Profile cover photo
Profile photo
Gastromanya.com
1 follower -
Dünyanın ve Türkiye’nin farklı köşelerinden bambaşka kültürlerin yeme-içme alışkanlıklarını derledik ve Gastromanya’yı oluşturduk!
Dünyanın ve Türkiye’nin farklı köşelerinden bambaşka kültürlerin yeme-içme alışkanlıklarını derledik ve Gastromanya’yı oluşturduk!

1 follower
About
Gastromanya.com's interests
Gastromanya.com's posts

Birbirinden güzel kurabiyeler ve tatlılar için, mutfağımızda her zaman yeri olan Hindistan cevizini uzun zamandır kullanmaktayız. Katıldığı her tarife lezzet katan hindistan cevizinin birçok kullanım alanı mevcut. Biz de sizler için birbirinden farklı 10 hindistan cevizi tarifini derledik. Tarifler bizden denemesi sizden. Afiyet olsun.


https://gastromanya.com/hindistan-cevizli-tarifler/Post has attachment
Fıstık ezmesinin yemeyip de yanında yatmak yanlışsa, o zaman doğru olmak istemiyoruz. Lezzeti farklı yemeklerin her çeşidine dahil edebileceğiniz, yaşamınızın daha da büyük bir parçası haline getirebileceğiniz bazı akıllı yollarla sizi bilgilendirmek istiyoruz. 🥜🥜🥜

https://gastromanya.com/yer-fistigi-ezmesinin-kullanmayi-hayal-bile-etmediginiz-yerler/Post has attachment
Son yılların gözde etkinliklerinden biri de brunch. Kahvaltı ile öğle yemeği arasında ikisinin birleşimi olarak düşünülen bir öğün. Özellikle kalabalık toplantılar için çokça tercih edilen bu öğünün keyfini, sadece kafe- restoranlarda değil, kendi evinizde de birçok tarif sayesinde sürebilirsiniz. Evde denemeniz için size 10 farklı brunch tarifi derledik. Afiyet olsun.

https://gastromanya.com/birbirinden-leziz-brunch-tarifleri/Post has attachment
Elbette tatlandırılmış krema ile bir fincan kahvenin güne başlamak için mükemmel bir yol olduğunu öneren ilk kişi olmayacağım. Ama kahvenizi içmenin tek yolu bu değil. Kahvenize tereyağı eklemeye ne dersiniz

https://gastromanya.com/kahvenize-tereyagi-ekleyin/

Post has attachment
Dünyanın en popüler meyvesi muzun adının parmağı ifade eden Arapça ‘banan’ kelimesinden geldiğini biliyor muydunuz? Maymunlarında en sevdiği meyve olan muzu yiyebileceğiniz bu beş tarifi biliyor muydunuz?
https://gastromanya.com/haftanin-malzemesi-muz/Post has attachment
Ülkeler için bira bir marka, toplumları kaynaştıran, eğlendiren ve buluşturan bir element. Belki de “Homo sapiens” olarak yerleşik hayata geçmemizin temel sebebi. Bira tarihi hakkındaki bu bilgilerin hepsi ve daha fazlası için linke tıklayın!

https://gastromanya.com/magaralardan-tarlalara-biranin-tarihi/

Post has attachment
Gebelikte beslenmeye normal yaşamdan daha fazla dikkat edilmesi gerekir.Hem bebeğin büyüme gelişmesi hem de annenin gereksinimlerinin karşılanması için tüyolar verdik!

https://gastromanya.com/hamilelikte-beslenmenin-onemi/


Post has attachment
İlkbaharın başlangıcını işaretleyen ilk gıdalardan biri tabii ki kuşkonmaz! Yerel çiftçilerin pazarlarında ve manavlarda taze kuşkonmaz görmeye başladıysak bahar gelmiş demek. Tıpkı ilkbahar yer başlangıçların habercisi olduğu gibi kuşkonmaz da yılın bu zamanında denemekten hoşlanılan sebzelerden biri. O zaman bir kuşkonmaz beş farklı tarifi denemek gerekiyor!

https://gastromanya.com/haftanin-malzemesi-kuskonmaz/


Post has attachment
Beslenme alışkanlıklarımız konusundaki konuşmalara sıkça konu olan ekmekler, günlük öğünlerimizde kullanmaktan vazgeçemediğimiz lezzetler. Uzmanlar hazır üretim ekmeklerden ziyade, evde kendi imkânlarımızla yaptığımız ekmeklerin daha sağlıklı olduğu konusunda hemfikir. İster atıştırmalık şeklinde olsun, ister yemeklerin yanında tüketmek için olsun ekmekleri soframızdan eksik edemiyoruz. Ekmek ile yapabileceğiniz tarifleri sizler için derledik.


https://gastromanya.com/ekmek-tarifleri/Post has attachment
Havaların ısınmasıyla dondurma tezgahlarının önünde bitmek bilmeyen kuyruklar oluşmaya başladı hemen… Sağlıklı, lezzetli, serinletici, çeşit çeşit ve meyveli bir tatlı düşününce akla gelen ilk tatlı dondurma tabii ki! Sizde dondurma sevdalısıysanız bu tarifleri çok seveceksiniz!

https://gastromanya.com/dondurma-tarifleri/

Wait while more posts are being loaded