Profile cover photo
Profile photo
Luboš Doležel
111 followers
111 followers
About
Posts

Post has attachment
Mabo dish C-Band (65mm) LNB holder
I have designed a C-band LNB holder for Mabo 180cm offset dishes, and printed it on my 3D printer. So far, I've "tested" the holder with several different satellite positions receivable here in central Europe, and it seems to work well! As a courtesy to fel...
Add a comment...

Post has attachment
My first experiments with Servo: broken non-ASCII characters, broken layout and above all constant freezing. Still far from prime time.
Add a comment...

Post has shared content
Konec svobody shromažďování v ČR. Čeští poslanci se nechali inspirovat Pinochetovým zákonem z roku 1988. Policie bude moci svévolně rozpouštět a přemisťovat demonstrace!
..........................................................
A je to tady. Tohle zvolání, pokud je použito u kteréhokoliv článku, obvykle nepřináší nic dobrého. A ani tentokrát tomu nebude jinak. Poslanci českého parlamentu totiž naprosto drzým způsobem, který se rovná plivnutí do obličejů obyčejným občanům a nezřídka vlastním voličům, přijali novelu zákona o shromažďování, která nově dává policii do ruky pravomoc, kterou jsme v ČR znali před rokem 1989. Policie bude moci z vlastního uvážení rozpustit kteroukoliv demonstraci, aniž by musela tento krok s kýmkoliv z úředníků konzultovat anebo vysvětlovat odůvodnění [1]. Pro tuto novelu hlasovalo 135 ze 171 přítomných poslanců. Novela nyní míří k podpisu prezidentem republiky a my jenom se zatajeným dechem čekáme, lépe řečeno očekáváme, že pan prezident novelu vetuje a nepodepíše ji. Tento legislativní zmetek totiž dává režimu do ruky bič na rozhánění všech demonstrací mimoparlamentních opozičních subjektů, které vystupují např. proti NATO, proti migraci a uprchlíkům atd.

Novela dává policii právo rozhodovat o rozpouštění demonstrací
V první řadě je třeba si všimnout, že k utahování šroubů dochází po Brexitu v celé Evropě. Lidé a občané jsou náhle vnímáni jako hrozba pro současné režimy u moci v jednotlivých zemích, a tak pomocí legislativních změn chtějí dát policii do ruky nástroje, aby je případně zbavila pouličních protestů, které se očekávají spolu s tím, jak budou nyní v EU urychlovány integrační a multikulturní procesy. Už v minulých měsících bylo vidět, jak policie zabraňovala opozičním subjektům v demonstracích a pochodech k Úřadu vlády, jak rozpouštěla předčasně shromáždění Národní demokracie atd. Taková rozhodnutí musela být tehdy koordinována s úředníky magistrátů, ale nově po této novele už to nebude třeba. Policie bude moci podle svého uvážení zcela rozpustit demonstraci, vykázat demonstraci jinam, přesunout jinam atd. Do rukou policie se tak dostává další rozhodovací pravomoc úzce spjatá s občanskými právy na svobodu shromažďování.

Novela podle Pinocheta, demonstrace jen podle uvážení policie

Tato situace úplně mění pravidla hry pro politické strany v ČR. A především pro strany opoziční, které mají protimigrační, protibruselský a anti-NATO akcent. Většina demonstrací těchto stran bude mít nově velké problémy. Všechno to vede k tomu, aby klid na práci (na demonstraci) měly jenom sluníčkové a systémové pro-bruselské a pro-multikulti subjekty. Opoziční názor a ostrá kritika nebude připuštěna, namísto toho bude demonstrace ihned rozpuštěna, v mírnějším případě odsunuta a vykázána na jiné, méně viditelné, místo. Trochu to připomíná Pinochetův režim v Chile, který na sklonku své éry v roce 1988 povolil demonstrace, ale policie měla tehdy právo demonstrace přesunout „z bezpečnostních důvodů“ do míst, kam určila policie anebo je rozpustit, pokud uznala za vhodné. Je neuvěřitelné, že čeští poslanci se nechali v této novele zákona inspirovat právě Pinochetovýcm režimem. Svůj k svému?


Svoboda a demokracie anebo útisk a diktatura?

Gaučový občan ČR je momentálně zaneprázdněn dovolenkovými radovánkami. Mezitím mu poslanci doma mění zákony o shromažďování, pěkně potichu a bez veřejné diskuse, která by tomu měla předcházet. Okurková sezóna je slušná „maskírovka“ pro schválení a prosazení podivných zákonů a novel, které mají elitističtí mazlíčci a šíbrové rádi. Gaučový občan se vrátí z dovolené a dostane ihned pendrekem po hlavě od režimu. Zatím jen obrazně. To až si přečte na našem Aeronetu tento článek. Anebo doopravdy, až půjde na demonstraci opoziční partaje a po první větě předřečníka naběhnou mezi lidi kordony policistů a demonstraci rozpustí za pokřiku z amplionů, aby účastníci demonstrace zanechali protiprávního jednání a rozešli se.

Režim nechce vidět a slyšet odpor lidu v ulicích

Bývaly doby, kdy si lidé mysleli, že demokracie je systém, který se prosazuje zezdola. Dodnes lidé jako trumbelínkové podepisují petice v domnění, že NWO a režimy, které ho pomáhají prosazovat, hrají podle demokratických pravidel. Ne, dávno už ne. A po Brexitu už vůbec ne. Šíbrové a elitisté si uvědomili, že referenda a demonstrace jsou nástroji odporu lidu a tento odpor musí být zlikvidován. Zakázat shromažďování úplně si zatím elity ještě netroufnou, ale rozpustit policií demonstraci jen tak, to už ano. Občanská společnost opět zařvala. Včera nám elity zlikvidovaly název republiky, dnes nám berou svobodu projevu a dávají policii bianco šek na rozpouštění demonstrací, a to podle uvážení toho kterého řadového policisty, který zrovna v konkrétním místě té které demonstrace posoudí, že se mu zdá, že demonstrace není košer.

Můžeme zde s nadějí čekat, že prezident republiky se zachová jako vlastenec a tuto novelu vetuje. I když se tak stane, v poslanecké sněmovně je podle všeho dost hlasů na prezidentovo přehlasování. Dalo by se říct, že je vymalováno. Jak je možné, že poslanci ČSSD a ANO hlasují takto proti zájmům svých voličů? Koblihy se najednou přeměnily v kamení. Klobásky v pendreky. Občan vyjde do ulic, zvedne se z gauče, k čemuž ho vyburcovala alternativa. Ale sotva přijde na demonstraci, může jít zase domů, protože nějaký policista jí rozpustil, sotva právě začala. Důvod se člověk nedozví. Policista usoudí, policista rozpustí. Soudruh příslušník má vždycky pravdu, to přece ví každý disident z před roku 1989. Takže si lidé opět osvěží paměť.

V tichosti, když jsou lidé na dovolených…

Lidé jsou v principu nepoučitelní. Volí strany, které jim jdou po krku. Postupně občané ztrácí své svobody. V takovém Švýcarsku by se o tak zásadní věci jako je dání pravomoci policistům svévolně rozpouštět demonstrace muselo hlasovat v referendu. V Česku žádné obecné referendum raději pro jistotu politici ani nechtějí, aby měli klid na práci [2]. A tak zatímco český daňový soustrastník se cachtá na Jadranu v moři, jeho politik v Praze mu stačil za dva dny zprznit název republiky na „Čechii“ [3] a ještě dát policii pravomoc k libovolnému rozpouštění demonstrací. Česká letní dovolenková pohoda proložená okurkami? Kdepak, tyhle okurky k jídlu nejsou, naopak z nich hrozí prudká otrava a pro někoho i smrt. Česká demokracie opět došla k úrazu. Kdybyste si jí vyfotili, tak zapláčete. Je celá pomlácená, se zlomeninami, ostříhaná jako ovce, sedřená z kůže, dořezaná do krve, oholená na kost, v odrbaných hadrech, s vymlácenými zuby a v ruce už nedrží ani standartu s nápisem Pravda vítězí, protože jí nějací aktivisté ukradli a rozstříhali. Ano, přesně tak vypadá „česká demokracie“ po 27 letech.

V každé občanské společnosti probíhají procesy, které vedou buď k posilování občanské suverenity anebo k posilování moci státního režimu. Která z těchto variant probíhá v ČR, to snad není těžké uhádnout. Přetahovaná o reorganizaci policie a ÚOOZ tak pouze odhalila, jak moc je důležitá pro politické strany kontrola nad policií a jak velké souznění panuje mezi ANO a ČSSD, pokud jde o posilování pravomocí policie vůči obyčejným občanům, zejména na opozičních demonstracích. Demokracie umírá. Celá Evropa se mění na koncentrační tábor. Kdo uteče, vyhraje, psali v posledním Forbesu v nadsázce pro investory. Ale já se obávám, že brzy to nebude jen nadsázka. Vezmou nám demokracii, právo protestovat, právo sejít se, právo mluvit, právo psát, právo vysílat. „Čistý stůl“ je potřeba nejen v ČR, ale v celé Evropě. A rozpouštět demonstrace je přece tak snadné. Rozpustíte demonstraci a politik má opět „klid na práci“. Konec svobody je zase o něco blíž…

(1)http://zpravy.idnes.cz/policii-se-rozsiri-pravomoc-rozpustit-shromazdeni-schvalili-poslanci-13b-/domaci.aspx?c=A160712_144054_domaci_kop
(2)https://plus.google.com/+Ji%C5%99%C3%ADMaxoncz/posts/WxjxeHVKUE9
(3)https://plus.google.com/+Ji%C5%99%C3%ADMaxoncz/posts/LFNx6tJ18Uy
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-07-12
4 Photos - View album
Add a comment...

After Skype stopped supporting Linux (calls are broken, no screen sharing etc.), we started looking for an alternative cross-platform solution. Sadly, there is no free replacement - Jabber doesn't support conference calls, ad hoc multi-user chats and other features :-(

So for now we ended up with Google Hangouts, which alas provides no file transfers. Any other ideas?
Add a comment...

Post has shared content
The great rework of Darling has neared its completion. The new code has been merged into the master branch.

The focus now finally shifts to developing an AppKit framework, so that Darling can finally run GUI applications.
Add a comment...

Multilib on Debian SUCKS. Non-versioned library symlinks (e.g. libavcodec.so -> libavcodec.so.56) are part of -dev packages and -dev packages, unlike the "main" ones, cannot be installed for multiple architectures (x86-64 + i386) at the same time.

So if you have a very specific software, you need to install/uninstall -dev packages during the build, depending if you're building the i386 part or the x86-64 part at the given time.
Add a comment...

Do českých mailových schránek už se zase valí spam v češtině. Tentokrát z rozsahu Iliad Entreprises (FR), kteří nereagují na abuse stížnosti. Takže pravidlo pro Postfix je:

212.129.32.0/20 REJECT

(Postupně se asi rozšíří na jejich celý velký rozsah.)
Add a comment...

App idea: your own hosted "netflix". Web application that would make your home movie & TV show collection available on the go, thanks to WebRTC and libavconv for recoding (to use VP8/opus and configured bandwidth).

Does it sound appealing to anyone?
Add a comment...

Linux's ELF dynamic loader merges weak symbols even if they have a different symbol version (so they could be entirely different symbols). Seriously, do I have to bundle my own ELF loader with my software?
Add a comment...

Seagate SV35 disks try to commit suicide (just like WD Green). By default, they unload the head every couple of minutes (if there isn't enough activity), reaching their design maximum load count in 2-3 years.

The solution is to use "hdparm -S" to change the standby time, preferably to many hours (e.g. 250 = 5 hours).
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded