Shared publicly  - 
 
کناف چیست؟

کناف یک سیستم ساخت و ساز خشک گچی میباشد، که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان به طور گسترده در اروپا و در ایران در حال رشد می باشد. صفحات روکش دارگچی یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز خشک هستند .

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی خشک (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف ایران در ایران تولید می شود . شرکت اصلی کناف در آلمان واقع است و بیش از ۸۰ سال است که در صنعت ساختمان فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد. هم اکنون شرکت کناف یکی از شرکتهای مهم در صنایع ساختمان دنیا مطرح می باشد.

سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها نصب و پیچ می شوند . همچنین درز بین صفحات با بتونه درزگیری کناف پر شده و سطوح صاف به وجود آمده آماده رنگ آمیزی می شوند .

بسیاری از سازندگان کناف را به عنوان جایگزینی برای رابیتس کاری و یا نسل جدید سقف کاذب می شناسند .اما در واقع کناف علاوه بر سقف کاذب امکان انواع دیوارهای جداکننده ، پوششی ،پوشش های نما، دکوراتیو و سقف های مشبک و خاص را فراهم آورده و برای شناخته شدن به عموم جامعه راه درازی را پیش رو دارد.
در واقع کناف محصولی است که با صرفه جویی در مصالح ، هزینه ، انرژی و زمان رابطه تنگاتنگی دارد و از نظر نویسنده این مقاله در صورتی که کناف در ایران به درستی و مطابق استاندارد اجرا گردد و کیفیت آن به بهانه صرفه جویی فدا نشود و مطابق استاندارد ( مرجع فنی کناف ایران که توسط این شرکت ارائه میگردد) اجرا شود ، عرصه ای خواهد بود که سازندگان و همچنین مجریان از آن بهره فراوان خواهند برد.در واقع شرکت کناف ایران ،یکی از شاخه های تولیدی کناف در جهان است که در ایران با ظرفیت تولید قابل توجهی به میزان سالانه بیست و دومیلیون متر مربع ، به عنوان برند پیشرو و نیز اولین و بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک ( سیستم بی نیاز به ملات ) در ایران شناخته می شود و علاوه بر تأمین نیازهای داخلی ، محصولات کناف را به بیش از ١١ کشور همجوار صادر می نماید .

پیچها ، سازه درز انقطاع ، نوار درزگیر و ماستیک و… از دیگر اجزای دیوار کناف می باشد .
www.persianborj.com 021-22875058
Translate
1
Add a comment...