Profile cover photo
Profile photo
Ozon System | ozonowanie w Kielcach, usuwanie brzydkich zapachów i alergenów
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Prezentujemy orientacyjne ceny usług ozonowania. Dokładna wycena wykonywana jest indywidualnie i zależy od oczekiwanych przez Klienta efektów dezynfekcji. Dysponujemy profesjonalnym generatorem dużej mocy, który produkuje aż 32 g ozonu na godzinę (32 000 mg/h) i pozwala na dezynfekcję pomieszczeń do 700 m3. Dzięki temu usługa wykonywania jest szybko i skutecznie.

Czyszczenie klimatyzacji + odświeżanie wnętrza auta
- samochód osobowy – 50 zł
- bus i samochód dostawczy – 80 zł
- autokar – 120 zł

Dezynfekcja ozonem nieruchomości:
- pomieszczenie do 30 m2 (75 m3) – 100 zł
- pomieszczenie do 50 m2 (125 m3) – 150 zł
- pomieszczenie do 80 m2 (200 m3) – 200 zł
- pomieszczenie pow. 80 m2 (200 m3) – cena do uzgodnienia

Inne:
- dezynfekcja przyczepy kempingowej – 50 zł

Rabaty:
- dojazd do klienta na terenie Kielc – gratis
- dojazd do klienta po za terem Kielc – 0,80 zł / km
- polubienie strony Ozon System na Facebooku i udostępnienie postu na swojej stronie – rabat 10%
- ozonowanie kilku pomieszczeń w jednym budynku - rabat wyceniany indywidualnie.

Zapamiętaj!
Działanie bakteriobójcze ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru (najpopularniejszy dezynfekant). Dotychczas nie stwierdzono, aby jakiś drobnoustroje uodporniły się na działanie ozonu. Ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozonowanie skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy m.in.: stęchlizny i dymu tytoniowego z przyczepy kempingowej.
Czas wakacji to okres w którym właściciele przyczep kempingowych rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu wypoczynkowego. Po kilkumiesięcznym zimowaniu przyczepy na działce, parkingu czy w garażu wymagają one gruntownego przygotowania przed kolejnym sezonem. Nic tak nie jest bowiem w stanie uprzykrzyć długo oczekiwanego rodzinnego urlopu jak nieprzyjemny zapach stęchlizny, którego nie udało się pozbyć przed wyjazdem.
Brzydki zapach jest efektem braku kilkumiesięcznej wentylacji. Zapach ten jest bardzo uciążliwy i wnika w głąb znajdującego wyposażenia, szczególnie tapicerowanych mebli i innych elementów wykonanych z materiału. Spotęgowany może zostać także niedokładnym uprzątnięciem przyczepy po poprzednim sezonie w tym pozostawieniem resztek pożywienia.
Doprowadzenie przyczepy do stanu używalności w której nie jest wyczuwalny intensywny zapach stęchlizny w krótkim czasie jest praktycznie niemożliwe. Wietrzenie nawet przez kilka dni nie da pożądanych rezultatów a stosowanie różnych odświeżaczy i środków chemicznych niewiele pomoże, bowiem maskują one tylko brzydki zapach przez krótki okres czasu a nie usuwają go. Dodatkowo tym sposobem nie da się skutecznie usunąć nieprzyjemnego zapachu z tapicerki służącej do wypoczynku.
Skuteczną metodą pozbycia się zapachu stęchlizny w przyczepie kempingowej jest ozonowanie za pomocą profesjonalnego generatora ozonu. Ozon wnikając we wszystkie zakamarki w przyczepie niszczy cząsteczki powodujące brzydki zapach. Dodatkowo gaz ten usuwa nieprzyjemne zapachy kuchenne, eliminuje wirusy, bakterie, roztocza oraz inne alergeny i drobnoustroje, pomaga także pozbyć się insektów i gryzoni. Dla osób, które kupiły używaną przyczepę ozonowanie pozwala skutecznie pozbyć się zapachu dymu tytoniowego, a także zapachu farb i lakierów po remoncie.
Po ozonowaniu wakacje w czystej, higienicznej i pachnącej świeżością przyczepie kempingowej będą prawdziwą przyjemnością i na długo pozostaną w pamięci.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Po ozonowaniu pomieszczenia przeznaczone dla gości uwolnione są od nieprzyjemnych zapachów i pozbawione zarazków.
Domki letniskowe, pokoje hotelowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne lub inne miejsca, które służą turystom do wypoczynku wymagają zachowania odpowiednich warunków w tym czystego powietrza. W warunkach dużej konkurencji dbałość o właściwy standard może okazać się ważnym argumentem przemawiającym za wyborem do wypoczynku konkretnego miejsca.
Jedną z przyczyn powodujących dyskomfort u gości są nieprzyjemne zapachy, m.in.: stęchlizny, dymu tytoniowego, pleśni, zgnilizny, wilgoci, zwierząt w tym ich moczu. Zapachy te środkami chemicznymi są bardzo trudne do wyeliminowania bowiem osadzają się na ścianach, elementach drewnianych, materiałowych oraz wnikają w głąb mebli tapicerowanych. Kompleksowe odnowienie takiego pomieszczenia poprzez malowanie i wymianę mebli jest drogie i czasowo eliminuje pomieszczenie z użytku.
Nową i bardzo skuteczną metodą usuwania brzydkich zapachów jest ozonowanie pomieszczeń. W tej metodzie wykorzystuje się wyprodukowany przez generator ozon, który w formie gazu zwalcza brzydkie zapachy pozostawiając powietrze czyste i świeże. W przypadku pokoi hotelowych, gdzie liczy się czas, zanieczyszczenia można usunąć w niecałą godzinę. Po tym okresie miejsce to zmienia się w pełne świeżości z pachnącym powietrzem.
Regularne ozonowanie sterylizuje pomieszczenia, co ogranicza ryzyko zakażania bakteriami i wirusami przenoszonymi przez klientów korzystających z usług noclegowych. Jednocześnie usuwane są pleśnie, grzyby, insekty, roztocza i inne alergeny, a także różne szkodniki, bowiem ozon bardzo skutecznie eliminuje drobnoustroje.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozon odświeża i dezynfekuje siłownie i sale fitness w których podczas intensywnych zajęć przenoszone są zarazki i wirusy oraz usuwa nieprzyjemne zapachy.
Coraz większa moda na zdrowy styl życia powoduje, że wzrasta liczba osób korzystających zajęć fitness, sal cardio czy siłowni. Jednak miejsca takie, podobnie jak inne lokale publiczne mogą być skupiskiem bakterii, grzybów i wirusów, które mogą doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowa, szczególnie osoby ze słabszą odpornością. Odpowiedzialne za to drobnoustroje pochodzą przeważnie z dróg oddechowych i skóry osób ćwiczących, a także z systemu wentylacyjnego.
Setki osób korzystających ze wspólnych pomieszczeń, którym podczas ćwiczeń towarzyszy intensywne oddychanie, pocenie się, wysoka temperatura, bliskość innych osób oraz wykorzystywanie wspólnego sprzętu, stwarza bardzo dobre warunki do namnażania i przenoszenia różnych zarazków i wirusów. Intensywne oddychanie przez usta czyli z pominięciem naturalnych filtrów podczas treningu powoduje, że drobnoustroje dostają się także do wnętrza dróg oddechowych. Bakterie ponadto osadzają się często nie tylko na piłkach, stepach, matach, sztangach czy hantlach, ale także unoszą się w powietrzu, pozostają na ścianach, dostają się do szatni, toalet i pod prysznice.
Skutecznym sposobem walki z tymi zagrożeniami jest ozonowanie pomieszczeń, które dodatkowo odświeża powietrze. Dotychczas nie udowodniono aby jakieś mikroorganizmy uodporniły się na działanie ozonu. Stosowanie w siłowniach i salach fitness spraye antybakteryjne i tradycyjne metody sprzątania pozwalają tylko na ograniczenie zagrożenia, jednak nikt nie ma pewności, czy osoba korzystająca np. ze sztangi, gryfu czy innych urządzeń dezynfekowała je zaraz po użyciu.
Dezynfekcja pomieszczenia ozonem usunie bakterie i zarazki nie tylko z powierzchni sprzętu, czy podłogi, ale także z powietrza, ścian i innych miejsc do których dotrze ten gaz. Jednocześnie niszczone są rozwijające pleśnie, grzyby oraz na trwałe usuwane są nieprzyjemne zapachy, niejednokrotnie zniechęcające klubowiczów do korzystania z usług lokalu. Osoby korzystające z usług klubów fitness i siłowni ze względu na dbałość o zdrowie powinni korzystać z lokali gwarantujących odpowiedni standard higieny.
Na życzenie klienta wystawiamy certyfikat potwierdzający wykonanie usługi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozon usuwa brzydkie i trudne w pozbyciu się zapachy. Po ozonowaniu powietrze w pomieszczeniu jest czyste i świeże.

Nieprzyjemny zapach, który pojawi się w domu może niejednej osobie spędzić sen z powiek. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bowiem nie ma chyba nic gorszego niż mieszkanie w którym wyczuwalne są brzydkie zapachy. Wszyscy chcemy, aby nasz dom miał swój piękny i wyjątkowy klimat, a niechciany zapach oprócz tego, że wpływa na nasz dyskomfort, jest również nieciekawą wizytówką naszego domu.

Przyczyn powstawania brzydkich zapachów jest wiele, jednak do najpopularniejszych zalicza się:
• zapachy zwierząt domowych w tym ich potu i moczu
• zapach dymu papierosowego
• zapach stęchlizny i zgnilizny
• zapach świeżej farby, lakierów i innych chemicznych produktów
• zapach pleśni i grzyba

Zapachy te potrafią bardzo długo utrzymywać się w pomieszczeniu, a następnie przenikają do mebli, dywanów, wykładzin, ścian tapicerowanych obić wersalek, kanap i foteli, stając się stałym i niechcianym gościem w naszym domu. Ich usuwanie sprawia niejednokrotnie wiele problemów, bowiem stosowanie różnych odświeżaczy czy preparatów chemicznych często jedynie czasowo maskuje nieprzyjemny zapach, a nie usuwa go na trwałe.

Skuteczną metodą usuwania niechcianych zapachów jest ozonowanie. Ozon będąc gazem wnika we wszystkie zakamarki i niszczy cząsteczki tworzące nieprzyjemne zapachy. Systematyczne ozonowanie pomieszczeń oprócz usunięcia niechcianych zapachów eliminuje dodatkowo wirusy, bakterie, roztocza a także inne alergeny i drobnoustroje. Stosowanie ozonu pomaga także pozbyć się insektów i gryzoni.

Ozonowanie sprawdza się najlepiej w miejscach w których wymagane jest zapewnienie maksymalnej higieny i czystości, a tradycyjne metody dezynfekcji nie dają pożądanych rezultatów. Stosowanie ozonu pomieszczeniach mieszkalnych jest skuteczne i całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że usługa zostanie przeprowadzona przez osobę z odpowiednim doświadczeniem.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozon skutecznie odgrzybia klimatyzację, odświeża wnętrze, usuwa zapachy przewożonych zwierząt i palenia tytoniu w aucie.
Praktycznie każdy kierowca samochodu z klimatyzacją co jakiś czas staje przed koniecznością jej oczyszczenia, przeważanie po pojawieniu się brzydkiego zapachu. Powodem tego są rozwijające się bakterie i inne grzyby w układzie klimatyzacji, głównie na parowniku. To właśnie tam zbiera się wilgoć, która powstaje w efekcie skraplania się pary wodnej oraz braku dostępu światła, tworząc tym samym idealne miejsce dla rozwoju różnych drobnoustrojów.
Zagrzybiona klimatyzacja potrafi zepsuć radość i komfort z jazdy nawet najlepszym samochodem. Dodatkowo może negatywnie wpływać na zdrowie, szczególnie małych dzieci i alergików powodując często m.in. drapanie w gardle czy przewlekły katar. Z tego powodu cały układ klimatyzacji wymaga systematycznego i profesjonalnego oczyszczania.
Doskonałym rozwiązaniem tego problemu, który Państwu proponujemy jest kompleksowe czyszczenie klimatyzacji poprzez ozonowanie. Ozon jest gazem, który poprzez kanały wentylacyjne bez problemu dociera do każdego miejsca w układzie klimatyzacji i skutecznie zabija grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje, eliminując tym samym źródło, a nie tylko skutek powstawania nieprzyjemnego i drażniącego zapachu.
Na rynku dostępne są różne produkty chemiczne do czyszczenia klimatyzacji, jednak poza generowaniem kosztów nie likwidują one źródła powstawania brzydkiego zapachu, a jedynie czasowo maskują jego wydobywanie. Natomiast ozonowanie jest jedyną sprawdzoną i ekonomiczną metodą czyszczenia klimatyzacji. Ponadto jest ekologiczne i bezpieczne dla użytkowników auta, gdyż ozon szybko ulega rozkładowi.
Ozonowanie oprócz oczyszczenia klimatyzacji odświeża całe wnętrze auta. Ozon wnika głęboko w tapicerowane siedzenia i kanapy oraz w pozostałe miejsca pokryte materiałem i skutecznie odkaża je niszcząc bakterie, wirusy i inne zarazki. Pozwala także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu palenia tytoniu czy przewożonych zwierząt. Żadna inna metoda nie działa tak kompleksowo i skutecznie. Po ozonowaniu jazda samochodem nabiera innego wymiaru i staje się prawdziwą przyjemnością.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozon skutecznie eliminuje w domu roztocza i alergeny. Usuwa wirusy, bakterie i inne drobnoustroje wpływając na poprawę życia alergików.

Problem występowania roztoczy kurzu domowego jest dobrze znany alergikom i astmatykom. Te bardzo małe pajęczaki obecne są we wszystkich domach a ich odchody skutecznie przyczyniają się do dużego dyskomfortu osób uczulonych na nie. Katar alergiczny, zatkany nos, łzawienia, drapanie w gardle, duszności astmatyczne czy napady kichania to utrapienie dla każdego alergika.
 
Alergicy czy rodzice uczulonych dzieci wykorzystują przeważnie tradycyjne metody zwalczania roztoczy kurzu domowego. Wiążą się one głównie z unikaniem w pokojach alergików przedmiotów będących tradycyjnymi siedliskami pajęczaków, czyli m.in. tapicerowanych mebli, grubych narzut, dywanów, kotar lub w przypadku ich występowania - częste ich pranie czy odkurzanie. Wszystkie te czynności wymagają zaangażowania czasu i funduszy.
 
Najnowszą metodą zwalczania roztoczy, którą Państwu proponujemy jest ozonowanie mieszkań. Dla alergików i astmatyków jest to szczególnie istotne w czasie nasilenia objawów alergii. Już niewielkie stężenie ozonu, który dostaje się do komórek roztoczy niszczy je i w efekcie pozwala na wyeliminowanie lub wyraźne zmniejszenie problemów z alergią.
 
Systematyczne ozonowanie mieszkań zdecydowanie poprawia komfort życia, samopoczucie oraz wpływa na polepszenie snu. Ozonowanie niszczy jednocześnie inne bardzo groźne alergeny takie jak: grzyby, pleśń, a także wirusy, bakterie i inne drobnoustroje. Usuwa również nieprzyjemne i trudne do pozbycia się brzydkie zapachy m.in. stęchlizny, potu, moczu czy dymu papierosowego. Po takim zabiegu powietrze w domu jest czyste i świeże.
 
Ozonowanie jest metodą ekologiczną, bezpieczną i nie pozostawia żadnych skutków ubocznych. Powinno być jednak wykonane przez osobę doświadczoną, dysponującą profesjonalnym sprzętem do wytwarzania ozonu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ozonowanie w Polsce jest jeszcze nową i dlatego jeszcze mało znaną metodą niszczenia chorobotwórczych drobnoustrojów (dezynfekcja) i usuwania niepożądanych zapachów (dezodoryzacja) bez stosowania środków chemicznych. U wielu osób budzi jeszcze niedowierzanie co do efektywności. Gaz ten jednak od dawna wykorzystywany jest jako silny utleniacz, a dopiero od pewnego czasu jego zastosowanie poszerza się o nowe dziadziny naszego życia.
 
Ozonowanie stosowane jest w tych miejscach gdzie wymagane są wysokie standardy czystości i higieny. Polega na wytworzeniu ozonu przez specjalne urządzenie (generator ozonu), który w formie gazu wypełnia pomieszczenie. Ozon (O3) jest gazem nietrwałym i szybko rozpada się na tlen oraz dodatkowy atom tlenu, który wchodząc w reakcję z wirusami, zarazkami, bakteriami, pleśnią lub innymi mikroorganizmami oraz składnikami nieprzyjemnego zapachu niszczy je, a nie tuszuje!
Aktualnie ozon zaliczany do najsilniejszych środków dezynfekujących i wykazuje 50 krotonie skuteczniejsze działanie odkażające niż chlor (najpopularniejszy dezynfekant), a efekty działania są 3000 razy szybsze niż chloru. Ponadto ozonowanie jest całkowicie bezpieczną i ekologiczną metodą dezynfekcji, która nie pozostawia skutków ubocznych i nie wywołuje reakcji alergicznych. Warto podkreślić, że do dnia dzisiejszego nie potwierdzono, aby jakiekolwiek organizmy uodporniły się na działanie ozonu.
Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych, który działa bakteriobójczo, grzybobójczo oraz posiada właściwości silne utleniające.  Zwalcza pleśnie, grzyby, roztocza i inne alergeny oraz ich przetrwalniki ograniczając jednocześnie ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Usuwa  nieprzyjemne zapachy (stęchlizny, dymu tytoniowego, zwierząt w tym ich moczu, zapachy świeżej farby). Systematyczne ozonowanie wpływa także na usunięcie insektów i gryzoni w pomieszczeniu.
Po ozonowaniu pomieszczenie powietrze w pomieszczeniu jest czyste i pozbawione bakterii, wirusów i innych szkodliwych drobnoustrojów.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded