Profile cover photo
Profile photo
CANER TURGUT
47 followers
47 followers
About
CANER's interests
View all
CANER's posts

Post has shared content
BELL & ROSS BR02-92 PRO DIAL
My effort of recreating this excellent face. Love the clean and simple dials of Bell & Ross. One of my favorite brands!

When +Terry Zahn​​ posted his hands for this one I had to give it a go myself! Thanks Terry!

Cleaned up the watchface with MS Paint. Then chose another image, because I wasn't happy with the first. I like how the second one turned out though. No special features, just time!

Download link: https://www.dropbox.com/s/d0zydwvqh1wwjbu/bell--ross-br0292-pro-dial.watch?dl=0

Enjoy!
PhotoPhotoPhoto
28-09-15
3 Photos - View album

Post has shared content
Adına osmanlı ocakları denilen vatana ihanet için kurulmuş ve sadece hem anadan hem de babadan aşşağılık ve alçak vatan hainlerinin üye kabuledildiği terör örgütünün uydurmalarına cevap......Bu arada bu osmanlı ocakları adını hangi moron koydu , osmanlının nesine özendiler, acaba Jan Sobieski komutasında otuz bin Polonyalı süvarinin üçyüzbin kişilik osmanlı ordusunu sanki askerlerden değil de kargalardan oluşmuş gibi tamamen yoketmesine mi özendi bu geri zekalılar, ama hakkını yemeyelim dünya atletizm tarihinde  bu güne kadar hiç bir uzun mesafe koşucusu osmanlı ordusunun Polonya süvarilerinden kaçarken kırdığı hız rekorunu henüz kıramadılar.......

Post has shared content
Sosyal güvenlik açığı rekor kırdı
Sosyal güvenlik sisteminin açığı 2014 yılında 50,5 milyar TL ile rekor seviyeye ulaştı.

Sosyal güvenlik açığı, 2014 yılında 50,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Türkiye ekonomisinin en önemli sorunlarından biri olan açıkların sebebi kayıt dışı ile etkili mücadele edilememesi ve prim tahsilatındaki başarısızlık. 

Kayıt dışından dolayı devletin prim kaybı ise yıllık 30 milyar TL.

Sosyal güvenlik sisteminin açığı, rekor seviyeye ulaştı. Son 12 yılda sürekli artan açıklar, 2014 yılında 50,5 milyar TL olarak gerçekleşti. 12 yılın toplamında ise 373 milyar TL açık oluştu. Bu açık, Hazine’den karşılandı.

AKP öncesi dönemde ise sosyal güvenlik açıkları son derece düşük. SGK verilerine göre 2000 yılında 2,4 milyar TL olan sosyal güvenlik açıkları, 2001’de 4,4 milyara, 2002’de ise 7,9 milyara ulaştı. AKP’nin iktidar olduğu 2003’ten itibaren ise açıklarda büyük tırmanış göze çarpıyor. 

2003’te 13,3 milyara tırmanan açıklar 2014’te 50,5 milyar TL oldu. Açıkların en önemli nedenlerinin başında kayıt dışı ile etkili mücadele edilememesi ve prim tahsilatındaki başarısızlık geliyor. Kayıt dışından dolayı devletin prim kaybı yıllık 30 milyar TL.

Kurumun tahsil edemediği prim tutarı ise 85 milyar TL civarında. 
Sosyal güvenlik açıkları, uzun yıllardır Türk ekonomisinin ön önemli sorunlarının başında geliyor. AKP de iktidara geldiği 2003’ten itibaren sosyal güvenlik açıklarını azaltmayı vaat etti. Bu amaçla sosyal güvenlik reformunu gündemine aldı. 

2008’de hayata geçirilen reformun açıkları azaltacağı belirtiliyordu. Ancak aradan geçen sürede sosyal güvenlik açıkları azalmadığı gibi sürekli olarak artış gösterdi. Her yıl artan açıklar, Türkiye’nin önünde duran en ciddi sorun olmayı sürdürüyor. SGK’nın verilerine göre 2003’te 13,4 milyar TL olan açık, 2006’da 18 milyara çıktı. 2008’de ise 25 milyar olarak gerçekleşti. 

Sosyal güvenlik reformunun yürürlüğe girdiği 2008 yılından itibaren de açıkları daha düşük gösterebilmek amacıyla yeni bir yöntem devreye sokuldu. Devletin topladığı prim gelirinin yüzde 15’i kadar para, ‘devlet prim katkısı’ olarak SGK’ya aktarılmaya başlandı. Böylece açıkların kâğıt üstünde de olsa azaltılması hedefleniyordu. Ancak bu uygulamaya rağmen SGK’nın açıkları artarak devam etti.

2010 yılında 26,7 milyar TL sosyal güvenlik açığı oluştu. Aynı yıl devlet prim katkısı olarak da 15 milyar aktarıldı. Toplamda 41,8 milyarlık açık oluştu. 2013’te 19,6 milyar sosyal güvenlik açığı oluşurken devlet katkısı olarak da 27 milyar TL aktarıldı. Toplamda yaklaşık 47 milyarlık finansman desteği sağlandı. Geçen yıl ise bu rakam 50,5 milyar olarak gerçekleşti. Sosyal güvenlik açıklarını kapatma iddiasındaki AKP’nin 12 yıllık iktidarı döneminde 373 milyar TL açık oluştu.

Sosyal güvenliğin açıklarını aza-ltabilecek en önemli yapısal değişikliklerin başında kayıt dışının azaltılması geliyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre kayıt dışı istihdam oranı yüzde 32 civarında. Toplam çalışan sayısının 25 milyon 454 bin kişi olduğu dikkate alındığında her üç çalışandan birinin sigortasız olduğu görülüyor. 8 milyon 239 bin kişi sigortasız olarak kaçak çalıştırılıyor. 

Kayıt dışı istihdamın Türkiye ekonomisine maliyeti ise yıllık 30 milyar TL civarında. Kayıt dışı istihdamın önlenebilmesi halinde sosyal güvenlik açıkları önemli ölçüde azalacak. Bu kaynağın, emekliler başta olmak üzere diğer toplum kesimlerine aktarılması mümkün olacak. Öte yandan devletin tahsil edemediği sosyal güvenlik primleri önemli bir sorun olmaya devam ediyor. SGK’nın tahsil edemediği prim miktarı 85 milyar TL civarında.

#AKP   #CHP   #MilletçeAlkışlıyoruz   #GelinOyVerinGitsinler  
Photo

Post has attachment
Follow me on Soundwave

Post has attachment

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Dıdıdıdı, dondum!

Post has shared content
Prof. Dr. Uslu, evde sıkılan narın kabuklarının asla atılmaması gerektiğini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Gölgede veya 40-50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutarak, ufaladığımız nar kabuklarını serin bir yerde saklayalım. Daha sonra 100 gram kaynamış suya, 2 gram nar kabuğu atarak, yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyunu hemen her gün çay olarak tüketelim. Böylece başta kanser, kalp ve şeker hastalıkları olmak üzere pek çok hastalıktan kendimizi korumuş olacağız. Hatta çay içmekten üşenirsek, kurutulmuş ve parçalanmış nar kabuklarını, kahve çekme makinelerinde toz haline getirip, bir çay ya da kahve kaşığı tozu salata, peynir gibi gıdalarla direk olarak ta tüketebiliriz. Özellikle şeker hastaları beta hücrelerini artıracak bu tozu tüketmeye özel çaba göstermelidir. Genelde tüm meyvelerde olduğu gibi narın da en değerli yeri kabuğudur. Bir ilaç gibi içtiğimiz nar suyundan arta kalan kabukları da asla atmayalım ve başta kanser, şeker ve kalp olmak üzere hemen hemen tüm hastalıklardan korunalım.”
Photo

Post has shared content

Offf yazık ya her baktığımda kopuyorum bu kareye :))

Paylaşalımm :)
Photo
Wait while more posts are being loaded