Profile cover photo
Profile photo
oumgh andisheh
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
مسابقه سراسری کتاب و کتاب خوانی
(همراه با جوایز) "کتاب فلسفه نماز - اثر: راحله محمدی"... این مسابقه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) و جایگاه ارزشمند نماز می باشد و اختتامیه آن در روز 19 اسفند ماه 1396 ( ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر ) در فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی( تهران ، پاسداران ، میدان قبا ) برگزار می گردد . علاقه مندان می توانند برای شرکت در مسابقه نسبت به خرید کتاب به لینک
مراجعه نمایید
https://buff.ly/2KyxMvD ادامه ...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
این مسابقه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) و جایگاه ارزشمند نماز می باشد و اختتامیه آن در روز 19 اسفند ماه 1396 ( ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر ) در فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی( تهران ، پاسداران ، میدان قبا ) برگزار می گردد .

علاقه مندان می توانند برای شرکت در مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر به لینک
http://oumghandisheh.ir/news_130823-utab مراجعه و به صورت زیر اقدام نمایند

Photo
Add a comment...

Post has attachment
فردین احمدی نویسنده کتاب در باره کتاب اخیر خود گفت : کتاب " قرآن و عهدین " ویژه رده های سنی نوجوان و جوان به شیوه درسنامه ای که در دوفصل نگاشته شده است . فصل اول به شناخت و معرفی کتب مقدس و قرآن می پردازد
و مباحثی شامل: علت نامگذاری، مقایسه محتوای هر سه کتاب، معرفی کتب عهدین و قرآن و این که این کتب در چه برهه ای از زمان و با چه فاصله زمانی ( موسی و تورات، عیسی و انجیل، محمد و قرآن ) پیامبر مربوطه نگاشته شده است ، می باشد . در فصل دوم به بررسی تطبیقی آموزه های قرآن و عهدین که به اصول مشترک ادیان از قبیل معارف اعتقادی که شامل: توحید، نبوت، معاد در سه کتاب هست می پردازد و در بخش نهائی به آموزه های اخلاقی، احکام و شرایع، رویدادهای تاریخی پرداخته است .
این نابغه قرآنی در آخر عنوان کرد : بنده فارغ التحصیل رشته علوم قرآن و حدیث که چندین سال هست در حوزه دینی فعالیت های پژوهشی را انجام می دهم، از طرفی خودم یک جوان هستم و این که از مقطع ابتدایی تا سطح دانشگاه تدریس می کنم و همین امر کمک کرده تا با جریان های زیادی هم آشنا شوم، متاسفانه بسیاری از جوانان هم مذهبم اطلاع چندانی درباره ادیان دیگر ندارند و یا اینکه از ظواهر برخی مسایل آن شناختی دارند و همین امر به مرور منجر به سست شدن ایمان و یا بعضاً خروج از دین شده به همین سبب تلاش کردم کتبی تالیف کنم قابل استفاده برای نوجوانان و جوانان تا انشالله با مطالعه آن اطلاعات کافی از ادیان الهی پیدا کنند و همچنین با دیدن تفاوت ها و شباهت ها ، ضعف ها و قوت ها، با دیدن علمی و منطقی در آینده با مسائل اعتقادی برخورد کنند و به این باور برسند که دین و کتاب‌شان برترین و کامل ترین هست.

در این مراسم استاد جعفر حاجی کریم نظری ضمن توصیف کتاب و اخلاق نویسنده آن گفت : قرآن اسم خاص و جمع قرینه می باشد به این خاطر قرینه گفته می شود که سوره ها ، آیه ها ، کلمات و حروف این کتاب الهی به هم نزدیک ،مثل هم و تایید آن ها به یکدیگر است و در این رابطه معناهای دیگر هم شده است .استاد جعفر حاجی کریم نظری در رونمایی کتاب قرآن و عهدین
" ان الله اصطفی آدم و نوحا و آل ابراهیم وآل عمران علی العالمین "
در ادیان سه گانه ابراهیمی (یهودیت ،مسیحیت و اسلام ) به نوعی هر کدام به دنبال هم آمده و با قوانین مختلف و یا بعضا مشترک ، دین قبل خود را تایید نموده اند و بخش عمده آن قوانین در اسلام متکی به شرعیات و در واقع فقه استوار است که در دو دین دیگر این چنین نیست .
در هر سه دین اعجاز صورت گرفته است و آن پیامبران رفتار و عملی داشته اند که دیگران از آن ها در عجز و ناتوانی بوده اند که به زمان ، مکان و شرایط بستگی داشته است . در زمان حضرت موسی (علیه السلام) سحر و جادو بوده که آن پیامبر عظیم الشان به یاری خداوند ، سحر جادوگران را باطل کرد و یا زمان حضرت عیسی (علیه السلام) بیماری های غیرعلاج بود که آن پیامبر بزرگ با کمک خداوند به صحت و بقای مردم آن دیار همت کرد و در زمان پیامبر (صلی الله علیه و اله) ادبیات و سخنوری ، فصاحت و بلاغت بود که خداوند متعال با آیات قرآن ، خود و پیامبرش را معرفی نمود .
در آموزه های قرآن عنوانی داریم به نام "تحدی " و خداوند مخالفان قرآن را دعوت می نماید تا در صورت توانایی مثل آیات کتاب الهی بیاورند .
کتاب مقدس مجموعه ای است که یهودیان و مسیحیان آن را کتاب آسمانی و الهی خود می دانند و آن را عهدین گفته اند ، چون خداوند برای یاری و نجات انسان ها با آنان عهد وپیمان بسته است .
در عهد قدیم ، خداوند از انسان تعهد گرفته است که به اعمال الهی پایبند باشند ، این عهد از زمان حضرت ابراهیم (علیه السلام ) شروع و بعد از حضرت موسی (علیه السلام ) و با ظهور حضرت عیسی پایان می یابد .
در عهد جدید ، با آمدن حضرت عیسی (علیه السلام ) و رفتن او در جوار الهی پایان می یابد. مسیحیان کتاب زمان اول را عهد قدیم و زمان بعدی را عهد جدید می گویند .
مدیر مسوول انتشارات نظری در ادامه ، بیان داشت : هر سه دین به ظهور منجی عقیده دارند و ما شیعیان برای ظهور منجی عالم معتقدیم که باید شرایط حضور ایشان آمده و مهیا شود .
ایشان در جمع نویسندگان و فرهیختگان حاضر ، نسبت به ضعف برنامه ریزی فرهنگی و علمی کشور اظهار داشت : با توجه به چشم انداز 1404 ، در زمان حاضر ما در کدام ایستگاه این چشم انداز هستیم ؟ ! متولیان فرهنگی کشور به مدیریت فرهنگی عمل می کنند و توجه ای به مهندسی فرهنگی ندارند و این ناتوانی مسوولین ، نمی تواند ایران را در سال 1404 قدرت اول منطقه و در جهان جزء پانزده کشور برتر دنیا در آورد .
در آیین رونمایی کتاب " قرآن و عهدین " دکتر زینب نادی پیرامون قرآن و چگونگی عمل به دستورات الهی سخن مبسوطی ارایه داد و رضا موهبتی سردبیر نشریه لواسان نیز در خصوص اشاعه و نقش فرهنگ توسط کتاب و مطبوعات ، مطلب مفصلی بیان داشت .
در پایان مراسم ، رونمایی کتاب توسط مدیر مسوول انتشارات نظری و بهزاد تیمور پور ، رییس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی انجام پذیرفت .http://oumghandisheh.ir/news_124087-utab
PhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۶/۹/۱۰
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded