Profile cover photo
Profile photo
Songul Tuzin
5 followers -
İlişki Koçu
İlişki Koçu

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Sigmund Freud’un da dediği gibi, biz bir şekilde, kendilerine hayran olan insanlara hayran olmaya meyilliyiz: Kendimize sevgi göstermenin alternatifi olarak sıklıkla liderlerimiz ve rol modellerimize açıkça bir sevgi ve hayranlık duyarız.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Kendi yarattığımız kalabalıklar içinde giderek yalnızlaşmak günümüz dünyasında gözlemlediğim en büyük çelişkilerden biridir. Üstelik yalnızlıktan kaçmak için günümüzde sosyal medya iletişiminin bize sunduğu sayısız,renkli,eğlenceli ve oldukça konforlu bir kitle iletişim alanına sahipken ! Peki merak ediyorum yalnız kalmak, yalnız olmak neden büyük bir sorun ? Neden kendimizle kaldığımızda endişeye kapılıyor, arayışa giriyoruz ?
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Nasıl oluyor da sosyal medya kalabalığında, içinde “kendimizi daha iyi ifade etmenin yolları” geçen bir yazı diğerlerine oranla gözümüze daha çabuk çarpıyor ? Anlaşılmak önemli bir ihtiyacımız olduğundan olsa gerek. Yaptıklarımızın görülmesine, söylediklerimizin anlaşılmasına ya da duygularımızın hissedilmesine ihtiyaç duyarız. Bunun için de ilgiyle okuyup, aklımıza yatan bir iki yöntemi ilişkilerimizde deneriz ve partnerimiz çoğu zaman sarf ettiğimiz çabayı farketmez bile. Biz de geri kalan yöntemler zaten kafama yatmamıştı diyerek çabamıza kısa bir ömür biçeriz ve belki de bir daha yeltenmeyiz. Anlaşılmak ve bu konudaki girişimilerimizin sonuç almasını sağlamak için partnerimizin sevgi dilini öğrenmekle sürece başlamalıyız. Ancak o zaman çabalarımıza sonsuz bir ömür biçerek yola devam edebiliriz.
Add a comment...

Post has attachment
Güzel bir sözle iki ay yaşayabilirim diyen Mark Twain’in sevgi dilinin onay sözleri olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek. Peki siz sevildiğinizi nasıl anlarsınız ? Cavplarınız arasında “Onay sözleri duyduğumda, takdir edildiğimde, partnerim bana güzel sözler söylediğinde, beni cesaretlendiren bir konuşma yaptığında, konuşmasında sevecenlik hissettiğimde” yer alıyor olabilir mi ?
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Özür dilemek, kurduğumuz tüm ilişkilerde çatışmaları onarmanın en harika yoludur. Bununla beraber nasıl özür dilediğimiz de oldukça önemlidir. Öyle ki, kendimizi ifade ederken yaptığımız bazı küçük hatalar durumu daha da kötüleştirebilir. Özür dilemeyi etkili kılan bir takım hassas noktalar bulunmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Özür dilemek, kurduğumuz tüm ilişkilerde çatışmaları onarmanın en harika yoludur. Bununla beraber nasıl özür dilediğimiz de oldukça önemlidir. Öyle ki, kendimizi ifade ederken yaptığımız bazı küçük hatalar durumu daha da kötüleştirebilir. Özür dilemeyi etkili kılan bir takım hassas noktalar bulunmaktadır. Bunların bazılarından kaçınmamız ve bazıları konusunda kendimizi geliştirmemiz süreci oldukça etkili kılacaktır.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded