت ماده 36 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی مصوب 1350)

شرایط اخذ پروانه حق العملکاری
هیچ شخصی بعنوان حق العمل کار در گمرک پذیرفته نمیشود مگر اینکه پروانه مخصوص این شغل را از اداره کل گمرک تحصیل نموده باشد. پروانه حق العمل کاری به اشخاصی داده میشود که دارای کارت بازرگانی بوده و حائز شرایط مذکور در زیر باشند:

* تابعیت ایران
* سن کمتر از بیست و پنج سال نباشد
* نداشتن محکومیت به جرم و جنایت و عدم سابقه قاچاق در گمرک به گواهی کتبی مقامات مربوط
* حداقل داشتن دیپلم دبیرستان ، دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر در شرائط مساوی حق تقدم خواهند داشت
* کارمند دولت نباشد
* پذیرفته شدن در امتحان قانون امور گمرکی و آئین نامه آن که از طرف گمرک

#ترخیص #ترخیص_کالا #حق_العملکار_گمرک #کارگزار_رسمی_گمرک #گمرک

https://mehrkalaco.com/articles/حق-العملکار-کارگزار-رسمی-گمرک/
Add a comment...

Post has attachment
شرایط صدور کارت بازرگانی
صدور کارت بازرگانی به مجوزی گفته می شود که از طرف اتاق بازرگانی و صنایع و معادن صادر شده و دارنده ان (شخص حقیقی و یا حقوقی) می تواند، به انجام امور صادرات و یا واردات بپردازد، حداقل سن لازم برای صدور کارت بازگانی اشخاص حقیقی و حقوقی ۲۱ سال می باشد، همچنین اعتبار کارت بازرگانی به مدت ۱سال است و تمدید  آن با ارائه مدارک به مدت ۱ سال دیگر امکان پذیر می باشد.

از کارت بازرگانی برای ثبت نام و علائم تجاری لاتین، انجام اموری مانند واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز در مناطق ازاد و همچنین ثبت سفارش کالا و ترخیص کالا با داشتن کارت بازرگانی امکان پذیر می باشد.
#ترخیص
#ترخیص_کالا
#مشاوره_امور_گمرکی
#ثبت_سفارش_کالا
#شرکت_ترخیص_کالا
#کارت_بازرگانی

https://mehrkalaco.com/articles/شرایط-صدور-کارت-بازرگانی/
Add a comment...

Post has attachment
ترخیص کالا چیست؟
ترخیص کالا اصطلاحی است که جهت اظهار کالا به گمرک و آزادسازی آن برای وارد کننده یا صادر کننده کالا مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت ترخیص کالا شامل آماده سازی و ثبت اسناد به صورت فیزیکی یا الکترونیک ثبت سفارش کالا و محاسبه پرداختی ها شامل مالیات ، اخذ تعرفه گمرکی ، سود بازرگانی، حقوق گمرکی و تسهیلات ارائه شده توسط دولت به واردکنندگان و صادر کنندگان کالا می باشد.در بسیاری از کشورها کارگزاران گمرکی یا حق العمل کاران فعالیت خود را در زیر مجموعه فعالیت فورواردری کالا به انجام می رسانند البته تجارت های مستقل و خطوط کشتیرانی، وارد کنندگان و صادر کنندگان، عمده ی کارفرمایان حق العملکار گمرکی و یا کارگزار رسمی گمرک محسوب می شوند.

فرآیند ترخیص کالا از گمرک
فرآیند ترخیص کالا از گمرک دارای چهار بخش است  که باید آن ها را طی نمود. هر بخش نیز دارای چندین گام است.
#ترخیص
#ترخیص_کالا
#مشاوره_امور_گمرکی
#ثبت_سفارش_کالا
#شرکت_ترخیص_کالا

https://mehrkalaco.com/articles/ترخیص-کالا-چیست/
Add a comment...

Post has attachment
مراحل صادرات کالا در ایران
براي شروع فعالیت بازاریابی و صادرات کالا در ایران به صورت اصولی پیشنهاد می شود در نخستین گام دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید، بدین منظور مطالعه کتابهاي مرتبط با بازاریابی، امور گمرکی و ترخیص کالا ، قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا و اصول و چارچوب حقوقی قراردادهاي بین المللی بازرگانی که از سوي اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، موسسه مطالعات و پژوهشهاي بازرگانی وابسته به وزارت بازرگانی و دیگر موسسات انتشار می یابد، توصیه میشود.

صادرات کالا در ایران چگونه انجام می شود؟
انجام صادرات و فروش کالا در بازارهاي خارجی از ظرائف و حساسیتهاي خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آنها ممکن است سرمایه گذاري هاي انسانی و مالی را در این خصوص به هدر دهد. صادرات مانند هر کار تجاري دیگر نیازمند آینده نگري، برنامه ریزي، آشنایی با روشهاي علمی، تحرك لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است.

ادامه مطلب در سایت
#ترخیص
#ترخیص_کالا
#مشاوره_امور_گمرکی
#ثبت_سفارش_کالا
#شرکت_ترخیص_کالا
#صادرات
#صادرات_کالا

https://mehrkalaco.com/articles/مراحل-صادرات-کالا-در-ایران/
Add a comment...

Post has attachment
صادرات کالا در آيين نامه اجرايي قانون امور گمركي به دو دسته تقسيم شده است، صادرات کالا اعم از:

1- صادرات قطعي  2- صادرات موقت

صادرات قطعي عبارت است از كالائي كه به منظور فروش يا مصرف در كشورهاي خارج از ايران به خارج فرستاده مي شود و صادرات موقت به صدور كالا به خارج از كشور براي انجام منظورهاي موقتي ( مثلا تعمير يا تكميل كالا ، شركت در نمايشگاه ) و برگشت آن به كشور گفته مي شود و آنچه در اين مقوله مد نظر است صادرات قطعي است .
اسناد و مدارك لازم جهت صادرات....
#ترخیص
#ترخیص_کالا
#مشاوره_امور_گمرکی
#ثبت_سفارش_کالا
#شرکت_ترخیص_کالا
#صادرات
#صادرات_کالا

https://mehrkalaco.com/articles/صادرات-کالا/
Add a comment...

Post has attachment
ثبت سفارش کالا
شرکت بازرگانی مهر کالا در راستای تسهیل امور واردات کالا برای بازرگانان و تجار خدمات ثبت سفارش واردات کالا را انجام می دهد. ما به عنوان یک شرکت خدمات بازرگانی می توانیم شما را در تمامی زمینه های صادرات و واردات یاری نماییم که ثبت سفارش کالا یکی از خدمات گسترده ما می باشد.
https://mehrkalaco.com/order-import-goods
Add a comment...

Post has attachment
شرکت بازرگانی مهرکالا طی فعالیت خود توانسته است خدمات بازرگانی مختلف از جمله ترخیص کالا ، امورگمرکی، حمل و نقل و مشاوره های بازرگانی را به شرکت های تجاری و صنعتی اعم از دولتی و غیردولتی را به انجام برساند و روزانه حجم عظیمی از کالاهای مختلف را ترخیص و تحویل مشتریان نماید. مهم نیست کشور مبدا یا مقصد شما کجا باشد، ترخیص کالا از گمرکات یک کار کاملا تخصصی و پیچیده می باشد. بدون داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه قوانین/مقررات جاری، ممکن است انجام تشریفات ورود/صدور کالا به سختی و با تاخیر انجام پذیرد. عدم آشنایی با روند ترخیص کالا در گمرکات حتی ممکن است منجر به اتلاف غیر ضروری وقت پول شما گردد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded