Profile cover photo
Profile photo
Dentysta i Ortodonta - Katowice | Stomatolog Machniak
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Odsłanianie się szyjek zębowych jest bardzo groźną chorobą i nie leczoną może doprowadzić  nawet do utraty zębów. Ważne w leczeniu odsłoniętych szyjek zębowych są regularne wizyty u dentysty. Zanim zaczniemy stosować metody „domowe”, wcześniej najlepiej usunąć kamień nazębny i poddać się profesjonalnym zabiegom higienicznym. Więcej znajdziesz w naszym najnowszym wpisie na blogu.

#dentysta #stomatolog #Katowice #gabinetstomatologiczny #nadwrażliwośćzębów #zęby
Add a comment...

Post has attachment
Codzienna profilaktyka, czyli odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów, pomaga zapobiec problemom związanymi z chorobami jamy ustnej. Oprócz regularnych wizyt u Twojego dentysty, możesz wykonywać proste czynności, które znacznie obniżają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej. Poznaj 3 sposoby, jak zadbać o piękny uśmiech.
Add a comment...

Post has attachment
Choroby przyzębia powodują wypadanie zębów. Nieleczona paradontoza może być także przyczyną powikłań ogólnoustrojowych w postaci: udaru mózgu, miażdżycy, chorób serca, zapalenia stawów, może też niekorzystnie wpływać na przebieg cukrzycy, jak również być przyczyną przedwczesnych porodów. Zobacz jakie są przyczyny paradontozy i na czym polega profilaktyka.

#dentysta #stomatolog #Katowice #gabinetstomatologiczny #paradontoza #leczeniezębów # zęby
Add a comment...

Post has attachment
W przypadku odczuwania nadwrażliwości zębów niezwykle istotna jest konsultacja ze stomatologiem w celu określenia, czy nadwrażliwość wywołana jest odkryciem zębiny, czy innymi przyczynami, takimi jak próchnica, konieczność wymiany wypełnienia lub ułamaniem zęba. Nie lekceważ problemu z nadwrażliwością swoich zębów. O przyczynach i leczeniu nadwrażliwości zębów przeczytasz na naszym blogu.
#dentysta #stomatolog #Katowice #nadwrażliwośćzębów #zęby #leczeniezębów
Add a comment...

Post has attachment
Szczoteczki do zębów są podstawowym narzędziem do mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. W gąszczu różnych modeli reklamowanych przez różne firmy łatwo się zgubić i wybrać nieodpowiedni produkt. Po pierwsze, nie ufajmy reklamom. Nie ma czegoś takiego, jak najlepsza szczoteczka do zębów na rynku. Szczoteczka do zębów musi być dobrana do potrzeb konkretnej osoby. Więcej o wyborze szczoteczki dowiesz się z naszego bloga.
#dentysta #stomatolog #leczeniezębów #zęby #szczoteczkidozębów #Katowice #zdrowie
Add a comment...

Post has attachment
Dbamy o dobre wrażenie, bo ono jest najważniejsze. Dzieci wymagają indywidualnego podejścia. Dlatego w trosce o dalszą współpracę na linii dentysta – dziecko nie zapominamy, że najważniejszy w tym wszystkim jest Mały Pacjent. Dowiedz się, jak powinna wyglądać pierwsza wizyta dziecka u dentysty. 
#dentysta #stomatologdzieciecy #dentystadzieciecy #zęby #stomatologia
Add a comment...

Post has attachment
Leczenie ortodontyczne służy zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych, ale nie tylko. Ważnym aspektem ortodoncji jest dobre samopoczucie (komfort jamy ustnej), niwelowanie niektórych wad wymowy, estetyczny wygląd uśmiechu, a nawet moda.

#ortodonta #ortodoncja #leczenieortodoncyjne #dentysta #stomatolog #zęby # Katowice
Add a comment...

Post has attachment
Nawet jeśli najbardziej dbamy o zęby, nitkujemy je, płuczemy jamę ustną, nigdy nie uda nam się wykluczyć konieczności wizyty u dentysty. Problem najlepiej od razu rozwiązywać, najlepiej w pierwszym stadium. Wtedy leczenie jest najmniej bolesne. Kontrolujmy swoje uzębienie regularnie.
Profilaktyka powinna być na pierwszym miejscu.
#dentysta #stomatolog #zęby #leczeniezębow #gabinetdentystyczny #Katowice
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded