Profile cover photo
Profile photo
Ivana Dombková Architektura
23 followers -
Od roku 1992 se věnujeme architektonickým studiím, stavebním projektům, projektům pro realizace staveb, projektům pro realizace interiérů a vlastním realizacím interiérů.
Od roku 1992 se věnujeme architektonickým studiím, stavebním projektům, projektům pro realizace staveb, projektům pro realizace interiérů a vlastním realizacím interiérů.

23 followers
About
Posts

Post has attachment
NOVINKA: Byt pro mladý pár v Brně

Mladý pár si koupil svůj první byt, a to v pěkné rezidenční čtvrti v blízkosti centra Brna. Jednalo se o jednotku s dispozicí 2+kk v kvalitně postaveném cihlovém domě z 30. let minulého století. Na bytě samotném bylo zřejmé, že v minulosti prošel částečnými modernizacemi, avšak s původní dispozicí. Ta zrcadlila doby minulé a přáním nových majitelů příliš nevyhovovala.
Add a comment...

Post has attachment
NOVINKA: Bydlení s výhledem

Kultivovaný, harmonický a velmi příjemný pár se rozhodl pořídit si bydlení v jednom z horních pater nově vznikajícího komplexu.

Líbilo se jim místo i budoucí vnější "tvář“ nového celku, nebyli ale ztotožněni s podobou budoucího bytu, který developer nabízel. Proto si již ve fázi podpisu kupní smlouvy dojednali s developerem podmínku, že veškeré stavební práce - dispozicí počínaje - budou probíhat dle naší výkresové dokumentace.

Na koncepci jejich bydlení, ve které řešíme vše do posledního detailu, jsme proto začali pracovat již v době, kdy probíhaly výkopové práce pro budoucí objekt.
Add a comment...

Post has attachment
NOVINKA: Vizualizace domu pod Sněžkou

Oslovili nás majitelé rozsáhlého, svažitého - a tím i náročného - pozemku s nádherným výhledem na jih a západ. Když nám dokázali velice přesně formulovat své nároky na budoucí bydlení, věděli jsme, že nás čeká výzva v podobě velmi komplikovaného, ale o to zajímavějšího projektu.
Add a comment...

Post has attachment
NOVINKA:

V rámci projektu Squat iD23 jsme v bytovém domě v Pařížské ulici č.23 v Praze byli v trochu jiné situaci, než ostatní architekti, kteří na tomto projektu spolupracovali. Již před třemi lety jsme zpracovali architektonickou studii na řešení vestavby bytů do půdního prostoru. Cílem bylo, aby vznikly 3 byty o velikosti cca 250 m2 s maximálním počtem ložnic, kdy každá ložnice má mít vlastní koupelnu a dva z bytů mají mít výstup na střešní terasu. Tyto byty jsou v rámci projektu Squat iD23 označeny jako C, D a E. Byty jsou určeny na pronájem, měly tedy být materiálově praktické, snadno udržovatelné, konzervativní, ale přitom nadčasové. Konečný vzhled se pak měl vytvořit tak, aby se dal průběžně obměňovat, ale pevné vestavěné části bytu (koupelny, osvětlení, podlahy, kuchyně, dveře a vestavěné úložné prostory) byly neměnné.

Základem pro vnik studie byl půdní prostor a bytový prostor v posledním patře. Aby se výškově vešly do půdního prostoru 3 podlaží, snížila se světlá výška bytového patra na možné minimum.

Na přelomu tohoto roku vzniknl nápad uspořádat výstavu Squat iD23. Dva z realizovaných bytů jsme přenechali k dovybavení Lence Míkové (byt E) a Jerrymu Kozovi z ateliéru SAD (byt C). Byty ve 3. a 4. patře následně realizovalo studio OOOX (byt B) a Ivanka Kowalski (byt A), a to podle dispozice bytů v nejvyšším patře.

Byt D jsme následně dovybavovali se splečností Innex, kde největší zásluhy patří Monice Ciprové, která navrhla veškerý zastíňovací systém, sedačky, židle, ložní prádlo a ostatní dekorace bytu.

Tento i další byty můžete navštívit v rámci akce Squat ID v období 24. 11. - 22. 12. 2016. Více informací najdete na stránkách www.squatid.cz
Add a comment...

Post has attachment
Malé promo nové realizace, kterou budeme publikovat příští týden.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
NOVINKA. Vizualizace přestavby rodinného vinařství Škrobák

Už tři pokolení hospodaří rodina Škrobákových na vinicích v jihomoravských Čejkovicích. Poslední generace se zhlédla v moderní architektuře běžné v rakouských vinařstvích a ve spojení vína a gastronomie.

V současné době připravujeme rozšíření hlavní budovy vinařství o dvě další plnohodnotná patra.
Add a comment...

Post has attachment
Přinášíme Vám nový článek o naší realizaci, tentokrát z časopisu Pěkné bydlení o rekonstrukci bytu v Pařížské ulici v Praze.
Add a comment...

Post has attachment
Půdní byt, jižní Čechy a skvělí majitelé....

Přinášíme vám další článek o naší realizaci z časopisu Moderní byt.
Add a comment...

Post has attachment
Homepix.cz a naše další realizace.

Více informací o tomto projektu:

http://www.dombkova.cz/projekty/nove-byty/byt-v-praze/
Add a comment...

Post has attachment
Náš klient vlastní rozlehlý pozemek s nádhernými výhledy do krajiny a na středně velké město v údolí. Přístup s příjezdem na pozemek je ze severu, směrem k jihu terén stoupá.

Cílem studie bylo situovat jednopodlažní bezbariérový dům tak, aby byl co nejvýše a měl neomezený výhled do krajiny, ale aby byla zároveň zachována dostatečně velká intimní zahrada otevřená na jih a západ.

Vzhledem ke sklonu terénu jsme počítali s terasovitými úpravami pozemku směrem na jih. Na severní straně s příjezdem je umístěn vstup do domu, vjezd do garáže, vstup do technické místnosti a jediné okno do šatny.

VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU:
http://www.dombkova.cz/projekty/vizualizace/dum-v-kopcich-nad-mestem/
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Dům v kopcích nad městem
5 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded