Profile cover photo
Profile photo
David Vávra
2,520 followers -
Google Developer Expert for Android, Fouder & CEO at Step Up Labs, GDG Prague organizer, Early Adopter
Google Developer Expert for Android, Fouder & CEO at Step Up Labs, GDG Prague organizer, Early Adopter

2,520 followers
About
David's posts

Post has attachment
I became a main organizer of DevFest CZ 2017. The conference is on November 4-5, we started organizing it in January! What's new?

Post has shared content
This might be interesting for anyone who wants to use Kotlin (or Java) for webhook development. Then you can use Google AppEngine Standard Enviroment hosting for free.

Post has attachment

Deploying state - how long?

My action was finally approved. Now it's in 'deploying' state for a day. I'm wondering if this is normal. How long does it typically take to deploy?

Post has attachment
Today I became a member at +K10 Coworking. Nice place for work, I can show you around if you are near Vinohrady.
Photo

Post has attachment
I decided to abandon my Czech phone number in favour of Project Fi. Why?

Post has attachment
Znáte nový miniseriál ČT "Kosmo"?

Už jsem se dlouho takhle nezasmál. Připomíná mi to Českou Sodu, ale s příběhem. Vystříhnul jsem z posledního dílu jeden super klip: https://www.youtube.com/watch?v=nAAjoIOsJ1U

Shrnutí děje před klipem:
Projekt českého letu na Měsíc je vytunelován. Projekt se ale musí dokončit, jinak hrozí velká pokuta od EU. Ministrovi školství, tělovýchovy a kosmonautiky se nakonec podaří sehnat sponzora: velkodrůbežáře Antona Hrabiše, za podmínky že první česká slova na Měsíci budou věnována prospěšnosti drůbežího masa a v posádce bude Miss Kurník 2015. Někdo ale musí na Měsíc posádku dopravit. Rusové to udělají za podmínky, že jim ČR prodá Karlštejn a budou si ho moci odvézt. Nakonec se ministr domluví s Číňany. Těm stačí, že si Karlštejn změří.

Seriál můžete sledovat na webu ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11276561613-kosmo/

Post has attachment
New season of the amazing TV show Black Mirror is available!

In the first episode "Nosedive", a car speaks in Czech to the main character. I created a video with English subtitles.

Is it going to increase my Klout score?

Post has shared content
We cooperate with Firebase team a lot. Glad to be part of this feature launch!
We are proud to be launch partners of the new Firebase Cloud Messaging for Web. Read more at the +Firebase blog:

Post has shared content
Po Africe budu o Firebase mluvit i v Budějicích :)
Tentokrát si na Čtvrtkonu posvítíme na cloud. Ale nebude to pouze obecné povídání, nýbrž přijedou dva přespolní přednášející (rozuměj z Prahy) a každý nám představí svojí vlastní aplikaci na rozdílných technologiích. Svým způsobem půjde i o porovnání dvou cloudových platforem. A protože není potřeba vždy ukazovat high level aplikace, ke kterým se stejně ani většina programátoru nedostane, tak tentokrát je hlavní myšlenkou prezentovat vlastní („menší“) tvorbu, ke které se může dostat každý z nás, když tomu věnuje stejnou vůli, chuť a čas. Tak se určitě přijďte inspirovat! ;)

Martin Šimeček

Profil: Martin pracuje v Microsoftu jako technický evangelista. Jeho úkolem je prozkoumávat nejnovější vývojářské technologie a pak stravitelně předávat informace, jak s nimi pracovat. Ve volném čase vytvořil platformu pro mobilní geolokační hry, kterou nyní používá i rámci pracovních akcí.

Téma: Vlastní jednoduchá geolokační hra využívající Microsoft Azure.

David Vávra

Profil: David je Google Developer Expert pro Android. Pracoval jako Android vývojář v Inmite a pak v Avastu. V únoru založil vlastní firmu Step Up Labs. Baví ho různé Googlí technologie, gadgety, komunity a open-source.

Téma: Představení nové Firebase (hint: je to mnohem víc než databáze) a souhrn zkušeností jak migrujeme aplikaci Settle Up (Dlužníček) z AppEngine na Firebase.

Přijďte!

Termín: 20. říjen 2016 od 18:00

http://www.gug.cz/cs/akce/dev-ctvrtkon/terminy/cloud
Photo
Wait while more posts are being loaded